2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

allah ikinizin de yardimcisi olsun mesajlarini simdi okudum her satirini hissederek. ben de sabah icim sis uyandim kafama taktigim biseyler oldu sonra senin yazdiklarin sayesinde bosverdim ve dua ettim. once senin yavrun sagligina kavussun sonra biz kalanlar saglikla kavusalim bebeklerimize.

hepsi gecicek guzel haberler de paylasicaz.

Hepinizi çok özledim kızlar.geçmişi okumadan yazıyorum.inşallah guzel anneler ve tatlı bebisler sağlıklı ve huzurludurlar.
Ben 5 aralık ta spinal sezeryan oldum. Çok rahat oldu.ilk iki gün dışında ağrım pek olmadı.Kızım 50 cm 3310 gram doğdu.
Emme konusunda sıkıntı yaşıyoruz bide gaz problemimiz var.belki sizlerdede vardır.gaz için neler yapıyorsunuz.

normalde karar kildik doktorla Allah utandirmasin, sezeryan günüm dündü aslında. Bekliyoruz bakalım. Bir sorun yok sadece endiseleniyorum her geçen zaman

Canim Allah sifasini versin kuzunun. Sana da sabir versin. Beterinden korusun ve ayri koymasin inşallah dualarim sen ve kuzunla..

canım çok geçmiş olsun sen güzel yürekli ve güçlü bir annesin rabbim en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde oğluşunla evinize dönmeyi nasip etsin...

Tahmin ettiğin gibi kordon dolanması olmuş acil sezeryana alındım 10 aralık salı günü saat 11de 3.150 kg 50cm oğlum doğdu.
Geç farkedildi ancak allahıma çok şükür hayati tehlike olmadan müdale edildi.

2 gündür emzirme ve benim ameliyat ağrılarım ile uğraşıyoruz.
Sürekli uyuma halinde memeyi alıyor ama ememiyor. Ara mamalar ile geçiştiriyoruz.
Emzirme ile ilgili kk da arama yapıcam bakalım neler var.

bende hala doğumu bekleyenlerdenim ne zamandır yazamadım ama hep takipteim okuyorum herkesi yakından tanıyorum sanki:)
bebişi olanlara hayırlı olsun diyorum benim gibi heyecanla bekleyenlerede hayırlı doğumlar diliyorum günler geçtikçe heyecanım artmaya başladı yarın doktor kontrolüm var bakalım doktor ne dicek...

normalde karar kildik doktorla Allah utandirmasin, sezeryan günüm dündü aslında. Bekliyoruz bakalım. Bir sorun yok sadece endiseleniyorum her geçen zaman

arkadaşım seninle günlerimiz hemen hemen aynı .benim 10 günüm senin 9+ günün var görünüyor.benim gecen hafta çatı muayenem oldu ve kaslarımın çok sert olduğunu söyledi doktorum kendini rahat bırak kasma kendini diyor devamlı ama benim elimde değilki kasmasam bile sert işte diyorum muayene sorasında derin nefeste alsam ser almasamda sert kendimi kasmadım aslında rahatlamaya çalıştım ama düşün 2 parmak bile zor giriyordu .çok acıdı muayenede.ama doktor sen yapabilirsin güçlüsün sadece kasma kendini rahat bırak birde kesik atarız doğurursun diyo.bende normal istiyorum ama dün 45 yıllık bir ebeymiş bana dediki madem oradaki kaslar sert bence sakın deneme normal doğumu sezeryan iste çünki parçalanır kasların rahmin dedi eşinlede çok sorun yaşarsın çok acı çekersin sonra dedi ödümü patlattı resmen .ama benim doktorda bebek 3 kilo fazla kilolu değil ve sen kendini rahatlatırsan kesikte atarsak doğum olur diyor .ne yapıcam bilemedim sen nasıl normale karar verdin ?

