2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
kızlar yarın 39.haftamı dolduruyorum.normalde p.tesi için sezeryan demşti dr.bugün kontrole gttm gel yarın alalım dedi.2 günün bi anlamı yok ddedi.riske atmayalım h.sonu geliyo ya(benm dr un eşi istanbulda yan dal yapıyo o yüzden h.sonları istanbula gidio) birden kendimi alıştıramadım istersen de bekle diyo sezeryan tarihin geçti bile dedi başka dr olsa daha erken alırdı dedi.karar veremedim beni ara dedi duruma göre :KK43: bana ne önerirsiniz.gideyim mi yarın.7 yıllık diyabetli olduum için sezeryan olucam.şekerim var işte:KK43: psikolojimi toplayamıyorum.annem yakın sayılır o yarın sabah gelirim dedi.kaynanam uzakta.c.tesi çıkıp pazar gelcekti.yarın olsam sezeryan kaynanama haksızlık etmiş olmam di mi?kaynanamla pek samimiyetmz yok doğumdan önce evde curcuna istemiyodum ben yine de geleceği fikrine alıştırmıştım kendimi yine de vicdan yapıom p.tesiyi beklersem sırf ona haksızlık olmasın die beklicem :KK43: napsam ki

doktor böyle dedi ben yarın ameliyata giriyorum sezeryan olacağım dersin hiç bişi diyemez ne desinki boşver bukadar çok ta düşünme... ama kendi kafanda ne düşünüyosun onun kararını kendin ver... hazırmısın değilmisin bilemicem canım... Allah yardımcın olsun kolaylık versin sağlıcakla alırsın bebişini inş kucağına :KK31:

40ı doldurup doğurmayan çok oluyo kelebek
40 artılarda 41de...
türkiyede beklenmiyor ama yurtdışında 42ye kadar normal doğum bekleniyo bi çok ülkede
tabi kakasını yapması gibi olumsuz bi durum da olabiliyo
normal sezerayn... hakkınızda hayırlısı olsun canım... sağlıkla inşallah

bizim ülkemizde de var ki ben 42 hafta dolduktan sonra yaptım
ama şunu anladım ki ilk doğumumda çok cahilmişim
bu kaka yapma durumunu bilsem rahat rahat bekleyemezdim herhalde 42 haftanın dolana kadar

Kızlar geç haber verdiğim için özür dilerim ben pazartesi 13:35 de spinal anestezi ile kavuştum bebeğime 2800 gr 48 cm doğdu yavrum 38+5 de gayet sağlıklı evimize geldik. Allah herkese yaşatsın bu duyguyu.

Herkese merhaba ben de oğluma kavuştum. Salı günü 37+4de epidural sezeryanle doğum yaptım.İleri derecede plasenta kireçlenmesi olduğu için sezeryan tarihimizi 1 hafta öne almak zorunda kaldık. Allaha şükür oğlum iyi. Umarım sizler de sağlıkla bebeklerinize kavuşursunuz.

kızlar Allaha şükürler olsunki dün akşam eve getirdik oğlumuzu 11 gun kuvezde kalmışş oldu. darısı diğerlerinin başına çok zor yogunbakım odası kapısında beklemek Allah herkesin yardımcısı olsnn. kolay dogum diliyorum hepinize saglıkla kucağınıza almak nasipp olsun inşşş...

Gözünüzaydın, Allah analı babalı sağlıkla büyütsün inşallah

Eki Görüntüle 876350 Eki Görüntüle 876351 Eki Görüntüle 876352

şekerlerimiz nasıl kızlar? eşim biberonları beğendi bende puseti beğendim ikisindende yaptırıyoruz. pusette lavanta olacak, biberonlarda şeker olacak.. birde şeker sepetimiz bu şekilde olacak.

