2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Ayyy cnm valla icime su serptin..
200/300 gr a kdr veriliyormuymus 1 gunn icinde ben o kdr olabilecegini bilmiyordum
Bende sutumu kafaya taktim

canım ben pazar gecesi doğurdum 3380 gr. perşembe doktora gittik 3100 olmuş kızım zaten resimde de belli yanaklar tombiş tombişti bir hafta sonra yıne gelın toprlamazsa mama vericez dedi 12 günlükken yine gttik 3550 olmuş yani bir haftada 450 gr almış suan 17 günlüğüz 4100 gr olduk haftada ortalama yrım kılo alıyor gibi görünüyor senınkıde muhtemelen bayağı ödem attı doğumdan sonra artık toparlar merak etm canıım

acaba dr nuz kıs ıcın ne önerır,malum gunesi bulmak imkansız

ya bu elektrikli süt pompalarından almadım ben hala, nasıl olsa 3 ay evde olacam sonra alırım diye düşündüm. ama evde de olsam lazım olacak sanırım. napsam alsammı bilemedim ya.

bide humananın çayını almam lazım.

sezeryan olan kızlar depend hasta kilodu mu almıştınız yanınıza? bir ara yazılmıştı burda ama hatırlayamadım sezeryanda mı daha çok ihtiyaç oluyordu normal doğum sonrasında mı? birde o kilot şeklinde olduğu için giymesi zor olmazmı? hasta bezi daha mı iyi olur? veya orkidin uzun gecesi yeterli olur mu?

Ben bu topikte yetim kaliyorum yyaaa sorularim cvpsiz kaliyoo herzaman yazik banayaa

Son düzenleme:

canım valla pompa bana lazım oldu uç çıkarmada lazım oldu bebek sütün tamamını boşlytamıyor göğsün sertleşiyor çok acıyor o zaman sağmak gerekiyor azda olsa çok da olsa lazım oluyor
dependi ben kullandım sezeryan oldum dikiş yeri çok aşağıda olduğundan yukarı kadar çekiyorsun o külodu çok rahat ettım ama ilk etapta bebek bezi koydular bana sonra kendim değiştrdim benım kanamam azdı orkid bie yetli olurmuş

anladım canım çok teşekkür ederim. bir an önce almam lazım o zaman benimde. hastanenin yakınında bu tür şeyleri alacak bir yer yok sadece bir tane eczane var geçen gittiğimde biberon, gögüs ucu kremi gibi şeylere baktım diğer eczanelere göre bile çok daha pahalıydı, sanırım tek olduğu için. o yüzden eksik bişey kalsın istemiyorum o eczaneye muhtaç olmayalım.

valla biçoğunuz doğurdu gazıyla sancısıyla uğraşıyor ben hala nelerle uğraşıyorum.

bu elektrikli süt pompalarından en son araştırdığımda iki seçenek arasında kalmıştım. lansinohun ikili pompasını mı medelanın mini elektrikli pompasını mı tavsiye edersiniz?

iznim bitince çalışmayada devam edeceğim için, bi yandan mini olan iyidir diyorum bi yandan çiftlisi daha hızlı mı olur ki diyorum..
ama en önemli olan kanalları iyi boşaltan bişey olması tabi, boyutu vs önemli değil.

su625; ebe faktörü çok önemli sanırım normal doğumda, eskiden öyle tecrübeli ebeler varmışki, kordon dolanması olan bir bebeği bile kolaylıkla doğurtuyorlarmış. hatta ters gelen bebeği bile anne karnında çevirirler ve normal doğum yaptırırlarmış. şimdi bebek ters diye direk sezeryana alınıyoruz birde bir sürü korku yaşıyoruz.

