2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kizlar nst de sancim 40-53 arasi sizce sanci baslamismi

cnm sancın çok değil bu haftalarda normal deniyor bu kadaına benimki 8085 arası olmasına rağmen sorun olmadı korkma ama yarın tekrar gir istersen bide kendini takip et artarak devam edecek mi yoksa geçecekmi benimki artarak gidiyordu

ben şimdi çıkıyorum tekrar dönecem yazdığını mutlaka okurum cnm
günlerimiz yakın seninle bana 18 aralık gün verdi sezeryan için aslında 11 dedi ama sonra 2 günde bir nst ye girme şartıyla 18 yaptık sende arayı uzatma bence başka doktorlada görüş ben o doktora taktım şuan iyiniymiş bunu derken töbe töbeee :KK20: doğurda gel dememiş iyiki kusura bakma asbiyim agrasifim doktorunu yolabilirim şuan :KK53:

Benim de sonunda tarihim belli oldu... 11.12.2013 saat 11.00de spinal sezeryan olacağım... Aslında sezeryan olup olmayacağı belli değildi normali de denemek istiyordum ama bebeğim 10 gündür kilo almıyor... Zaten çok kilolu değildi.... Doktor artık tutmayalım çıksın kilo alsın dedi... Erken doğum riskim de kalmadı zaten... İyi dedik çarşamba günü sezeryanla bebeğime Allah izin verirse kavuşacağım.... Çok karışık duygular içindeyim heyecanlıyım ilk doğumum olacak... Bebeğim umarım kilo alır... Sağlıkla kucağıma alırım... Bana ve bebeğime dua ederseniz sevinirim:KK43:

allah kolaylık versinn inşallah kolay geçer herşey senin için miniğinide sağlıcakla kucaklarsın şimdi hepiniz için yasin okucam isimlerini bilmediklerimi burdaki nickleriyle anarım :KK34:
anılım gizemim inanın aklım hep sizde çok özledim :KK43:
ay bana gene bişiler oluyor azcık ağlim geliom ben...

dogum yapan arkadaslar bebeginizle guzel bir omrunuz olsun gozunuz aydin biz bu topigin kazan dibi olucaz:)
sifa bekleyen bebeklere de cani gonulden dua ettim bian once iyilessinler evlerine donsunler diye.

bana da sezaryen yolu gorundu bebek 3300'e yakin 3700 tahmini dogum kilosu fitiktan dolayi beyin cerrahiyla gorustum o da riske atma dedi. kontrolum cumartesi sanirim gun verir artik. bir de beni nstye neden sokmuyor iki doktorda anlamadim 27. haftadan beri zaten kasiliyorum sancidan kivraniyorum bu gider boyle 40 haftaya kadar buna bisey olmaz mi diyolar anlamadim:p

hepimizin hakkinda hayirlisi ama normal olsa iyiydi...

cnm sancın çok değil bu haftalarda normal deniyor bu kadaına benimki 8085 arası olmasına rağmen sorun olmadı korkma ama yarın tekrar gir istersen bide kendini takip et artarak devam edecek mi yoksa geçecekmi benimki artarak gidiyordu

günlerimiz yakın seninle bana 18 aralık gün verdi sezeryan için aslında 11 dedi ama sonra 2 günde bir nst ye girme şartıyla 18 yaptık sende arayı uzatma bence başka doktorlada görüş ben o doktora taktım şuan iyiniymiş bunu derken töbe töbeee :KK20: doğurda gel dememiş iyiki kusura bakma asbiyim agrasifim doktorunu yolabilirim şuan :KK53:

allah kolaylık versinn inşallah kolay geçer herşey senin için miniğinide sağlıcakla kucaklarsın şimdi hepiniz için yasin okucam isimlerini bilmediklerimi burdaki nickleriyle anarım :KK34:

Karamel ya cok sagol korktum
Dr onemsemedi ama bilemedim
Rabbim biz kalanlarada yardimci olsun
İcimi rahatlattin
Allah razi olsunn opuyorum

