2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
kızlar birde göğüslerinizi eşit emzirmeye çalışın inanın sonrasında göğüslerin simetrisi çok bozuluyor heleki uzun süreli emzirirseniz
süt sağma işlemi gerekli olurmu bilemiyorum ama sizlerden okuduğum kadarıyla bir tane edineyim dedim ne olur ne olmaz
sonra bir arkadaşım yine imdadıma yetişti kensininki evde duruyormuş onu verecek çokta memnunmuş ama markasını sormadım :44:
bide daha önce hiç yapmadım ilk doğumda gerek kalmamıştı hem oğlum çok iriydi resmen somuruyordu göğüs uçlarımda baya iri sancıyla gittiğim içinde sütüm hemen inmişti yine gerek kalmaz inşallah

Ters yükleniyor ya $DSC_0271-1.jpg

Bebeğim canım kızım doğdu:) çok minik ama çoook zaten gelişmesi durdu diye sezeryan olmuştum37+6 da... 2550 g doğdu 48 cm boyunda:) amaçok şükür sağlığı yerinde umarım sonrasında da birşeyler çıkmaz...
allah bağışlasın sağlıkla büyüt bebeğini

Canım seninle aynı durumdayız demekki. Benimde doğum tarihi 23 aralık olarak belirlendi. Gelişme geriliğinden şüphelenildi ama birşey çıkmadı. Sadece gelişmesi zayıf o da kilo alımı düşük oluyor. Doktorda bana 2.500 gram doğsa yeter dedi :)

Bende dua ediyorum o kadar doğsun diye.

Herkesin ne kadar değişik dertleri var değil mi ?

Ciğerleri gelişince alınıcak benim bebiş. Benimde kızım olacak :)

Hatta bugün doktora gidiyorum. Kilosuna bakacak bide gelişimine.

O kadar korkuyorum ki... İNşallahh kilo almıştır. Küveze girmesinden çok korkuyorum. İlk başta kilo alması durdugunda küveze konulacak demişti. Günlerce ağlamıştım. Çok zor çokk.

Bakalım ben neler yaşayacağım.
incicim sen de sağlıkla kucağına alırın inşallah bebeğini kuvöze de girmeden atlatırsınız umuyorum sağlıklı hayırlı doğumlar dilerim
Benim de ikinci oğlum Ömer Âsaf 11.12.13 tarihinde spinal sezaryen ile geldi dünyamıza..
Darısı bekleyenlerin başına;-)
gözünüz aydıın allah bağışlasın cnm
Hepinizi çok özledim kızlar.geçmişi okumadan yazıyorum.inşallah guzel anneler ve tatlı bebisler sağlıklı ve huzurludurlar.
Ben 5 aralık ta spinal sezeryan oldum. Çok rahat oldu.ilk iki gün dışında ağrım pek olmadı.Kızım 50 cm 3310 gram doğdu.
Emme konusunda sıkıntı yaşıyoruz bide gaz problemimiz var.belki sizlerdede vardır.gaz için neler yapıyorsunuz.
gözüznüz aydın allah bağışlasın inşallah herşey yoluna girer canmım bizim gaz sıkıntımız şimdilik yok ama var olan arkadaşlar sanırım bitkisel ilaçlar kullanıyormuş geçmiş olsun
kızlar çok özlüyorum burda saatlerce sohbet ettiğimiz günleri
zaman nasıl geçiyo anlamıyorum
göğüslerimden çok zorlanıyorum
birini çekemiyo ve sinirleniyo bu yüzden hep bi göğse dadandık
ucu çok fena oldu :KK14: lansinoh sürüyorum taa doğumdan önce başlamıştım ama çok fena yine de
diğeri de şişip ağrı yapıyo
sağıyorum ama biberonla verirsem aldığı göğsümü de almazsa diye korkuyorum ne yapmalıyım
sizler napıyosunuz
silikon göğüs ucu da çok gıcık bişey
ben hiç sevmedim bebeğim de alışmadı
gazı da çok oluyo yavrumun
ama yine de şükürler olsun
şikayet etmiyorum sadece aynı sıkıntıları yaşayan varsa nasıl çare buldunuz diye anlatıyorum
allahım başka sıkıntılar vermesin....
inşallah atlatıcas

