2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
:KK4:
evet hatırlıyorum çünkü o konuşmada bende vardım :KK53:
birisi söylemişti hatta melekyavrum da içiyordu bırakıcam demişti bende o günden sonra bıraktım ama görünce narın cazibesine kapıldım :KK37: neyse birazdan ayranla dengelerim :KK15:

ayyyy benim eşimde almış yememek için zor duruyorum :KK70: birazda üşeniyorum :KK70:

kızlar ben kalkanziiii yemek yapmaya başlayanzi yani offfffffff iki saat uğraş şimdi:KK52::KK52:

valla hadi seninkisi kanala girdi ondan baskı yapıyo

benim doktorum kafası daha yerleşmemiş dedi ama benim nerdeyse her gün böyle oluyo....:44:

ne oluyo benim yawrime yaaa ne yapmaya çalışıyo bu çocuk çözemedim gitti arkadaş:KK53::KK53:

seninki çıkış yolunu arıyor bence henüz bulamadı. bir an önce bulur inşallah :emir_bebek:

benimkide erkenden buldu yolu soktu kafayı bekliyor öyle, suratının yarısını gördük resmen buruşmuş gibiydi kaşlar çatık gibiydi. doğana kadar yamulcak orda kafası, töbe yarabbim.

Anılım dogurmuşşşş(normal dogum)
Kaç ta bilmiyorum cok konuşmadık ama cok iyi geliyordu sesi.
Aras bebek 3.900 kızlar :nazar: maşallah sübhanallah

O gelio yazacak benden bu kdr :)))

cnm idrar yolları enfeksiyonuda olabilir mi acaba :44:
yanma falan olursa dikkatli ol olurmu :KK54:
son zamanlarda doğum için riskli olabilir farkedersen tedavini yapsınlar erkenden

idrar yaparken yanma olmadı neyseki, aman aman bu zamandan sonra enfeksiyon falan olmaz inşallah.

ben dün salonun koltuklarını sildim, yavaştan silerim derken kendimi haldır haldır bastıra bastıra silerken buldum, gecede belim çatlıyordu ağrıdan. onla ilgili olabilir belki bu sancı gibi olan ağrı.

daha bugünde temizlik yapacam mutfağın dolaplarnı falan silmem gerekiyor, tuvaleti banyoyu temizleyecem. eşimde evi süpürüp silecek.

bi halt yedik cmtye bir sürü arkadaş çağırdık eve, Allah sonumu hayır eyleye bakalım.

merhaba güzel anneler çok şükür ben de anne oldum...
30 kasımda kızım geldi kollarıma.
3000gr 51cm doğdu...
iştme testi ve sarılık kontrolu yapıldı çok şükür hiçbir sorun yok.
anne olan sayısı artmış maşalllah....:nazar:
allahım bu güzel duyguyu hekese yaşatsın inşallah.
hepinize hayırlı doğumlar...:KK16:

Gözünüz aydın sağlıkla mutlulukla büyütün beeğinizi inşallah:nazar:

Cok sağolun kızlar, iyi ki doktora gitmek te acele etmemişim, sancılarım kesildi :KK43:( biraz uyudum uyandım şimdi. Hafif bir sancı geldi inşallah devamı gelir. Nereye gitti ki bu sancılar:KK43:(( Doktora da ulaşamadım, vatsapdan yazdım bakalım cevap verecek mi.

Off ben de dün gece çok kötüydüm dedim tamam gelecek heralde dayandım bugün gittim alakası yok dedi doktor zaten sancılar da gitti daha bebek yukarıdaymış üstelik:) ne çektikk be:KK37:

Hey maşallah hem Arasa hem Anıla:nazar: çok sevindim detayları alırız artık kendisinden:KK1:

seninki çıkış yolunu arıyor bence henüz bulamadı. bir an önce bulur inşallah :emir_bebek:

benimkide erkenden buldu yolu soktu kafayı bekliyor öyle, suratının yarısını gördük resmen buruşmuş gibiydi kaşlar çatık gibiydi. doğana kadar yamulcak orda kafası, töbe yarabbim.

ay bilemicem benimki ne halt etmeye çalışıyor... 32. haftada hemen acelesi var gibi döndü bende sandım bu bebiş çabuk yerleşecek ama pek öyle olmadı :KK53: sizinki sabırsız zanırsam :KK9:

ooooo hay maşşallah hem anıla hem kuzusuna :KK53:

Allah analı babalı büyütsün inş ayyyy çok merak ettim şimdi nasılmış iyimiymiş diye ne kadar sürdü aceba kız büyük bebiş bayaaa deniz:KK52::KK52::KK52::KK52: canımmm yaaaa bi tuhaf oldum yazamiiiiciiiiimmm:KK14::KK14:

sürekli sayfa yeniliyorum anıl gelmiş mi diye bakıyorum.

kendini biraz toparlayınca yazar sanırım.