Allah razı olsun canım duanda eksik etmediğim için.. İnşallah sen de sağlıkla kucağına al bebeğini az kaldı senin de zaten:)

kızlar bebeğim iri bi bebek olduğu için sezeryan olucam ama karar veremedim sizce genel anestezimi olmalıyım yoksa spinal mi? fikirlerinize ihtiyacım var

kızlar bebeğim iri bi bebek olduğu için sezeryan olucam ama karar veremedim sizce genel anestezimi olmalıyım yoksa spinal mi? fikirlerinize ihtiyacım var

Ben de sezeryan olacağım spinali tercih ettim... Bebeğimn ilk anlarını görmek için... Bir de grip gibiyim zaten snestezist genelmyapmam bu şartlarda dedi... Siz öneriyor musuuz spinali dedşm... Ben kendime yaptırsam kesinlikle spinal olursum ama siz bilrsinz tabi dedi.. Yan etkilerini sordum... Bol su ve kahve dedi o da herkesin dediği gibi ,... Birde bazı anneler kendini yi hissediyor hemen ayağa kalkayım fıldır fıldır gezeyim derdine düşüyor onu yapmayın 2 gün mutlaka birşey olmaz dedi... Bilgi vereyim dedim canım karar senn tabi... Bir de acı hissetmiyorsun ancak karnının kesilyor olduğu hissi sende oluşuyormuş eğer ona dayanamam ben panik olabilirim diyorsan geneli tercih et.. Hepimzin hakkında hayırısı olsun... :KK34:

Kızlar selam bır türlüm giremiyorum foruma bızım oğlan gece nöbet tutup gündüz uyuyor da :) aklım hep burda amaz giremiyorum gecmıse de bakamadım doğum yapan varsa çok gecmış olsun hala bekleyenlerın Allah yardımcısı olsun ... Çok güzel bir duyguymuş kuzuları Kuzeyime bakıp bakıp ağlıyorum mutluluktan ....Allahıma şükürler osun ...hepinizi öptüm güzel hamişlerimiz ve anneler

kızlar, sarılık rsiki ya da sarılık durumu için ltfen üzülmeyin..bebim oğluş tam bir ay önce normal doğumla aniden suyum geldiği için 2800 gram olarak doğdu.. o stresle sütüm gelmedi diye uzunca mama verdik bebeğime.. üç saatte bir önce 30 cc daha sonraki haftalar 60 cc verdik...sütüm geldiğinde çok geçti ve hep az geldiği için çok alamadı...şimdi o kadar obur ki 90 cc'den aşağı doymuyor..ama buna rağmen Allah'a çok şükür he anne karnındaki ilerleyişini yakaladı..ilerledi bile...bebişler Allah'ın izni ile sağlıklı ve dirayetli oluyor anneleri..yeter ki sizler üzülmeyin..ben erken doğduğu için küveze gierecek diye nasıl ağlamıştım..ama o da olmadı çok şükür ...hemen verdiler kollarıma canavarımı...hep pozitif düşünün...

Benim de sonunda tarihim belli oldu... 11.12.2013 saat 11.00de spinal sezeryan olacağım... Aslında sezeryan olup olmayacağı belli değildi normali de denemek istiyordum ama bebeğim 10 gündür kilo almıyor... Zaten çok kilolu değildi.... Doktor artık tutmayalım çıksın kilo alsın dedi... Erken doğum riskim de kalmadı zaten... İyi dedik çarşamba günü sezeryanla bebeğime Allah izin verirse kavuşacağım.... Çok karışık duygular içindeyim heyecanlıyım ilk doğumum olacak... Bebeğim umarım kilo alır... Sağlıkla kucağıma alırım... Bana ve bebeğime dua ederseniz sevinirim:KK43:

doğum tarihi çok güzel olacak yaa , 11.12.13 :KK16:
allah sağlıklı bi şekilde kavuştursun sizi bebeğinize:KK17:

Karamel ya cok sagol korktum
Dr onemsemedi ama bilemedim
Rabbim biz kalanlarada yardimci olsun
İcimi rahatlattin
Allah razi olsunn opuyorum

cnm hepimizden allah razı olsun sen merak etme yakında kuzun kollarında olacak allahın izniyle :KK19:

Allah razı olsun canım duanda eksik etmediğim için.. İnşallah sen de sağlıkla kucağına al bebeğini az kaldı senin de zaten:)
rabbim kabul etsin cnm
evet son 8 gün :21:

mira çok güzel açıklamış şimdi bende düşündüm epiduraldede o kesiliyor hissi oluyormuş ona dayanabilirmiyim diye düşünmeye başladım :44:
kızımı görmenin heycanıyla inşallah sakin kalabilirim
aslında dayanıklı biriyimdir ama çok soğuk kanlı olamıyorum işin içinde kesilmek olunca :KK53:
ah uyus eşimi ikna edebilsem ameliyata girmeye o zaman sırf ben güçlüyüm ayağına gıkım çıkmazdı :KK9:
neyse bakıcizzz artık hayırlısı neyse o olsun inşallah :KK3:

Kız sen ne ara doğurdun ??? Aboooov maşşallah tevarekAllah nasıl doğurdun normal mi? Sende vajinismus vardı diye hatırlıyorum da şaşırdım canım :))) geçmiş olsun Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlat olsun inş :).

Gizeeeem Eylül hNımı bende gördüm yumuk yumuk ağzı gözü pamuk gibi duruyodu:) çok geçmiş olsun tez zamnda sağlığına kavuşsun inş canım

Diğer doğum yapan arkadaşlara geçmiş olsun yapmak için bekleyenlerinde Allah yardımcısı olsun ben dahil :)

işte kahverengi akıntının ertesi akşamı sancım başladı. sabah hastaneye gittim, öğlene doğurdum. epidural normal doğum oldu canım. doktoru zorladım evet bir avazda doğurdum dersem yalan olur. Allah herkese hayırlısını nasip etsin inşallah :)

Senide tebrık ederım allah analı babalı buyutsun once sen dogurdun ben dıyorum zaten benım kız marta kadar dogmaz :)

darısı başına canım sağlık sıhhat içinde inşallah. :) doğmaz sanıyorsun ama işte o gün de bugün oluyor :)

Ben de sezeryan olacağım spinali tercih ettim... Bebeğimn ilk anlarını görmek için... Bir de grip gibiyim zaten snestezist genelmyapmam bu şartlarda dedi... Siz öneriyor musuuz spinali dedşm... Ben kendime yaptırsam kesinlikle spinal olursum ama siz bilrsinz tabi dedi.. Yan etkilerini sordum... Bol su ve kahve dedi o da herkesin dediği gibi ,... Birde bazı anneler kendini yi hissediyor hemen ayağa kalkayım fıldır fıldır gezeyim derdine düşüyor onu yapmayın 2 gün mutlaka birşey olmaz dedi... Bilgi vereyim dedim canım karar senn tabi... Bir de acı hissetmiyorsun ancak karnının kesilyor olduğu hissi sende oluşuyormuş eğer ona dayanamam ben panik olabilirim diyorsan geneli tercih et.. Hepimzin hakkında hayırısı olsun... :KK34:
Canım ben 2,5 yıl önce spnial oldum kesilirken felan hissetmedim sadece bebeği çıkarırlarken içimden çekildiğini hissettim 10dk da bebişim doğdu kesim dikiş felan toplamda ameliyatta yarım saat kaldım spnial olcaklara tek bir tavsiyem var iğne vurulurken ve ameliyat masasına yatınca kesinlikle kafanızı felan oynatmayın ben hiç oynatmadım o yüzden de sıkıntı çekmedim haftaya yine sezeryanım var bakalım inş. Buda sıkıntısız olur gerçi anestezite de bağlı olabilir

Iyi aksamlar coktandir yazmiyordum. Izne ciktigimdan beri iki hafta oldu. Bende beklemedeyim daha yarin 38 haftam doluyor. Normal dogumu bekliyoruz bakalim. Ne zaman tesrif edicek bizim cimcime her hafta kontrole gidiyoruz nst ye giriyorum. Hayirli dogumlar dilerim tum bekleyenlere dogum yapanlarada allah anali babali buyutsun diyorum.