merhaba bebekleriniz hayırlı olsun doğuma çok az kalmış ben çeşitli kurslar ve doğum fotografçılıgı için sertifikalarımı aldım ve uzmanlaşmak için ücretsiz olarak doğumlara girmek istiyorum eyer arzu ederseniz sizin o muhteşem anınızdada yanınızda olmak isterim iyi günler

arkadaşlar bana bir akıl verseniz olurmu ? gecen haftaki çatı muayenemde doktor o dar olan kemik değil kasların çok sert demişti bana muayene sırasında durmadan rahatla kasma diyip durdu ama ben derin nefeste alsam sertti işte 2 parmak bile zor giriyordu düşünün çok canım yandı bitmek bilmedi muayene.sonrasında bana kendini rahat bırakırsan gevşersen birde kesik atmak lazım ozaman genişler bebekte k,lolu değil normal doğurursun dedi kendime güvenim vardı zaten bende normal istiyorum tamam dedim .ama dün kontrolümde nst de yatarken 45 yıllık bir ebe geldi yanıma işte normal doğum en iyisi kendini ona hazırla ben sana bazı hareketler göstereceğim onalrı yap diyordu bana bende kaslar sertmiş ama ben normal doğum istiyorum diyince kadının yüzü değişti birden sakın deneme ben olsam asla denemezdim sezeryan yap sen parçalanır çünki kasların sert olması kötü dedi kesik atılır yada yırtılır ama kesikte çok olur sen çok ozrluk çekersin sonrasında eşinlede özelinde kötü olursun dedi.korktum valla doktorumada soramadım kadın bana bunları söyledi ne yapalım diye içimde kaldı moralim çok bozuldu kendime güvenim gitti resmen.siz ne dersiniz ne düşünürdüüz yada bu durumda olan birilerini tanıdınızmı duydunuzmu bilginiz varmı lütfen yardımcı olursanız sevinirim kızlar.

hmlrlt
ben de merak ediyorum değeri nasıl oldu diye
ama götürüp te kan aldırmak içimden gelmiyo
inş geçer inş
rabbim bütün bebeklere şifa versin
biz acemi annelere de dayanma gücü versin allahım

keleback
canım yaşadıkların normal
hepimizde bi ağlama, alışma krizi hali var sanırım
sağlıklı olsunlar da inan gerisi boş
alışcas
onsuz duramicas
rahat olmaya çalış kendini sıkma...

mavi00
bölgede muraz özden mi neydi ona götürdüm
daha doğrusu ona randevumuz yapılmış
ilk muayeneyi falan o yaptı ama bilmiyorum bi daha ona gitmem senin dediğin dr kim acaba? bayanmı?

karamel
son haftalar az kilo aldığını ben çok söylemiştim
ama benim bebiş hep mi usg den fazlaydı yoksa sonra mı aldı bilmiyorum ama tutmadı usg ile
allahım tüm bekleyenleri sağlıkla kavuştursun yavrularına...

bi de evde kantoron yağı nasıl yapılıyormuş
sen yazmıştın sanırım dimi?

canım benim allahım acil şifalar versin
inşallah en kısa zamanda yavrunla evinize gidersiniz
canım arkadaşım çok derinden paylaşıyorum üzüntünü allahım kimselere taşıyamayacağı dertler vermesin
en kötüsü bu olsun
hep sağlıkla uyuduklarını uyandıklarını emmek için arandıklarını mızmızlanmalarını ama hep sağlıklı günlerini görelim inşallah
sana sımsıkı sarılıyorum
dualarımızdasın anıl
güçlü ol
sen ona o sana hep pozitif enerji yollayın birbirinize canım
ona iyileşeceğini ve birlikte evinize gitceğinizi anlat
öpüyorum seni...
allaha emanet olun

canım allahın izniyle bebeğini sağlıkla kucaklayacaksın
moralini yüksek tutmaya çalış annesi üzülmesin o da
hastanede takip altındasın
aklına kötü şeyler getirip te üzme kendini
inş sağlıkla evinizde olduğunuz haberlerinizi alırız senin de anılın da tüm hasta bebişlerin de
allaha emanet olun

canım rabbım acıl sıfalar versın mınık yavruna cook cok üzüldüm rabbım sana ve eşine sabır ve güc versın inşallah.... tez zamanda yavrunu eve cıkartırsın inşallah cok zor işin...

