2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Guelbeyazzz,1 aylık mı oldu kuzucuk ayy ne çabuk geçti
Gerçii benim miniğim bile 15 günlük oldu normaldir

Poff,nerde yapıyon kuzum sen doğumu

gop hastanesinde olacak cnm kısmetse cuma sabahtan çağırdılar bakalım öncesinde test v.s yapılcakmış...

Guelbeyazzz,1 aylık mı oldu kuzucuk ayy ne çabuk geçti
Gerçii benim miniğim bile 15 günlük oldu normaldir

Poff,nerde yapıyon kuzum sen doğumu

bizde 15 günlüğüz ne tesadüüüff
takvimimiz bugğn doluyodu aslında ayy osuruk sesine ağlaasım var şimdi oturur buna da ağlarım ben

Pisik icin sanayag da sur canim mis gibide kokuyo kurabiye gibi

Anılcım kuzuna kavuşmuşsun canım Allah hiçkimseyi yavrusuyla sınamasın hastalık vermesin
cnm benmmmmmm
çok teşekkür ederim Allah razı olsun canım arkadaşım.Nasıl kuzey yerinde mi keyfiniz nasıl gidiyooo
Ben gaz ilacı sordum mecbur kalmadıkca vermiyoruz çok zorlanırsanız veriyim dedi :||
darısı başımıza kilo alımı iyi olur umarım cumaya kadar
Kuzu yazamadım sana yaa...yazcam birazdan=)
ya bana her emziremden önce ver dedi niye öyle dedi ki
ayrıca 10 gün oldu göbeğimiz düşmedi solüsyon vermedi sürme solüsyon kendi düşer dedi...
sağlıklı olsunda kilosu sorun değil kiloyla soğru orantılı değil sakın panik yapmaa
cnm benim ne çabuk geçmiş zaman dimi.
maşallah sübhanallah çok almış öyle herkese söyleme sakın nazar değer.benim nazarım değdi oğluma zan annenin bebeğine günde 7 kere nazar değermiş...
evet bende ara sıra zeytinyağ sürüyorum ama saf.edremitten getirttim.kesinlikle öneriyorum.
serum fizyolojiyi ben günde 8 kere falan kulanıyorum okyanus suyu olduğu için rahatlıkla kullan dedi dr um.zaten bugünde başka dr a gittik o da alerji teşhisi koydu.grip olamsından iyidir.hapşuruk ksürük burun akıntısı olunca kokrtuk...hastanele mikrop kaynıyo yaaa.
para olacak eve çağıracaksın dr u=)))
gaz ilacını da bana her emzirmeden önce kullan dedi.
sende bebeğni bizim için kokla ohhh miss süt kokulular=(

Slm anneler anilim hadi gozun aydin cikmissiniz hastaneden .bebisler nasil kizlar biz 3740 dogmustuk 3 gun sonra 3600 olmuştuk bugün tartıldık 13 gunumuz 4000 kılo olmuşuz çok şükür birazherşey güzel tek başıma bakıyorum evlatlarıma Allahım herkezın evlatlarına saglık sıhhat versın

yarın bi cesaret dışarı çıkıcam tek başıma :s
nutellaya isim yazdırıcam kardeşime ve eşime yılbaşı hediyesi
kendime de mi yaptırsam

doktordan doktora farkediyo hayatım ya ver dediyse ver onlardan iyimi bilcez :))
bize hastane çıkarken %70 oksijenli su vermişti günde 2 kere onla silmiştik 6.gün düştü arasınkide kurumuştur iyice düşer canım bugün yarın merak etme.
cuma tartıya çağırdı tekrar 6 saatte bir 60 cc mama +sınırsız emzirme dedi.mamayı kilosu toparlayana kadar kullanıcaz sonra azaltıcakmısız.
anııl maltana bide vita malt al iç aşkım günde 2 kere humanadan falan çok iyiymiş süt yapıyomuş çok ben migrostan maltana aldım akşam emrah gelirken hello baby'den vita malt alcak sütümde var aslında ama yarayışsızmıdır nedir anlamadım fayda etmiyo (

çok teşekkür ederim özgeciğim Alah razı olsun.Rabbim evlalarımızla sınamasın bizi...
maşallah de nazar değdirme.annein nazarı çok değermiş bak.
tek olmak ne kadar zordur ben ne yapcam bakalım sen tecrübelisin ama bir çocuğun daha var bakıma ihtiyacı olan.benim başka çocuğum yok ama çok acemiyi çok üstünü bile zor giydiriyorum altını temizleyemiyorum tam...
yarın bi cesaret dışarı çıkıcam tek başıma :s
nutellaya isim yazdırıcam kardeşime ve eşime yılbaşı hediyesi
kendime de mi yaptırsam
ayy ne güel bi hediye.bayılırım nutellaya hamilelikte yiyememiştim şimdide iştahım yok yiyemiyorum
nerde yapılıyor onlar.reklamları geçiyor hep aslında.
iznim boşa gidiyor diye düşünme üzülme.senin böyle dinlenmeye de ihtiyacın var sonuçta.çalışamazdın çok zor olurdu...