cnm hepimizden allah razı olsun sen merak etme yakında kuzun kollarında olacak allahın izniyle :KK19:

rabbim kabul etsin cnm
evet son 8 gün :21:

mira çok güzel açıklamış şimdi bende düşündüm epiduraldede o kesiliyor hissi oluyormuş ona dayanabilirmiyim diye düşünmeye başladım :44:
kızımı görmenin heycanıyla inşallah sakin kalabilirim
aslında dayanıklı biriyimdir ama çok soğuk kanlı olamıyorum işin içinde kesilmek olunca :KK53:
ah uyus eşimi ikna edebilsem ameliyata girmeye o zaman sırf ben güçlüyüm ayağına gıkım çıkmazdı :KK9:
neyse bakıcizzz artık hayırlısı neyse o olsun inşallah :KK3:

evet karamel bende kesilmekten korkuyorum, acaba bayılsam mı die de düşünmeden edemiyorum kendimi.seninde 1 haftan kaldııı tatlı telaş basladııı :)

evet karamel bende kesilmekten korkuyorum, acaba bayılsam mı die de düşünmeden edemiyorum kendimi.seninde 1 haftan kaldııı tatlı telaş basladııı :)

bende tatlı heycanın dışında bir yusuf yusuf durumu bir üçbuçuk atma durumu var :KK9::KK9::KK9:
eşim az önce yemek masasında oğlum bu günleri iyi değerlendir yakında masayı birbirine katacak biri geliyor diyor :KK52:
göreve gitti az önce yollar karlı olunca ben korkuyorum arkasından okuyorum allahın izniyle bişey olmaz kızım gelecek daha dedi ağlattı beni kapıda gıcık :KK43:
haa bide göbeğimin deliği dışına çıkmış haberim varmıymış onu soruyor :KK53:
amann ne bbiliyim zaten anıl gizem aras eylül derken içim garip bide benim bu kocam yokmu gözlerim kurbağa gözüne döndü ağlamaktan bide arada gülüyorum iyice sıyırdım ben bugün :21:

Merhaba arkadaşlar:KK54:
Biraz geç oldu doğum hikayemi yazamadım,gelen giden oldu, çocuklar malum.....
Öncelikle herkese benimki kadar kolay ve hızlı bir doğum diliyorum,Allah o durumda oyalamasın kimseyi..
eveeetttt,gelelim o güneeeee:KK1:
walla çok atraksiyonlu değildi ama herkesin hayal ettiği gibi bir doğum oldu..
02.12.13...
Gece başladı kasılmalarım hiç acı hissetmiyordum ama 5 dk bir karnım taş gibi olup aşağı doğru baskı hissediyordum..
Anlamıştım zaten doğumun başladığını,eee 2 normal doğum tecrübesiyle ben eşime 'sen yat ben sabahı zor ederim belki ama yinede şu ütüleri yapayım'dedim:KK1:
başladım ütü yapmaya,bu arada da kasılmalar geldikçe gözüm saatte..5 dkka da bir offfffffff nasıl doğurucam bennn:KK14::KK14:
ütü bitti,kafam karışık:44:yattım uyuyamadım sancılar devam ediyor...
saat 4 oldu,bir banyoya gireyim bari dedim hem rahatlarım hemde hazırlanmış olurum..girdim sıcak duşun altına
kafam karışık,duygularım yoğun öylece kaldım 15,20 dk..
Sonra duşumu alıp çıktım banyodan,giyindim pijamalarımı girdim yatağa..
Sancılar hala 5 dkkada bir giriyor,saate bakmaktan vazgeçtim kapattım gözlerimi uymuşum 2 saat..
Alarm sesiyle ve karnımdaki ağrıyla uyandım..eşimin iş saati gelmişti kalktı hazırlanmaya başlayacaktı ki tam
DUR dedim..HİÇ HAZIRLANMA BOŞUNA DOĞUMA GİDİYORUZ:KK49:
eşim:KK53:böyle kaldı,ne yapacağını bilemedi sanırım,takım elbisesini giydi yine eğer doğum olmazsa işe gitme ihtimaline karşı..
BOŞUNA GİYDİN TAKIMINI dedim BUGÜN GELİYOR DURU HANIM:KK1:
ne diyeceğini bile bilmiyordu hem uyku sersemi hemde şokk olmuş durumdaydı:KK1:
babasını aradı,arabayı hazırla Aysun hastalandı diye,herkes şokta sabahın 7si..
K.V geldi,ben burada kalamam çocklarıda hazırlayalım götürelim dedi,iyi dedim Kaan gitmesin bugün okula..
Ezgiyi kaldırdım hazırladım,neye uğradığını şaşırdı çocuklarda sabah sabah..Ezgiyi giydirirken sancılar artmaya canımı hafiften yakmaya başlamıştı..Eşim HADİİ ÇABUKKKK dedi...bende NOLUYORSUN YAAA SEN DEĞİL BEN DOĞURUCAM didim:KK1::KK1:
Aldık çocuklarıda çıktık yola,ben elimde tiilfonun kronometresi sancı sayıyorum bu arada..
K.validem önden nasılsın diye sordu..İYİYİM SANCILAR 2 DK BİRE DÜŞERSE DOĞUM GELDİ DEMEKTİR DEDİM..
KAÇ DK. BİR GELİYOR DEDİ...2,5 DK BİR DİYİNCE İYİCE PANİK YAPTI HERKES:KK52::KK52::KK52::KK1:
işe gidiş saati olduğu için yolda da trafiğe takılınca bana YAAA SANCIN VARDI GECEDEN BERİİİ NİEE SÖLEMİYONNNN BEKLİYONNN diye kızıyolar..ben çok rahatım ama sancı girdikçe sadece hafif bir acı duyuyorum adet sancısı gibi bişey...
AYYY NE BİLEYİM BEN DAHA VARDI DOĞUMA DİYE ÖNEMSEMEDİM DİYE SUYUN YÜZÜNE ÇIKTIM:KK1:
Hastaneye geldik,ben yürüyerek gittim danışmaya..sancım var ne yapmalıyım diye sordum kıza..
2. kata çıkın muayne için işlem yaptırın dedi..YAA ÖYLE DEĞİLLL DOĞUMUM GELDİ dedim:KK52:
AAAA O ZAMAN 9. KATA ÇIKIN dediler,kimseyi inandıramıyorum arkadaşşşşş:KK1:
çıktım doğumhaneye,sancım var diyorum acil diyorum,kızlar inanmıyor bana deliricemmmmm:KK53:
Gel bi nst ye bağlıyalım seni dediler..
Bağladılar ve ebe geldi,alttan muayne edeyim seni hiç sancın var gibi durmuyorsun dedi
AHHH ŞU AN Bİ SANCI GİRDİ İŞTE DEDİM:KK14:
bir de muayne etti ki 6 cm açıklığım var,EBE şokta:KK53:
Maşallahın var dedi,çıktı odadan,5 dkka sonra kırt etti bişey aşağıya doğru ve suyum geldi..
ANNEEEEEEE SUYUM GELİYOOOOO,EBEEE,HEMŞİREEEEEE KİMSE YOKMUUUUUUUUU:KK52:
pantolonum neyin battı hep,geldi hemşire ve hasta bakıcı önlük giydirip doğumhaneye aldılar beni..
YAT dedi ebe bir daha muayne edeyim seni,sancılar ahhh uhhh dedirtmeye başlamıştı..
doktorum hala yoldaymış sanırım yetişemeyecek doğuma dedim,çünkü açıklığım 8-9 cm olmuştu
