2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
huhuuu
kızlar naber
geçmişi okuyum bitiriyim derken hiç yazamıyorum
arada kaçırdıklarım olmuştur belki
herkesi tebrik ederim
bizim bebiş te sarılık oldu :KK14: inş anne sütüyle geçirmeye çalışcas
allahım biran önce hepsine sağlık versin bize de sabır...
2 aralıkçılar kimlerdi bakiim :KK9: bizim hala göbeğimiz düşmedii
düşsün artık yaa
gizem aysun deniz ben başka varmıydı 2 aralıklı?? düştü mü sizin göbikler

ayy canım nbr :)

naber canım
sana yazcaktım birazdan
baktım burdasın
nasıl gidiyo, sancılar sıklaştı mı
dr ne diyo doğum için? inş kolaylıkla atlatırsın sen de canım
burda yazmıştım doğumumu okudun mu bilmiyorum
inan o kadar yoğun geçiyo ki bazen
sana geç dönüyodum kusura bakma canım
ama istediğin an whats uptan ulaşabilirsin :KK34:

ay canım bakındım ama görmedim, bebişle uğraşıyorsun diye hiç elleşmiyorum :)
ya benim sezeryan iptal, normale döndük, bekliyoruz bakalım ne olacak
bebiş nasıl? doktora nereye götürüyorsun

huhuuu
kızlar naber
geçmişi okuyum bitiriyim derken hiç yazamıyorum
arada kaçırdıklarım olmuştur belki
herkesi tebrik ederim
bizim bebiş te sarılık oldu :KK14: inş anne sütüyle geçirmeye çalışcas
allahım biran önce hepsine sağlık versin bize de sabır...
2 aralıkçılar kimlerdi bakiim :KK9: bizim hala göbeğimiz düşmedii
düşsün artık yaa
gizem aysun deniz ben başka varmıydı 2 aralıklı?? düştü mü sizin göbikler

bizde 2 aralığız göbeğimiz düşeli çok olduuu ama sarılıü,ğımız var malesef arttımı dıyr cok korkuyorum yarın tekrar goturcez kızımı hsataneye

ay canım bakındım ama görmedim, bebişle uğraşıyorsun diye hiç elleşmiyorum :)
ya benim sezeryan iptal, normale döndük, bekliyoruz bakalım ne olacak
bebiş nasıl? doktora nereye götürüyorsun

evet hep bebekle uğraşmakla geçiyo ama istediğin zaman elleş canım
müsait olunca dönerim ben
bizim iri bebekti normal doğum sancılarıyla gittik akşama kadar çektim
açılma da oldu 9 cm.e kadar ama kafası inmedi :KK50:
ittiler suyumu patlattılar ama olmadı acil sezeryana alındım sonra
şimdi sarılık onu atlatsak inş daha iyi olcas
dr.umuz harika mavicim
doğumdan sonra daha da çok anladım
bebişi ilk kontrolünde doğumu yaptığımız bölge'ye götürdük
ama şimdiden sonra nereye devam etces bilmiyorum
onu da araştırıyorum yakınlarda iyi bi çocuk dr.u olsa süper olur
bi fikrin var mı? siz nereye gitceksiniz bell mi çocuk dr.u için?

Dogum yapanlara hayirli olsun :KK66: bende 4 aralikda suni sancinin ardindan bebegin kalp atislari dusunce acil sezeryanla oglumu kucagima aldim..

Henuz dogurmamislar uykunun keyfini cikarin, ben mi cok zorlaniyorum bilmiyorum ama bebek bana psikolojime cok agir geldi :KK43: 9 ay onu tasimisim sadece annelik duygusu iclenmemis icime lohusalik zor emzirme olayini hic istemeyerek yapiyorum canim cok yaniyor:KK43: geceleri ayri bir olay..
Ben cok mu kotu anneyim neden boyleyim

evet hep bebekle uğraşmakla geçiyo ama istediğin zaman elleş canım
müsait olunca dönerim ben
bizim iri bebekti normal doğum sancılarıyla gittik akşama kadar çektim
açılma da oldu 9 cm.e kadar ama kafası inmedi :KK50:
ittiler suyumu patlattılar ama olmadı acil sezeryana alındım sonra
şimdi sarılık onu atlatsak inş daha iyi olcas
dr.umuz harika mavicim
doğumdan sonra daha da çok anladım
bebişi ilk kontrolünde doğumu yaptığımız bölge'ye götürdük
ama şimdiden sonra nereye devam etces bilmiyorum
onu da araştırıyorum yakınlarda iyi bi çocuk dr.u olsa süper olur
bi fikrin var mı? siz nereye gitceksiniz bell mi çocuk dr.u için?

Allah şifa versin canım :KK43:
ya canım o benim :) (dr) çok seviyorum umarım aynı hislerim devam eder..
ben en başından beri bölgeye götürürüm diyordum, yeni doğanda da iyi olan bir dr varmış, adını unuttum şimdi, sen de muhtemeln ona gitmişsindir, memnun kalmadın mı? medicalparkta bir dr var, arkadaşlarım hep oraya gidiyor, arabanız varsa gidin derim, ben çok zorlanırım :KK43: isim istersen msj at cepten sorarım arkadaşa

Dogum yapanlara hayirli olsun :KK66: bende 4 aralikda suni sancinin ardindan bebegin kalp atislari dusunce acil sezeryanla oglumu kucagima aldim..

