2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Bizde bir haftadır sarılıkla mücadele ediyoruz:-(
Şuanda hastahanedeyiz hala sarılık.
ABO uyuşmazlığımız var kızımda 3 gün yatmıştı buda yatıyor:-(
Rabbim hepimizin bebeklerini korusun hasta olanlara şifa versin.
Avicenna ateşehirde yattık bu gece küçük bi hastahane.ilgide idare eder.

Hayat ne garip, anıl'ın sütü gelmiyor benim de bu sabah sütümü yasakladılar kızıma :KK43: mama ile devam edicez sarılığı geçene kadar :KK43: anne sütü sarılığı olmuş :KK43:

kızlar bizde salı değil yarın gidiyoruz kontrole...

gidipte dönmemek var hayırlısı ile bende dua istiyorum banyomu yaptım bide kuku operasyonu yapsam tamamdır inş...:18::18::18::18:

Hadi bakalım bugün kesin diyorum artık zaten en son 7 dk. Bir sancım var yazmışın... Hayırlısıyla atlat canım:)

Dün gece sancılarmla hastaneye gittim, normal doğum oldu ama iki kere kordon dolanmisti ve iri bi bebekti :KK43:( o yüzden doğum bir faciaydi ama şükür oldu bitti. Şimdi derdimiz sadece iki damla gelen sütüm ( günlerdir çektiğim sanciya rağmen) dikişler ve aklimda kalan sancı anıları :KK43:(

Kızımaysa bakmalara doyamiyorum, çok başkaymış gerçekten çokkk

Demek senin Azra doğdu:) darısı başıma inşallah:) Allah sağlıklı mutlu güzel bir ömür versin ona:)

Slm kızlar yarın sezaryene gryrum bebisin gelmeye niyeti yok dogum kanalınada inmedgi icın biz onu cıkarmaya karar werdik :KK1: dualarınızi eksik etmeyın bizden.

Hayırlısı olsun canım kolaylıkla sağlıkla kucağına al bebeğini detayları bekleriz:)

