2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
dr a gittim son kontrolu olduk

kan verdim nst ye kızım çok hareketli olduğu için 2 kere girmek zorunda kaldım 1. 25 dk. da çok hareketliydi. yaramaz bebek dedi hemşireler.
2. 25 dk da daha iyidi sancı falan çıkmadı

ddr 13 aralık sez. günün geç mi acaba dedi erkekene mşi alsak dedi. patlarsın belki dedi.. patlamak da neysee:KK9::KK9::KK9:
bende yok dedim tarihimiz iyi dedim ona göre gelcek herkes dedim tamm dedi o da.

kızım 3 kg çıktııdoğana kadar anca 3100 olur dedi..

sonra okula gittim öğrencilerimi görsdüm ağlayan ağlayana.
yeni öğretmenle tanıştımm.. tüyolar verdim. bilgi verdim. şimdi geldim evedee

var mı haberlerr

bizde bir ay kadar önce 11i fln diye konuşmuştuk, su gelme ihtimali heralde di mi patlamak
hep o kabusla yaşıyorum
benimde yarın son muayenem
bakalım sancı çıkacak mı

canım benim de bu ilk doğumum olucak ama korkudan sürekli ağlıyordum...devlet hastanesine gidiyoruz malum doktor da isteğe bağlı sezeryan yapamıyo...psikiyatriye gittim nasıl paniksem,nasıl anlattıysam korkumu adam iki gün içinde heyet raporu çıkarttı bana normal doğum yapamaz sezeryan olması uygundur diye...kaldı ki sen bi doğum yaşamış ve bunun acısını bilen bi kadınsın özelde mi yapıcaksın devlette mi bilmiyorum ama doğum kapıya dayanmadan sen de böyle bi rapor alabilirsin eğer devletteysen...rabbim hepimizin yardımcısı olsun...:2:

amin canım doğum konusunda devlet hastanesine artık hiç güvenim yok,
ben daha oraya yatışım yapıldığı anda oradaki muameleyi gördüğümde pişman oldum, ama iş işten geçti,
şimdi sezeryan bile olsa gitmem devlet hastanesine,
şimdi ki doktorumdan çok memnunum Allah razı olsun durumumu anlatınca
hallederiz sen rahat ol dedi, sanırım bana da psikiyatriden rapor hazırlattıracak

Son düzenleme:
anaaam bu ay doguracaksınız ne güzel allah bir avazda kurtarsın inşallah
sağol canım ben de sen gibi girip bakardım 37-38 haftalık hamişlere...şimdi başıma geldi ayy çok gariiippp :KK53: bizim aralık anneleri aralık yarılanmadan tamamlanıcak doğum konusunda valla hergün 3er 5er gidiyo annelerimiz doğuma...

canım doğum konusunda devlet hastanesine artık hiç güvenim yok,
ben daha oraya yatışım yapıldığı anda oradaki muameleyi gördüğümde pişman oldum, ama iş işten geçti,
şimdi sezeryan bile olsa gitmem devlet hastanesine,
şimdi ki doktorumdan çok memnunum Allah razı olsun durumumu anlatınca
hallederiz sen rahat ol dedi, sanırım bana da psikiyatriden rapor hazırlattıracak

tek doktor raporu yeterli olmuyomuş ama ben biraz koşturmuştum 34.haftamda aldım raporu

sağol canım ben de sen gibi girip bakardım 37-38 haftalık hamişlere...şimdi başıma geldi ayy çok gariiippp :KK53: bizim aralık anneleri aralık yarılanmadan tamamlanıcak doğum konusunda valla hergün 3er 5er gidiyo annelerimiz doğuma...