ya kızlar bu rezene çayı hazır sallama çaylardan olur mu? yoksa aktardan rezene alıp kaynatacakmısınız? şimdi gördüm de doğadan kampanya yamış 6 tane bitki çayı (rezenede var içinde) 20 tl miş.. 3 tanede kupa bardak hediyeymiş.

sürekli sayfa yeniliyorum anıl gelmiş mi diye bakıyorum.

kendini biraz toparlayınca yazar sanırım.

ya kızlar bu rezene çayı hazır sallama çaylardan olur mu? yoksa aktardan rezene alıp kaynatacakmısınız? şimdi gördüm de doğadan kampanya yamış 6 tane bitki çayı (rezenede var içinde) 20 tl miş.. 3 tanede kupa bardak hediyeymiş.

hımm ben 6 tane rezene alabiliyoruz sanmıştım ama onların seçtiği 6 farklı çaymış.. gerek yok o zaman :KK45:

kızlar ben doğum yaptım kızıma kavuştum 3 gün oldu yanlız meme uclarımda catlaklar oluştu emzirirken dayanamıyorum cok acıyo o emdıkce kanıyor pomat ve lansınohun kremlerını kullandım ama fayda etmıyor bu konuda fıkrı olanlar varsa lutfen yazsın bu arada son haftalarını yasayan hamıle arkadaslarım dogurmadan gögus uclarını kremlesınkı sonra zorluk cekmesınler

kızlar ben doğum yaptım kızıma kavuştum 3 gün oldu yanlız meme uclarımda catlaklar oluştu emzirirken dayanamıyorum cok acıyo o emdıkce kanıyor pomat ve lansınohun kremlerını kullandım ama fayda etmıyor bu konuda fıkrı olanlar varsa lutfen yazsın bu arada son haftalarını yasayan hamıle arkadaslarım dogurmadan gögus uclarını kremlesınkı sonra zorluk cekmesınler
ben soğan suyunu duymuştum ama şuanda sen zaten o kanamayı yaşamışsın faydası olurmu bilmem. kayınvalidem doğum yaptıktan sonra göğüs yaralarıyla balmumunu eritip ceviz kabuğunun içine koyup göğsüne koyarak mücadele etmiş, bilemiyorum ne kadar etkili olur

benim sancılar olunca çok korkmuştum hele hele şiddetli olunca yine de gece boyu çekmiştim sabah gitmiştim doktorum kızmıştı sen sezeryan yapacaksın neden umursamıyorsun diye
o ders oldu şimdi fena tırsıyorum ama çok şükür o kadar şiddetli değil artık
normal isteyenler bencede evde bir süre sancıyı dinlemeli

Off ben de dün gece çok kötüydüm dedim tamam gelecek heralde dayandım bugün gittim alakası yok dedi doktor zaten sancılar da gitti daha bebek yukarıdaymış üstelik:) ne çektikk be:KK37:

Sancılar beni rahatsız etmeyince bekledim öyle, şimdi de cok seyrek geliyor :KK43:( nişanım öğlede gelmişti hala da gelmeye devam ediyor :KK43:( hafif kanlı korkmam lazım mı acaba. Offf eşim gelseydi de bi doktora gitseydik..

yok daha gitmedim geç yattıyorum gecede paronayak gibi sürekli suyummu geldi sancımmı var diye kendimi saydığım için sabaha karşı uyuyabiliyorum:KK50:

Aynen ben de öyleyim, hayırlısıyla bu geceyi de bir atlatsam, yarın doktoru iyice sıkıştırcam beni sezeryana alsın diye :KK36:
ağrılarla, sancılarla, endişelerle beklemekten iyice akıl ve ruh sağlığımı kaybedicem bu gidişle :18:

kızlar melegim yanımda harika bir duyguymuş rabbim herkese bu duyguyu tattırsın şu anlık kızım ve ben iyiyim dua eden herkesten allah razı olsun melegim 2910gr dogdu

gözünaydın canım, Allah analı babalı büyütsün, sağlıklı uzun bir ömür nasip etsin :nazar:

Kizlar dogum yapanlari tebrik ederim kim napti hic bilmiyorum cok ozluyorum sizi kizimiz sarilik oldu hastanelerdeyiz cok zormus psikolojim yerle bir dua edin lutfen toparlansin bi an once :KK43:

Anilla konustum cok sancisi varmis konusamadik gerci bu kadar biliyorumm.opuyorum hepinizii

canım geçmiş olsun sarılık nerdeyse her bebekte oluyor, umarım artmadan atlatır, bol bol beslenirse çabuk atlatır :emir_bebek:

merhaba güzel anneler çok şükür ben de anne oldum...
30 kasımda kızım geldi kollarıma.
3000gr 51cm doğdu...
iştme testi ve sarılık kontrolu yapıldı çok şükür hiçbir sorun yok.
anne olan sayısı artmış maşalllah....:nazar:
allahım bu güzel duyguyu hekese yaşatsın inşallah.
hepinize hayırlı doğumlar...:KK16:

amin.. gözünaydın, Allah huzur içinde sağlıkla büyümeyi, büyütmeyi nasip etsin :nazar:

kızlar yeni doğum yapan arkadaşımın bebeği de sarılık olmuş, kız 0+, eşi A+ miş. çocuk babanın kanını yani A+ i almış, bu nedenle de sarılık normalmiş, annesinin kan grubunu alsaymış sarılık olmazmış.
Gizemcim üzülme sende insallah fındık eylül atlatır çabucak

bildiğim kadarıyla yenidoğan sarılığının birçok nedeni olabiliyor, sadece kan grubuyla alakalı değil,
ben de eşim de kızım da A (+) ama kızım sarılık olmuştu