Henuz dogurmamislar uykunun keyfini cikarin, ben mi cok zorlaniyorum bilmiyorum ama bebek bana psikolojime cok agir geldi :KK43: 9 ay onu tasimisim sadece annelik duygusu iclenmemis icime lohusalik zor emzirme olayini hic istemeyerek yapiyorum canim cok yaniyor:KK43: geceleri ayri bir olay..

hayırlı olsun cnm
hiç olurmu öyle şey kendine haksızlık etme
çoğu anne doğum sonrası hissediyor senin yaşadıklarını
hele ilk çocukta
zor bir süreç ama inan herşeyi yoluna koyacaksın daha çok yeni herşey
meme ucu çatlağı için bugün komşum bana kendi yaptığı kantaron yağını verdi kızıda gelinide onu kullanıp şifa bulmuşlar inşallah gerek kalmaz ama burayada yazayım deneyebilirsiniz
birde tavsiyem biraz uzaklaşma fırsatı bulursan yarım saatte olsa bir nefes al
bakacak birisi varsa bebeğine senin için iyi olacaktır :KK34:

yer gök gök yer olması gibi bişey derler bu hormonlar için, sakın böyle derin düşüncelere dalma
çocuğun senin sütünden bile o negatifliği alır, yapma..
geçici bir süreç ve zor bir süreç, Allahım hepimize yardım etsin..

Soruma cvp verdiginiz icin ayri ayri tskkr ederim... dr bebegi tehlikeye atmayalim sezaryan olman daha iyidir dedi perşembe günü olmayi düşünüyorum tm 39 haftalik oluyor ozamanda sizce iyimi

canım kordon dolanması ultrasonda görünmez...doğum anında görür doktor.

yer gök gök yer olması gibi bişey derler bu hormonlar için, sakın böyle derin düşüncelere dalma
çocuğun senin sütünden bile o negatifliği alır, yapma..
geçici bir süreç ve zor bir süreç, Allahım hepimize yardım etsin..

hayırlı olsun cnm
hiç olurmu öyle şey kendine haksızlık etme
çoğu anne doğum sonrası hissediyor senin yaşadıklarını
hele ilk çocukta
zor bir süreç ama inan herşeyi yoluna koyacaksın daha çok yeni herşey
meme ucu çatlağı için bugün komşum bana kendi yaptığı kantaron yağını verdi kızıda gelinide onu kullanıp şifa bulmuşlar inşallah gerek kalmaz ama burayada yazayım deneyebilirsiniz
birde tavsiyem biraz uzaklaşma fırsatı bulursan yarım saatte olsa bir nefes al
bakacak birisi varsa bebeğine senin için iyi olacaktır :KK34:

Saolun kizlar, kimseyede anlatamiyorum icimden gecenleri :KK43: surekli bir aglama sinir hali durumundayim yanimda kayinvalidem var onunlada pek aramiz yok canim sıkiliyor sanki ev ustume ustume geliyor boguluyorum, bide oglum surekli meme ariyor fittiriyorum resmen kaynanamda bu bebek ac diyor dahada fena oluyorum kimse karismasa vericem mamayi allahim yardim etsin herkese, banada dua edin yoksa psikolokluk olucam sanirim su 40 gun gecse rahata ererim belki

allahım bebeğimi çok özledim.hastaneye geçen hafta gitmedim diye bu hafta da bana randevu vermediler.sabır yaaa. olmuşum şu hafta hala randevu sıkıntısı yaşıyorum.ne hastaneymiş beee başka bi yer yokmuş gibi gidiyoruz buraya offffff offfff.