tek doktor raporu yeterli olmuyomuş ama ben biraz koşturmuştum 34.haftamda aldım raporu

devlet öyle güzelim koşturmadan yapmıyorlar hiçbir işi
ben özel hastaneye gittiğim için onlar bir şekilde ayarlarlar ne gerekirse diye düşünüyorum,
yarın sabah için aç gitmemi söylemişti geçen hafta, sabaha yatırır akşama sezeryana alırız seni dedi

canım çok çok sağol, şu yazdıkların öyle moral oldu ki bana anlatamam
aynen benimde arkadaşının ki gibi oldu dış dikişlerim, içerden de 3 yerden patlamıştı,
doktor dikti tekrar patladı dikişler, tam 4 kez baştan dikti, 4 ay hiç oturamadım,
yıllarca her gece rüyamda o doğum anını gördüm, terler içinde uyandım
tam o travmayı atlattım derken
kızım "anne ben kardeş istiyorum, herkesin kardeşi var, ben yalnız kaldım" diye ağlayınca
eski yaralarım depreşti, olsa mı acaba olmasa mı derken bir de taşikardi başladı,
160-170 leri bulan kalp atışları 16-17 tansiyon, doktor psikolojik olduğunu söyledi,
uzun zaman kalp atışımı yavaşlatmak için ilaç kullandım
sonra kızımın gerçekten çok üzüldüğünü görünce bebeğe karar verdim
hamile kaldığımda sevinçten çok korku hissettim, daha çok var kendimi alıştırırım dedim ama olmadı,
her doğum anını düşündüğümde kendimi kızımın doğumunun tam ortasında buldum tekrar
sonunda geçen hafta doktorumla korkularımı konuştuk,
ilk doğumum normal olduğu için bişey yapamayacağını söyledi, normalle başlarız olmazsa sezeryana geçeriz dedi
benim o anki korkumu, ağlamaklı halimi görünce dayanamadı eğer sen istiyorsan yolunu bulur sezeryan yaparız dedi
muayeneden çıkınca o kadar hafif hissettim ki kendimi 9 aydır ilk defa bu kadar rahattım
hayırlısıyla bir aksilik çıkmazsa yarın sezeryan olucam
bakalım yarın görücem benim için hangisi daha zormuş normal mi sezeryan mı?

Canım senn çok çok zorolmuş... Boşver ol sezeryan yaşama aynı şeyleri derim ben için de gayet rahat olsun... Ben bile ilk doğumum olacağı halde korkmaya başladım çatmda biraz darlık var muayenede bile nerdeyse çığlık atıyorum ve sezeryan düşünmeye başladım... :44:

Son düzenleme:
bizde bir ay kadar önce 11i fln diye konuşmuştuk, su gelme ihtimali heralde di mi patlamak
hep o kabusla yaşıyorum
benimde yarın son muayenem
bakalım sancı çıkacak mı

ben de isterdim 11 i olmasını ama 11 i dolu dedi doktor

:):) bende hemen zaman geçsin diyorum

zaman öyle böyle geçiyor
ilk tekmelerinin, her hafta daha da büyüyüşünün, onun için yapacağın alışverişlerin tadını çıkar
hele de rahat sıkıntısız bir hamilelik yaşarsan her anı güzel olur

Canım senn çok çok zorolmuş... Boşver ol sezeryan yaşama aynı şeyleri derim ben için de gayet rahat olsun... Ben bile ilk doğumum olacağı halde korkmaya başladım çatmda biraz darlık var muayenede bile nerdeyse çığlık atıyorum ve sezeryan düşünmeye başladım... :44:

Öyle oldu malesef canım, vücudumda psikolojimde çok yara aldı
Bazı doktorlarda hiç acıma yok malesef Çatısı uygun olan normali denesin tabi ki,
ama uygun değilse de insanları normale zorlayıp dünyanın en güzel olayını eziyete dönüştürmesinler

doğum yapan arkadaşları tebrık edıyorum allah analı babali buyutmeyı nasip etsin inşallah...darısı hayırlısıyla tez zamanda biz bekleyenlerın basina olsun :))

sakin ol canım, doğum nişandan bir gün sonrada olabilir bir hafta sonra da
sen sancılarını takip et, düzenli mi değil mi, kaç dk da geliyor saat tut

doktorumla konuştum, sancılarım hafiflediği için çağırmadı hastaneye, sancıların sıklaşırsa ya da suyun gelirse gel dedi. bende sancı bekliyorum şimdi, nişandan 72 saat sonra olur dedi doğumun. Senin de ilk doğumun ne kadar zor olmuş canım ya, lohusa taze anne halinle birde o sıkıntılar :KK43: bu doğumunda psikolojini düşün bence ve sezeryana yönel, senin psikolojin iyi olacak ki doğan bebeğine odaklanıp ona daha iyi bakabilesin. inşAllah aynı şeyleri yaşamazsın