Gizo kuzucum memeyi en az 2 saatte bir ver sütün yağlansın eğere sürekli veriyorsan şekerli su gibi oluyor hem doyurmuyor hem besleici değeri olmuyor 3 saatte yağlanıyor süt benim dr öyle dedi Anılınkide öyle dedi..
Ben karamalz almıştım canım acayip süt yapıyor 4 tane almıştım 3 nü içtim 1 taneside bekletiyorum acil durumar için ..
Bizde bugün anasağlıgına gittik topuk kanı alındı oğlum çok ağladı miniğim..
Boyu 47 cm olmuş küççük herifimin kilosuda 3.400 olmuş bizim sarılık dönemi 150 gm kaybımız olmuştu 2650 di sonra 2400 dü şimdi 3400 maşallah sende öyle yap besleyici olsun sütün..Mama vr n-memeyi 3 saat beklesin bak nasıl kilo alıcak birde emzik dene..

Son düzenleme:

kesinlikle çok zor olurdu canım
ya linki bulup atayım sana msjdan
burada kartalda migrosta yaptırıcam ben
ya bebekle geçirmek iyi olabilirdi, bir hafta tmm, iki hafta neyse ama üç hafta çok ya hem de evden hiç çıkamadan (

yine baya ara verdim giremedim geçmişide okuyamadım inş. herkez iyidir pek fırsatım olmuyor çünkü doğurduuuuuuuum şükürler olsun inanılacak gibi değil ama normal doğum yaptım çok şükür atlattım ama feci bişi valla normal doğum gibisi yok diyenlere helal sezeryanı bilmiyorum ama ben 5 gündür totomun üzerine oturamıyorum teller dikenler batıyo sanki her lavaboda pansuman inş. çabuk geçicek...
kısaca doğum yaptığım günü özetleyecek olursam geceden kar yağmaya başladı dedim evdekilere ben kızım karı bekliyo diye güldüler o günde bir temizlik yaptım anlatamam hatta kaynanama takıldım dedim dahada doğurmassam yarın senin evi temizlicem neyse ertesi günü miyadımız doluyodu kontrole gidicektim banyo filan yaptım saçlarımı düzleştirdim gece uyku tutmadı balkona çıktım ooo dedim nasıl gidicez yarın kış kıyamet yatağa girdim 1,5 saat uyudum uyumadım kasılmayla uyandım ama infilak edicek gibiyim Allah'ım bu ne dedim ölüyorum gittim tuvalete midem bulanıyo geçti tekrar yatağa 10 geçmedi yine aklıma doğum sancısı olduğu gelmedi çünkü ben hep adet sancısından daha fazla giren ağrı diye biliyorum bu herzaman olan kasılmanın gebertircesi resmen sabah 6,5 a kadar öldüm dirildim ulaş masaj yaptı üşüttün diyo dedim yok balık zehirledi kesin bebeğime bişe olmasın dedi hadi toparlan çıkalım apartmanın kapısında taksiyi beklerken yine vurdu yığılıcaktım takside yine dr.un yanına çıktk dedi sen galiba doğuruyosun dedim bişiyim yoktu sabah beşte rahatsızlandım dedi gel açılmana bakalım oOooo dedi aferin 7 cm açılman var hemen yatış inanamıorum doğuruyomuyum hala acı kısmındayım yatış işlemleri başladı yine o kasılmalı kıçımı karnımı patlatıcak mış gibi sancı geldi odaya aldılar o pislik ebe geldi tekrar açılmama baktı 8 cm dedi 10 dak. nst de inliyorum diğer odalardan bağırtı çığlıklar yükseliyo meğer kasılmalı doğuruyomuşum sonra doğumhaneye o kısmı es geçmek istiyorum ebeye öyle sinir oldum ki kızımın ebesine rahatça küfredebilirler dr.um dan Allah razı olsun bebişimin kafası çıktığı halde kadına sezeryana al diye yalvarıyorum neyseki kar yağışı eşliğinde doğurdum 9 gibi yatışım oldu 10:15 de doğurdum şükürler olsun . Evlat baldan tatlı hala inanamıyorum yaşadıklarıma rüyaysa diye korkuyorum töbe töbe rabbim bebeklerimizi korusun acılarını göstermesin inş. doğum yapmayan kaldımı bilmiyorum ama varsa eğer rabbim hayırlı ve kolay doğumlar nasip etsin herkeze bugünlerimize şükürler olsun mide bulantısı kalp atışı hareket etmiyo yok bilmem ne derken kavuştuk yavrulara

