2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

gece mesaj atcaktım nerdeyse merak ettik ama ayıp olur diye tuttum kendimi tetikte ol sen gelmeye hazırlanıyo bebeğimiz heralde canımm çok geçmiş olsunn

kızlaar perikızı deniz doğum yapmışş sabah 7 cm açıklıkla gitmiş hastaneye kolay bi doğum olmuş emziriyodum o arada konuşamadım çok tekrar aricamm :)

Ouuuuu superrrr hic hissetmemis mi acikligini kasilmalarini acep
Maşallah denizime yaaa bende arayayim sonra
Bak korkuyordu bide normal dogumdan.. aycok sevindim yaaa

Selam anneler lap top bozuktu ne zamandır bakamadım ama eşim yeni aldı artık burdayım kzımdan vakıt bulabildiğim kadar doğum yapanları tebrik ediyorum bebişler de sizlerde iyisinizdr umarım geçmişe bir göz atıcam ne var ne yok bilmiyorum mereak ediyorum .
biz 17 günlük olduk çok şükür herşey yolunda sarılık olmadık sütüm hemen geldi göğüs ucum çıkmadı hastanedeyken sağdık ağzı sütünü silikon kaşıkla verdik iyiki yanımda götürmüşüm sonra göğüs uçlarım ertesi gün belirginleşince emzirmeye başladım hiç mama almadı bebeğim böylece. ilk başlarda sürekl, uyuyordu meleğim burnunu sık topuğunu sık soy uyansın emzir derken artık daha az uyuyoruz o güzel gözlerini daha çok gösteriyor bize. Kılo alımı da oldukça iyi doktor böyl emzirmeye devam et sütün yarıyor dedi. İnşallah böyle devam eder benım tek göğsüm daha aktif daha çok süt doluyor ne kadar olduğunu anamak için sağdıım nerdeyse tek sağışta 200 ml ye yakın süt çıktı ama diğerinden 50 bile çıkmıyor tek göğsüm küçük çok kötü görüüyor onun için ne yapabilirim bilmiyorum acaba sağsam o da çok süt dolar mı ? emzirme işini ilk hafta çok uyuduğu için orla uyandırarak 2 satte bir yapıyordum ama artık az uyuyor ve kendisi sürekli aranıyor ağzımız hep emme refleksi içinde su içmeye devam ediyorum bu arada 3 lt civarı bir de günde 1 yada 2 fincan humananın çayını içiyorum onun dışında normal yıyorum ama hamılelıkten daha sık acıkıyorum sankı karnım hep aç. Onun dışında kızım geceleri rahat uyuyor gaz sancılarımı yok gazımızı rahat çıkarıyoruz ama doktor ilk haftalar rahat olur sonra başlar gaz sancıları dedi. Hastanede ilk doğduğunda nar suyu vermiştik ağzına bir iki damla belki olmaz çok dua ettım gaz sıkıntımız olmasın diye gerçekten zor bir durum. Henüz doğum yapmamış olanlara nar suyunu öneririm eğer gaz sancılarımız olmazsa bundan sonra da nar suyuna borçluyum diyebilirim.
Evimi çok sıcak bu yüzden iyiki nem cihazı almışız çok işe yarıyor Birkaç gün önce kızım hırlamaya başladı burnumuz dolmuş benim sümüklü kızım çok üzüldüm çünkü nasıl çılarıcamızı bilemedik sonra aklıma otri bebenın burun aspiratörü geldi hortumlu bir alet kendi nefesinle çekiyorun burundakıleri oh çok rahatladık şimdiiyiyiz ama yıne oluyor tkrar temizliyoruz buna da şükür neyse ki çaresi var nem cihazınmızı çalıştıyoruz yatak odamızda. Tavsiyelerime de devam edicem sizden de tavsiyeler istiyorum

Son olarak da doğum anımız ve ilk karşılaşma

Eklentiler

• $ela.jpg
    45 KB · Görüntüleme: 44
geceden beri adet sancısı gibi ağrılarla cebelleşiyorum,
arada bir de karnım taş gibi oluyo, çocuk geriliyo mu nedir anlamadım ki :26:

Kizlar peri denizle konustum
Cok iyi geliyordu maşallah sesi
Ecrelina 2750 dogmus masallah ikiside iyiler
Selami var...

