2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
sancım var ama alıştım cnm arasıda düzensiz korkulacak gibi değil yani
uzanmış tv izliyorum
yarın misafirlerim var biraz hazırlık yaptım bi taraftan pişenleri bekliyorum
sen ne alemdesin

canım benimde eşim nöbetçi ewde tek basına takılıyorum öleee (( sıkılıorum topikteyim okuom işte bşeyler:) bgun doktora gittik bebiş 51cm. 3125gr . doktor iyi gelişimi dedi .20sine alınacak ama ben hala kararsızım yaa 25i gibi mi aldırsam bebeği acaba ? 5 gun gelişimi için ne kadar farkeder sen ne dusunuosun bu konuda tatlımm ? ciğerleri ne alemdedir kiii ?

olsun yarın yanındadır bütün gün
maşallah bebeğine bence gelişimi çok iyi
anne karnında kaldığı hergün eminim çok kıymetli ama doktoruna bir sor bakalım belki sanada bana dediği gibi bazı şartlarla 2 günde bir nst ultrason diyerek uzatabilir çünkü son zamanlar inan çok stresli ben tamam desem bugün alacaktı sancılarım var diye
şimdi allah korusun bir aksilik olsa ne yaparım diye düşünüyorum arada
burda çok okuduk maşallah zamanından çok önce doğup sağlıklı olanları
küvöze girenler bile maşallah şimdi çok iyiler
bizim haftamızda ciğerleri artık gelişmiş oluyor sadece yağ depoluyorlarmş
onu emzirerekte yapabiliriz sanırım
ben oğlumda sancımla gittim ve hata ettim şimdi muhtemel doğum tarihinden 11 gün önce alınacak
bence tam zamanı çünkü şimdiden beni çok zorluyor ne gerek var aslında iğneyle falan sancı durdurmaya diyorum kendime
bu haftayıda atlatalımda allahın izniyle zaten bitiyor

yaaa bebeğin sağlıklı olacağın bilsem 20sinde aldrıcam ameliyatla, ya cok stres yapıyorum arkadaşım gun içersinde hareket etmese evham yapıyorum hemen doktoruma gidiyorum yada akşamsa acile gidiyorum baktırmak için.nstye giriyorum. yaa bu acildekilerde
alttan bakmaya ne meraklı yaa .... karından bak bakcaksan bende baktırmıyorum , ne gerek var yaaa sinir ediolr insanı
sadece yag depolanacaksa 9 günde ne kadar olur acaba kaç gr daha alır ve boyu ne kadar uzar 9 günde ?

acildekiler neden bakıyorlar
acilde kadın doğumcumu var ebelermi bakmak istiyor
yoksa diğerleri değildir heralde
cnm sağlıklı olsun boşver kilosunu boyunu bence doktorunla konuş en sağlıklısını o sana göyleyecek
burda deniz yazmıştı sanırım yanlış hatırlıyorda olabilirim :44: günde 14 gr alıyormuş
ama boyu bileicem zaten benim doktorum hiç boyunu söylemedi bunu gelişim ölçüsü olarak değerlendirmiyorum ama seninki çok uzun seni oda zorluyor dedi bende hiç ısrar etmedim açıkçası
çok evham yapma strese sokma bebeğini inşallah seni zorlamadan zamanında hayırla gelsin

canım boyu kiloyu takmıyorum zaten de bebeğin gelişimini etkilemek istmiyorum olumsuz yönde ondan dolayı soruyorum sana tecrübelisin benim ilk bebeğim olucak.yoksa hiç önemli değil sağlıkla gelsinlerde bir sekilde büyürler yani.guzel dileklerin için teşekkür ederim arkadaşım . aynı dilekleri bende sana aynen yolluyorum .görüşmek uzere canım .....

