2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
heee 2 parmakmı amaan acımaz o zaman yaa acıyomu yoksa:18:

sende kesin erken bunama falan baş gösterdi:KK52:
kaç kere sordun :KK9:

yapıyım dedi yok dedim yarın yapıcak ya bebeğim unuttunmuuuuu:KK1:

canım çok sevindim valla gözün aydıın :))

Yok beee bebişimm kendini kasmazsan acı falan yokk
S dece rahat oll yeterr :KK34:

Burcu ebe neden baktı tecrübe için mi
Bnm Dr iki kez baktı ikisinde de d hanede baktı açılmama
Tendrdiyot fln sürmedi
Eldiveni taktı jel sürdü sanırım parmak ucuna
İki parmağını söküp aralıyor
3 cm olmuş dedi
Ay burcum bnmde psikolojim bozuk
Kimseyle sıkmak istemiyorum ama telde eşimlede tartıştım
Yarın gidip doğuruyorsun Deniz! Ona gore izin alıcam dedi
Actım ağzımı yumdum gözümü
Farzet ki birden gece yarısı Yada sabaha karşı kendi sancımla gittim
Ay hanım dur ben bi gidip izin alayım mı diycen
Tel acarsın bnm hanım doguruo hastanedeyim dersin o kdr dedim
Kapadım suratına:/
Sonra yine aradı ben onu dmk istemedim fln
K validem hariç herkes gerdi beni

Canım ebe yaşlı bi kadındı bide sen bak dedi ebeye sanırım
Yani ebe tercübeli ya o yüzden heralde tam anlam veremedim bende
Sorma Deniz benimkide saat 10 beni orda bırakıp gitti servise yetişim işe geç kalcam diye
Çok sinir oldum öpmedik birbirimizi gergin bi şekilde ayrıldık
Çok sinirlendim
İşte yerime bakcak kimse yok ne zaman doğurcağında belli değil işe gitmem lazım bnm diyo
Ne zaman doğurcaksan ona göre izin aliyim diyo
Sanki ben nolcağını biliyorum
Ben zaten gerginim sanki o taşıo çocuğu
Dedim gitmek zorundamısın karım doğuruyo de yada doğurcak yanında durcam de
Çok sinirlendirdi beni çok!!
Kız kardeşim geldi yanıma allahtan
Bi iki kere aradı açmadım sonra kıyamadım açtım gene konuştuk
Ama topluca gerildik yani bu durumdan :KK14:

Son düzenleme:
denizciiiim bu erkekler hep aynı, izin almak onlar için ölüm, ben sırf eşimin izin almak istememesi yüzünden tahlil sonuçlarını 1 hafta sonra götürdüm ve idrarda kan tespit edildiğini öğrendik, tehlikeli bir durum da olabilirdi sonuçta. sen boşver kalbin ve bedenin nezaman nasıl doğum yapmak istiyorsa o olsun, napcan eşin istiyor diye yarın sancın olmadan doğumamı gideceksin, hayati tehlikeniz olmadığı sürece kaldığı her gün kar minikler için. üzülmek yok, gerilmek yok, vaktinde doğum yapmak var:KK23:

Hay Allah senden razı olsun arkadasım
Adını bilmiyorum senin ama cok guzel moral verdin şuan bana
Sagolasın..
Belki birileri böyle konuşsa ben kendim
Hadi gidelim diyicem belki de

Bu arada bi iki gun beklemem bebeğime ne kdr kilo aldırabilrki

heee 2 parmakmı amaan acımaz o zaman yaa acıyomu yoksa:18:
sende kesin erken bunama falan baş gösterdi:KK52:
kaç kere sordun :KK9:
yapıyım dedi yok dedim yarın yapıcak ya bebeğim unuttunmuuuuu:KK1:
ya banada iki parmaka jel sürdü öyle baktı içerde açtımı açmadımı bilmem ama ilk başta acımadı sonra iyice sokunca bi yanma oldu bende sonrada bitti