Merhaba arkadaşlar:KK54:
Biraz geç oldu doğum hikayemi yazamadım,gelen giden oldu, çocuklar malum.....
Öncelikle herkese benimki kadar kolay ve hızlı bir doğum diliyorum,Allah o durumda oyalamasın kimseyi..
eveeetttt,gelelim o güneeeee:KK1:
walla çok atraksiyonlu değildi ama herkesin hayal ettiği gibi bir doğum oldu..
02.12.13...
Gece başladı kasılmalarım hiç acı hissetmiyordum ama 5 dk bir karnım taş gibi olup aşağı doğru baskı hissediyordum..
Anlamıştım zaten doğumun başladığını,eee 2 normal doğum tecrübesiyle ben eşime 'sen yat ben sabahı zor ederim belki ama yinede şu ütüleri yapayım'dedim:KK1:
başladım ütü yapmaya,bu arada da kasılmalar geldikçe gözüm saatte..5 dkka da bir offfffffff nasıl doğurucam bennn:KK14::KK14:
ütü bitti,kafam karışık:44:yattım uyuyamadım sancılar devam ediyor...
saat 4 oldu,bir banyoya gireyim bari dedim hem rahatlarım hemde hazırlanmış olurum..girdim sıcak duşun altına
kafam karışık,duygularım yoğun öylece kaldım 15,20 dk..
Sonra duşumu alıp çıktım banyodan,giyindim pijamalarımı girdim yatağa..
Sancılar hala 5 dkkada bir giriyor,saate bakmaktan vazgeçtim kapattım gözlerimi uymuşum 2 saat..
Alarm sesiyle ve karnımdaki ağrıyla uyandım..eşimin iş saati gelmişti kalktı hazırlanmaya başlayacaktı ki tam
DUR dedim..HİÇ HAZIRLANMA BOŞUNA DOĞUMA GİDİYORUZ:KK49:
eşim:KK53:böyle kaldı,ne yapacağını bilemedi sanırım,takım elbisesini giydi yine eğer doğum olmazsa işe gitme ihtimaline karşı..
BOŞUNA GİYDİN TAKIMINI dedim BUGÜN GELİYOR DURU HANIM:KK1:
ne diyeceğini bile bilmiyordu hem uyku sersemi hemde şokk olmuş durumdaydı:KK1:
babasını aradı,arabayı hazırla Aysun hastalandı diye,herkes şokta sabahın 7si..
K.V geldi,ben burada kalamam çocklarıda hazırlayalım götürelim dedi,iyi dedim Kaan gitmesin bugün okula..
Ezgiyi kaldırdım hazırladım,neye uğradığını şaşırdı çocuklarda sabah sabah..Ezgiyi giydirirken sancılar artmaya canımı hafiften yakmaya başlamıştı..Eşim HADİİ ÇABUKKKK dedi...bende NOLUYORSUN YAAA SEN DEĞİL BEN DOĞURUCAM didim:KK1::KK1:
Aldık çocuklarıda çıktık yola,ben elimde tiilfonun kronometresi sancı sayıyorum bu arada..
K.validem önden nasılsın diye sordu..İYİYİM SANCILAR 2 DK BİRE DÜŞERSE DOĞUM GELDİ DEMEKTİR DEDİM..
KAÇ DK. BİR GELİYOR DEDİ...2,5 DK BİR DİYİNCE İYİCE PANİK YAPTI HERKES:KK52::KK52::KK52::KK1:
işe gidiş saati olduğu için yolda da trafiğe takılınca bana YAAA SANCIN VARDI GECEDEN BERİİİ NİEE SÖLEMİYONNNN BEKLİYONNN diye kızıyolar..ben çok rahatım ama sancı girdikçe sadece hafif bir acı duyuyorum adet sancısı gibi bişey...
AYYY NE BİLEYİM BEN DAHA VARDI DOĞUMA DİYE ÖNEMSEMEDİM DİYE SUYUN YÜZÜNE ÇIKTIM:KK1:
Hastaneye geldik,ben yürüyerek gittim danışmaya..sancım var ne yapmalıyım diye sordum kıza..
2. kata çıkın muayne için işlem yaptırın dedi..YAA ÖYLE DEĞİLLL DOĞUMUM GELDİ dedim:KK52:
AAAA O ZAMAN 9. KATA ÇIKIN dediler,kimseyi inandıramıyorum arkadaşşşşş:KK1:
çıktım doğumhaneye,sancım var diyorum acil diyorum,kızlar inanmıyor bana deliricemmmmm:KK53:
Gel bi nst ye bağlıyalım seni dediler..
Bağladılar ve ebe geldi,alttan muayne edeyim seni hiç sancın var gibi durmuyorsun dedi
AHHH ŞU AN Bİ SANCI GİRDİ İŞTE DEDİM:KK14:
bir de muayne etti ki 6 cm açıklığım var,EBE şokta:KK53:
Maşallahın var dedi,çıktı odadan,5 dkka sonra kırt etti bişey aşağıya doğru ve suyum geldi..
ANNEEEEEEE SUYUM GELİYOOOOO,EBEEE,HEMŞİREEEEEE KİMSE YOKMUUUUUUUUU:KK52:
pantolonum neyin battı hep,geldi hemşire ve hasta bakıcı önlük giydirip doğumhaneye aldılar beni..
YAT dedi ebe bir daha muayne edeyim seni,sancılar ahhh uhhh dedirtmeye başlamıştı..
doktorum hala yoldaymış sanırım yetişemeyecek doğuma dedim,çünkü açıklığım 8-9 cm olmuştu
veee kızımın yeni doktoru ZEHRA HN.la tanıştık ayak üstü,işin garibi ben onu ebe sandım o an doğum geldi yaaa yusuf yusuflardayım:KK1:
Ben epidural istiyordum ama sanırım gerek kalmadı dedim sancılı bir sesle,dr. evet bencede gerek yok sen kendinden epidurallisin
baksana hiç bişiyin yok dedi:nazar::KK17:
açılman 9 cm gel seni doğurtalım biz dedi,yattım doğum çatalına veee sancı takıldı koluma..
Sancın gelince ıkın aysun dedi dr.
sen zaten tecrübelisin 3. doğumun sana güveniyorum dedi..
sancı geldi ve bütün gücümle ıkındım belkide 2 dk hiç nefes almadan..
sonra tutamadım daha fazla ve nefes alınca gitti sancı...
2. sancı girdi...ıkınıyordum..
hadi aysun hadiiiii,it bebeğini itttttttt,saçlarını görüyorum bırakma sakın ıkınnnn....
huuuuuu,nefesim kesildi,biraz sonra 3. sancı girdi...
Hadi bu defa geliyorrrrr,ıkın ıkın ıkıınnnnnnnnn,itttt bebeğini çok güzel,harikaaaaa kafası çıktı çek şimdi dizlerini karnına veeee işte oldu..Birşey koptu gitti,canımın parçası söküldü içimden..
O an beynimin zonklaması,acı,mutluluk,merhamet hepsi birbirine karıştı..
Olayın şokundan mıdır nedir sol elimi sürekli kaldırıyordumihemşire geri indiriyordu:KK37:
Doktor bebeğimi alıp muayne etti ve sağlıklı 3050g,49 cm bir kızın oldu dediğinde ohhh,çok şükür Allahım dedim içimden..
Dikiş olucakmı dedim,hayır dedi doktor ufak bir sıyrık var sadece hepsi bu:nazar:
eşini bekliyoruz dedi doktor,çok güzel doğum yaptın tebrik ediyorum seni dedi:KK9:
Kızımı getirdiler bana,Allahım ne müthiş bir duygu tarifi imkansız bir huzur..
Ben doğurdum onu diye haykırıyordum içimden,Dünyanın en güzel bebeğiydi o benim için:KK16:
Duru'mmm,canım kızım..Aylardır bu anı bekledim,hoşgeldin dünyamıza meleğim:KK16:
Giydirdiler beni,tekerlekli sandalyeyle odama götürdüler,yorgundum ve ağrılı..
kapıda,eşim,annem,babam,k.validem,k.pederim,kızkardeşim,oğlum,kızım,ailemmmm:KK16:
bizi karşıladılar gözlerindeki mutlulukla..
yatağıma yatırdılar ve bebeğimi verdiler kucağıma,eşim öptü beni..Geçmiş olsun hayatım dedi..
o an tutamadım gözyaşlarımı akıp gittiler:KK14:
Herşey güzel olmuştu bizim için,sevgiyle bağlıydık birbirimize ve son halkamız da dünyaya gelmişti Duru'muz doğmuştu..
Kaan ve Ezgi daha görür görmez aşık oldular kardeşlerine..
O gece hastanede yattık,sütüm pek yoktu sabaha kadar sıvı tükettim yiyip içtim,kızım hemen tuttu memeyi cokkk cokk emmeye başladı:nazar:
Ertesi gün tam taburcu olacakken hastabakıcı gelip size bir hastanın selamını getirdim dedi..
ÖZGE(SABRİYA):KK16:..Sezeryandan çıkıp selam yollamış bana,canım yaaaa
Hemen çıktım odasına eşimle,yeni çıkmıştı doğumdan sancısı vardı,bebeği çoook tatlıydı maşallah:nazar:
Kendiside çok tatlı ve güzel...Biraz konuştuk ama yormak istemedim onu bitkin görünüyordu...Size de selam söyledi:KK16:
Evimize geldiğimiz gün evlilik yıldönümümüzdü,03,12..ve Duru bize Rabbimin verdiği en güzel hediyeydi..:KK16:

ay maşallah aysun ne güzel bir doğum yapmışsın, devamıda hep güzel olsun böyle inşallah.. bol sütlü sarılıksız sağlıklı günler dilerim

sarılık olan yavrularada acil şifalar dilerim.

ben izne ayrıldım bugün, birazdan hastaneye gidip raporumu alacam ordan da iş yerine vermeye gidecem. bugün 10'a kadar uyudum, ne güzel bişeymiş sabah erkenden kalkmamak.
sonrada oğluşumla kahvaltı keyfi yaptık.

biz geldikkk :))

geçiyo yavaş yavaş sanırım, hastaneye pazartesiye kadar götürmicem kan alcak yer kalmadı çocuğun eli ayağı topuğu 15 yerden kan almışlar damar yolu açmaya çalıştılar damarları patladı denediler denediler olmadı.ne kan alıncak damar kaldı ne bişey bepanthen sürüyorum eline ayağına 3 kere günde :KK43:( içim parçalanyo böyle tarifsiz bi acı yokmuş.Allah dermansız dert vermesin beterinden korusun bugünümüze şükürler olsun.toparlanıyoruz ama teyzoşları yavaş yavaş.
uyutmuyo geceleri hiç gündüz de uyuyo :))

göbeğimiz düştü bugün bıcıbıcı yapıcaz :))

Aysunnnn hayran kaldım sana inan tebrik ederim bebeğim kokla duruyu benim yerime :))deniz sen ben aynı gün doğurdukk:KK9:

tuğbiişiiimm belki doğurdun şimdi haber ver bize merak ettim çookk :)

doğum yapanlara hayırlı uğurlu olsun geçmiş olsun sağlıkla büyütün yavrularınızıı..

şu yoğun zorlu günler geçsede burda yine muhabbet etsek güzel şeylerden konuşsak..

öpüyorum hepinizi:KK54:

yalnız benmi kaldım be benimki 29 aralık daha varda heyecanla gelmesini bekliyorum kuzumun inş kolay bi doğum olur Rabb,m yardım eder benim gibi daha bekleyen arkadaşlara :KK1:

Benim de sonunda tarihim belli oldu... 11.12.2013 saat 11.00de spinal sezeryan olacağım... Aslında sezeryan olup olmayacağı belli değildi normali de denemek istiyordum ama bebeğim 10 gündür kilo almıyor... Zaten çok kilolu değildi.... Doktor artık tutmayalım çıksın kilo alsın dedi... Erken doğum riskim de kalmadı zaten... İyi dedik çarşamba günü sezeryanla bebeğime Allah izin verirse kavuşacağım.... Çok karışık duygular içindeyim heyecanlıyım ilk doğumum olacak... Bebeğim umarım kilo alır... Sağlıkla kucağıma alırım... Bana ve bebeğime dua ederseniz sevinirim:KK43:

Ayyy canlarım benim yaaaa,alıntı yapamadım tel.den okudum
Evet çok güzeldi her şey bizim için,umarım doğumunu bekleyen arkadaşlarda
benim kadar şanslı olur.
..Ben 38+3 te doğum yaptım canım..
Denizzz sanada geçmiş olsun,seni de gözün aydın bitanem..
Gizoş,Anıl,Tuğba...Doğum yapan bütün hamişş canolarımı kutluyorum,
Allah sağlıklı uzun ömürler versin yavrularımıza:KK16:

Gizoşum pamukçuk olmuş Eylülümüz,çok geçmiş olsun tatlım..

Merakla beklerken sen benden önce,ben senden sonra vs.die Aynı gün nasip oldu sen,ben,deniz:KK1:
Artık 1.yaş günlerinde kutlarız hep beraber:KK9:

Kızlar selam bır türlüm giremiyorum foruma bızım oğlan gece nöbet tutup gündüz uyuyor da :) aklım hep burda amaz giremiyorum gecmıse de bakamadım doğum yapan varsa çok gecmış olsun hala bekleyenlerın Allah yardımcısı olsun ... Çok güzel bir duyguymuş kuzuları Kuzeyime bakıp bakıp ağlıyorum mutluluktan ....Allahıma şükürler osun ...hepinizi öptüm güzel hamişlerimiz ve anneler

kızlar, sarılık rsiki ya da sarılık durumu için ltfen üzülmeyin..bebim oğluş tam bir ay önce normal doğumla aniden suyum geldiği için 2800 gram olarak doğdu.. o stresle sütüm gelmedi diye uzunca mama verdik bebeğime.. üç saatte bir önce 30 cc daha sonraki haftalar 60 cc verdik...sütüm geldiğinde çok geçti ve hep az geldiği için çok alamadı...şimdi o kadar obur ki 90 cc'den aşağı doymuyor..ama buna rağmen Allah'a çok şükür he anne karnındaki ilerleyişini yakaladı..ilerledi bile...bebişler Allah'ın izni ile sağlıklı ve dirayetli oluyor anneleri..yeter ki sizler üzülmeyin..ben erken doğduğu için küveze gierecek diye nasıl ağlamıştım..ama o da olmadı çok şükür ...hemen verdiler kollarıma canavarımı...hep pozitif düşünün...

