2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

yok cnm ne bunağı herşeyi birbirine karıştırıyoruz zaten bebikler aklımızı alıyorlar
18 aralık benim sezeryan tarihim cnm tabi kızım dayanabilirse
doktor 2 günde 1 nst ye girmem şartıyla 18 e kadar bekleriz dedi arada şiddeti yüksek sancılarım oluyor bir serum iğne götürüyor bi süre
2 kere oldu üçüncüye doğurcam heralde
her iğne bir hafta kadar engelledi sancıları bakalım biz hazır ve nazır bekliyoruz ama tabi benim daha 37. haftam biraz daha durursa iyi olucak
hayırlısıyla gelsinler inşallah

anıll
geçen programda k. d. uzmanı en iyisi epidural sonra spinaşl sonra genel dedi.

epi. ile spi. biribrinin aynısı gibi ama bi kaç farkla epi. daha iyi dedi.

yaa ben okadar araştırdım o kadar inceledim hala neden spinal ile epidurali ayırdıklarını anlamadım ne olur ikisinede aynı ismi koysalarmış
birinde o takılan boru kalıyor birinde kalmıyor
birinde ilaç verilmeye devam edilebiliyor birinde tek seferde ilaç veriliyor :44:
eee fark bu kadar mı şimcik :78:
ben vitaminleri bırakmasamıydım benim kafa iyice gitti :111:

Epidural de sürekli ağrı kesici verebiliyorlar katater belinden çıkmıyor açık bekletiliyor
spinal de ise belden ağrı kesici verip katateri çıkarıyorlar bir daha ağrısı kesici alamıyorsun doğum sonrası uyuşukluğun daha çabuk geçiyor

aradaki fark bu işte

konuya daldım direk

hayırlı doğumlar herkese

anıll

ben epidural sezeryan olucam ama çok korkuyorum yaa :18::18:
iğneyi hissedicemm mi ?? uyuşukluk nasıl bişey en kötüsü felç riski püffff olsada bitsee

kız beni doktorlar o kadar bekletmez herhaldeki...:44: bekletirler mi ya? ayyyy kafa çapı büyümese bari büyücek diye ödüm kopuyor zaten 9 buçuğu geçtik!
Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin inş.:18::18::18:

ne iyi ettin dalda çıkama burda kal
sağol valla iyi oldu bu ee o zaman ağrı konusunda epi daha iyi uyuşukluk geç sürsede sonunda geçiyor olunca sorun yok ama tabi çabuk yürümek demek çabuk toparlanmak demek :44:
ikisininde iyi kötü yönleri var hakkımızda hayırlısı ne ise anestezi uzmanının eli ona gitsin :111:

oyy maşallahhh bir tosunumuz daha geliyor desene
yok ya senin günün bitmiş zaten :44:
daha olmadı sezeryan yolları taştannnn diye türkü çığırtırlar ama sonuçta o bebik ordan çıkacak günü dolduğunda ne kalmış zaten 40. haftadasın

bakıyorum size bir sürü doğum yapan var korkmaya başladım keşke ne zaman doğuracağımı bilsem yaaaa
evde yapacak öyle çok iş var ki korkuyorum yetişemezsem falan diye

Epidural bana daha mantıklı geldi neden riske atıp spinal yapıyım ne bileyim böyle düşündüm bende bir anda.
bende kısmet olursa epidural normal istiyorum ama olur mu hiç bilmiyorum :44:

bebeğimin boynunda kordon vardı geçen muayene de gördü doktor sizin grupta da böyle olan falan var mı korkutuyr beni biraz ..