Çok güzeller, Allah ağız tadıyla dağıtmayı nasip etsin

valla canımcım ben 40. haftamı doldurmadım ama hamileliğimin başından berii sütyen kullanmıyorum bi insan içine çıkacağım zaman kullanıyorum ama hala sütüm gelmiş gibi hissetmiyorum benimkiler memiş değil galiba:KK53::KK53:

Ay ben de öyleyim, evde hiç takmıyorum,
dışarı çıkarkende zar zor penye olanlardan takıyorum ama eve gelene kadar ağrıdan sızıdan perişan oluyorum,
telli destekli hiç kullanamıyorum zaten hamileliğin başından beri :44:

uzun zamandır yazamıyorum, iş güç doğum hazırlıkları yüzünden. doğum yapan arkadaşlar var sanırım hayırlı olsun Allah uzun ömür versin darısı biz bekleyenlerin başına...
kızlar canım çok sıkkın haftalardır ağlamaktan öldüm burda kimsem arkadaşım yok anlatamıyorum maalesef aklıma burda yazıp biraz rahatlamak geldi. sorun annem...

Allah sabır versin, hamilelik insanın en hassas dönemi onda da yanında en yakınları olsun istiyor doğal olarak
ama olmayınca olmuyor işte, bir çoğumuzda benzer sıkıntılar var, hatta eşleri destek olmayan arkadaşlarımız bile var,
halimize şükredip olmayan için üzülmek yerine elimizdekilere şükredersek çok daha rahat atlatırız bu hassas günleri

Burcu ebe neden baktı tecrübe için mi
Bnm Dr iki kez baktı ikisinde de d hanede baktı açılmama
Tendrdiyot fln sürmedi
Eldiveni taktı jel sürdü sanırım parmak ucuna
İki parmağını söküp aralıyor
3 cm olmuş dedi
Ay burcum bnmde psikolojim bozuk
Kimseyle sıkmak istemiyorum ama telde eşimlede tartıştım
Yarın gidip doğuruyorsun Deniz! Ona gore izin alıcam dedi
Actım ağzımı yumdum gözümü
Farzet ki birden gece yarısı Yada sabaha karşı kendi sancımla gittim
Ay hanım dur ben bi gidip izin alayım mı diycen
Tel acarsın bnm hanım doguruo hastanedeyim dersin o kdr dedim
Kapadım suratına:/
Sonra yine aradı ben onu dmk istemedim fln
K validem hariç herkes gerdi beni

Bu erkeklerin hepsi mi aynı benim ki de son haftanda izin alıyım ne zaman doğurcan diye soruyo ikide bir :KK57:

popom elek gibi olurdu her ay her ay iğne olmaktan:KK37:

doğumdan sonra adet olduğumuzda o eski ağrılar yine eski şiddetinde devammı edicekk:44:

canım ben doğum da yaptım yine aynı şiddette, hatta eskiden 3-5 gün arası sürerdi, doğumdan sonra 10 güne kdr uzadığı oldu
evlenince geçer, doğur geçer sözleri şehir efsanesi sanırım

kızlar yarın 39.haftamı dolduruyorum.normalde p.tesi için sezeryan demşti dr.bugün kontrole gttm gel yarın alalım dedi.2 günün bi anlamı yok ddedi.riske atmayalım h.sonu geliyo ya(benm dr un eşi istanbulda yan dal yapıyo o yüzden h.sonları istanbula gidio) birden kendimi alıştıramadım istersen de bekle diyo sezeryan tarihin geçti bile dedi başka dr olsa daha erken alırdı dedi.karar veremedim beni ara dedi duruma göre :KK43: bana ne önerirsiniz.gideyim mi yarın.7 yıllık diyabetli olduum için sezeryan olucam.şekerim var işte:KK43: psikolojimi toplayamıyorum.annem yakın sayılır o yarın sabah gelirim dedi.kaynanam uzakta.c.tesi çıkıp pazar gelcekti.yarın olsam sezeryan kaynanama haksızlık etmiş olmam di mi?kaynanamla pek samimiyetmz yok doğumdan önce evde curcuna istemiyodum ben yine de geleceği fikrine alıştırmıştım kendimi yine de vicdan yapıom p.tesiyi beklersem sırf ona haksızlık olmasın die beklicem :KK43: napsam ki

