2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kızlar günaydın ağrılı sancılı kasilmali günler geciryorum 5gun kaldı doğuma çok heyecanlıyım uyuyamiyorum geceleri
Deniz ve gizem ağladım hikayelerinizi okurken bildiğin sumuklerim aktı

Bide carrefourda prima premium çare indirim var 3ve5no var burda ben aldım kızlar 80tane 21tlye denk geliyor 4-9 kg haberiniz olsun

Kızlar bir de anne babanın doğum kilosu gerçekten bebeğin kilosunda etkenmiş . Ben 5500 gram doğmuşum😳 Düşünün annemin çektiği çileyi . Vakum uygulanmış kabus gibi bir doğum olmuş ve tam günü dolduğunda sancısı gelmiş o güne kadar pek birşey yokmuş.
Beni görenler inanamıyor iri bebek doğuracağıma çünkü ben 160 boyunda 50 kg biriyim :)) yani bu işler tamamen yapısal dedi doktorum.

Canım teşekkürler bilgilendirdiğin için . Hikayeni okurken bende çok duygulandım tedirginliğimin sebebi sana bişe olacak diye oldu sonuna gelince bir ohhhh çektim . Bir solukta okudum , hissettim ,yaşadım ..

Cnm allah anali babali saglikla buyutmek nasip etsin.

Cnm benim bebekte 36+2 haftalik dogdu.kuveze hic konmadi 2630 gr dogmustu.ve hastanede oldugumuz zaman hemsireler 50 ml mama veriyodu.bende oyle devam ettim. Saraligimiz oldu 2 gun surdu saralik nedeniyle 1 gun kuvezde mavi isikta beklettiler ertesi gun taburcu olduk.
Bunlar için değil 15 dk acıya herseye deger...!

Cok mutluyuz huzurluyuz..

Denizzz allah mutlulugunuzu daim etsin. Dogumun zor olmus ama sen dirayetli kadinsin bu konuda ve cesaretin icin tebrik ediyorum. Ben se senin gibi cesaretli olmayi isterdim.

Cnm senin dogumunda zor olmus ama sonu guzel bitmis.masallah oglusun cok tatli .allah mutlukuginuzu bozmasin.

kızlar çok afedersiniz ama vajinamda biraz yanma gibi bişey var çok sıcak idrar sızısı gibi mi desem ama sızlıyo böyle bıçak iğne batırır gibi...bu normal mi? iki gündür elim şeyimde czzzt diye yanıveriyo elimle bastırmasam çiş çıkıcak sanki sürekli bi tutma kasma durumundayım yoksa hiç durmadan şır şır akıcak..ama hiç kaçırmadım henüz..napiim? bi hastabezi falan koyup,kendimi kasmayıp kaçmasını mı seyretmeliyim ?:18::18::18::26::26::26:

kızlar bu emzirme yastıkları ve yan yatırma yastıkları kullanışlı oluyormu? özellikle emzirme yastığını alsammı diye kararsızım, emzirmek için kimseden yardım istemiyorum çünkü

slm kızlarrr
burası ne kadar ıssız kalmış böyleee :44: bebikini alanların başını kaşıyacak zamanı olmuyor tabi birazı doğurmak üzere ee birazıda benim gibi gün sayıyordaaaa nerelerdesiniz yahuuuuuu

kızlar bu emzirme yastıkları ve yan yatırma yastıkları kullanışlı oluyormu? özellikle emzirme yastığını alsammı diye kararsızım, emzirmek için kimseden yardım istemiyorum çünkü

cnm bazısı çok kullandım elim ayağım oldu diyor ama hç kullanmadım diyen de oldu emzirme yastığından bahsediyorum
yan yatma yastığıda bi ara tartışılmıştı yararlımı değilmi diye sonunda yararlı olduğu kanaatine varılmıştı
doğum yapan anneler uğrarlarsa daha net cvp veririler sana

bu gün arkadaşım gelecek beni alacak ona gidicez bebek sevicem
hani arada bahsediyorum ya 40 hafta bekledi ama yinede 2200 doğdu diye işte o cadıyı sevmeye giidicem şimdi 9 aylık oldu maşallahı var
akşama anca gelirimm biiraz evden çıkayım iyi olacak ama 4 kat in 4 kat çık beni zorluyacak yine