ben lansinoh h elektrikliden çok mmnun kaldım daha çok kullanmadım 3 4 kez kullandım ama hastaneekınden iyidi hastanedeki de amede mı medela mı ne öle bişeydi

ben lansinoh h elektrikliden çok mmnun kaldım daha çok kullanmadım 3 4 kez kullandım ama hastaneekınden iyidi hastanedeki de amede mı medela mı ne öle bişeydi

sağol canım tavsyen için. int.den yorumları okudum. lansinohtan ve medelanın mini elektriklisinden genelde memnunlar. bir iki gün daha araştırıp bu hafta sonu alayım bari.

of daha doğum çantama küçük havlular, makyaj malzemelrimi falan koyacam bir türlü koyamadım. anneme cattle alalım mı yanımıza çay kahve içersiniz dedim, aman bir günde ölmeyiz ya çaysızlıktan ne gerek var bide onu mu taşıyacaz dedi

birde yine ağdaya gitmem gerekiyor. hava buz gibi dışarı çıkmak bile istemiyorum. çalışırken iyiydim de iznim başlaı başlayalı çok üşengeç oldum. daha geçen hafta akşam işten çıkıp eve gelir birde yemek hazırlardım sabahn köründe kalkardım, 3 gündür evdeyim ama yemek yapmaya bile üşenir oldum

ben de lansinoh kullanıyorum ve çok memnunum canım, istediğin zaman 2li istediğin zaman tekli çekebiliyosun, çekim gücü de iyi baya. E bebekte set vardı içerisinde kremi süt saklama poşeti falan da vardı öyle almıştım ben 199TL ye. Fiyatı da diğerlerine göre çok uygundu.
Bu arada pompalarla ilgili bişey dicem, ben ilk başta evde kullanırken 4-5 dk sağıyodum bakıyodum gelmiyo kapatıyodum makinei, en son hastanede sağmak zorunda kaldığımda hemşire 20 dk birini 20 dk birini sağacaksınız dedi. Şimdi gelmese de 20 şer dk sağıyorum ve arttırdı baya süt oranımı aklınızda bulunsun. Süt gelmese bile sağın 20 dk ama vakumunu çok fazla açmayın ypoksa tahriş olur, bazen çok acıyo o zaman bırakıyorum.

Soruma cvp verdiginiz icin ayri ayri tskkr ederim... dr bebegi tehlikeye atmayalim sezaryan olman daha iyidir dedi perşembe günü olmayi düşünüyorum tm 39 haftalik oluyor ozamanda sizce iyimi

canım çok sevindim herşeyin yolunda olmasına. ben çok fena hasta oldum 3 gündür yatıyorum, bebeğin kilosuda geriydi zaten simdi 2 kg verdim ben muhtemelen o da vermiştir moralım bozuk, haftaya en geç 20 aralıkta doğumum olacak kısmetse.
nar suyu denedinmi? ya zemzem, hurma, nar suyu derken birde şekerli su versem çocuğa zararı olurmu acaba:26:

Cnm ben sezeryan oldum ben hasta kilodu almadim cnm ilk gun hastane hasta bezi vermisti. Iki tane hasta bezi kullandim ilk gun ayni anda ondan sonra ihtiyacim olmadi uzun gece pedi yeterli oldu.normal dogumlarda daha cok ihtiyac olabilir ama bana gore kisiye gore degisiyor.
Pompaya gelirse bence lazim olabilir tedbir olsun diye menuel olanlardan al bi tane ucuz zaten el pompalari. Ben bir kere kullandim o da bebegim saralik oldugu zaman sagip hastaneye sutumu goturdum o zaman onun disinda kullanmadim cnm.

