2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Denizcim çok güzel yazmışsın gerçekten yaşadım tüylerim diken diken oldu
Allahım herkese yavrusunu sağ salim kucağına almayı nasip etsin inş

ananem teyzem benle kalıyo kızlar.babama ve eşine gelmeyin bidaha dedim.o kadın odaya gelir gelmez dün eylülüde benide aynı anda hiçbişeyimiz yokken ağlama krizi tuttu saatlerce susamadım ağladım ağladım ve bugün bidaha gelmeyin sakın dedim arayıp.şimdi eylüşüm babasının omzunda uyuyo bende size bakıyım dedimmm :))

Rabbim bi an önce hepinize bu hissi yaşatsın canlarımmmm sağ salim kavuşun bebeklerinize inş :)

bu arada humana,rezene,lactamil üçlüsünden mevcut bütün vücudum başka bişey içmiyorum bide 3 lt su içiyorum kızlar.tavsiye ederim hepinize
yok kuzum gelemem artık nereye geleyimm...karnım devamlı kasılı.ağrılı olmasa da zor yani otrup kalkmam..artık sen gelirsin eylülle=))

gizo o dediklerii asıl içiyorsun er öğün birinden bir sefer mi?
anlatsana kullanma şeklini bilelim=))
ya aslında bişey yapmadım ama geçeceğine inandım. bide işe giderken ön koltuğun aynasında sürekli yüz hareketleri yapıyordum sabahları, bilmiyorum etkisi oldu mu.. sıcak tutmaya çalıştım bere taktım işe giderken falan. inşallah tamamen düzelecek ikimizinkide, atlatacaz hiç merak etme.
geçecek taabiii de ne zaman kim bilir
önce 15 gün dediler şimdi 2 ayı bulur diyo dengesiz dr.....of=((

Haklısın canım kolay iş değil katiyen :KK50: ama benim aklıma takılan epiduralin etkisi geçtikten sonra tekrar ilaç verilemiyor mu ? Ben hep epidurale güveniyordum dayanabilirim diye ama etkisi geçerse facia tabii :44: çok şükür sen kurtulmuşsun ama okurken ben dedim inşallah bişey olmamıştır . Riskli durumlar da olabilirmiş Allah sizi korumuş canm çok şükür.

Bi 10 lük yaptılar ama yetmedi.
Bak mesela bnm aralda doguma cok az zmn kala epi takıldı
Cok ıkınamadım ama cok kolay oldu dogumu Ali me gore
Ama ondada bağırdım cnm sonuçta o da 3.700 du nerdeyse
Diyeceğim o ki buyuk mu bebek direkt sezeryan
Gözümün önünde kadın 3 kg doğurdu şaka gibiydi ya
Bu kdr kolay olur yani.
Epi muhakkak iste son zmnlarda da