Arkadaşım bebeğin hayırlı uğurlu olsun. Emme sıkıntısı ilk günler oluyor. Sabır lazım, sabırla emzirmeye devam etmek lazım, düzene giriyor.
Gaz konusunda. Bitki çayları, kimyon çayları, metsil diye bi damla var, hiçbiri fayda etmedi. En son eltim sab simplex diye bi damla var onu al dedi. Hastanede emzirme odasında da bi bayan herşeyi kullandım en iyisi bu damla dedi. Bende aldım. En çok bunun faydası oldu canım.

kızlar çok özlüyorum burda saatlerce sohbet ettiğimiz günleri
zaman nasıl geçiyo anlamıyorum
göğüslerimden çok zorlanıyorum
birini çekemiyo ve sinirleniyo bu yüzden hep bi göğse dadandık
ucu çok fena oldu lansinoh sürüyorum taa doğumdan önce başlamıştım ama çok fena yine de
diğeri de şişip ağrı yapıyo
sağıyorum ama biberonla verirsem aldığı göğsümü de almazsa diye korkuyorum ne yapmalıyım
sizler napıyosunuz
silikon göğüs ucu da çok gıcık bişey
ben hiç sevmedim bebeğim de alışmadı
gazı da çok oluyo yavrumun
ama yine de şükürler olsun
şikayet etmiyorum sadece aynı sıkıntıları yaşayan varsa nasıl çare buldunuz diye anlatıyorum
allahım başka sıkıntılar vermesin....
inşallah atlatıcas

Son düzenleme:
Anıl

Bebeğin hayırlı uğurlu olsun canım. Geçmişi takip edemiyorum. Fakat son yazını gördüm. Çok geçmiş olsun canım. Okurken bile çok üzüldüm. Allahım acil acil sifalar versin. Inşallah bi an önce kucağına alır evine dönersin. Bebek kokulu evinizde sağlıkla yaşarsınız canım. Hepsi geçecek allahın izniyle.

mtaa naber canım
artık eskisi gibi denk gelemiyoruz
bi göğsümün ucu yok çekemiyo
nasıl alıştırcam kuzum ya :26:

mtaa naber canım
artık eskisi gibi denk gelemiyoruz
bi göğsümün ucu yok çekemiyo
nasıl alıştırcam kuzum ya :26:

Merhaba canım. Iyiyiz biz allaha şükür teyzesi. Evet eskisi gibi giremiyoruz. Doğum zamanı hiç giremedim. Şimdi biraz daha rahat giriyorum ama yine takip edemiyorum.

Aynı sorun bende de var. Birinin ucu çok bariz diğeri öyle değil. Talhada hep ucu iyi olanı emiyordu. Kızımda öyle yapıyor. Birini cuk diye kapıyor diğerini emmek istemiyor. Olsun ben diretiyorum yoksa hiç emmez. Tutuyorum böyle ağzına dayıyorum 5 dk mızmızlanıyor,yalıyor sonra mecbur tutuyor canım. Yapacak bişe yok. Ama pompan varsa onu sağ biraz belki ucu çıkar canım.

anılım cnm benim senin güçlü olduğunu zaten biliyordum ama bu yazdıklarınla dirayetini daha iyi anladım
senin yazıları okurken yüzümün şeklinden eşim anlıyor nasıl olmuş iyimi bebek diye soruyor artık bende her seferinde iyi olacak diyorum,olacak inşallah diyor
sen ve aras bizde başkasınız dualarımızda gönüllerimizde sizinle cnm...

hayırlı olsun gaz için bişey diyemicem benimki şu anda hala karnımda tepinmekle meşgul oğlumda çok çektim hiç bişey işe yaramadı çok çektim allah yardımcın olsun bazı bebeklerinki çaresiz ama bazılarınınki gerçekten geçirilebiliyor inşallah kızımda olmaz

evet ben yazdım cnm
cnm bu kantaron bitkisini dağlardan taze topluyorlarmış zeytin yağında bir süresi var 1-2 ay olması gerek güneşte bekletiyorlarmış kapalı bir cam şişede
bana öyle anlattı sonra faydasını söyledi hakkaten benim meme uçlarım inanılmaz kuruyor ve dökülüyordu son zamanlarda onu sürüyorum şimdi yumuşacık oldu etkiside baya uzun sürüyor
ben oğlumda çok çektim çatlaklardan ne kremler denedim ama banamısın dememmişti şimdi inşallah bu yağ işe yarar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…