canım sana özelden mesaj attım ama gelmiyor galıba neyse allah bağışlasın bebeğinibenım yerime de kokla tombiş kuzunu takıp edemiyorum görmüşken yazayım dedim benım de bir göğsüm daha aktif ve kocaman oldu süt resmen fışkırıyor ama diğer göğsüm küçük kaldı sütü de az hemen boşalıyor ben de çok aç olduğu örneği geceleri küçük göğsümü veriyorum hep bir de küçük göğsümü sağıcam belki daha da artar sütüm slikon flan takma zaten çok zorlanır o uçla sonrada daha da istemez o göğsünden emmek sabredicez canım bende göğüsüme lansinoh sürüyorum benımde hassaslaşmaya başladı onun dışında kantoron yağı sürücem yada kaynatıp soğutulmuş zeytinyağı henüz denemedim ama yapıcm

merhaba bebekleriniz hayırlı olsun doğuma çok az kalmış ben çeşitli kurslar ve doğum fotografçılıgı için sertifikalarımı aldım ve uzmanlaşmak için ücretsiz olarak doğumlara girmek istiyorum eyer arzu ederseniz sizin o muhteşem anınızdada yanınızda olmak isterim iyi günler
fotografları baskıya hazır hale getirip dvd olarak sizlere veriyorum

kızlar slmm uzun zamandır yoktum olanları kısaca özetliyim vakit bulabilirsem detayları da yazarım
7 kasım da kanama yaşadım hastanye gittim erken doğum başlangıcı dendı,serumlar nidilatt ciğer geliştirici iğne filan derken 34+5 te bu tehlikeyi atlatttık,5 aralık 38+3 te sezeryan ile oğlum dünyaya geldi allaha şükür şu sıralar gaz denenen kabusla yaşıyoruz bunalıma girmeme ramak kaldı

Selam kızlar.23/11/2013 de spinal aneztesi ile doğum yaptım.ilk haftalard ağrılı sancılı sarılıklı hastanelerde geçti sizleri takip ediyorum ama bi türlü yazamadım.doğum yapanları tebrik ederim.yapmayanlarıda allah kurtarsın.
Evett bebekler doğdu sıkıntılar başladı.oğlum resmen 15 gün pustu.15. Gün uyandı.gazı başladı..:KK43:(
hergün bişeyler alıp getiriyoruz eve .humana zinko rezene bişeyler bişeyler.gündüzleri hor hor uyuyor geceleri ayakta ve ağlıyor.gögüselerimin ucu desen çok kötü durumda.neyse benden bu kadar sizinbebeklerinizi nasıl varmı gece uyumayanlar bizim gibi

canlarım benimmmmmm.....
hepinizi çok seviyoruum gerçekten çok seviyorum....
samimyetinizi öyle hissediyorum ki...öyle candansınız ki. Allah hepiniziden razı olsun...
Rabbim hiç birimizin yüzünden gülücüğü eksik olmasın.

dediğiniz gibi şükrediyorum asla asla asla isyan etmiyorum.
Buna şükür inanın öyle kötü durumda bebekler var ki.Rabbim esirgesin.Bizler öyle böyle atlattık.
Benim yaşadığım sıkıntı yani crp(enfeksiyon) ve solunum sıkıntısı en çok karşılaşılan.
Ben sadece kendimi başta alıştırmadım bir anda şok etkisi yarattı eve götürememk o kadar
yoksa güçlüyüz eşimle.."Rabbim gücüne gitmesin" diye diye ağlıyorum .gerçeklten şükrediyorum daha beteri olmadığı için..

Yoğun bakımın en iyi bebeği benim bebeğim küvezde bile değil.sadece devamlı antibiyotik veriliyor.elinin üstünde 10 larca delik var mosmor yavrucum..