Fırsat bu fırsat girim yaziyim dedim hikayemi
30 kasım cumartesi akşamı fb bjk derbisi vardı bilşrsiniz belki
Bende koyu fenerliyim
Eşimin dededşyle maçı izliyoruz o gece
Eşim ve kardeşide gs li bizi sinir ediyolar sürekli
Diyorum bakın yapmayın birimiz yaşlı birimiz hamile doğurucam şuracıkta zaten karşılıklı goller kırmızı kartlar falan heyecan hat safhada hop oturup hop kalkıyorum o halimle :KK9:
Hatta kız kardeşim arıyo burcu bu gece bu maç yüzünden doğurursun sen diyoo :KK9:
Herneyse geçtik o gece halama
Bi iki kere wc ye gittiğimde jölemsi bişeyler geldi peçeteye silinirken nişan açık pembe olur ya Derinde öyle olmuştu yok cnm nişan değildir diyorum kendi kendime
Ama o aralar topiktete gizem mi ne jölemsi bişeyler geldi bnden demişti aklımda öyle kalmış
Neyse bn wc den geldim
Eşimle kızım halam uyuyolar saat 2,5 a geliyo
Derinle halası odada eşimde yanımda salonda
Tam google a nişan neye benzer jöle gibide olurmu yazdım araştırmak için daha bi tık yaptımki su geldi birden eyvah dedim yine kaçırdım altıma
Bu neydi fln derken ikinciye bidaha aktı gitti içimden sular
Suyummu geliyo diye düşünüp wc ye daha koşarken bütün suyum boşaldı resmen ama öyle böyle değil deli gibi akıyo durduramıyırum
Bi yandan banyoya yere akan suları siliyorum
Eşimi uyandırcam yanına gidemiyorum yerler ıslancak diye
Neyse su durunca gittim bnmkinin yanına dedim bnm suyum geldi baksana ama panik yapma
Aboooooo bi fırladı koltuktan üstü başıyla çıkcak evden uyku sersemi :KK9:
Halasını uyandırdı oda telaşlandı birden hadi çabuk gidin diyo
Dedim duşa gircem ben ne duşu çabuk dşyolar
Dedim bu halde hayatta gitmem duşa giriyorum bırakın
Neyse duşa gşrdim halam kuruttu saçlarımı
E su geliyo bi yandan en büyük pedden koydum altıma atladık taksiye hastane 5 dakka zaten hemen aldı ebeler açılmama bakmak için diyokar açıklığın 1,5 2 cm rahim sert yumuşamamış suyun çok erken gelmiş
Her muaynede su eriyip bitiyo zaten
24 üsaat içinde doğum olmazsa sezeryan diyokar
E bebek daha kanalada girmemiş yukardaymış
Hernyse ben insin kanala açılmam ilerlesin diye gece 3.5 tan öğlen 12 ye kadar nst dışında hiç oturmadan yürüyüp dua ettim arada ebe baktı onca şiddetli sancuüı çekmişim bn diyorum 6-7 olmuştur 3-4 cm daha diyo
Allahım delircem artık kardeşimin ellerini sıkıyorum annemle ananem yanımda onlar ağlıyo bn kendimi sıkıyorum arada acıdan gözleimden yaşlar akıyo o kadar sancıya 4 cm dşyolar şaka gibi inanamıyorum
İşte öğlen 12 ye doğru dizlerim yürümekten tutmaz oldu yoruldum çok bi sn daha dayancak gücüm yok gözlerim kapanıyo ikimdefa kardeşim tuttu kollarımdan bayılmak üzereyken
Dedim dayanamıyorum epi takılsın dinsin bu acı
Eşim gştti söyledi hastanede yok epi
Yıkıldım o anda resmen
Son yarım saat bağırdım artık herkes bağır içine atma rahatla dedi
Eşimin ellerini yırtmışım hep acımdan
Sonra nöbetçi dr geldş dedşm açılmama bakın bi ona göre güç olur az kaldıysa çekim bşraz daha belkide 8-9 olmultur
Yok dedi çok sık bakılmaz var daha doğumuna 3 saat fln!!!
Ben o sözü duydum ya film koptu bende
Zaten sancılar dakkada bir ölüyorum artık
Diyorum bu çocuk nşye gelmedi
Suyu erken geldi o yüzden dşyolar
Sonra bi saat daha. Doktorun doğumunun bitmesini bekledim ağlayarak
Eşime diyorum doktor gelmiyo beni kandırıyosun geliyo bitanem az daha sık dşini diyo
Neyse geldi hasta bakıcı sedyeyle taşıdı beni o anlar geçmedi sanki en son narkoz elinde anestezi uzmanı gözlerimin içine baktı ce dr içeri girdiği anda bayıltıcam seni söz veriyorum dedi
Sonrasıııı yok...
Seslerle uyandım
Burcuuuuuu burcuuuu
Rüzgarımız doğdu bak tosuncukmuş bu tam diyolar :KK16:
Ve eşime doktorun dediği bebeği tam kapıdan aldık ağzındaymış nerdeyse dedi
Açıklığıma baknadığında belkide ben doğurmak üzereydim ama nasip böyleymiş napalım
1 aralık 2013 pazar günü 12:45 te oğlum gözlerini açtı dünyaya
Öyle güzel kokuyoki
Göğüslerimin acısı hala geçmedi ameliyat yerim en kötüsü yürümek oturmak yatmak kalkmak çok zor sanki hiç geçmicekmiş gibi
Ama onu izlerken her acıyı unutuyorum
Allah isteyen herkese bu duyguyu nasip etsin
Burayı çok özledim girp okumak lüks bnm için
Annemle ananem yanımda
Bırak şu zımbırtıyı diyolar sürekli elime alamıyorum ipadi :KK9:
Çok özledim hepinizi
Hepinize hayırlı dopumlar
Yavrusunu kucağna alanlarada gözü aydınn
Ara ara kaçarım buralara inşş :KK54:

deniz o zaman benim imkansız normal doğum :KK43: ben belki mi ki diyodum 4 hafta varken 3800 gr benim oğlum

Kızlar korkmanız tedirgin olmanız için yazmadım.
Ama 3.800 doğurmak herkesin harcı değil.
Bebeğiniz iri ise hiç kendi canınızı yakmayın
3 kilo doğuranda oldu kolay bi dogum oldu.
Ama ne yapayım ki bnm bebeklerim iri doğuyor
Dr unuza güvenin o bana sezeryan de teklif etmişti
Ama eşim istemedi vs..
Evet acı çektim. Allah aşkına canınzdan can çıkıyor
Hiç bişey hissetmemeniz olası mı Allah aşkına:))
Buyuk bebek ise sezeryan diyorum ben

Deniz hikayen muhteşem
Ben anlatmak istemiyorum
Can sıkıcı çünkii benim suyum bitmişti tamamen bitmişti çook zorlandım
Allahım herkese yardım etsin ii insanlarla karşılaştırsın inşalah..

:nazar::nazar::nazar:

$image.jpg $image.jpg

cemre ne kadar güzel yazmışsın doğum hikayeni, her ayrıntısıyla yazmışsın gerçekten bende yaşamış gibi oldum. sesli okudum biraz önce eşimde ilk defa normal doğum hikayesi dinlemiş oldu :)

ama ben senin yazdıklarını okuyunca normal doğumdan korkmadım, tam tersine ne kadar zor olursa olsun sonunda mutlu bittiğini anladım. ve inşallah normal doğumu çok istiyorum

Bebeğin normal kilolarda seyrediyorsa kg si
Kesinlikle normal dogum.!!!!
Ztn orası hazır bi tek çıkış anı kalıyor
Ben ilk seferde koşa koşa gidecektim odama
Zar zor oturtdular sandalyeye
Bnm ilk hikayemide okuyabilirsin. Profil de açtığım konularım kısmında

deniz o zaman benim imkansız normal doğum :KK43: ben belki mi ki diyodum 4 hafta varken 3800 gr benim oğlum

Canım arkadasım hiç zorlama kendini
Çünkü bebeğin Büyük :/ baya hemde
Ne gerek var. Madalya mı takıyorlar allasen :)
Tmm bi çok getirisi var saymakla bitmez ama
Bu da can.

İşte bizim zor, komik, duygusal ve bol atraksiyonlu doğum hikayemiz..

Evime doğan 2. Güneşim..
Hep hayal etmişimdir kendi sancımla doğuma gitmeyi sancılarımın buyuk bir kısmını evde geçirip hastaneye vardığımda herseyin doğal akışı ile ilermesini… ama maalesef oyle olmadı.
Olabilirdi fakat bebeğim günden güne irileşiyordu ve ben normal doğum istiyordum.. cunku Aral da normal doğumla dünyaya gelmişti..
Neyse doktorumla son kez konuştum oğlumu usg de gorduk 3 cm açılma incelme hersey cok kolay güzel olacak gibi gozukuyordu doktoruma güvendim ve 02.12.13 pazartesi sabahı eşim ve ben evimizden valizimizi alarak ayrıldık..
Eşim beni kapıda bekliyor hadi deniz diyordu ..