aman dikkat et merdiven inip çıkmak açılmaya yardımcı oluyomuş çıkmışken doğurup öyle inme bi de

bir süredir yazamıyordum, artık günler azalmaya başladı, azaldıkça heyecan arttı
bende de en çok ameliyat korkusu başladı
acı korkusu değil, bana bişey olursa kızım ne olur korkusu
iyi haberler okuyorum çok şükür
darısı tüm bekleyenlerin başına diyorum her seferinde
maşallah...

deniz, gizem hikayeleriniz çok güzel..

tüm bekleyen arkadaşlarım, Allah'ım aynı mutlulukları sağlıkla bize de yaşatsın inşallah..

Evet kızlar benim minik asya m şimdi evdeyiz ilk 1 gün sürüm gelmedi ama şuan çok şükür iyiyim sütümde maşşallah gelmeye başladı

ay hiç bilmiyorumki yavrum yaaa... benimde sürekli çişim varmış gibi wc gidiyorum ya iki damla yada hiç sen bi kendini sal bakalım çıkacakmı bişi bence bebeklerin baskısından olabilir... benimkisi hala yerleştirmedi kafasını nişanım geldi ama nasıl olcek bu iş çözemedim

gez canım gez kafan dağılır... işte inme ve çıkma arasında dinleniyorsun bişi olmaz Allah ın izniyle canımcım

yan yatma yastığından arkadaşlarım kullandı çok memnun kaldılar cnm
emzirme yastığını bilmiyorum aldım ama işime yarar mı yaramaz mı bilemicem.kullanan da pek görmedim ama en azından bebek yatarken destek olur diye kulllanırım diye düşündüm.
Evet kızlar benim minik asya m şimdi evdeyiz ilk 1 gün sürüm gelmedi ama şuan çok şükür iyiyim sütümde maşşallah gelmeye başladı
Özgecim çok tatlısınız maşallahh...Analı kızlı Allah sizi nazarlardan korusun...yüzünüz heep gülsün bööyle
güle güle büyüt Asyanı....adıyla yaşasın
tuğba burda mısın sen hala=)
dr pazzartesi gel çatına bakalım dedi.ama çok y
yüksek ihtimal sezeryan.çünkü 3800 olmuş..
şimdi araştırma yapmam lazım

bilgisi olan paylaşabilir mmi bu zaman kadar çok yazıldı ama hep normal düşündüğümüz için dikkatimi çekmedi okumadım
sezeryannda epi yle spi arasında ne fark var
hangisi öneriliyor
2 si birden olmayınca olmuyor mu...offffffffffffffff ooffffff