Canım benim dağıttın beni yaaa Allahım biran önce oğluna kavuşmayı nasip etsin sabret bugünler de geçicek bak doya doya sarılıcaksın yavruna

Kizlar herkese merhaba
Ptesi gunu sancilandigimi hissettim ve tip fakultesine geldim
Butun gece sabaha kadar dogumhanede serumlar ve nst ile takip edildim
Sancilarim duzenli olunca yaklasik 15 saat dogumhanede ac susuz bin tane cihazla ameliyat kiyafeti ile bekledim
Sonra yukari kadin dogumservisine alindim
Hala da tip fakultesinde yatiyorum
Sol gobek tarafima sancilar giriyor
Cok korkuyorum
36+6 oldum bugun
Psikolojim alt ust oldu

Anil canim aynen uazdigin gibi evlatlarini alip eve gidenler kimseyi tinlamayin
Neleri takiodum simdi tek derdim evladimi saglikla dogurmak ve eve goturmek
Rabbim hepimize evlatlarimizla guzel saglikli bir omur versin
Dualariniza beni de ekleyin
Allah yardimcimiz olsun

Kizlar herkese merhaba
Ptesi gunu sancilandigimi hissettim ve tip fakultesine geldim
Butun gece sabaha kadar dogumhanede serumlar ve nst ile takip edildim
Sancilarim duzenli olunca yaklasik 15 saat dogumhanede ac susuz bin tane cihazla ameliyat kiyafeti ile bekledim
Sonra yukari kadin dogumservisine alindim
Hala da tip fakultesinde yatiyorum
Sol gobek tarafima sancilar giriyor
Cok korkuyorum
36+6 oldum bugun
Psikolojim alt ust oldu

Anil canim aynen uazdigin gibi evlatlarini alip eve gidenler kimseyi tinlamayin
Neleri takiodum simdi tek derdim evladimi saglikla dogurmak ve eve goturmek
Rabbim hepimize evlatlarimizla guzel saglikli bir omur versin
Dualariniza beni de ekleyin
Allah yardimcimiz olsun

Bebeğim canım kızım doğdu:) çok minik ama çoook zaten gelişmesi durdu diye sezeryan olmuştum37+6 da... 2550 g doğdu 48 cm boyunda:) amaçok şükür sağlığı yerinde umarım sonrasında da birşeyler çıkmaz...

Günaydın güzel anneler bir sorum olacak bebişleri banyodan sonra losyon yada yağ ile yağlıyomusunuz?
bir de göbeğimiz düştü ama biraz dışarı doğru fırladı annem simit dikelim kapatalım oraya diyor sizce ne yapılır zamanla kendisi girmez mi içine?

Canım seninle aynı durumdayız demekki. Benimde doğum tarihi 23 aralık olarak belirlendi. Gelişme geriliğinden şüphelenildi ama birşey çıkmadı. Sadece gelişmesi zayıf o da kilo alımı düşük oluyor. Doktorda bana 2.500 gram doğsa yeter dedi :)

Bende dua ediyorum o kadar doğsun diye.

Herkesin ne kadar değişik dertleri var değil mi ?

Ciğerleri gelişince alınıcak benim bebiş. Benimde kızım olacak :)

Hatta bugün doktora gidiyorum. Kilosuna bakacak bide gelişimine.

O kadar korkuyorum ki... İNşallahh kilo almıştır. Küveze girmesinden çok korkuyorum. İlk başta kilo alması durdugunda küveze konulacak demişti. Günlerce ağlamıştım. Çok zor çokk.

Bakalım ben neler yaşayacağım.

Canım yazdıklarını çok üzülerek okudum bizler çok şanslıyız dediğin gibi ama beterin beteri var derler ya sen de iyi tarafından bak yavrun saü salim doğdu o da sen de kurtuldum yakında iyileşecek ve yanınıza gelecek hastaneler iyiki var şuan ona ordan fayda var iyileştirecekler kuzunu herşeyi düzenli saatli oluyordur gözün arkada kalmasın anılcım
SEn de beneğin de Allaha emanet olun

Benim de ikinci oğlum Ömer Âsaf 11.12.13 tarihinde spinal sezaryen ile geldi dünyamıza..
Darısı bekleyenlerin başına;-)

dualarım seninle Allah yardımcın olsun sakın ümitsizliğe düşeyim deme birlikte çıkacaksınız ordan Allahın izniyle güzel haberlerini bekliyorum

anılcım mahvoldum resmen... haftaya doğum yapacağım ama resmen yaşadıklarını hissederek okudum, Allahım yardımcınız olsun bebeğine sağlık sıhhat versin tez zamanda kavuşun inşallah. dualarım sizinle

merhaba arkadaslar bnde ocak annesıyım ama belkıde aralık sonu dogum yapabılırım sızlerı okuyorum arada gırıp çok heyecanlanıyorum hıkayelerınızı okudukça..
anıl arkadasımızın bebegı nasıl acaba çok merak ettım veçok üzüldüm msjına.. allah acıl şifalar versın ve bı an evvel kavuşsun yavrusuna.. herkese hayırlı dogumlar dılıyorum...

mdaa cnım kaç kilo oldu bebişin..benimki hem mama hem de sağdığım sütle gidiyor...çok şükür iyi..