cnm çok zor olmuş hayran kaldım sana :KK19:
inşallah çektiklerin huzurunuzun mutluluğunuzun sadakası olsun rabbim sanada çocuklarınada başka sıkıntı vermesin
doğum bu elbetteki zor canından can kopuyor sonuç böyle muhteşem olunca herşey unutuluyor tabi :)

Bende koyu fenerliyim
Diyorum bakın yapmayın birimiz yaşlı birimiz hamile doğurucam şuracıkta zaten karşılıklı goller kırmızı kartlar falan heyecan hat safhada hop oturup hop kalkıyorum o halimle :KK9:
Hatta kız kardeşim arıyo burcu bu gece bu maç yüzünden doğurursun sen diyoo :KK9:
Herneyse geçtik o gece halama...

cnm bizde seni çok özledik inan hepinizin yeri çok belli ama yavrularınızla olduğunuzu mutlu olduğunuzu bilmek yetiyor
hikayen çok güzel başlamış gülümsettin beni :KK1:
sonrası biraz can sıkıcı olmuş ama derinle rüzgarın fotoğrafı,aralla alinin fotoğrafı hepsine değdiğini gösteren kanıt gibiler
zor olmuş ikinizinkide ama o fotoğraflar yokmuuu değmiş be kızlar :KK16:
sağlıcakla büyütün kuzularınızı :KK71:

Bende koyu fenerliyim
Diyorum bakın yapmayın birimiz yaşlı birimiz hamile doğurucam şuracıkta zaten karşılıklı goller kırmızı

.......

Çok özledim hepiniz
Burcucummm senin de ok zor olumşşş..merak ediordum hikayeniiiii.
suyun geldikten sonra hissetmişsin sancıları kıyamam=(( suyun erken gelmesi de bu yüzden kötü sanırım..
doğumun kolayı olmaz tabi ki..kimseyi duymadık bişey hisetmedim diyen=)
önemli olan senin ve bebeğin sağlığı.sağa salim atlattınız darısı başımıza olsun....

Çok tatlı gözüküyor prens ve prensesin.Çok güzel bir aile oldunuz kızın ve oğlunla
eşini ve seni tekrar tebrik ederim cnm...Allah güle güle büyütmeyi nasip etsin...

Kızlar kasılmalarım var 10dan beri ama bi düzenli 10 dakika da bir geliyor sonra beş Dakika'ya düşüyor şimdi yine 10 dakikada bir oldu çok ağrı vermiyor adet ağrısı gibi şiddetli değil sizce gideyim mi hastaneye karar veremiyorum boşuna gitmek istemiyorum:KK43:(((
canım benim kaç gündür öyle çoğunlukla 10 dk da bi ama düzensiz bence gitmeye gerek yok biliyosun benim nişanımda geldi doktorum sancıları 5 dk ya düşmeden gelme demişti ama sen bilirsin bişi diyemem. iki üç gündür böyleyim ben
Bende koyu fenerliyim

burcucum canım geçmiş olsun seni kocaman tebrik ediyorum 4 kilo olan bi bebişe çok bile dayanmışsın :)
Allah analı babalı büyütsün inş. demek önce nişanın geldi hemen peşine suyun geldi
benim nişanım geldi ama daha bi tık yok bgn yürüyüş yaptık eşimle kaç gündür 10 dk da bi gelen kasılmalarım var arada düzensizleşiyor tabi :KK70:

hayırlısı ile bizlerde bi atlatsaydık :)
resimleride gördüm Allah nazarlardan saklasın mutluluğunuzu çok duygulandım gerçekten ben ne yapıcam ne yaşayacağım diye...
çok öptüm kuşum dualarınızda unutmayın:)

cnmm masalla gayet güzel bebegının kg sı
son ay bır kg ve uzerı alıyırlar benım oğlum 1100 gr almıştı bır ayda
fazlası var eksıgı yok mınık kızının
bu arada ısmı ne olucak