Doğum tarihi : 25.11.2013 saat 17:05
Doğum kilosu:2.500
Boyumuz:45 cm
Doğum haftası:35+3 normal
Belim çok ağırdı bütün gece uyuyamadım tam yattım bir sinek vız vız ısırıp duruyor onu kovaladım sabaha kadar öldürdüm :)yatağa girdim uyuycam baktım azıcık ıslaklık dedim kaçırdım kesin ama eşimi bi korkutiyim hayatım suyum geliyo dedim hıı iyii dedi arkasını döndü öküz kalksana suyum geliyo dedim fırladı yataktan ayağa bir kalktım foşşş diye geliyo kaldım öyle bez getir diyorum eşime ped getir bir salona koşuyo bi banyoyo yatagın üstünden atlıyo ahahaa acayip telaş yaptı ağlamaya başladı dedim ağlama salin ol önce dolaptan havlu al yeri sil sonra bana çamaşır ve şurdan hasta bezi getir taksi çağır neyse üstümü giydim pedini taktım çıktık hastanede ebeler aldı içeri açıklık yok sancı verdiler arkadaşın geldi o ara yanıma gülüyoruz sohbet ediyoruz benim suyum durmuyor hiçç kocaman bez bağladılar altıma artık :) ondanda yatağa geçti 3 tane bez birsürü ped taktım bütün suyum bitti saat 9 da başladı sancılar ebe suyuna sasırdı çişmi yapıyon diyo :) dedim hee altıma işemek zevk veriyor ebe bakıyor açılma yok hiç saat 12 sancılar çokk fazla 1 şişe bittibende tık yok ebe demesinmi yarına anca doğurursun bendekıyamet koptu tabi o lafı duymamla sezeryan yapın die ağladım ebeler çook uyuzdu kalktım yürüdüm yürüdüm takatim kalmadı hiç bacaklarım koptu ağrıdan bebek yukarda hala sonra can yakıcı bir muayne nihayet 3 cm ben tekrar bağırdım epi yapın die beni duyan yok tabi kaljtım ebenin yanına gittim siz insanmısınız bee bi bakın die kavga ettim birsürü yapamayız epi bebek küçük dedi neyse yunanlı bir ebe geldi moral üstüne moral ben dayandım artık az kaldı az kaldı die gül koklar mum üfler gibi nefes alıyordumsancı vurdukça arkadaşım şaşkınlık içinde metanetime dua ettim hep hepp sonra dr geldi muayne etti 6 cm az kalmıştı artık sonra çok terlemeye başladım bir baskı hissediyorum ebeyi çağırdım bebek geliyo galiba gel bak die yok cnm dr yeni muayne etti olmanıştır diyo bi bak sen yinede dedim baktı bebek geliyo die bağırdı dr aradı beni doğumhaneye aldılar şimdi ıkın bakalın dedi dr kesi atmıycam bebek küçük dedi 3 kere denedim yok olmuyor tam çıkıcak baskı gidiyor ben güçsüzün 1 gün önce mğlen yemek yemiştim çünki yapamıyorum dedim kesi attı dr 5 . Ikınmada bebeğim geldi sıfır su ile hiç su gelmedi hemen gögsüme yatırdılar muhteşem bir duygu anlatamıyorum bunu sizlerde yaşıcaksınız zaten sonra götürdüler dr 3dikiş attı ve bana teşekkür etti en güzel doğunkarından biriydi çok güçlüydün suyun olmadığı halde başardın bizi zorlanadın dedi.sonra ben zangır zangır titriyorum tabii dr dikiş atarken dedim şoka giriyorum galiba :) dr yok şimdi geçer fazla kan kaybettin ondan dedi geçti ebe eşini aldı vebeğin temizledi beni tejerlikşi sandalye ile odama götürdü herkes kapıdaydı güldüm el salladım suratı asık çıkıyolarmış genelde eşimin arkadaşı ilk kez sen gülürek çıktın dedi :) eşim kapıda beklerjen doğum yaptığım sırada sesimi dumuş ve hıçkırarak ağlamış dışard başına toplaşmışar :) bebeğimde solunum sıkıntısı oldu ancak gece 1 de yanınıza geldi sabaha kadar obu seyrettik hemşireler aşık oldu oğluna kaçırıp durdular sevmek için :) eşim tabi yine ağladı sabaha kadar oğlumun başında :) 5 yıl donunda geldi oğlum onu öok seviyorum baktıkça sıkıntım derdim herşeyim gidiyor hemen ayaklandım zaten hiç yatmadım herkese ben çay servisi yaptım eve geldiğim gün yablızımçünki güçlü olmalıyım bebeğim için.babamız lohısa depresyonuna girdi bile sürekli ağlıyor :) kimsemiz yok bizim bebeğime yetebilecekmiyim vs vs:) telden ve zor yazdım idare edin kızlar inşallah yakında sahalara dönücem :)

Canıım Allah hayirli ugurlu etsin inşallah çook tatlısınız maşallah bak senin kızı görünce benim oğlan tekmelemeye başladı bilmem artık sen nasılsın nasıl geçti ameliyatin benim tarihim değişti hayirlisiyla bu pazar gidiyorum doguma

nişanın geldiyse gelir bugün yarın bebeğin de ne güzel...bi arkadaşıma doktoru, duvara sırtını daya ve çöm kalk demiş sırtını duvara sürte sürte...bebeğin aşağı gelmesini mi yola girmesini mi ne sağlıyomuş...arkadaşım da 39 haftalık ve bebeği yukarda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…