Merhaba arkadaşlar:KK54:
Biraz geç oldu doğum hikayemi yazamadım,gelen giden oldu, çocuklar malum.....
Öncelikle herkese benimki kadar kolay ve hızlı bir doğum diliyorum,Allah o durumda oyalamasın kimseyi..
eveeetttt,gelelim o güneeeee:KK1:
walla çok atraksiyonlu değildi ama herkesin hayal ettiği gibi bir doğum oldu..
02.12.13...
Gece başladı kasılmalarım hiç acı hissetmiyordum ama 5 dk bir karnım taş gibi olup aşağı doğru baskı hissediyordum..
Anlamıştım zaten doğumun başladığını,eee 2 normal doğum tecrübesiyle ben eşime 'sen yat ben sabahı zor ederim belki ama yinede şu ütüleri yapayım'dedim:KK1:
başladım ütü yapmaya,bu arada da kasılmalar geldikçe gözüm saatte..5 dkka da bir offfffffff nasıl doğurucam bennn:KK14::KK14:
ütü bitti,kafam karışık:44:yattım uyuyamadım sancılar devam ediyor...
saat 4 oldu,bir banyoya gireyim bari dedim hem rahatlarım hemde hazırlanmış olurum..girdim sıcak duşun altına
kafam karışık,duygularım yoğun öylece kaldım 15,20 dk..
Sonra duşumu alıp çıktım banyodan,giyindim pijamalarımı girdim yatağa..
Sancılar hala 5 dkkada bir giriyor,saate bakmaktan vazgeçtim kapattım gözlerimi uymuşum 2 saat..
Alarm sesiyle ve karnımdaki ağrıyla uyandım..eşimin iş saati gelmişti kalktı hazırlanmaya başlayacaktı ki tam
DUR dedim..HİÇ HAZIRLANMA BOŞUNA DOĞUMA GİDİYORUZ:KK49:
eşim:KK53:böyle kaldı,ne yapacağını bilemedi sanırım,takım elbisesini giydi yine eğer doğum olmazsa işe gitme ihtimaline karşı..
BOŞUNA GİYDİN TAKIMINI dedim BUGÜN GELİYOR DURU HANIM:KK1:
ne diyeceğini bile bilmiyordu hem uyku sersemi hemde şokk olmuş durumdaydı:KK1:
babasını aradı,arabayı hazırla Aysun hastalandı diye,herkes şokta sabahın 7si..
K.V geldi,ben burada kalamam çocklarıda hazırlayalım götürelim dedi,iyi dedim Kaan gitmesin bugün okula..
Ezgiyi kaldırdım hazırladım,neye uğradığını şaşırdı çocuklarda sabah sabah..Ezgiyi giydirirken sancılar artmaya canımı hafiften yakmaya başlamıştı..Eşim HADİİ ÇABUKKKK dedi...bende NOLUYORSUN YAAA SEN DEĞİL BEN DOĞURUCAM didim:KK1::KK1:
Aldık çocuklarıda çıktık yola,ben elimde tiilfonun kronometresi sancı sayıyorum bu arada..
K.validem önden nasılsın diye sordu..İYİYİM SANCILAR 2 DK BİRE DÜŞERSE DOĞUM GELDİ DEMEKTİR DEDİM..
KAÇ DK. BİR GELİYOR DEDİ...2,5 DK BİR DİYİNCE İYİCE PANİK YAPTI HERKES:KK52::KK52::KK52::KK1:
işe gidiş saati olduğu için yolda da trafiğe takılınca bana YAAA SANCIN VARDI GECEDEN BERİİİ NİEE SÖLEMİYONNNN BEKLİYONNN diye kızıyolar..ben çok rahatım ama sancı girdikçe sadece hafif bir acı duyuyorum adet sancısı gibi bişey...
AYYY NE BİLEYİM BEN DAHA VARDI DOĞUMA DİYE ÖNEMSEMEDİM DİYE SUYUN YÜZÜNE ÇIKTIM:KK1:
Hastaneye geldik,ben yürüyerek gittim danışmaya..sancım var ne yapmalıyım diye sordum kıza..
2. kata çıkın muayne için işlem yaptırın dedi..YAA ÖYLE DEĞİLLL DOĞUMUM GELDİ dedim:KK52:
AAAA O ZAMAN 9. KATA ÇIKIN dediler,kimseyi inandıramıyorum arkadaşşşşş:KK1:
çıktım doğumhaneye,sancım var diyorum acil diyorum,kızlar inanmıyor bana deliricemmmmm:KK53:
Gel bi nst ye bağlıyalım seni dediler..
Bağladılar ve ebe geldi,alttan muayne edeyim seni hiç sancın var gibi durmuyorsun dedi
AHHH ŞU AN Bİ SANCI GİRDİ İŞTE DEDİM:KK14:
bir de muayne etti ki 6 cm açıklığım var,EBE şokta:KK53:
Maşallahın var dedi,çıktı odadan,5 dkka sonra kırt etti bişey aşağıya doğru ve suyum geldi..
ANNEEEEEEE SUYUM GELİYOOOOO,EBEEE,HEMŞİREEEEEE KİMSE YOKMUUUUUUUUU:KK52:
pantolonum neyin battı hep,geldi hemşire ve hasta bakıcı önlük giydirip doğumhaneye aldılar beni..
YAT dedi ebe bir daha muayne edeyim seni,sancılar ahhh uhhh dedirtmeye başlamıştı..
doktorum hala yoldaymış sanırım yetişemeyecek doğuma dedim,çünkü açıklığım 8-9 cm olmuştu
veee kızımın yeni doktoru ZEHRA HN.la tanıştık ayak üstü,işin garibi ben onu ebe sandım o an doğum geldi yaaa yusuf yusuflardayım:KK1:
Ben epidural istiyordum ama sanırım gerek kalmadı dedim sancılı bir sesle,dr. evet bencede gerek yok sen kendinden epidurallisin
baksana hiç bişiyin yok dedi:nazar::KK17:
açılman 9 cm gel seni doğurtalım biz dedi,yattım doğum çatalına veee sancı takıldı koluma..
Sancın gelince ıkın aysun dedi dr.
sen zaten tecrübelisin 3. doğumun sana güveniyorum dedi..
sancı geldi ve bütün gücümle ıkındım belkide 2 dk hiç nefes almadan..
sonra tutamadım daha fazla ve nefes alınca gitti sancı...
2. sancı girdi...ıkınıyordum..
hadi aysun hadiiiii,it bebeğini itttttttt,saçlarını görüyorum bırakma sakın ıkınnnn....
huuuuuu,nefesim kesildi,biraz sonra 3. sancı girdi...
Hadi bu defa geliyorrrrr,ıkın ıkın ıkıınnnnnnnnn,itttt bebeğini çok güzel,harikaaaaa kafası çıktı çek şimdi dizlerini karnına veeee işte oldu..Birşey koptu gitti,canımın parçası söküldü içimden..
O an beynimin zonklaması,acı,mutluluk,merhamet hepsi birbirine karıştı..
Olayın şokundan mıdır nedir sol elimi sürekli kaldırıyordumihemşire geri indiriyordu:KK37:
Doktor bebeğimi alıp muayne etti ve sağlıklı 3050g,49 cm bir kızın oldu dediğinde ohhh,çok şükür Allahım dedim içimden..
Dikiş olucakmı dedim,hayır dedi doktor ufak bir sıyrık var sadece hepsi bu:nazar:
eşini bekliyoruz dedi doktor,çok güzel doğum yaptın tebrik ediyorum seni dedi:KK9:
Kızımı getirdiler bana,Allahım ne müthiş bir duygu tarifi imkansız bir huzur..
Ben doğurdum onu diye haykırıyordum içimden,Dünyanın en güzel bebeğiydi o benim için:KK16:
Duru'mmm,canım kızım..Aylardır bu anı bekledim,hoşgeldin dünyamıza meleğim:KK16:
Giydirdiler beni,tekerlekli sandalyeyle odama götürdüler,yorgundum ve ağrılı..
kapıda,eşim,annem,babam,k.validem,k.pederim,kızkardeşim,oğlum,kızım,ailemmmm:KK16:
bizi karşıladılar gözlerindeki mutlulukla..
yatağıma yatırdılar ve bebeğimi verdiler kucağıma,eşim öptü beni..Geçmiş olsun hayatım dedi..
o an tutamadım gözyaşlarımı akıp gittiler:KK14:
Herşey güzel olmuştu bizim için,sevgiyle bağlıydık birbirimize ve son halkamız da dünyaya gelmişti Duru'muz doğmuştu..
Kaan ve Ezgi daha görür görmez aşık oldular kardeşlerine..
O gece hastanede yattık,sütüm pek yoktu sabaha kadar sıvı tükettim yiyip içtim,kızım hemen tuttu memeyi cokkk cokk emmeye başladı:nazar:
Ertesi gün tam taburcu olacakken hastabakıcı gelip size bir hastanın selamını getirdim dedi..
ÖZGE(SABRİYA):KK16:..Sezeryandan çıkıp selam yollamış bana,canım yaaaa
Hemen çıktım odasına eşimle,yeni çıkmıştı doğumdan sancısı vardı,bebeği çoook tatlıydı maşallah:nazar:
Kendiside çok tatlı ve güzel...Biraz konuştuk ama yormak istemedim onu bitkin görünüyordu...Size de selam söyledi:KK16:
Evimize geldiğimiz gün evlilik yıldönümümüzdü,03,12..ve Duru bize Rabbimin verdiği en güzel hediyeydi..:KK16:

Offf Aysun kolay bir doğumun olduğunu zaten ilk yazından anlamıştık ama detayları süpermiş :nazar:
Darısı kalanların başına ne diyim ama ben korkuyorum artık..:KK43:
Duru'yu da öp bizim için sağlıkla büyüsün inşallah:)

Bizde bir haftadır sarılıkla mücadele ediyoruz:-(
Şuanda hastahanedeyiz hala sarılık.
ABO uyuşmazlığımız var kızımda 3 gün yatmıştı buda yatıyor:-(
Rabbim hepimizin bebeklerini korusun hasta olanlara şifa versin.
Avicenna ateşehirde yattık bu gece küçük bi hastahane.ilgide idare eder.

Size de geçmiş olsun canım sen de biliyorsundur burda bile pek çok bebekte sarılık var doğal birşey...en kısa zamanda atlatır inşallah

Allahım maşallah size yaa ne kdr guzel bi dogum olmuş aysunum.
O kdr özendim ki :KK43: gözlerim doldu okurken
Allah herkese böyle dogum nasip etsin.
Canım bnm mutluluğun bitmesin hiç.. Ne guzel bi aile oldunuz kocamannnn

Bnm doğumum zor oldu tabiki onlar için herseye deger
Ama yaşadıklarım travma yarattı
Bu yuzden eger ilerde hamile kalırsam bi daha normal dogum düşünmüyorum.

Sen cok şanslısın Cnm cok öpüyorum seni ve prensesini

ben çıktım kızlar biraz süt içip uyumaya çalışayım yoksa yine sabahı sabah edip bütün gün sersem sersem dolaşıcam çokk öpüldünüz :KK54:[/QUO

rahat uyu canım ,mışıl mışıl :KK70: keşke bende uyuyabilsem ama bebek hareket etmeye başladı bizim sıpa gececi olucak belli oldu :KK70:

:KK52::KK52: anne yemekkkk demiştir o sana gece gece
ne güzel işte bak için içini yiyordu çok sevindim :KK34:
gece çıktıktan sonra yattım tv izledim kanpede :KK53: uyumadan önce saate baktığımda 04:52 idi :KK37: az önce kalktım :21: oğlanın kahvaltısını eşim hazırlamış ikisinide görmedim bu gün :KK6:

Öncelikle herkese benimki kadar kolay ve hızlı bir doğum diliyorum,Allah o durumda oyalamasın kimseyi..
eveeetttt,gelelim o güneeeee:KK1:
walla çok atraksiyonlu değildi ama herkesin hayal ettiği gibi bir doğum oldu..
02.12.13...
Gece başladı kasılmalarım hiç acı hissetmiyordum ama 5 dk bir karnım taş gibi olup aşağı doğru baskı hissediyordum..
Anlamıştım zaten doğumun başladığını,eee 2 normal doğum tecrübesiyle ben eşime 'sen yat ben sabahı zor ederim belki ama yinede şu ütüleri yapayım'dedim:KK1:
başladım ütü yapmaya,bu arada da kasılmalar geldikçe gözüm saatte..5 dkka da bir offfffffff nasıl doğurucam bennn:KK14::KK14:
ütü bitti,kafam karışık:44:yattım uyuyamadım sancılar devam ediyor...
saat 4 oldu,bir banyoya gireyim bari dedim hem rahatlarım hemde hazırlanmış olurum..girdim sıcak duşun altına
kafam karışık,duygularım yoğun öylece kaldım 15,20 dk..
Sonra duşumu alıp çıktım banyodan,giyindim pijamalarımı girdim yatağa..
Sancılar hala 5 dkkada bir giriyor,saate bakmaktan vazgeçtim kapattım gözlerimi uymuşum 2 saat..
Alarm sesiyle ve karnımdaki ağrıyla uyandım..eşimin iş saati gelmişti kalktı hazırlanmaya başlayacaktı ki tam
DUR dedim..HİÇ HAZIRLANMA BOŞUNA DOĞUMA GİDİYORUZ:KK49:
eşim:KK53:böyle kaldı,ne yapacağını bilemedi sanırım,takım elbisesini giydi yine eğer doğum olmazsa işe gitme ihtimaline karşı..
BOŞUNA GİYDİN TAKIMINI dedim BUGÜN GELİYOR DURU HANIM:KK1:
ne diyeceğini bile bilmiyordu hem uyku sersemi hemde şokk olmuş durumdaydı:KK1:
babasını aradı,arabayı hazırla Aysun hastalandı diye,herkes şokta sabahın 7si..
K.V geldi,ben burada kalamam çocklarıda hazırlayalım götürelim dedi,iyi dedim Kaan gitmesin bugün okula..
Ezgiyi kaldırdım hazırladım,neye uğradığını şaşırdı çocuklarda sabah sabah..Ezgiyi giydirirken sancılar artmaya canımı hafiften yakmaya başlamıştı..Eşim HADİİ ÇABUKKKK dedi...bende NOLUYORSUN YAAA SEN DEĞİL BEN DOĞURUCAM didim:KK1::KK1:
Aldık çocuklarıda çıktık yola,ben elimde tiilfonun kronometresi sancı sayıyorum bu arada..
K.validem önden nasılsın diye sordu..İYİYİM SANCILAR 2 DK BİRE DÜŞERSE DOĞUM GELDİ DEMEKTİR DEDİM..
KAÇ DK. BİR GELİYOR DEDİ...2,5 DK BİR DİYİNCE İYİCE PANİK YAPTI HERKES:KK52::KK52::KK52::KK1:
işe gidiş saati olduğu için yolda da trafiğe takılınca bana YAAA SANCIN VARDI GECEDEN BERİİİ NİEE SÖLEMİYONNNN BEKLİYONNN diye kızıyolar..ben çok rahatım ama sancı girdikçe sadece hafif bir acı duyuyorum adet sancısı gibi bişey...
AYYY NE BİLEYİM BEN DAHA VARDI DOĞUMA DİYE ÖNEMSEMEDİM DİYE SUYUN YÜZÜNE ÇIKTIM:KK1:
Hastaneye geldik,ben yürüyerek gittim danışmaya..sancım var ne yapmalıyım diye sordum kıza..
2. kata çıkın muayne için işlem yaptırın dedi..YAA ÖYLE DEĞİLLL DOĞUMUM GELDİ dedim:KK52:
AAAA O ZAMAN 9. KATA ÇIKIN dediler,kimseyi inandıramıyorum arkadaşşşşş:KK1:
çıktım doğumhaneye,sancım var diyorum acil diyorum,kızlar inanmıyor bana deliricemmmmm:KK53:
Gel bi nst ye bağlıyalım seni dediler..
Bağladılar ve ebe geldi,alttan muayne edeyim seni hiç sancın var gibi durmuyorsun dedi
AHHH ŞU AN Bİ SANCI GİRDİ İŞTE DEDİM:KK14:
bir de muayne etti ki 6 cm açıklığım var,EBE şokta:KK53:
Maşallahın var dedi,çıktı odadan,5 dkka sonra kırt etti bişey aşağıya doğru ve suyum geldi..
ANNEEEEEEE SUYUM GELİYOOOOO,EBEEE,HEMŞİREEEEEE KİMSE YOKMUUUUUUUUU:KK52:
pantolonum neyin battı hep,geldi hemşire ve hasta bakıcı önlük giydirip doğumhaneye aldılar beni..
YAT dedi ebe bir daha muayne edeyim seni,sancılar ahhh uhhh dedirtmeye başlamıştı..
doktorum hala yoldaymış sanırım yetişemeyecek doğuma dedim,çünkü açıklığım 8-9 cm olmuştu
veee kızımın yeni doktoru ZEHRA HN.la tanıştık ayak üstü,işin garibi ben onu ebe sandım o an doğum geldi yaaa yusuf yusuflardayım:KK1:
Ben epidural istiyordum ama sanırım gerek kalmadı dedim sancılı bir sesle,dr. evet bencede gerek yok sen kendinden epidurallisin
baksana hiç bişiyin yok dedi:nazar::KK17:
açılman 9 cm gel seni doğurtalım biz dedi,yattım doğum çatalına veee sancı takıldı koluma..
Sancın gelince ıkın aysun dedi dr.
sen zaten tecrübelisin 3. doğumun sana güveniyorum dedi..
sancı geldi ve bütün gücümle ıkındım belkide 2 dk hiç nefes almadan..
sonra tutamadım daha fazla ve nefes alınca gitti sancı...
2. sancı girdi...ıkınıyordum..
hadi aysun hadiiiii,it bebeğini itttttttt,saçlarını görüyorum bırakma sakın ıkınnnn....
huuuuuu,nefesim kesildi,biraz sonra 3. sancı girdi...
Hadi bu defa geliyorrrrr,ıkın ıkın ıkıınnnnnnnnn,itttt bebeğini çok güzel,harikaaaaa kafası çıktı çek şimdi dizlerini karnına veeee işte oldu..Birşey koptu gitti,canımın parçası söküldü içimden..
O an beynimin zonklaması,acı,mutluluk,merhamet hepsi birbirine karıştı..
Olayın şokundan mıdır nedir sol elimi sürekli kaldırıyordumihemşire geri indiriyordu:KK37:
Doktor bebeğimi alıp muayne etti ve sağlıklı 3050g,49 cm bir kızın oldu dediğinde ohhh,çok şükür Allahım dedim içimden..
Dikiş olucakmı dedim,hayır dedi doktor ufak bir sıyrık var sadece hepsi bu:nazar:
eşini bekliyoruz dedi doktor,çok güzel doğum yaptın tebrik ediyorum seni dedi:KK9:
Kızımı getirdiler bana,Allahım ne müthiş bir duygu tarifi imkansız bir huzur..
Ben doğurdum onu diye haykırıyordum içimden,Dünyanın en güzel bebeğiydi o benim için:KK16:
Duru'mmm,canım kızım..Aylardır bu anı bekledim,hoşgeldin dünyamıza meleğim:KK16:
Giydirdiler beni,tekerlekli sandalyeyle odama götürdüler,yorgundum ve ağrılı..
kapıda,eşim,annem,babam,k.validem,k.pederim,kızkardeşim,oğlum,kızım,ailemmmm:KK16:
bizi karşıladılar gözlerindeki mutlulukla..
yatağıma yatırdılar ve bebeğimi verdiler kucağıma,eşim öptü beni..Geçmiş olsun hayatım dedi..
o an tutamadım gözyaşlarımı akıp gittiler:KK14:
Herşey güzel olmuştu bizim için,sevgiyle bağlıydık birbirimize ve son halkamız da dünyaya gelmişti Duru'muz doğmuştu..
Kaan ve Ezgi daha görür görmez aşık oldular kardeşlerine..
O gece hastanede yattık,sütüm pek yoktu sabaha kadar sıvı tükettim yiyip içtim,kızım hemen tuttu memeyi cokkk cokk emmeye başladı:nazar:
Ertesi gün tam taburcu olacakken hastabakıcı gelip size bir hastanın selamını getirdim dedi..
ÖZGE(SABRİYA):KK16:..Sezeryandan çıkıp selam yollamış bana,canım yaaaa
Hemen çıktım odasına eşimle,yeni çıkmıştı doğumdan sancısı vardı,bebeği çoook tatlıydı maşallah:nazar:
Kendiside çok tatlı ve güzel...Biraz konuştuk ama yormak istemedim onu bitkin görünüyordu...Size de selam söyledi:KK16:
Evimize geldiğimiz gün evlilik yıldönümümüzdü,03,12..ve Duru bize Rabbimin verdiği en güzel hediyeydi..:KK16:

aysun maşallahhhh :nazar: :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
normal doğurasım geldi bi an :KK9:
allah hepimize böyle kolay doğum nasip etsin inşallah
biz sezeryan olacak olanlara da senin gibi hemen ayaklanmayı nasip etsin :KK9::KK9:
duruna rabbim uzun sağlıklı ömür versin sağlıcakla büyüt inşallah

canım karbonatlı su ve asidi kaçmış sodayı tulbenti batırıp pamukcuklu yerlerin slindiğiini duymuştum... geçmiş olsun nazar var nazar dua okuyalım minik eyluleee ... canım Allah dermansız dert vermesin hepsii gecicii Allahın izniyleee,uzme kendini şeker:)

bi de her emzirmeden ve yaa mamadan sonra mutlaka su içir birazz....

gizemi görür görmez yazdım seni görmemişim ikimizde aynı şeyleri yazmışşız
okuyalım valla bu nedir yaa yavrular sağ salim geldiler dedik sıkıntılar bitmek bilmedi sabır ver rabbim...

evet hayırlısı olsun bakalım hele

sizde bana dua edin inş. Allah ne olursa olsun kolaylığını versin dayanma gücünü versin inş.

gizem sık sık giremiyor özelden msj atın isterseniz kızlar alıntı yapılınca artık uyarı gitmiyor ya? sayfalar arasında kaynar paylaştığınız bilgiler

canlarımmm çok teşekkür ederim uygulicam dediklerinizi Allah razı olsun hepinizden..