Öncelikle tebrik ederim... Allah bebeğine sağlıklı mutlu güzel bir ömür versin:nazar:
Göğüs yaran için de üzüldüm biran evvel iyileşir inşallah... Silikon göğüs uçlarını denediniz mi bilmiyorum ama bence mutlaka dene rahat edebileceğini düşünüyorum... Bir de biri dün yazmıştı sanırsam ayvanın çekirdeklerini azcık suda bekletip jöle kıvamına gelince göğüs ucuna sürülüyormuş iş yarıyormuş istersen onu da dene bir.... İnşallah hemen geçer

Sakin ol bence canım nişandan ziyade suyunun gelmesi daha önemli.... Sancın da azalmış eşin gelince gidersiniz panik yapmamaya çalış:KK34:

eşim geldi, doktor da gelme dedi :)) sancı bekliyoruz şimdi evde, ah o dakik sancılarım nereye kayboldu :KK52:
doktorum doğumun 72 saat içinde başlar dedi ama yarından itibaren salı gününe kadar doktorum yok :KK43: yani başka bi doktor da olacak doğumum, kısmet artık dedik...

Durumumuz çok benzer . Doktora güvenmek istiyorsun ama yine aklının bir köşesinde acabalar kalıyor . Ben bu hafta hep dua ettim doğumum kendiliğinden başlasın ve sancım , nişanım gelsin diye ama 2 günüm kaldı henüz bir şey yok :KK43: Belki bu hafta olsa normali deneyecektik...
Her işte bir hayır vardır diyorum hep evet ama insan gönlünden geçene de müdahale edemiyor :KK43:
Kizlar benim de durumum sizin gibiydi 40 +1 gunlukken catim musait olmadigi icin sezaryen ile dogum yaptim normal icin son ana kadar bekledik ama cati bebege gore dar olduundan kanala yerlesemedi caninizi cok sikmayin herseyin hayirlisi ilk zamanlar cok zorlandim ama simdi daha iyim sizlerin de ins kolay dogumlar olur hepinizin Allah yardimcisi olsun

Kızlar iyi akşamlar..

Geçmişi okumak için açmıştım ama pc nin başından bi ayrıldıysam geri oturamadım ://
Şimdi de okumayı hiç gözüm yemedi :KK43:(
Öncelikle doğum yapan arkadaşlar varsa tebrik ederim.
Allah analı babalı sağlıklı ömürler versin..

Salı günü sezeryan ile doğum yapacağım kısmetse ama doktorum sancılarımdan dolayı daha erken de olabilir dedi son kontrolde.
Yarın kontrolüm var sabahtan eğer sancılarım artmışsa yarın da alabilir..
Bu arada ben epidural sezeryan zannediyordum ama son kontrolde spinal olduğunu öğrendim. İnternette spinal sezeryan ile ilgili çok fazla yan etki vs.. okudum. Çok korkuyorum kızlar dua edin bana... :KK43:((

Kızlar iyi akşamlar..

Geçmişi okumak için açmıştım ama pc nin başından bi ayrıldıysam geri oturamadım ://
Şimdi de okumayı hiç gözüm yemedi :KK43:(
Öncelikle doğum yapan arkadaşlar varsa tebrik ederim.
Allah analı babalı sağlıklı ömürler versin..