Hep hayırlı sağlıklı doğumlar dileyin.

Bakın ben kilolu kilolu diye şikayet ediyordum.sezeryan olmak istemiyorum diyordum.ağladım gece
suyum geldi .hastaneye geldik normak doğum yaptım
belki sezeryan olsam olmayacaktı,belki kilosu az olsa bu kadar iri olmasa bebeğim 1 hafta değil 1 ay kalacaktı.

Herşey kısmet.yaşamamız gerekiyor yaşıyoruz.Derdii veren rabbim şifasını da verir..İnşallah..
Hep hayırlısı deyin hep öyle dua edin canlarımmmm

arkadaşlar bana bir akıl verseniz olurmu ? gecen haftaki çatı muayenemde doktor o dar olan kemik değil kasların çok sert demişti bana muayene sırasında durmadan rahatla kasma diyip durdu ama ben derin nefeste alsam sertti işte 2 parmak bile zor giriyordu düşünün çok canım yandı bitmek bilmedi muayene.sonrasında bana kendini rahat bırakırsan gevşersen birde kesik atmak lazım ozaman genişler bebekte k,lolu değil normal doğurursun dedi kendime güvenim vardı zaten bende normal istiyorum tamam dedim .ama dün kontrolümde nst de yatarken 45 yıllık bir ebe geldi yanıma işte normal doğum en iyisi kendini ona hazırla ben sana bazı hareketler göstereceğim onalrı yap diyordu bana bende kaslar sertmiş ama ben normal doğum istiyorum diyince kadının yüzü değişti birden sakın deneme ben olsam asla denemezdim sezeryan yap sen parçalanır çünki kasların sert olması kötü dedi kesik atılır yada yırtılır ama kesikte çok olur sen çok ozrluk çekersin sonrasında eşinlede özelinde kötü olursun dedi.korktum valla doktorumada soramadım kadın bana bunları söyledi ne yapalım diye içimde kaldı moralim çok bozuldu kendime güvenim gitti resmen.siz ne dersiniz ne düşünürdüüz yada bu durumda olan birilerini tanıdınızmı duydunuzmu bilginiz varmı lütfen yardımcı olursanız sevinirim kızlar.

Canım ebenin dediği kesin değil sonuçta ama kaslar sertse böyle bi ihtimal de var bunun kararını en iyi sen verebilirsin
dikişlerin çok fazla olabilir yada bebeğin kilosu da normalse rahatlıkla doğum yapma ihtimalin de var
Benim tavsiyem kendini dinle için rahat etmiyosa sezeryan iste son ana kadar kendini korkutursan doğumunu sen de uzatabilirsin

İyi geceler kızlart;
Sşze gene hastane köşelerinden yazıyorum
günün 3-4 saatş evde oluyorum onun haricinde hastanedeyim
3-4 saatte bir gelen oğlumla görüşme saatini bekliyorum....

mama verilse de mamasını bile ben vermek istiyorum ona...kokusunu içime çeke çeke...sıkı sıkı sara sara sandalye köşesinde...

bebeğinin evine alanlar halinize şükredin.sakın sinirlenmeyin kızmayın isyan etmeyin uyuuyamıyorum meme ucum acıyo,yok kv yanımda yok yoruluyorum aman kilolarım zırt vırt diye....

sizin yerinizzde olmak isteyen milyonlarca insna var biri de benim...
eşimle yatağımızda aramıza alıp uyuyacağımız günleri ağlaya ağlaya birbirimize anlatıyoruz.
her gece yastığımız ıslak uyuyoruz.Allah ondan bin kere razı olsun..

cuma doğum yaptım pazar gittik evimize eşya almak için.Ağlamaktan mahvoldum ne karnımda ne kucağımda diye....
bu yüzden annemde kalıyorum.oğlumla gitmek istiyorum evime..annem lohusa yatağımı yapmış...
hele eşimin önceden yazıp bıraktığı "hoş geldin oğlum","evimize en güzel hediyemizle geldik" notlarını görünce iyice dağıldım...(sancım sıklaştığında eve gelip eşyaları almıştı,o ara yapmış canım kocam)
ne bilelim böyle olacağını...