Canim kimseye ayip etmus olmazsin hic oyle dusunme bncede yarin git dr un oyle dediyse haftasonu sancin gelse doktorunda yok baska dr giricek dogumuna
Hem iki gun fark hicbisey degil yavruna kavusucan hemen oyle dusun son karar snn cnm hakkinda hayirlsi olsun inss

Bence kayınvalini düşünme önemli olan doktorunun ne dediği.... Zaten senin beklemediğin bir zamanda söylemiş bilinçli yaptığın bir durum yokki...sen hazır mısın ondan emin ol... Gerçi ha pazartesi ha iki gün önce çok da farketmez ama psikolojik olarak hazır olman önemli tabi....

bence artık haftasını doldurmuş..genelde sez. 38. haftada oluyo tabi..birde drun yokken olursa o ihtimalde var cuma sez. için en iyi gün:)) tabi hakkında ne hayırlısıysa o olsun en doğru kararı sen vericeksin...

Biz yarın doğuma gidiyoruz çok heyecanlıyimmmm:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
:KK9::KK9:hadi hayırlı olsun canım..artık zamanı geldi tabi..allah yardımcın olsun..

Mtacım allah yaardımcın olsun.sag salim haberlerini alalım inş.darısı hepimizin basına.benimse pzartesi gunu inş. Sen epidural mınolcan?

Son düzenleme:
Vee sonunda ailemizin 4. ferdi Kerem Bebekte yanımızda. 3428 gram 52 cm genel anestezi ile dogdu küçük beyimiz. Rabbim hepinize saglıkla kavusmayı nasip etsin inşallah:)

Vee sonunda ailemizin 4. ferdi Kerem Bebekte yanımızda. 3428 gram 52 cm genel anestezi ile dogdu küçük beyimiz. Rabbim hepinize saglıkla kavusmayı nasip etsin inşallah:)

canımmm gözün aydınnn tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün inş :))
iyi hissettiğinde ayrıntıları bekliyoruzz :)

Kızlarrr eşimle yürüyüş yaptık geldik şimdi... Bu yürüyüş neden faydalıki doğuma? Napıyomuş? Anlamadım ben:)) eşimde diyoki adımlarını büyük atta bi işe yarasın yürümek ne alakaki??

Kızlarrr eşimle yürüyüş yaptık geldik şimdi... Bu yürüyüş neden faydalıki doğuma? Napıyomuş? Anlamadım ben:)) eşimde diyoki adımlarını büyük atta bi işe yarasın yürümek ne alakaki??

normal doğuma bire bir hayatım yürü doğur yürü doğur.yürüyüş=normal doğumda %90 kolaylık.
bu durumda benim normal doğurma ihtimalim % -21564684 falan:KK52:

1-pembegri :nazar:
2-ocakn:nazar:
3-damla17:nazar:
4-angelif:nazar:
5-moiraia:nazar:
6-guelbeyaz:nazar:
7-cnnm:nazar:
8-browny:nazar:
9-mdaa:nazar:
10-ecemsu1:nazar:
11-kayraneren81:nazar:
12-eylül2807:nazar:
13-mhsezer:nazar:
14-umut_iklimi:nazar:
15-uzay100:nazar:
16-ercelf:nazar:
17-hevuk:nazar:
18-lusnica:nazar:
19-agresifmelek:nazar:
20-hayat_ask:nazar:
21-miges:nazar:
22-diilekkkkk:nazar:
23-38ÖZLEM38:nazar:
24-ayshes:nazar:
25-hnk:nazar:

Ooo çekirdek aileniz büyüyor :)) Allah sağlıkla sıhatle huzurla bi ömür geçirmenizi nasip etsin :)

normal doğuma bire bir hayatım yürü doğur yürü doğur.yürüyüş=normal doğumda %90 kolaylık.
Ama sistem nasıl işliyo? Ben büyük adım atamıyorum ki... Bide hergün hergün çıkamıyoruz haftada 2-3 faydası olar mı? Sende çok hareketlisin yürüyüş yapmıyorsun ama evin bal dök yala :)) benimki pislikten görünmüyo :))))