Canım ben 2,5 yıl önce spnial oldum kesilirken felan hissetmedim sadece bebeği çıkarırlarken içimden çekildiğini hissettim 10dk da bebişim doğdu kesim dikiş felan toplamda ameliyatta yarım saat kaldım spnial olcaklara tek bir tavsiyem var iğne vurulurken ve ameliyat masasına yatınca kesinlikle kafanızı felan oynatmayın ben hiç oynatmadım o yüzden de sıkıntı çekmedim haftaya yine sezeryanım var bakalım inş. Buda sıkıntısız olur gerçi anestezite de bağlı olabilir

Iyi aksamlar coktandir yazmiyordum. Izne ciktigimdan beri iki hafta oldu. Bende beklemedeyim daha yarin 38 haftam doluyor. Normal dogumu bekliyoruz bakalim. Ne zaman tesrif edicek bizim cimcime her hafta kontrole gidiyoruz nst ye giriyorum. Hayirli dogumlar dilerim tum bekleyenlere dogum yapanlarada allah anali babali buyutsun diyorum.

bende tatlı heycanın dışında bir yusuf yusuf durumu bir üçbuçuk atma durumu var :KK9::KK9::KK9:
eşim az önce yemek masasında oğlum bu günleri iyi değerlendir yakında masayı birbirine katacak biri geliyor diyor :KK52:
göreve gitti az önce yollar karlı olunca ben korkuyorum arkasından okuyorum allahın izniyle bişey olmaz kızım gelecek daha dedi ağlattı beni kapıda gıcık :KK43:
haa bide göbeğimin deliği dışına çıkmış haberim varmıymış onu soruyor :KK53:
amann ne bbiliyim zaten anıl gizem aras eylül derken içim garip bide benim bu kocam yokmu gözlerim kurbağa gözüne döndü ağlamaktan bide arada gülüyorum iyice sıyırdım ben bugün :21:

Kızlar ben şimdilik kaçıyorum..
Uyumaya çalışacağım ama zannetmiyorum hiç...
Sabah doğuma gitmeden yine yazmaya çalışıcam ama yazamazsam hepiniz Allah'a emanet olun..
Hepinizi çok seviyorum...
Hakkınızı helal edin...
Dua ile...

Ay oha kim dedi bunları:KK53:
ben odaya gayet ayık çıktım direk eylülü verdiler emzirdim resim çektirdim hiç öyle ayıkma durumum olmadı bi ameliyathanede haliyle ilk aptal gibi oldum sadece yukarı çıkana kadar kendime geldim yani.
boğazdan hortum veriyolar bayılttıktan sonra o 2 gün hafif boğaz ağrısı yapıyo o kadar.

1 saat sürmüş 10.dakikada eylülü çıkarmışlar bende 1 saat sonra çıkmışım hayatım.
hiç öyle değil korkma sakın.
millete bakcak olursan zaten spinal epidural felç yapıyo,genelde uyanamıyosu normalde yırtılıyosun bebek sıkışıyo e doğurmayalım madem öyleyse.duyma sen kimseyi

ben getirdim ben getirdimmm :KK52::KK52::KK52:
anacım seninkileride 3 dövecen bir sayacan :KK19: boşver iyi etmişsin
valla arkadaşlarım sağolsun gurbette olunca kardeşte onlar oluyor anne babada onlar oluyorlar
şimdiden birisi ilk gün ben ikinci gün sen diye plan yapıyorlar :KK70:
aa bu arada az önce facede dolanırken bir tasarımcıyı gördüm vee yetişirse kızımla kendime takım pijama sipariş ettim :KK52: bide aynı renlerden saç bandı yapacak
elinde istediğim kumaştan yokmuş çarşamba gününe gelirse yetişecek çok sevimliler yaa
3 pijama takımı almıştım eşim duysa :21::21::21:
neyse gelince söleriz artıkın :kk77:

merhaba kızlar...dün sabahtan akşama kadar kah düzenli kah düzensiz kasılmam oldu ağrılarım da vardı ne var ne yok diye acile gittik...alttan muayene olmamıştım daha önce zaten sezaryen olucam diye herhalde...neyse alttan muayene ettiler kanadı ve dün gece geçmek bilmedi:2:sabah muayeneye gittim usgye falan girdim yarın 7.30da gel alalım ameliyata dedi...çok garip oldum heyecandan ölcem :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: dua edin de sağlıkla kavuşalım birbirimize...

Kizlar biliyorum suanda baska dertlerinizde var tabiki benimde var ama sormak istiyorum dogum sonrasi kilolariniz ne durumda yada kac beden giyiyorsunuz ben 82 ile doguma gittim dun ac karnına tartildim 70 kiloyum . Bide 42 beden etek giyiyorum hamile kalmadan once 38 40 giyiyordum sezeryanda 3 ayda tamamen iniyormus gobek bakalim nolcez:KK19:

hala bişey yemedim :44:
eşimle pazara çıktık çok güzel kar yağıyor burda hava ılık :KK16: lapa lapa kar altında yürümek çok güzeldi
baya yürüdüm tosbağa gibi :KK53:
hiçbişey yemediğim halde çok tokum azcık meyve yiyim sonrası gelir heralde :KK1: ağzımı bi açıyorum kapanmak bilmiyor hiç açmasammı :44:

merhaba kızlar, ben hergün okuyorum tlfnumdan ama ordan cevap yazılmıyor.