Allah'tan özet geçtim bu arada
öpüyorum hepinizi
yavaş yavaş normal hayata dömücem herhalde tel, tv,net herşeyi unutmuştum

bu arada bizim dr. da akşamları mama ver diyo ama ben vermiyorum sütüm var emziriyorum daha erken diye düşünüyorum ayrıca yalancı emzik asla kabul etmiyo göğüs uclarım 5 günde mahvoldu o emiyo ben olüyorum emzirmedim zamanlar bile sızlıyo bi ara deniz anlatmıştı aral da resmen ağlıyodum diye aynısı oldu şimdi den böleyse :18: lanolim krem sürüyorum ama geçmedi :26:

Pisik icin sanayag da sur canim mis gibide kokuyo kurabiye gibi
Gercekten mi sanayagini ben hic duymamistim.

Haklisin anilcigim en cok anne baba nazari degermis.allah nazarlardan saklasin kuzulari.ben pisik icin sebamedin kremini kullaniyorum ve memnunum ama o bitince zeytinyagi surmeye baslicam.bana gaz ilacini tok karnina ginde 3 defa dediler.simdi kafam karisti acaba tok karnina mi ac karnina mi vercez ? Bi de anilcigim bu okyunus suyunu nasil kullaniyosun ben bilmiyorum burnuna ne kadar sikiliyor.bi tupu gun icinde bitirmem gerektigini soylediler.senin gibi benimde ilk cocuk oldugu icin hep kullandigim seylerde teredutte dusuyorum acaba bebege bisey olur mu diye yanlis mi yapiyorum diye. Bebegin tirnaklari uzadi kesmeye cesaret edemiyorum o derece ama altini degistirebiliyorum :)))

yok benari usulü ısıtıyorum biberona koyuyorum sütümü kaynamış suyun içine oturuyorum.
ya ben kv ye diyorum 60 ısıt o ısıtıyo 100
,50 ısıt diyorum 90 ısıtıyo.şu an stokta hiç kalmadı sütüm...çok üzüldüm ya günah....

ya kvler zaten herseye burnunu sokmasa olmuyor illa kendi doğrularını uygulayacaklar ... bazen diorum bizde mi öyle olucaz bizde erkek anası olarak :)

gop hastanesinde olacak cnm kısmetse cuma sabahtan çağırdılar bakalım öncesinde test v.s yapılcakmış...

Hadi bakalım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
Doktorun kimdi bebeim?

Son düzenleme:

canım benim oğlan epey iri gittiği için doktor erkenden gelir normal olarak diye ciğer gelişim iğnesi vermişti...33haftalıkken yedik o iğneyi..ama 37 hafta dolduysa ve bebeğin büyüklüğü yerindeyse sorun olacağını sanmıyorum yaa...benim oğlum doğar doğmaz gözlerini açtı,nefes sorunu olmadı çok şükür...emmeyi henüz öğrenememiş içerde yeteri kadar alıştırma yapamadığından sanırım :) son derslere girmedi ya ondan herhalde ama 3.gün başladık emmeye.o zamana kadar da genelde emzirme çalışması yapıp kavga ettik sonra da mama verdik ama sadece mamaya yüklenmediğimizden alışmadı çok şükür şimdi şapır şupur maşallah saldıra saldıra emişiyoruz bin şükür...

Oyyy oyyy,benim doğumumda aynen öyle oldu kuzu
Normal doğumun kolayı olmaz tabi candan can ayrılıyor,yine de bizimkisi bir tık iyiydi saatlerce sancı çekmedik en azından:))
Doğumhane kısmını niye yazmadın kıss merak ittimmm
Neyse ki iyisiniz canı,çokk çok geçmiş olsun,Allah analı babalı büyütsün...

Son düzenleme:
bizde 15 günlüğüz ne tesadüüüff
takvimimiz bugğn doluyodu aslında ayy osuruk sesine ağlaasım var şimdi oturur buna da ağlarım ben

Oyyyy kıyamamm ben sanaaa
Bende ilk doğumumda gece gündüz ağlıyordum,
Çok iyi hatırlıyorum,ya bakamazsam,ya ölürse diye
Şimdi çocuklarla uğraşmaktan ağlamaya vaktim olmuyorrrr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…