Mtacım allah yaardımcın olsun.sag salim haberlerini alalım inş.darısı hepimizin basına.benimse pzartesi gunu inş. Sen epidural mınolcan?

bende çok heyecanlıyım senin içinnn:KK52:
iyi haberlerle gel canımm benimmm :)
bu gece uyku yok sana :)))

Belden iğne olacak canım.Evet ya bu gece nasıl sabah olacak. :KK53:

Hnk oğluşun hayırlı olsun canım darısı bana ve hepimize.

Hayırlı uğurlu olsun Kerem bebek:)

Al benden de o kadar:KK50: 3 hafta oldu bugün sadece bir kere arabayla doktora gitmek için dışarı çıktım...

Ooo çekirdek aileniz büyüyor :)) Allah sağlıkla sıhatle huzurla bi ömür geçirmenizi nasip etsin :)

Ama sistem nasıl işliyo? Ben büyük adım atamıyorum ki... Bide hergün hergün çıkamıyoruz haftada 2-3 faydası olar mı? Sende çok hareketlisin yürüyüş yapmıyorsun ama evin bal dök yala :)) benimki pislikten görünmüyo :))))

açılmayı kolaylaştırıyo kasları güçlendiriyo kaslar ne kadar güçlü olursa o kadar ıkınıyosun e nefes lazım ıkınmaya.ben ıkınamam mesela imkanı yok şuan kabız olsam yedim ayvayı:KK9:

napcan sen sistemi tövbe yarabbim yürü işte iyiymiş yürümek illa sisteme incen yaa:KK9:

haftada 2 temizliyorum onun dışında hep yatıyorum ki ben:KK37:
gitceğim heryere sırf yürümiyim minibüse diye taksiyle gidiyorum zor doğururum normal:KK53:

biz gece 2ye 3e kadar burdayız gel nasıl geçti zaman anlamazsın.bişeyler oluyo gece olunca hepimize :KK1:

Hayırlı uğurlu olsun Kerem bebek:)

Al benden de o kadar:KK50: 3 hafta oldu bugün sadece bir kere arabayla doktora gitmek için dışarı çıktım...

tek yürüyüşüm evin içinde o da mecbur artık:KK1:
uuf bizim sonumuz senle aynı canikomm sanırım:KK37:

açılmayı kolaylaştırıyo kasları güçlendiriyo kaslar ne kadar güçlü olursa o kadar ıkınıyosun e nefes lazım ıkınmaya.ben ıkınamam mesela imkanı yok şuan kabız olsam yedim ayvayı:KK9:

napcan sen sistemi tövbe yarabbim yürü işte iyiymiş yürümek illa sisteme incen yaa:KK9:

haftada 2 temizliyorum onun dışında hep yatıyorum ki ben:KK37:
gitceğim heryere sırf yürümiyim minibüse diye taksiyle gidiyorum zor doğururum normal:KK53:
Valla bende haftada bir temizliyorum ama süpürgeyi eşim açıyo yalancıktan bi toz bide cıncıklama vileda :))) evet yaa ben illa sisteme incem sanki öğrensem ne olcak yarın unuturum muhtemelen :)) ayyy bilmiyorum haftada 2-3 çıkmanın faydası olurmuki? Kız gizem plates topunu kullansana sen?

:nazar::nazar:

MTA
Canım Allah kurtarsın.. Doguma giderken dua et bana o guzel kalbinle
Haberini bekliyoruz belki ben bekleyemem
Keza ne pok yiyeceğim belli değil henüz
Belki yarın bende doğururum
:KK14:

kızlar başlık da açtım ama bir de burdan sorayım: çatı muayenesi olan var mı? yeni olabilir, ilk hamileliğinde olabilir... ben bugün başaramadım bu işi tekrar gidecem doktora :KK43: yardıma ihtiyacım var ühüüü :KK43:(

X