evet vardı cnm ama kimdi biz azıcık bunadıkta isimleride unutuyoruz ama sağlıcakla aldı bebğini kucağına sezeryanla
korkma inşallah rabbim gönlündekini hayırlı eyler
senin daha zamanın var görünüyor inşallah zamanında kolaylıkla gelir yavrun
bizim son günlerde listemiz coştu allahım sağlıcakla hepsini kucaklamayı nasip etsin inşallah

iğneyi hissedicemm mi ?? uyuşukluk nasıl bişey en kötüsü felç riski püffff olsada bitsee

anamm ben kadar korkak kimse yoktur.. iğneyi hissetmedim. ama gerçekten hissetmedim..
anestezi uzm. diyoo hemen yatt yat yattt. bi baktım ayağım ılıdı. uyuştu sonra hissetmedim bacaklarımı. ama vurmasıyla uyuşma aynı anda başladı. orası en korkulmicak kısmıı.
senin önceki normal doğummuydu.
bu neden sezaryen

ya kilo olarak iri bi bebek değil pazartesi günü 3400 gr demişti doktorumuz ama yarım kilo yanılma payı varmış...
kafası büyük haftasından ne olur ne olmaz bilmiyorum kendisinin gelmeye niyeti yoksa önce suni sancı ile normal denetirler herhalde sonra sezeryana zorlarlar diye düşünüyorum Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin

topiğin çoğu sezeryan oldu zaten bende korkuyorum yani :26::26: ama sezeryan olursam genel olurum benim psikolojim canlı canlı kesilmeyi kaldıramaz çünkü... bende taşikardide var

Ahhhh burcummm
Gozlerîm doldu okurken. Bende zor bi dogum yaşadım.
Boşver iyiki sezeryan olmuşssun 4 kg kolay mı
Ben 3.800 de mahfoldum. Ama hepsi geçiyor.
Napalım kuzummm kader nasip bu işler. Yavrularımız sağlıklı her gecen gun bizde iyileşiyoruz
Bende burayı cok özledim.
Dogum yapacak kızlara Allah kurtarsın diyorum.
Burcum ist a gelince inşallah seni de görmek
O guzel yavrunu koklamak isterim.
Anlatacak çok şeyimiz vae
Allah a emanet canım bnm

Bende sezeryan demesinden korkuyorum işte kendimi normale alıştırdım şimdi bide sezeryan çıkmasın :44:
Doktor ne normal ne sezeryan hiç yorum yapmıyor zaten uyuz ediyor beni
sağlıkla gelsinler de napalım daha var benim zamanında gelir inşallah

sobe sobe yakalandın nasılsın canım ne yaptın ne oldu bitti

doğum yaptınsa sen ve bebişiniz nasılsınız iyimisiniz hasmısınız?

anıll

cnmmm anladım bende baktım spi eskiden kalma birşey epi daha yeni teknolojji olarak algıladımm=))
sen sor muhakkak hastanene var mı yok muuuu..
aynenn hehehhehe=)))
ne oluyor farklı isim koyunca yani di mi...saçmaaa=)
biri hortum kalıyo biri kalmıyo mu yani=))

ben bugün dr a sordum tüm ilaçlara devam didiiii=///
ben kafama göre içiyom içmiom eşimin haberi yok.o da kontrol edyio kutuyu.ben ordan alıyorum çantama atıyorum.eksildiğini zannediyo.çantama bi baksa ilaç doluuuuuuuu
korkma cnm ya niye korkuuuoonn.onlar deniyorlardır hissediyo musun hissetmiyo musun diye
ama korkarak da girme ameliyata genel yatptır psikoljin bozulacaksa..yalnız bebeği ilk senin göreceğini düşünürsen rahatlarsın istersni belki=)
hem önüne örtü seriyorlar göremezsin ki birşey.tabi böyle bana ötmesi kolay...gene de senin kararın önemli kuzum...
etkileneceğini düşünüyorsan hiç bulaşma...

Kızlar selam ben geldim dün 14:45 te pamuk oğlum Kuzeyime kavuştum :) dün sabah hastaneye yatışımız yapıldı suni sancı vermeye başladılar son 2 saat felaket ağrılı geçti ama doğumdan sonra kuzumu göğsüme yatırdıkları an bir çift boncuk göz bana bakıyordu :) hemen emmeye de başladı çok şükür herşey yolunda.. Biraz fazla dikişim var hem kesik hem yırtığım oluştu o yüzden çok uzunsürdü dikiş kısmı ... Ama doğumhaneden kucağımda kuzumla beraber çıktım çok güzeldi :) bugün hastaneden çıkış yapacağız .. Darısı tüm güzel hamişlerimizin başına :

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…