Banyo dan yarim saat once yagliyorum cildi yumusuyo kabariyo masaj yapiyorum sonra banyo yapiyo bide her sabah yuzunu yagla siliyorum

dün yazarken şarj bitti şimdi yazayım dedim..

merhaba kızlar.umarım hepiniz bebekleriniz karnınızda ya da kucağınızda çok çok çok iyidir.
Rabbim onlara sağlık sıhhat versin.Hepsini korusun...

sütümü sağarak veriyorum çünkü 3 marka meme ucu denedim 3 ünüde tutmadı.
zaten biberona alıştığı için benle uğraşmıyor bile
sütüm 4. gün 10 cc geldi.5.gün 30 cc.şimdilerde yeni yeni 60-70 geliyor
ben hastanede olduğum için ne çay ne dereotu ne de dediğiniz gibi ot mot yiyebiliyorum
sadece annem ve kv nin yaptığı kompostoları içiyorum.artık ne geliyorsa...

sağma makina olayıda bence öneriyle olmaz kızlar.bana iyi olan başkasına olmaz başkasına olan bana
ben lansiinohdan memnun kalmadım mesela bana göre çekme gücü iyi değil.çünkü her annenin meme yapısı farklıdır haliyle makinanın kavraması farklıdır..

hastanedeki makina beni çok iyi sağıyor ama evde dünyanın parasını verdiğim 3 makina da sağmıyor
göğüslerimn taş gibi oluyor ağrıdan ölüyorum.emmediği için kanallarımı açamadı.bu yüzden makina hiç bir işe yaramadı.
ateşlenip hasta olmam an meselesi.

Ahh anilim yaa okudukca icim parcalandi resmen oyle hissettimki yazdiklarini
Gecicek bu gunler bi tanem
Yavrun ve esinle evinize gidiceginiz anin hayaline tutun
Dua ediyorum Arasa
Bi an once toparlansin rabbim sifa versin ins
Buda senin sinavinmis kuzum allah dermansiz dert vermesin
Sen guclu bi kadindin smdi hem guclu bi kadin hemde guclu bi annesin
Dualarimiz sizinlee canimmm...

Canım benim dağıttın beni yaaa Allahım biran önce oğluna kavuşmayı nasip etsin sabret bugünler de geçicek bak doya doya sarılıcaksın yavruna

canlarım benimmmmmm.....
hepinizi çok seviyoruum gerçekten çok seviyorum....
samimyetinizi öyle hissediyorum ki...öyle candansınız ki. Allah hepiniziden razı olsun...
Rabbim hiç birimizin yüzünden gülücüğü eksik olmasın.

dediğiniz gibi şükrediyorum asla asla asla isyan etmiyorum.
Buna şükür inanın öyle kötü durumda bebekler var ki.Rabbim esirgesin.Bizler öyle böyle atlattık.
Benim yaşadığım sıkıntı yani crp(enfeksiyon) ve solunum sıkıntısı en çok karşılaşılan.
Ben sadece kendimi başta alıştırmadım bir anda şok etkisi yarattı eve götürememk o kadar
yoksa güçlüyüz eşimle.."Rabbim gücüne gitmesin" diye diye ağlıyorum .gerçeklten şükrediyorum daha beteri olmadığı için..

Yoğun bakımın en iyi bebeği benim bebeğim küvezde bile değil.sadece devamlı antibiyotik veriliyor.elinin üstünde 10 larca delik var mosmor yavrucum..

Hep hayırlı sağlıklı doğumlar dileyin.

Bakın ben kilolu kilolu diye şikayet ediyordum.sezeryan olmak istemiyorum diyordum.ağladım gece
suyum geldi .hastaneye geldik normak doğum yaptım
belki sezeryan olsam olmayacaktı,belki kilosu az olsa bu kadar iri olmasa bebeğim 1 hafta değil 1 ay kalacaktı.

Herşey kısmet.yaşamamız gerekiyor yaşıyoruz.Derdii veren rabbim şifasını da verir..İnşallah..
Hep hayırlısı deyin hep öyle dua edin canlarımmmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…