ne kadar az kişi kaldık :18: ne güzel çoğu kavuştu bebeklerine, inşallah hepsinin sarılığı geçer, annelerinde bol bol süt olur, gögüs ucu yarası yaşamazsınız.

bende dün kontrole gittim, ultrasonda karnım çok sertti, kilosu 3300gr. 10 gün kadar öndeymiş ölçümleri.. nst ye girdim bir iki kere 60-70 lere çıktı sadece onun dışında hep 10-20 arasındaydı. normalde benim zaten tahmini doğum tarihim 3-5 ocak arası ama hep önden gittiği iiçn aralık sonu olur demişlerdi takvimimi en başta ona göre değiştirmiştim. şimdide zaten 20si gibi gelebilir dedi doktor.

bu arada ilk defa çatı muayenesi oldum, hatta o bacakları açıp yatılan yatağada ilk defa çıktım. korkudan utancımdan zangır zangır titredim. doktorda çok utandığımı gördü rahatla öyle bakalım dedi, derin nefes aldım biraz bekledik sonra 5-6 sn de baktı bitirdi hemen. çatım çok darmış, üstteki kemiğimde içe doğru mu neymiş öyle bişeyler söyledi. normal doğum yapamazsın demiyorum ama çok zorlanırsın dedi. bide bu bir iki hafta içinde sancı gelirde doğum başlarsa normal olma ihtimali varmış ama 39-40 haftayı beklerse kilosuda iyice artacağı için pek mümkün değilmiş.

sezeryan olursam spinal istediğimi söyledim, doktorda bende onu tavsiye ediyorum zaten en sağlıklısı spinal dedi.

annem ve babamla gitmiştim beraber odalara baktık. sonra lohusa şerbetimizi aldık, eve geldik bi baktık bebek şekerlerimizde gelmiiiiş..

ben yine devlet hastanesindende randevu aldım bide orda baksınlar bakalım. haftaya pzt gidecem.

seninkide kilolu bir bebek bu yüzden normal şansı pek olmadığı için sanırım sezeryana gireceksin, ama yinede hafta olarak biraz daha beklese iyi olmazmıymış? sende 37.haftadasın sanırım.

ya ben hala inanamıyorum 2-3 hafta sonra doğuracam sanırım. çok korkuyorum. normal doğumu ne kadar çok istiyordum ama daha ilk çatı muayenesinde vazgeçtim resmen. ne kadar korkakmışım. ben kendimi dayanıklı falan sanırdım :2:

Selam kızlar. Nasıl gidiyor doğumlar. Takip edemiyorum.
Biz gaz derdiyle uğraşıyoruz. Dün doktora gittik. Göbek kanaması , göbek düştükten sonra olabilir,normal dedi. Devam etmemesi önemliymiş. Devam ediyor ama :KK43:

Sütümde yetiyor ama geceleri yetmiyor. Arada mamaya devam.

Kızım ilk 5 günde 30gr vermişti. Sonraki 5 günde 300 gr almış. Şükür iyiyiz ikimizde. Doktordan emziren anne diyet listesi aldım onu uyguluyorum. Yürüyüş de yapıcam.

Sultan doğuma gitti galiba. Hayırlı haberlerle gel canım.

Hepinizi seviyorum taze anneler :KK54:

Canım,
çook kolay çoook sağlıklı bir doğum dilerim sana. bebeğini sağlıkla kucaklar, sağlıkla büyütürsünüz inşallah...dua edeceğim sana ve tüm doğum yapacaklara...

slm anişler bebegım kg normalmiş 3000 kg olmuş 49cm olmuş cok şükür... ama bukezde kordon dolanmiş boynuna dr bebegı tehlıkeye atmayalım haftaya sezaryana alalım dedı herşey yolunda yanı ama kordon işi bozdu bakalım ne olacak her hafta bırseyle yaşiyoruz bakalım ne olacak :KK43:

Ben hep yiyiyorum canım acayip gazlı ama büyük adam gibi pırt yapıyo :KK52:
Eşim bana bakıyo o gaz çıkarınca Alii den geldi diyorum..
Hadi kızlar hepiciğiniz doğurun yavv ne kadar yavaşsınız :KK52::emir_bebek:
Ben 17 gün sonra doğurucam daha :KK53:

Merhaba kızlar
Size ne zamandır yazmak istiyorum ama hiç fırsat bulamadım. Umarım herkes iyidir. 4 Aralık sabahı kızım Ela 3070 gr olarak sezaryenle dünyaya geldi:nazar: Doğum spinal+epidural anestezi ile oldu. Doğumdan bir gece önce hiç uyuyamadım heyecandan. Ya uyuşmazsam da anlamazlarsa falan gibi saçma korkularım vardı:)) Korkudan titreyerek girdim ameliyata. Ama ameliyat çok kolay oldu. Anesteziyi hiç hissetmedim bile. Kızımı doğduğu gibi görmek de harikaydı. Spinalin tek yan etkisi titreme oldu bende. Çok titriyordum, korkudan ve soğuktan sandım ama spinalin yan etkisiymiş. Doğumla ilgili tek sıkıntım bacaklarımdan birindeki uyuşukluğun tamamen geçmemesi oldu. Bu yüzden epidurali kestiler. Ancak akşam 8 gibi kalkabildim ve ağrım çok oldu. Tabi bu herkeste olacak diye bir şey yok. Ikinci gün öğleden sonra ağrılarım nispeten azaldı. Cuma günü taburcu olduk. Hala hızlı hareket edemiyorum, yataktan kalkarken zorlanıyorum ama kolay doğum yok, Allah'a şükür iyiyim. Bebeğimle ilgilenebiliyorum. Sadece sezaryen olanların kolaya kaçtığını söyleyenlere kızıyorum:))
Bu arada doğumdan 10 gün önce ultrasonda 3350 gr çıkmıştı kızım, 3070 gr doğdu, çok şaşırdık. Başta üzüldüm ama maşallah sağlıklı bir bebek:nazar: Hastanedeyken sarılık olduğunu farkettik, değerimiz 10'du. Mamaya başlamak zorunda kaldık. Pazartesi günkü değer 17 olunca çok korktum. Mamayı artırdık, sütüm de arttı zamanla. Bugün 15 olmuş değer. İnşallah mamadan kurtuluruz kısa zamanda.
Allah hepimizin bebeğine sağlık versin. Hiç birine kıyamıyorum.
Doğumdan önce odasıydı, süsüydü hep onları düşünüyordum. Kızımı gördükten sonra aklıma hiç biri gelmedi bile. Düşünün lohusa şerbeti, bardağı, süsü falan götürmedim:))
Kıyafet konusuna da değinmek istiyorum. Gecelik çok işime yaradı ilk gün. Sadece üstünü giydiriyorlar annenin, altına büyük gazlı bezler seriyorlar kanama için. Ayaklandıktan sonra penye pijama giydim, çok rahat oldu.