Çok Şüükür sağlıklı hayatta.Elbet getircem Allahın izniyle evimize ama çok zordu çok...
şükredin ve asla hiç bir şeyinden şikayetçi olmayın

annelik farklı derlerdi,tabi ki derdim.anladığımı sanardım anlamamışımm....şimdi anlıyorum gerçekten ne demek istediklerini..
ondan ayrıyken fotoğrafına bile bakamıyorum....hemen gözlerimden süzülüyor yaşlar engel olamıyorum...

ist da hava berbat.dün akşam 9 da anneme gittik yemek yemek için ve kar öyle bastırdı ki evde mahsur kaldık
ağlaya ağlaya hastaneyi aradım hemşirele gelemicemi söyledim
8 saat göremedim canımdan can gitti...kabuslar gördüm...

doğum yapan anneler koklayın bebeklerinizi yavrularınız bir kez olsun benim yerime
şöööööyle içine çekin olur mu.ben kuzumu 4 saatte bir çekiyorum yetmiyor...

Yazarken bile ağlıyorum.Rabbimin gücüne gitmesin.Allah beterinden esirgesin. ama elimle değil...

Sarılık da geçiriyor inanın sarılığı sormuyorum önemsemiyorum bile.Sormadım kaç oldu değerii diye.
Allah bebeklerimize dermansız dert vermesin.hepsini korusun.Acısını göstermesin uzun sağlıklı hayırlı ömürler nasip etsin.
Bizlere bağışlasın Rabbim..

Sizleri de çok özlediim..toparlandıkça yazmaya çalışacağım..
İyi geceler

ağlattın beni gecmiş olsun canım :KK43: rabbım en kısa zamanda evladına kavusmanı nasip etsin tez zamanda düzelırde annesıne kavusur kuzum.
sen yinede metanetli ol yavrun hisseder oda üzülmesin.

benim içim cok daralıyo sanki bebeğime yetemiyorum gibi :KK43: sürekli ağlamak istiyorumm :KK43:

Selam kızlar.23/11/2013 de spinal aneztesi ile doğum yaptım.ilk haftalard ağrılı sancılı sarılıklı hastanelerde geçti sizleri takip ediyorum ama bi türlü yazamadım.doğum yapanları tebrik ederim.yapmayanlarıda allah kurtarsın.
Evett bebekler doğdu sıkıntılar başladı.oğlum resmen 15 gün pustu.15. Gün uyandı.gazı başladı..:KK43:(
hergün bişeyler alıp getiriyoruz eve .humana zinko rezene bişeyler bişeyler.gündüzleri hor hor uyuyor geceleri ayakta ve ağlıyor.gögüselerimin ucu desen çok kötü durumda.neyse benden bu kadar sizinbebeklerinizi nasıl varmı gece uyumayanlar bizim gibi

Ooo sizin bebis baya büyümüş bile :) hayırlı olsun canım.
Evet geceleri hem gazdan hem sütüm gece yetmediğinden uyumuyor. Mesela dün bebek erken yatınca bende erken yatsam dedim güya :KK1: yattı ama uyumadı. 2 ye kadar salladim emzirdim ağlıyor ağlıyor 1 gram uyumadı. Sonra ben dalmışim yorgunluktan.
Annem kalkmış bu sefer.
Kızım bu aç diyormuş annem olsun ben yatacam diyormuşum. Sonra mama yapmış kadın. :KK1:
Şimdi uyuyor, talhada uyuyor. Annem de uyudu. Bende biraz uyuyayim hadi görüşürüz kızlar :))

bugün nasılsın hamiledaşım :))) millet beni arayıp duruyo daha doğurmadınmı die gülerek söylüyorlar ama ben iyice strese giriyorum sinir oluyorum..sanki doğuyoda ben içimde tutuyorum