bebeğe şekerli su verilir mi yaaa, araştırın bii, kanıtlanmış hiç bi etkisi yokmuş onun.
hem daha çocuğun ciğeri tuzu-şekeri kaldıramaz kii:18:

illa ki herkes bişi söler bunu yaptım sarılık olmadı diye, ben de duydum ama bununla önlendiği yada bunun geçirdiği ne malum,
bırakın işi uzmanına, doktor ne derse öyle yapın

gece mesaj atcaktım nerdeyse merak ettik ama ayıp olur diye tuttum kendimi tetikte ol sen gelmeye hazırlanıyo bebeğimiz heralde canımm çok geçmiş olsunn

haklısın cnm o hazırlanıyor gelmeye belli etti kendini hayırlısı olsun bekliyoruz artık sancılar korkutmuyor sadece yol uzun olduğundan biraz tedirgin eşim onun dışında hazır ve nazır bekliyoruz :)

çok güzel çok duygusal maşallah ikinizede inşallah sağlıcakla huzurla hayırla büyüsün

geceden beri adet sancısı gibi ağrılarla cebelleşiyorum,
arada bir de karnım taş gibi oluyo, çocuk geriliyo mu nedir anlamadım ki :26:
cnm korkma ama tedbirlide ol ben 10 gündür o adet sancısı gibi olanları yaşıyorum gerçeği olduğunda hakkaten belden bir yoklama oluyor sancı aralarında

doktorda öyle dedi hayırlısı olsun dün o sancıyla evi yine kırkladım makinadan çıkanları astım kalan ütülerimi yaptım bana kalsa 2 günde anca yapardım ama tutuşunca 3-4 saatte pürü pak yapıp beklemeye başladım işin kötüsü yemekte çok sevdiğim bişey vardı belki gitmek zorunda kalırım diye onuda yiyemedim bide üstüne yetmedi eşimle oğluma bitirin boşuna kalmasın ben yokken yenmez yazık olur diye sorla yedirdim onlara bileydim azcık bıraktırırdım

ya o nar soda falan hakkaten bebeklere o kadar çok arka arkaya verilirse sakıncalı olmaz mı hangisini vericez bide zemzem ve acve hurması var :44: neyse sadece sürücez ağızlarına ama hepsini veriirmiyim bilmiyorum

Bebege kordon dolanmasi nedeniyle sezaryan olan varmi acaba... cvp verirseniz sevinirim...
sucum kordon dolanmasıyla normal yapan oldu ama genelde sezeryana alıyorlar nadir yani normal olması tabi bunun dereceleride varmış kimisinin çok dolandığından olmuyormuş hakkında hayırlısı inşallah

Soruma cvp verdiginiz icin ayri ayri tskkr ederim... dr bebegi tehlikeye atmayalim sezaryan olman daha iyidir dedi perşembe günü olmayi düşünüyorum tm 39 haftalik oluyor ozamanda sizce iyimi

aramız yakın benim beklerse 6 günüm var 39. haftayı geçiyor biraz
zaten o aralarda alıyorlar yeni olan bir arkadaşım 39+3 te alındı bebeği oda normal doğum başladığından

prensesim var benim cnm :) en son 3500 civarı duruşuna göre değişiyormuş, 2 muayene önce 3600 demişti mesela
seninki ne ve nasıl? hava çok kötü çok isteyemiyorum milleti yola dökmeyi

huhuuu
kızlar naber
geçmişi okuyum bitiriyim derken hiç yazamıyorum
arada kaçırdıklarım olmuştur belki
herkesi tebrik ederim
bizim bebiş te sarılık oldu inş anne sütüyle geçirmeye çalışcas
allahım biran önce hepsine sağlık versin bize de sabır...
2 aralıkçılar kimlerdi bakiim bizim hala göbeğimiz düşmedii
düşsün artık yaa
gizem aysun deniz ben başka varmıydı 2 aralıklı?? düştü mü sizin göbikler

naber canım
sana yazcaktım birazdan
baktım burdasın
nasıl gidiyo, sancılar sıklaştı mı
dr ne diyo doğum için? inş kolaylıkla atlatırsın sen de canım
burda yazmıştım doğumumu okudun mu bilmiyorum
inan o kadar yoğun geçiyo ki bazen
sana geç dönüyodum kusura bakma canım
ama istediğin an whats uptan ulaşabilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…