biz geldikkk :))

geçiyo yavaş yavaş sanırım, hastaneye pazartesiye kadar götürmicem kan alcak yer kalmadı çocuğun eli ayağı topuğu 15 yerden kan almışlar damar yolu açmaya çalıştılar damarları patladı denediler denediler olmadı.ne kan alıncak damar kaldı ne bişey bepanthen sürüyorum eline ayağına 3 kere günde :KK43:( içim parçalanyo böyle tarifsiz bi acı yokmuş.Allah dermansız dert vermesin beterinden korusun bugünümüze şükürler olsun.toparlanıyoruz ama teyzoşları yavaş yavaş.
uyutmuyo geceleri hiç gündüz de uyuyo :))

göbeğimiz düştü bugün bıcıbıcı yapıcaz :))

Aysunnnn hayran kaldım sana inan tebrik ederim bebeğim kokla duruyu benim yerime :))deniz sen ben aynı gün doğurdukk:KK9:

tuğbiişiiimm belki doğurdun şimdi haber ver bize merak ettim çookk :)

doğum yapanlara hayırlı uğurlu olsun geçmiş olsun sağlıkla büyütün yavrularınızıı..

şu yoğun zorlu günler geçsede burda yine muhabbet etsek güzel şeylerden konuşsak..

öpüyorum hepinizi:KK54:

tuğba doğurmuşşş:KK9::nazar:
numarası vardı bende unutmuşum:KK1:
aradım annesiyle konuştum kızlar iyilermiş normal olmuş sanırım anladığım kadarıyla şimdilik bilgim bu kadar :nazar:

ay maşallah aysun ne güzel bir doğum yapmışsın, devamıda hep güzel olsun böyle inşallah.. bol sütlü sarılıksız sağlıklı günler dilerim

sarılık olan yavrularada acil şifalar dilerim.

ben izne ayrıldım bugün, birazdan hastaneye gidip raporumu alacam ordan da iş yerine vermeye gidecem. bugün 10'a kadar uyudum, ne güzel bişeymiş sabah erkenden kalkmamak.
sonrada oğluşumla kahvaltı keyfi yaptık.

biz geldikkk :))

geçiyo yavaş yavaş sanırım, hastaneye pazartesiye kadar götürmicem kan alcak yer kalmadı çocuğun eli ayağı topuğu 15 yerden kan almışlar damar yolu açmaya çalıştılar damarları patladı denediler denediler olmadı.ne kan alıncak damar kaldı ne bişey bepanthen sürüyorum eline ayağına 3 kere günde :KK43:( içim parçalanyo böyle tarifsiz bi acı yokmuş.Allah dermansız dert vermesin beterinden korusun bugünümüze şükürler olsun.toparlanıyoruz ama teyzoşları yavaş yavaş.
uyutmuyo geceleri hiç gündüz de uyuyo :))

göbeğimiz düştü bugün bıcıbıcı yapıcaz :))

Aysunnnn hayran kaldım sana inan tebrik ederim bebeğim kokla duruyu benim yerime :))deniz sen ben aynı gün doğurdukk:KK9:

tuğbiişiiimm belki doğurdun şimdi haber ver bize merak ettim çookk :)

doğum yapanlara hayırlı uğurlu olsun geçmiş olsun sağlıkla büyütün yavrularınızıı..

şu yoğun zorlu günler geçsede burda yine muhabbet etsek güzel şeylerden konuşsak..

öpüyorum hepinizi:KK54:

hoş geldin kuzummm :KK9::KK9::KK9::KK9:
ohh bee çok şükür sonunda güzel haberler almaya başladık yeniden eski güzel gırgır şamata günlerine dönücek burası :21::21::21:
miniklerin muzurluklarını konuşcazzz :KK8::KK8:
gazıydı çişiydi :21::21::21:
az kladı cnm hepsi bitecek eylülün hepsini atlatacak :KK70:

ne güzel herkesler doğurdu bi ben kaldım galiba:KK43:

yok yok yanlız değilsin :KK19: 9 günüm daha var :KK6:

aradım annesiyle konuştum kızlar iyilermiş normal olmuş sanırım anladığım kadarıyla şimdilik bilgim bu kadar :nazar:

çok şükür oda atlattı allahım bağışlasın analı babalı büyütmek nasip etsin tuğbaaa :KK54:

ay maşallah aysun ne güzel bir doğum yapmışsın, devamıda hep güzel olsun böyle inşallah.. bol sütlü sarılıksız sağlıklı günler dilerim

sarılık olan yavrularada acil şifalar dilerim.

ben izne ayrıldım bugün, birazdan hastaneye gidip raporumu alacam ordan da iş yerine vermeye gidecem. bugün 10'a kadar uyudum, ne güzel bişeymiş sabah erkenden kalkmamak.
sonrada oğluşumla kahvaltı keyfi yaptık.

iyi hhadi daha çok burda olursun son zamanları birlikte didikleriz :KK53: sabırsızlık son demlerini yaşıyor :KK49:

Ohh be cok sevindim gizem
Maşallah Tuğba'ya
Bak söyleniyordu ama o yokuşlar bi işe yaradı sonunda
Cok slm söyleseydin bizden
Bi an evvel hep beraber olcaz yine canım
Sende iyi ol pamukcuk genelde oluyor
Mrk etme geçmeye başlamış bak

hoş geldin kuzummm :KK9::KK9::KK9::KK9:
ohh bee çok şükür sonunda güzel haberler almaya başladık yeniden eski güzel gırgır şamata günlerine dönücek burası :21::21::21:
miniklerin muzurluklarını konuşcazzz :KK8::KK8:
gazıydı çişiydi :21::21::21:
az kladı cnm hepsi bitecek eylülün hepsini atlatacak :KK70:

canımmm inş amin tek duam dileğim bu arasın,eylülün bütün bebeklerimizin,annelerimizin sağlıklı huzurlu olması.annelik çok başkaymış tarif edemediğim bişeyler oluyo içimde resmen :)
bakıp bakıp ağlayasım geliyo nasıl bi mucize bu :)
bi an önce totolarımızı toplayıp eski günlerimize dönelim AMİNNNNNNNNNNNNN:KK16:

Ohh be cok sevindim gizem
Maşallah Tuğba'ya
Bak söyleniyordu ama o yokuşlar bi işe yaradı sonunda
Cok slm söyleseydin bizden
Bi an evvel hep beraber olcaz yine canım
Sende iyi ol pamukcuk genelde oluyor
Mrk etme geçmeye başlamış bak

aşkım annesiyle konuştum kadında telaşlıydı çok tutup rahatsız etmek istemedim ama akşama bidaha ararım sanırım çok merak ediyorum çünkü.
gördünmü resimlerimizii :)

yalnız benmi kaldım be benimki 29 aralık daha varda heyecanla gelmesini bekliyorum kuzumun inş kolay bi doğum olur Rabb,m yardım eder benim gibi daha bekleyen arkadaşlara :KK1:

Kızlar merhaba;
Ço kokuyamadım geçmişi ama Allah doğum yapanların bebeklerine de kendilerine de sağlık versin hayırlı olsun canım arkadaşlarım

Ben detayları sonra alnlatırım kısaca geçmeye çalışayım
Bugün çıkış yapacaktık ama crp si yüksek çıktı bir hafta yoğun bakım dedi dr çok ağladım çok.
bugünlük kalalım yanında dedik oda dtutttuk kaldık ama bundan soınra kalamma
en fazla bir haftaymış.inşallah hemen geçer ne olur dua edin.İnsan ayrılamıyor.Bu nasıl birşey böyle inanamıyorum=(((

10 saat susuz kaldığı için olabilir diyorlar ama daha fazla susuz kalan bebekler var..niye böyle oldu bilmiyorum

sütüm gelmiyor meme ucum yok.mama veriliyor devamlı.ona ayrıca çok üzülüyorum.doyuyoyr ama anne sütü hiç almadığı iç,n muhtemelen sarılık da çıkacak...

onun haricinde detaylı anlatırım kızlar.Ama çok çok zorlanmadım normal doğumda.sancı kötü ama beklediğim kadar korkutucu birşey değilmiş.Sancıları epidural olup son şiddetine kadar hissetmeme rağmen.
Korkmayın sakın.Ya da ben kendimi korkuttum..olunca da bu muymuş dedim...

canım sıkkın bu kadar yazabiliyorum...
Çok öpüyorum sizi....Allaha emanet olun....Kalnları da nRabbim bir avaz da rahatça kurtarsın inşallah.

anılll cnm arkadaşım ya kıyamam sana ben mahvettin beni :KK43: ne olur sakin ol demesi kolay biliyorum ama hepimiz bi şekilde sınanıyoruz biliosun dua etmezmiyiz canm sen rahat ol bebeğinde bahsettiğin sorunu bilmiyorum ama rabbim şifa versin... Kolay değil aylarca kapalı alandan dış dünyaya alışmaları dikkat et stres sütün gelmesine engel. Geçicek bugünler Allah'ın izniyle :KK16:

Allah'ım bu sıkıntılı günleri atlatmamıza yardımcı olsun doğumla bitmiyomuş yeni başlıyomuş herşey.yavrularımız sağlıklarına kavuşsun bi an önce.ona olucak olan herşey bana olsun istiyorum yeterki acı çekmesinler...