arkadaşım seninle günlerimiz hemen hemen aynı .benim 10 günüm senin 9+ günün var görünüyor.benim gecen hafta çatı muayenem oldu ve kaslarımın çok sert olduğunu söyledi doktorum kendini rahat bırak kasma kendini diyor devamlı ama benim elimde değilki kasmasam bile sert işte diyorum muayene sorasında derin nefeste alsam ser almasamda sert kendimi kasmadım aslında rahatlamaya çalıştım ama düşün 2 parmak bile zor giriyordu .çok acıdı muayenede.ama doktor sen yapabilirsin güçlüsün sadece kasma kendini rahat bırak birde kesik atarız doğurursun diyo.bende normal istiyorum ama dün 45 yıllık bir ebeymiş bana dediki madem oradaki kaslar sert bence sakın deneme normal doğumu sezeryan iste çünki parçalanır kasların rahmin dedi eşinlede çok sorun yaşarsın çok acı çekersin sonra dedi ödümü patlattı resmen .ama benim doktorda bebek 3 kilo fazla kilolu değil ve sen kendini rahatlatırsan kesikte atarsak doğum olur diyor .ne yapıcam bilemedim sen nasıl normale karar verdin ?
Sezeryanin bayılma dusuncesi son haftalarda anksiyete neden oldu bende. Ayilamazsam tekrar diye. O zaman normali bir deneyelim dedi doktor. Cati muayenesi c.tesi olacak. Bence seni muayene olmak kasmis olabilir. Eger cok kasilirsan ve cok keserlerse ilerde cinsel ve tuvaletsel sorunlar olabilir gerçekten. Doktorun olabilir demiş bu biraz güç olmali mi onu bilemedim

Kızlar bebek görmeye gelen misafirlere ne ikram ettiniz? Benim de son haftam acaba hazır iyiyken neler yapıp hazırda tutabilirim dedim
Misafire de bişey çıkarmadan olmaz acaba zeytinyağlı dolma falan mı sarsam yoksa hiç gerek yok mu kararsız kaldım://
Siz neler yapmıştınız

hmlrlt
ben de merak ediyorum değeri nasıl oldu diye
ama götürüp te kan aldırmak içimden gelmiyo :KK25:
inş geçer inş
rabbim bütün bebeklere şifa versin
biz acemi annelere de dayanma gücü versin allahım

keleback
canım yaşadıkların normal
hepimizde bi ağlama, alışma krizi hali var sanırım
sağlıklı olsunlar da inan gerisi boş
alışcas
onsuz duramicas
rahat olmaya çalış kendini sıkma...

mavi00
bölgede muraz özden mi neydi ona götürdüm
daha doğrusu ona randevumuz yapılmış
ilk muayeneyi falan o yaptı ama bilmiyorum bi daha ona gitmem senin dediğin dr kim acaba? bayanmı?

karamel
son haftalar az kilo aldığını ben çok söylemiştim
ama benim bebiş hep mi usg den fazlaydı yoksa sonra mı aldı bilmiyorum ama tutmadı usg ile
allahım tüm bekleyenleri sağlıkla kavuştursun yavrularına...

bi de evde kantoron yağı nasıl yapılıyormuş
sen yazmıştın sanırım dimi?

Neden bölgeye goturmem dedin cnm bisey mi oldu. Ben düşünüyorum o sebeple paylas benimle deneyimini lutfen. Evet orada bir bayan varmış. Araba varsa ugrasma oraya git bence

merhaba kızlar Allaha şükür kızımla birbirimize baya baya alıştık . ara ara yazdım ama sıkıntılarımızı hiö yazamadım .