Canim 1 ayim kalmadi 38+1 de planli sezeryan olucam nasipse
Dr da bizde daha fazlasini beklemeye cesaret edemiyoruz
Kizlar icimi rahatlatti dogru kilonun onemi elbette var ama biz kari koca cok zayif dogmusuz
Birazda genetik bu isler
Sagligi olsun da kilo alir doguncada
İsim aklimda bir iki sey var ama daha dillendiremiyorum
Dogunca dusunucem acikcasi
Tum ailede isimi bana birakiyor dogum sonunda karar veririm
Sonra cok etkileniyorum cunku

kızlar sürekli çişim varmış gibi hissediyorum ya

bide galiba rahmim yumuşamaya devam ediyo çünkü sürekli akıntım var...:26::26:

Artık hayatın köşesinde duruyorum. Kızımın hareketlerinde hiç bir azalma yok. Çok az kaldı. Artık 38. Haftayı bitiroruz . Bir o yanda, bir bu yanda. Bir mideye, akciğere baskı, nefesimiz kısıtlı, Sanki dev bir bekleme odasına girdim ve bir bucuk iki haftaya yakın burada oturacağım gibi. eğilmek doğrulmak, oturmak, kalkmak zor işler. Koca göbek ve ağır oldum. Bir yandan da bitsin istemiyor insan. İçinde kızınla oturmak, hareketlerini hissetmek, her sabah uyanınca koca göbeğe merhaba demek filan bir yandan keyif. Hem orda yediği, önünde yemediği arkasında.
Şimdi keyfinin gelmesini bekleyeceğiz. Deniz kızın keyfi önemli, canı ne zaman isterse, ne zaman en hayırlısıysa o zaman gelsin. Gelsin de bi öpelim, bir görelim yavruyu. Belkim babasının gülümsemesini alır. Gelsin artık.Ahh sabırsızlanıyorum bir yandan. Bir yandan sabır diyorum kendime. Olacak olan olacak. Bir yandan da uyanınca göbeğimi görmeyecek olmak nasıl bir duygu merak ediyorum. Normal kıyafetler giymek. Alışverişe gitmek. bol bol güzellik uykusu uyuyorum
Kitaplarımız hangi hafta ne olur diyorsa, o oldu. 40.haftada gelebilir, yakışır. gelsin zaten kızımız. Sabrımız azalıyoor, görmek istiyoruz. Güzel bir yolculuğun sonuna yaklastık yavruşu görmek için sabırsızlanıyoruz. Bekliyoruz dört gözle. rabbim herkese tattırsın bu duyguyu

kızlar 10 dk da bir gelen 50 sn lik kasılmalarım var

ve bebeğim çok hareketli daha fazla duramıcam yatmaya gidiyorum hadi hayırlı geceler

Neden spinal istiyorsun canım ? Benim doktorum epidurali öneriyor ve benim hastanede de spinal yok . Ufak tefek farklılıkları var internette araştırdım ama tedirgin olma çok yaygın yöntemler bunlar Allahın izniyle birşey olmaz .

canım malesef ben küçük bi şehirdeyim benim hastanedede tam tersi epüdural yok spinal var bende şaştım yaaa napcama :KK43:

canım ne kadar güzel gözünaydın çokkk sevindim.. tek gende mi heterezigot seninde hangisi benim mthrf c677t heterezigot çıktı...Rabbim kolay doğumlar nasip eylesin inşallah canım.corasprinde kullandınmı tek iğne mi yoksa bide doz kaçlık 0,4 mü? :KK54::KK54: bende yeni öğrendimde durumumu bilgilenmeye çalışıyorum doktorla görüşemedim henüz merakımı mazur görün :KK17::KK17:
canım ben sadece clexane 0,4 kullandım, bu hafta son kez kullanacağım zaten. benimle aynı durumun, benimki de mthrf c677t heterezigot..

Benim geçen hafta kesinlikle sancım ve kasılmam daha fazlaydı . Bu hafta çok az 😟Anlamadım bu durumdan birşey . Rahatı yerinde heralde Duru kızımın tombikleştikçe tombikleşiyor ama ...

X