veee kızımın yeni doktoru ZEHRA HN.la tanıştık ayak üstü,işin garibi ben onu ebe sandım o an doğum geldi yaaa yusuf yusuflardayım:KK1:
Ben epidural istiyordum ama sanırım gerek kalmadı dedim sancılı bir sesle,dr. evet bencede gerek yok sen kendinden epidurallisin
baksana hiç bişiyin yok dedi:nazar::KK17:
açılman 9 cm gel seni doğurtalım biz dedi,yattım doğum çatalına veee sancı takıldı koluma..
Sancın gelince ıkın aysun dedi dr.
sen zaten tecrübelisin 3. doğumun sana güveniyorum dedi..
sancı geldi ve bütün gücümle ıkındım belkide 2 dk hiç nefes almadan..
sonra tutamadım daha fazla ve nefes alınca gitti sancı...
2. sancı girdi...ıkınıyordum..
hadi aysun hadiiiii,it bebeğini itttttttt,saçlarını görüyorum bırakma sakın ıkınnnn....
huuuuuu,nefesim kesildi,biraz sonra 3. sancı girdi...
Hadi bu defa geliyorrrrr,ıkın ıkın ıkıınnnnnnnnn,itttt bebeğini çok güzel,harikaaaaa kafası çıktı çek şimdi dizlerini karnına veeee işte oldu..Birşey koptu gitti,canımın parçası söküldü içimden..
O an beynimin zonklaması,acı,mutluluk,merhamet hepsi birbirine karıştı..
Olayın şokundan mıdır nedir sol elimi sürekli kaldırıyordumihemşire geri indiriyordu:KK37:
Doktor bebeğimi alıp muayne etti ve sağlıklı 3050g,49 cm bir kızın oldu dediğinde ohhh,çok şükür Allahım dedim içimden..
Dikiş olucakmı dedim,hayır dedi doktor ufak bir sıyrık var sadece hepsi bu:nazar:
eşini bekliyoruz dedi doktor,çok güzel doğum yaptın tebrik ediyorum seni dedi:KK9:
Kızımı getirdiler bana,Allahım ne müthiş bir duygu tarifi imkansız bir huzur..
Ben doğurdum onu diye haykırıyordum içimden,Dünyanın en güzel bebeğiydi o benim için:KK16:
Duru'mmm,canım kızım..Aylardır bu anı bekledim,hoşgeldin dünyamıza meleğim:KK16:
Giydirdiler beni,tekerlekli sandalyeyle odama götürdüler,yorgundum ve ağrılı..
kapıda,eşim,annem,babam,k.validem,k.pederim,kızkardeşim,oğlum,kızım,ailemmmm:KK16:
bizi karşıladılar gözlerindeki mutlulukla..
yatağıma yatırdılar ve bebeğimi verdiler kucağıma,eşim öptü beni..Geçmiş olsun hayatım dedi..
o an tutamadım gözyaşlarımı akıp gittiler:KK14:
Herşey güzel olmuştu bizim için,sevgiyle bağlıydık birbirimize ve son halkamız da dünyaya gelmişti Duru'muz doğmuştu..
Kaan ve Ezgi daha görür görmez aşık oldular kardeşlerine..
O gece hastanede yattık,sütüm pek yoktu sabaha kadar sıvı tükettim yiyip içtim,kızım hemen tuttu memeyi cokkk cokk emmeye başladı:nazar:
Ertesi gün tam taburcu olacakken hastabakıcı gelip size bir hastanın selamını getirdim dedi..
ÖZGE(SABRİYA):KK16:..Sezeryandan çıkıp selam yollamış bana,canım yaaaa
Hemen çıktım odasına eşimle,yeni çıkmıştı doğumdan sancısı vardı,bebeği çoook tatlıydı maşallah:nazar:
Kendiside çok tatlı ve güzel...Biraz konuştuk ama yormak istemedim onu bitkin görünüyordu...Size de selam söyledi:KK16:
Evimize geldiğimiz gün evlilik yıldönümümüzdü,03,12..ve Duru bize Rabbimin verdiği en güzel hediyeydi..:KK16:

Canim benim sagol buarada aneztezinin etkisiyle donup kaldim sana dedim hic dogum yapmis birine benzemiyor tas gibi hatun dimdik ayakta rabbim bebeklerimizi korusun buarada cuma sanki seni gorur gibi oldum yetsimedim eger dogru tahminse

Kizlar slm nasilsiniz bizler cok sukur kizimda hafif sarilik bar bol bol doyuruyorum ins gecicek buyuk kizim cok zor durUmda kiskanclik hat safhada buarada gizem ben kizimin pamukcugunu sacimla temizliyorum sacimi parmagima dolayip cekiyorum sariligida kafana takma ins gecicek. Crmredeniz canim allah sifa versin evladina anil ins sutun grlir inss

38+0 dayım göğüslerim ağrıyor ve yanıyor bide kitleler var mastit mi oldum doğumdan önce mastit olur mu ilk bebişimde sütüm çok azdı ama yinede mastit olmuştum. Uff doğuna kadar iltihap olursa napcam.

X