Salı günü sezeryan ile doğum yapacağım kısmetse ama doktorum sancılarımdan dolayı daha erken de olabilir dedi son kontrolde.
Bu arada ben epidural sezeryan zannediyordum ama son kontrolde spinal olduğunu öğrendim. İnternette spinal sezeryan ile ilgili çok fazla yan etki vs.. okudum. Çok korkuyorum kızlar dua edin bana... :KK43:((

Hiç korkma canim ben spinal sezeryan oldum yan etkisi olmadı hiç bünye ile alakalı bence dualarimiz hep birbirimize ınş sağlıcakla kavusuruz yavrularimiza

Hiç korkma canim ben spinal sezeryan oldum yan etkisi olmadı hiç bünye ile alakalı bence dualarimiz hep birbirimize ınş sağlıcakla kavusuruz yavrularimiza

Canım çok sağol ne biliyim ömür boyu baş ağrısı bel ağrısı vs.. Bi sürü şey okuyunca gerildim.. İnşallah sağlıkla hayırlısıyla kavuşuruz bebişlere...

aynn öel cnm..kendimi o kdr çok alıştrmışımki..dr sezryan diynce perşmbe fln diynce keyfm çok fena kaçtı tatlım yaa ne bilim..dar değilde genş etmek için ne yapmalı bilmm valaa....dr bugn baktı parmakladı aşdan..bebeğimn kafasına gedli eli hemen kafasını çekmiş oda..öle yani canım

Yaaaaa :KK53: nasıl kafasına gelmiş yaaaa doktor mu söylediii ? Ben kabullenmeye başladım artık sezeryanı travmatik bir durum yaşama riskini göze alamıyorum :KK50::KK50: Epidural olucam ama o anı yaşamak istiyorum .

Merhaba kızlaaaar :KK3:
Nasıl koptuk gittik ya. Daha doğrusu ben koptum. Ama aklım hep burda. Kim doğurdu? Bebekler nasıl? Süt sorunu gaz sorunu siz de de oluyor mu? Bi türlü giremiyorum. Misafir kalabalık derken başımi kaşıyacak zamanım olmuyor.

Biz iyiyiz Allaha şükür. Kızımızin adı son bi hamleyle Hatice Kubra oldu. :KK1:

5. Gün kontrolümuze gittik. Benim dikislerim kaynamis. Kızımdan da topuk kanı alındı, işitme testi yapıldı. Fakat sarılık çıktı değeri 14. Doktor yarın tekrar çağırdı. Sarılık artarsa hastaneye yatışinı yaparım dedi. Bol bol emzir geçer dedi. Emzirmeye çalışıyorum. Misafirler gelen giden çok.

Kilo konusuna gelince. Ben doğumda 5 kilo falan verdim. 84 kiloyum şuan :KK30:
Verecek 20 kilom var. Yarından itibaren yürüyüşe başlıcam. Ufak ufak. Zayıflama topiği açılırsa bol bol bulunurum artık :KK1:

Bizde haberler böyle. Hepinizi ayrı ayrı merak ediyorum. Bebeğini dünya ya getiren arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun bebisleriniz. Olmayanlara da hayırlı kolay doğumlar diliyorum. Hayırlı akşamlar kızlar :KK54:

sağol cnm..burdaki kadın doğum hasatensi çok ii..normlede olsa orda yapcktım ztn..ne bilim..hiç hazr değildim sezeryana..dr güvenyorum drda sorun yok ..pazrtesi başşka drada gdiicm olmazsa orda kesiverrler benii ztn :KK43::2::2:

hakkında hayırlısı canım sıkıntı yapma inş

sağol canım, hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah
gaz vermek için söylemedim gerçekten öyle düşünüyorum ama gaz bile olsa işe yarar az çok herhalde :KK52:
yarar yarar da etkisi çabuk geçiyo bu yazıyı okurken dendimi aslan kaplan gibi hissediyorum:KK4: sonra ben napiciiiiiiiim diyorum:KK52: :KK9::KK9:

Allah kolaylık versin canım Allah yardımcınız olsun inş...

X