Allah hepimize dayanma gücü versin..

gizoşum benim küçük annem geçicek kuşum benim bebişinin en çok sana ihtiyacı var yavrum

Kızlar merhaba ;
Gecmişi okuyamadım..
Foruma girip bişeyler yazmak bile gelmiyor içimden
Anılım ve Aras a cok üzüyorum kahroluyorum oğluma bakıp ağlıyorum
Buraya gelipte ben ve bebeğimden bahsetmek içimden gelmedi hiç :KK43:
Gizemde kötü günler geçirdi
Bilmiyorum daha var mı
Bende moral bozucu şeylerin yanı sıra oturamamak gibi bişey yaşadım dün ve bugün cokkk
Kontrollü ve az olmak kaydıyla oturuyorum..
Ne oldu bize böyle bilmiyorum
Topiğimiz ne güzeldi. :KK43: cok üzgünüm yavrularımız bi an once sağlıklarına kavuşsunlar
Hep dua ediyorlar. Sizde edin
Aras bi an once kurtulsun o mikroplardan
Elimden bişey gelmemesi beni ayrıca mahfediyor
Ne olur bitsin bu günler
Ne olur Anıl'ında sütü gelsin şifa olsun oğluna :KK43:
Hepinizi öpüyorum. Gelenim gidenim oluyor arada
Aklımın bi yanı sizde
Allah a emanet olun kuzularınızı koklayın yerime

ah deniz ya nasıl hareketliydi buralar bugünler için el ayak çekildi herkez ayrı bişilerle uğraşıyor hamilelik zor doğumdan sonrası daha zor diolardı rabbim bize mucize nasip ediyor bedelleride oluyo ister istemez ...Zaten dopum konusunda kafam acayip karışık anıl cesaretlendirdi beni n. doğuma ama sen zorlandın offf Allah'ım rabbim hepimize ferahlıklar versin :KK16:

ay allahım sabrım deneniyo kesiinlikle şimdide pamukcuk oldu dili ya çıldırmak üzereyim

kuşum pamukçuk oluyo çok duydum onu korkma büyüklr daha ii bilir nasıl geçiceğini ama karbonatlı su diye duymuştum :26:

Dün gece sancılarmla hastaneye gittim, normal doğum oldu ama iki kere kordon dolanmisti ve iri bi bebekti :KK43:( o yüzden doğum bir faciaydi ama şükür oldu bitti. Şimdi derdimiz sadece iki damla gelen sütüm ( günlerdir çektiğim sanciya rağmen) dikişler ve aklimda kalan sancı anıları :KK43:(

Kızımaysa bakmalara doyamiyorum, çok başkaymış gerçekten çokkk

tebrikler :KK9: demek zor oldu doğumun kati düşüncem her türlüsü kolay değil ama bak ne güzel yazmışsın bakmaya doyamaıyorum diye :KK34: Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlat olsun inş.

aysun aysun aysun tebrikler cnm maşallah sana ve ailene doğumun konforlu olmuş ama öle heycanlı okudum ki :18: fena oldum rabbim ailenle mutlu ve sağlıklı bi gelecek nasip etsin inş. Özge yi de tebrik ediyim burdan :KK9:

ya kızlar benım kız gecen hafta donmustu yuzunu bıle gorememıstık ama su 2 gundur bebegı cok yukarda hıssedyorum oylekı agzımdan cıkck sankı hele sol kaburgamın altına oyle bı grıyokı kalbım skısıyor tekrar ters donermı bebek karnımda acaıp sertlesıyor dogum belırtısımı ne anlamadım ben bılgsı olan varmı

Gizemim
Ya esimm indirilmiyor resimler diooo :KK43:

Eylulun pamukcugu nasil oldu bu arada

Birde bebekleri sarilik olan annelere gecmisler olsun diyorum
Bi an once iyilesisinler yavrular insallahh
Su 1 ayi atlattikmi dahada iyi olucak hersey kizlar
Sabir edip sukredelim her gunumuze

slm kızlar ben 38+2 günlük hamileyim kız bebeğim olacak allah kısmet ederse normal doğurmayı düşünüyorum geçtiğimiz perşembe dr kontrolde suyun azalmaya başlamış dedi 2 haftaya kadar olmazsa tekrar gel dedi normalde 40. haftayı aralık 21 de dolduruyorum..tecrübeli anneler bi cvp yazarsa sevinirim ne zaman doğar bu bebek ona göre annemi memleketten çağıracam..bide 2 hafta sonrasına çağırması biraz geç değilmi o çağırmasa bile gitmelimiyim yinede ne yapacam bilemedim ne olur cvp yazın

slm kızlar ben 38+2 günlük hamileyim kız bebeğim olacak allah kısmet ederse normal doğurmayı düşünüyorum geçtiğimiz perşembe dr kontrolde suyun azalmaya başlamış dedi 2 haftaya kadar olmazsa tekrar gel dedi normalde 40. haftayı aralık 21 de dolduruyorum..tecrübeli anneler bi cvp yazarsa sevinirim ne zaman doğar bu bebek ona göre annemi memleketten çağıracam..bide 2 hafta sonrasına çağırması biraz geç değilmi o çağırmasa bile gitmelimiyim yinede ne yapacam bilemedim ne olur cvp yazın

haftada 1e düşmüş olması gerekirdi kontrol
günümüz aynı
cuma günü gittim tekrar c.tesi gideceğim
su azalmışsa 2güne bir git bence
hareketleri say
çevrende anasağlık varsa kalp atışlarını kontrol ettir
önemli....

X