17 kasımda dünyaya gelmişti bebegim doğum hikayemide yazmıştım zaten . 5. gün kontrolümüzde işitme testinden geçtik elhamdulillah. ama kızımda sarılık çıktı 20 ydi üstelik . çok ağladım ilk anda çok üzüldüm ama baktım ki ağlamanın hiç bir faydası yok . akşam yedide yatışımız yapıldı sabah 11 de taburcu olduk . sürkli sütümü sagdım ve bir mama verdik bir süt verdik emzirmek için bile dışarı çıkarmadık küvözden . sadece altını değiştirirken çıkardık . zaten 36 haftalık doğmuştu kızım en küçük bebek benimkiydi orda ama en son biz girdik küvöze ilk önce de biz çıktık allaha şükürler olsun.

sonrasında benim sütüm birden arttı sütten dolayı ateşlendim iki gece kendime gelemedim iğne falan vuruldum allaha şükür o da geçti ilk iki hafta bebeklerde gaz sancısı olmazmış iki hafta bitti bizimki bi gazlandı allah allahhhhh mahvolduk . neyse ki doktorumuz bitkisel bi ilaç verdi sema hastanesindeki bülent baştürk kayınvalidemin amcasının oğlu tavsiye ederim muhteşem bi doktor . önerdiği ilaç şifa oldu verdiğim gibi tır tır tır tır çıkarıyo gazını hiç zorlanmıyo :KK1: bunun dışında sütünüz bittiği zaman zorlamayın bence bebekleri ben dinlemiyorum başkalarını . sütüm yettiğince emziriyorum bebeğimi ama bazı günler o kadar cok emmek istiyo ki artık sütüm yetmiyo yarım saatte bir emdiği zaman sütüm bitiyo bende mama veriyorum napıyım aglatıyım mı yani günde bi kee veriyorum bazen :KK1:

26 günlük oldu kızım bu arada alıştık birbirimize beni geceleri mahvesede çok seviyorum kzıımı aslında çok mız mız değil ama arada mızıklanıyo belli bi düzeni var aslında gece 1 e doğru uyur gece 4:30 da kalkar emer altı degişir sallamadan uyur sallamaya alıştırmadım yada dahalık sallanmak istemiyo :KK1: sonra saat 6 da 7 de 8 de 9 de 10 da 11 de 12 de emer ara ara altı değişir 5 dakika bile durmaz tuvaletini yaptıgı zaman ciyak ciyak bağırıyoo:KK37:sonra saat öğlen 1 e doğru bir uyur akşam 6 gibi uyanır yine gece 1 e kadar beni esir eder böyle . şu anda yanımda uyuyo mis kokulum

Kızlar bebek görmeye gelen misafirlere ne ikram ettiniz? Benim de son haftam acaba hazır iyiyken neler yapıp hazırda tutabilirim dedim
Misafire de bişey çıkarmadan olmaz acaba zeytinyağlı dolma falan mı sarsam yoksa hiç gerek yok mu kararsız kaldım://
Siz neler yapmıştınız

canım ben annemlerdeyken etrafımız hep akrabalarımızla dolu oldugu için hiç kimse haberli gelmedi annem birkasa lokum aldı gelenleri boş çevirmek olmaz bebek aç gözlü olurmus mutlaka bir bardak su bile olsa içmek zorunda gölcükte lokum ikram edildi . haberli gelenler zaten yediler içtiler burda bizim evimize gelenlerde haberli geliyolar onlarada ben tek başına kalıyorum evimde eşim hazır bişeyler alıyo onları ikram ediyorum napıyım tek başına hazrlık yapamıyorum :KK17:

Günaydın güzel anneler bir sorum olacak bebişleri banyodan sonra losyon yada yağ ile yağlıyomusunuz?
bir de göbeğimiz düştü ama biraz dışarı doğru fırladı annem simit dikelim kapatalım oraya diyor sizce ne yapılır zamanla kendisi girmez mi içine?

Cnm ben her banyodan sonra butun vucudunu yagliyorum.bu arada benim bebeginde gobegi disarda bisey yapmadim ama yapilacak bisey varsa yapariz.bu konuda onerileri bende bilmek isterim

X