:nazar: maşallah ikisine de, inşallah kısa zamanda ağrısı acısı geçer,
gerçi bebeğini kucağına alınca unutmuştur bile ağrılarını

idrar yaparken yanma olmadı neyseki, aman aman bu zamandan sonra enfeksiyon falan olmaz inşallah.

ben dün salonun koltuklarını sildim, yavaştan silerim derken kendimi haldır haldır bastıra bastıra silerken buldum, gecede belim çatlıyordu ağrıdan. onla ilgili olabilir belki bu sancı gibi olan ağrı.

daha bugünde temizlik yapacam mutfağın dolaplarnı falan silmem gerekiyor, tuvaleti banyoyu temizleyecem. eşimde evi süpürüp silecek.

bi halt yedik cmtye bir sürü arkadaş çağırdık eve, Allah sonumu hayır eyleye bakalım.

canım naptın sen, son günlerin, o kadar temizlik yapar, onca misafiri ağırlarsan,
partinin sonu hastanede doğumla biter herhalde :KK9:

gözünaydın, inşallah kısa zamanda geçer çatlak acısı çok fena oluyor,
silikon meme uçlarından kullansan bikaç gün, onlar baya azaltıyor acıyı

Sancılar beni rahatsız etmeyince bekledim öyle, şimdi de cok seyrek geliyor :KK43:( nişanım öğlede gelmişti hala da gelmeye devam ediyor :KK43:( hafif kanlı korkmam lazım mı acaba. Offf eşim gelseydi de bi doktora gitseydik..

sakin ol canım, doğum nişandan bir gün sonrada olabilir bir hafta sonra da
sen sancılarını takip et, düzenli mi değil mi, kaç dk da geliyor saat tut

Aynen ben de öyleyim, hayırlısıyla bu geceyi de bir atlatsam, yarın doktoru iyice sıkıştırcam beni sezeryana alsın diye :KK36:
ağrılarla, sancılarla, endişelerle beklemekten iyice akıl ve ruh sağlığımı kaybedicem bu gidişle :18:

ben doktoruma sezeryan yap desem yapmaz ki herşeyin normal niye yapıyım der...zaten benim kocişte istemiyo paranoyak bi şekilde dolanıyooum:KK52:

A

canım naptın sen, son günlerin, o kadar temizlik yapar, onca misafiri ağırlarsan,
partinin sonu hastanede doğumla biter herhalde :KK9:

kendini yorma sen hiç bişey yapma diyor eşim, ona göre ev tertemiz ne gerek var temizliğe.. hatta bir yaş pasta bir tuzlu kurabiye de yetermiş ne gerek varmış başka şeyler hazırlamaya. ama yapmam lazım madem kabul ettim mecburen evide temizlemem hazırlıkta yapmam lazım.

sonu hemen hastanede bitmesin inşallah ama en yakın zamanda doğmasını istiyorum gerçekten

ben doktoruma sezeryan yap desem yapmaz ki herşeyin normal niye yapıyım der...zaten benim kocişte istemiyo paranoyak bi şekilde dolanıyooum:KK52:

benim doktorum, sağlık problemim çok olduğu ve artık dayanamadığımı gördüğü için sezeryanı kabul etti
ama hala normal yapmam için bekliyor,
eşim zaten benden önce dedi sen bu sefer sezeryan yap bu kadar sıkıntıyla normali tekrar kaldıramazsın diye
herşey normalse en güzeli normal doğum yapmak zaten ama benim ne psikoloji ne vücut uygun değil normale

benim doktorum, sağlık problemim çok olduğu ve artık dayanamadığımı gördüğü için sezeryanı kabul etti
ama hala normal yapmam için bekliyor,
eşim zaten benden önce dedi sen bu sefer sezeryan yap bu kadar sıkıntıyla normali tekrar kaldıramazsın diye
herşey normalse en güzeli normal doğum yapmak zaten ama benim ne psikoloji ne vücut uygun değil normale

normal görünüyor bi tek taşikardim var benim o da ne derece etkiler bilemiyorum kardiyoloji doktoru normal doğuma engel değil dedi ama şimdi bile kasılmalarım olduğunda kalbim hızlanıyor Allah yardımcımız olsun sizede şifa versin inş. kolayca atlatırız :KK54::KK54:

X