Ilk bir hafta baklagil ve turunçgiller yasak dediler bana. Bol bol yeşillik ve protein almak gerekiyormuş. 3-4 litre su, humana stil tee, komposto ve rezene çayı alıyorum her gün. Malt içeceği ayaklarımda şişme yaptı. Lactamil'e de başlayacağım.

Ben oğlumu 3. Gun mu 4. Gun mu ne yıkadım
6. Gun göbeğimiz düştü
Babusol diye bi sprey ve temizleme mendilleri aldık set halinde hergun ondan sıkıyordum
Bügünde yıkadım oğlumu elektrikli sobayı actım
Mis gibi koynumda bana bakıyo şuan
Canım keremimmmm:KK16:

İyi akşamlar tazecik anneler ve güzel hamişler. Geçmişi okuyamadım doğum yapan bütün arkadaşların gozuaydin. Allah bütün bebislere saglik, sıhhat versin.
7-12-13 ctesi günü saat 13:00 de sezaryanla doğum yaptım. Oğlum 38+6 da 3100 gram 49 cm doğdu. Dün öğlen evimize geldik, ilaçların desteğiyle çocuklarımla ilgilenebilecek kdr az çok dolasabiliyorum. Sütüm dün gelmeye başladı ama hala az. Şimdi telden girdim yazmak baya zor oluyor, sonra daha detaylı anlatirim .hepinizi özledim.

kızlar nişan geldi ama sancım bi kaç gündür olduğu gibi yarını beklicem artık dualarınızı esirgemeyin.

ben ne zaman doğuracağım acabaaa :KK43:
karda yağdı

kızlar sarılık olan kuzularınıza Allahım şifa versin

bekleyenlere de sağlıkla kucakta görmeyi nasip etsin

kızlar yatısım yapıldı sunı baslandı dua edin bana allah tum dogum yapanların yardımcısı olsun benımde

Merhaba canlarıım nasilsiniz görüşmeyeli cumartesiden beri giremiyorum pazar gunu saat 10.55te sezeryanla dogum yaptim ogluşum 52 santim 3kilo 650 gr dogdu doktorum 3.400 demişti sagligimiz çok şükür iyi ilk iki gün sütüm olmadi ama hastanede mama verdirmediler emdikçe gelir emzirin dediler bugun birazgeldi ama gögüs uçlarim çok aciyor hele sol taraf fenaa iştahım yok canim bisey yapmakta yemekte istemiyor önceki heyecanlarim gitti başka telaşlar başladı hastane telaşi valiz telaşi kilosuydu gramiydi derken çok şükür yavrum kucagimda Allah herkese nasip etsin sizlerede hep dua ettim hepinizi seviyorum Allah yardİmciniz olsun

Merhaba taze annecikler.
Ben de kasim annelerindenim ama kizim ekim 27 geldi nurum benim.
Rabbim hepinizin yavrusunu bagislasin iclerinde benimkinide.
Doğum yapacaklarin Rabbim yar ve yardimcisi olsun. Doğum yapanlarinda gözü aydin olsun hayirli evlatlar olsunlar.

Bizde dogumdan sonra 3.gunumuzde sariligimizi farkettik ve hastaneye kostuk kabus gibi bir gündü. Degerimiz 14.56 cikmisti hastaneye yatış yapacagiz fototerapi yapilacak 3 gün denildi. Rengi resmen turuncu olmustu yavrumun sadece elinde ve ayaklarinda yoktu. Çok ağladım hele yavrumun minicik elleeinden kan alirlarken o ağladı ben ağladım, yatirmadan hastaneye eve geldik. Dr. Kadir Tuğcu ya email attim durumu anlatttim ,oda hergün 20 ser dakka camin arkasindan bebegi ciplak vaziyette hem onden hem arkadan güneş banyosu yaptirmami söyledi, 4 -5 ggün devam et dedi dedigini yaptim 3. Gunde bebeğim de sariligin eseri kalmadi. Allah razi olsun sayesinde ne hastane ne tahlil gerek kalmadi. Geceleri.karanlikta yatmiyorduk zaten malum 40 cikana kadar isik yanmasi gerekirmis falan ondan dolayi zaten ilk gunden beri isik açıktı, bol bol emzirdim de. Kizim bugün 46 günlük ve çok şükür çok sağlıklı Rabbim hepinize sifa versin.
Sarilik geçirenleri okuyunca hemen paylasmak istedim yaşamış biri olarak. Hepinizin Miniklerini öpüyorum

kızlaar perikızı deniz doğum yapmışş sabah 7 cm açıklıkla gitmiş hastaneye kolay bi doğum olmuş emziriyodum o arada konuşamadım çok tekrar aricamm :)