O kdr uykum var ki.. ama aral fulini cagirdi oynuyorlar
Yarin okul acilir inşallah:26:

kızlaaar sarılık olan kuzucuklar varmışş çok çok geçmiş olsun inşallah sağlıklarına kavuşurlar bir an önce en iyi şey emzirmek tabi ama güneş ışığı da çok iyi pencere önüne falan yatırın gün ışığı alsın minikler

Herseyin yolunda olmasina cok sevindim cnm..
Kuzucugunada maşallah
Ne guzel ilk karsilasmaniz

Kizlar bnm oglum 3800 dogdu biliyorsunuz
6. Gunun sonunda 50 gr almisti.. saglik ocaginda tartildi
Ama hemsiremiz ordahastaneden cikarkende tartilmasi gerekiyordu
Sis oluyorlar ilk dogduklarinda ve ertesi gun belkide inmisti kilosu dedi
Onu bilseydik daha iyi bi yorumm yapabilirdik ama iyi simdilik dedi
6 gunde 50 gr iyi ki az mi :26::44:

yok canım son adet tarihime göre doğrusu bu. takvimimde bebek önde gittiği için ilk aylarda değiştirmiştim, yoksa beklenen doğum tarihim 2 ocak benim.

sadece kilosu değil bütün ölçümlri 10 gün önde çıkıyor, kafasının büyüklüğüde ilerdeymiş. çatımda darmış artık çok korkuyorum normal doğumdan. inşallah bir gece sancıyla hastaneye giderim 6-7 cm açıklığım olmuş olur bakarsınız normal doğar. innnnşaaaalllaaahh..

ama 2 hafta daha beklerse normali beklemeyi düşünmüyorum.

ahh canım yaaa, rabbim acil şifalar versin inşallah sana, bir an önce dikişlerinde geçer inşallah.. bebişinede maşallah tebrik ederim canım. sağlıklı uzun ömürlü olsun.

mide bulantısı, ishal, karnının toplanması sertleşmesi hepsi doğum belirtisi aslında.. bence çok az bir zamanın kalmış senin, inşallah kolaylıkla atlatırsın hatta bugün bile olabilr belki doğumun.

maşallay yaa aman nazar değmesin herşey böyle güzel devam etsin inşallah.. ne kadar tatlı nurtopu gibi bebeğin..

kızlar şimde annemdeyim ona söyledim aralık bebişleri hep sarılık olmuş diye, oda doğar doğmaz şekerli su veririz dedi. birde ağzı açık bekletilmiş sodadan bir çay kaşığı verince dışkıyla atarmış ve sarılık olmazmış. bunu kayınvelidemin bir komşusu söyledi, kadının 4 çocuğu ve iki torunu var hepsine o baktı ve soda vermiş hepsine hiç sarılık yaşamamışlar.

nar suyunuda gaz sancısı için iyi diyorlardı dimi?

iyide bebeğe ilk verilmesi gereken şey en önce anne sütü değil mi?

bunların hangisini hangi sırayla vermek gerekiyor ki?

bugün dr a gittik, anne sütünü kesince sarılık değeri 16 dan 14 e düşmüş. Dr böylece anne sütüne bağlı olduğuna emin olduk şimdi tekrar emzirmeye başlayabilirsin dedi. Eee o zaman değeri tekrardan yükselmez mi dedim yükselir de anne sütünden de mahrum bırakmayalım çocuğu dedi.. kafam karıştı.. yine değer yükselecek yani ben emzirince, e ne anladım ben o işten.. önce emzirmeyeyim bikaç gün daha dedim ama dayanamadım eve gelince emzirdim hemen.. kuzum nasıl titreye titreye emdi bırakmak istemedi Napıcam ben kafam karıştııı

cnm illaki kılo kaybetmiştr ve üzerine de 5o gr almış sonuçta artmış bile kılosu 200 300 gr iniyormuş şişilikleri masallh çok tombiş

sağol canım ilk odaya gelınce meme ucum çıkmadı tutamadı bebeğim o arada pompala dediler ucu da çıksın o arada biz nar syuyu verdik s ütten önce oldu yani

ben ne zaman doğuracağım acabaaa
karda yağdı

kızlar sarılık olan kuzularınıza Allahım şifa versin

bekleyenlere de sağlıkla kucakta görmeyi nasip etsin

Cnm ikimizde hala beklemedeyiz heralde.. Benim kaburgalarim cok agriyor ezilmiş gibi.. Bide son gittiğinde Dr bebisin kilosuna felan ne dedi.. Topik cok hızlı ilerliyor sayfalar cok hızlı gidiyor yetişemiyorum :))) istermisin aynı gun doğuralım :)) senin bebis prensesmiydi prensmiydi :)

Biz de iyiyz cok sukur sorunumuz yok.. emiyor pirt gark gurk yapiyor yuyor
Maşallah etrafi cok guzel izliyor :))

maşşalah canım nazar değmesin açıkgöz desene dünyalar tatlısı oğlusun.. beimkide geceleri cingöz gibi fıldır fıldır ters yaşıyoruz hayatı bakalım normale ne zaman dönecek

Ayyy cnm valla icime su serptin..
200/300 gr a kdr veriliyormuymus 1 gunn icinde ben o kdr olabilecegini bilmiyordum
Bende sutumu kafaya taktim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…