Selam anneler lap top bozuktu ne zamandır bakamadım ama eşim yeni aldı artık burdayım kzımdan vakıt bulabildiğim kadar doğum yapanları tebrik ediyorum bebişler de sizlerde iyisinizdr umarım geçmişe bir göz atıcam ne var ne yok bilmiyorum mereak ediyorum .
biz 17 günlük olduk çok şükür herşey yolunda sarılık olmadık sütüm hemen geldi göğüs ucum çıkmadı hastanedeyken sağdık ağzı sütünü silikon kaşıkla verdik iyiki yanımda götürmüşüm sonra göğüs uçlarım ertesi gün belirginleşince emzirmeye başladım hiç mama almadı bebeğim böylece. ilk başlarda sürekl, uyuyordu meleğim burnunu sık topuğunu sık soy uyansın emzir derken artık daha az uyuyoruz o güzel gözlerini daha çok gösteriyor bize. Kılo alımı da oldukça iyi doktor böyl emzirmeye devam et sütün yarıyor dedi. İnşallah böyle devam eder benım tek göğsüm daha aktif daha çok süt doluyor ne kadar olduğunu anamak için sağdıım nerdeyse tek sağışta 200 ml ye yakın süt çıktı

Bebege kordon dolanmasi nedeniyle sezaryan olan varmi acaba... cvp verirseniz sevinirim...
Canım ben bebeğime kordon dolaması nedeniyle acil sezaryana alındım.

prensesim var benim cnm :) en son 3500 civarı duruşuna göre değişiyormuş, 2 muayene önce 3600 demişti mesela
seninki ne ve nasıl? hava çok kötü çok isteyemiyorum milleti yola dökmeyi :KK43:

Benimkide prenses cnm :)) adını ne koyacaksınız :) banada 28 Kasım'da 2950 dedi ama gecen hafta 3011 dedi fazla almamis dedi saçma geldi bana cunku 2950 dediğinde 1 ayda 900 gr almis dedi nasil oluyoda 2 hafta da 60 gr alıyor anlamadım bakalım ne kadar doğacak.. Aynen burdada hava cok kotu yollar kardan kapandı resmen 50 cm kar var yerde nerede oturuyorsun.. Ben Aksaray'ın ilçesinde oturuyorum mecburiyetten tam bı mahrumiyet bölgesi :KK43: insallah doguma giderken hava guzel olur

canım ultrasonda kordonun bağlı olduğu anlaşılmaz ,sadece doktor kalp atışlarının yavaşlamasından dolayı kordon dolanma ihtimalini düşünür , yada normal doğum anında kordonun dolandığı farkedilip acil sezeryana alınır. senin ki nasıl oldu ege 85?
ege kç haftalık aldı bebişii doktor ? kaç+'ydı? bilgilendirirsen sevinirim canım

Selam anneler lap top bozuktu ne zamandır bakamadım ama eşim yeni aldı artık burdayım kzımdan vakıt bulabildiğim kadar doğum yapanları tebrik ediyorum bebişler de sizlerde iyisinizdr umarım geçmişe bir göz atıcam ne var ne yok bilmiyorum mereak ediyorum .
biz 17 günlük olduk çok şükür herşey yolunda sarılık olmadık sütüm hemen geldi göğüs ucum çıkmadı hastanedeyken sağdık ağzı sütünü silikon kaşıkla verdik iyiki yanımda götürmüşüm sonra göğüs uçlarım ertesi gün belirginleşince emzirmeye başladım hiç mama almadı bebeğim böylece. ilk başlarda sürekl, uyuyordu meleğim burnunu sık topuğunu sık soy uyansın emzir derken artık daha az uyuyoruz o güzel gözlerini daha çok gösteriyor bize. Kılo alımı da oldukça iyi doktor böyl emzirmeye devam et sütün yarıyor dedi. İnşallah böyle devam eder benım tek göğsüm daha aktif daha çok süt doluyor ne kadar olduğunu anamak için sağdıım nerdeyse tek sağışta 200 ml ye yakın süt çıktı

Merhaba

Maşallah kuzuna da sana da

Kordon dogum esnasinda mi bellk oldu? Nasil anlasildi?

Saolun kizlar, kimseyede anlatamiyorum icimden gecenleri :KK43: surekli bir aglama sinir hali durumundayim yanimda kayinvalidem var onunlada pek aramiz yok canim sıkiliyor sanki ev ustume ustume geliyor boguluyorum, bide oglum surekli meme ariyor fittiriyorum resmen kaynanamda bu bebek ac diyor dahada fena oluyorum kimse karismasa vericem mamayi allahim yardim etsin herkese, banada dua edin yoksa psikolokluk olucam sanirim su 40 gun gecse rahata ererim belki

aynı durumdayım hiç mutsuz olma yalnız değilsin. annemi babam ve kv yanımda memleketten geldiler. ellerinden gelse çocuğu mememe bağlayacaklar. geceleri zaten uyumuyorum, bazen emzirmekten sırtım yatak görmüyor o derece. buna rağmen sabah daha kahvaltım bitmeden başlıyorlar emzir emzir diye. bugün odamdan çıkmadım mesela aldım bebeğimi kapandım. en azından orada kafama göre takılabiliyorum başımı didikleyen kimse yok.

allahım bebeğimi çok özledim.hastaneye geçen hafta gitmedim diye bu hafta da bana randevu vermediler.sabır yaaa. olmuşum şu hafta hala randevu sıkıntısı yaşıyorum.ne hastaneymiş beee başka bi yer yokmuş gibi gidiyoruz buraya offffff offfff.

Nere ora ya? Takip hastalari degil misin? Direk doktorunla konusmalisin durumu? Bu haftalarda en gec 1 hafta olmali kontrol araligi

Bu ruh haliyle yanliz kalman inan daha kötü hissettirir sana kendini, naz yap tadini cikar. Yarin bir gün yanliz kalacagiz zaten. Bu sürecin sebebi hormonlar. Sakin ol geçici bir süre

X