anaaaaaammm bunadım ben daha çocuk doğuracam gızzzzzz!!:KK9: ya geçen hafta öyle bişiler olmuştu hatırlıyorum şimdi sen söyleyince :KK53:

kızlar Allaha şükürler olsunki dün akşam eve getirdik oğlumuzu 11 gun kuvezde kalmışş oldu. darısı diğerlerinin başına çok zor yogunbakım odası kapısında beklemek Allah herkesin yardımcısı olsnn. kolay dogum diliyorum hepinize saglıkla kucağınıza almak nasipp olsun inşşş...
geçmiş olsun canım Allah bir daha yaşatmasın inş ayrılk...
Ayy hayatım ne bilim yaaa Derinde nişan geldi diye kontrol amaçlı sancısız gitmiştim hastaneye bakmışlardı 2 cm açıklık
Devamında kendş sancılarım şak diye geldi akşamına doğurdum
Bide karnım cuma günü aşağı inmişti cumartesi doğum
Herşey son anda değişebiliyo yani
Düşmedi diye endişelenmee :KK54:
Valla bnm ağrıyan kuku kemiğim bi tam ön tarafın kemiği kasık bölgesi varya oranın iç kemği işte bide tam apış aramın arası içteki kemikler tam birleşme yeri sanırım ay anlatamadım ama :KK53:
hıııı tmm tmm ben tahmin ettim aynı nerden bahsetmiyoruz... doğum zamanı oranın mı ağrıması gerekiyor ama?:44:
benim bacaklarımın leğen kemiğine birleştiği yer ağrıyoda hareket ederken fln acaba o neden diye düşünüyorum:KK1::KK1:

uzun zamandır yazamıyorum, iş güç doğum hazırlıkları yüzünden. doğum yapan arkadaşlar var sanırım hayırlı olsun Allah uzun ömür versin darısı biz bekleyenlerin başına...
kızlar canım çok sıkkın haftalardır ağlamaktan öldüm burda kimsem arkadaşım yok anlatamıyorum maalesef aklıma burda yazıp biraz rahatlamak geldi. sorun annem.........

canım hepimiz hormonlardan sıyırdık biraz çok ağlar olduk seninde ağlaman normal
ama anne mevzusuna gelince annenden beklentilerini fln konuşup anlattın mı?
bide annenin terapiye ihtiyacı var tedavi olması lazım benim anneminde başka türlü sorunları var bana karşı değil o da kv. sine karşı hazmedemediği şeyler var mesela... benim tavsiyem bu tatlı dilli olup alttan alıp hoş dialog kurmanız taraftarıyım annem öyle öyle düzeldi az da olsa doktoru öyle dedi zaten çocuk gibi pohpohladık :KK9:

Gizom acımıyor inankiii
Ztn jel sürüyor parmağına hafif aralıyor içerde parnaklarını
Makas gibi
Sonra biraz ittiriyor hemen çıkarıyor 4-5 sn sürüyor ztn
benimki yandı deniz? neden neden hani acımıyodu yanmıyodu?:KK52::KK52: :KK9::KK9::KK9::KK9:

valla o koltuğa oturupta rahat olmak mümkün mü burcu sende :KK1:
benimki yandı uff oldu kukum:KK53:

Valla ben rahat oluyom tubiş
Tabi mecburen :KK53:
Kasarsam acıcağını biliyorum çnküü
Kii gerçektende acıyo kasarsan
Bide doğum sancısını bildiğim için vız geliyo bu parmak atmalar :KK9:

Valla ben rahat oluyom tubiş
Tabi mecburen :KK53:
Kasarsam acıcağını biliyorum çnküü
Kii gerçektende acıyo kasarsan
Bide doğum sancısını bildiğim için vız geliyo bu parmak atmalar :KK9:

valla doğrudur burcum ne deyim :KK9:

nede olsa tecrübelisin benden ben çok kasıldım rahat olmaya çalıştım ama kasıldığımı anladım yani şimdi aklıma geldikçe bile kaşlarım çatılıyor:KK9:

bide yanında asistanı vardı ışık mışık getirince bi tuhaf oldum yaaaa:26:

Tuğbacım insan dogum anında kendi isteği ile o çatala oturup
Açıyor bacaklarını
Artık bitsin bu çile bu acı diyorsun.!!!
Açılma kontrolünde de rahat olup derin nefes almazsan
Cok acırrr. Kendini kasmıcaksın
4-5 sn say içinden

Offff anne olmak hiç kolay değil hiç...

yemekleri hazırladım.bide bi duş alcak enerjiyi bulsam :KK37:
keşke kendimizide makinaya atıp yıkayabilsek:KK9:

Agrim vardi cnm kimildayamadim hic, ben de anneme geldim. Annem sehirdisindaydi kavustuk artik dogurabilirim hehe geçmiş olsun şimdi nasıl
aa sana da geçmiş olsun canım
çok ii değil ama idare ediyo annem
en çok ta doğum arefesi kötü oldu diye üzülüyo
çünkü grip öksürük gibi bişey değil
fizik tedaviye başlayacak :KK43:
neyse
allah şifa versin bütün hastalara...

yaaa kızlarrrrrrrr bitlenmişimm. yeni gelmiş daha saçıma...
off 2. sınıf ya benimkiler sürekli bana sokuluyolar. öpüyolar..
kenar mahalle bide...

aa tam da tatil olmuşken tüh :KK43:
neyse geçmiş olsun canım
çabucak atlatırsın inşallah

Herkese merhaba ben de oğluma kavuştum. Salı günü 37+4de epidural sezeryanle doğum yaptım.İleri derecede plasenta kireçlenmesi olduğu için sezeryan tarihimizi 1 hafta öne almak zorunda kaldık. Allaha şükür oğlum iyi. Umarım sizler de sağlıkla bebeklerinize kavuşursunuz.

allah analı babalı büyütsün
hayırlı olsun canım tebrik ederiz :KK16:

canım hamileliğin de verdiği duygusallıkla daha çok üzülmüşsün. zor bir durum gerçekten ama kendini de oğluşunu da üzmemeye çalış. anneni de zorlama hiçbirşey için gelmiyorsa gelmesin ya , bak gelince de sen üzülüyorsun, kafana takıyorsun. gözün görmezse bu hareketleri bu kadar koymaz belki

zorlamayayım diyorum bu seferde kimsem yokmuş gibi geliyor daha çok canım sıkılıyor.annem hep böyleydi. babam idare ederdi. ondan sonra çok değişti. annem sonuçta zor anlarımda yanımda olsun istiyorum ama olmayınca canım sıkılıyor işte...

canım hepimiz hormonlardan sıyırdık biraz çok ağlar olduk seninde ağlaman normal
ama anne mevzusuna gelince annenden beklentilerini fln konuşup anlattın mı?
bide annenin terapiye ihtiyacı var tedavi olması lazım benim anneminde başka türlü sorunları var bana karşı değil o da kv. sine karşı hazmedemediği şeyler var mesela... benim tavsiyem bu tatlı dilli olup alttan alıp hoş dialog kurmanız taraftarıyım annem öyle öyle düzeldi az da olsa doktoru öyle dedi zaten çocuk gibi pohpohladık :KK9:

:KK53:

anlatıyorum tartışıyoruz hep kendisini haklı görüyo hiç hatasını kabul etmiyor. sürekli kafasında kuruyo olmayan şeyleri bile kafasında kurup o hayallerine inanıyo. psikoloğa da gitti. ilaç veriyo dr kullanmıyor. bi kere gidip bir daha gitmiyor. tabi sonuç alamıyor. annemin istediği de aynısı sürekli beni övün sürekli beni pohpohlayın hep bana minnet edin istiyo ama bi yerden sonra insan bunalıyo bu durumdan ben idare etsem kocam idare etmiyor sonuçta o el oğlu evine gidiyoruz istediği şey istediği anda olmadıysa eşime bile surat asıyo hoş geldin etmiyor. kimin kocası bunu kabul ederki. kocanızdan geçtim kaynananız size bunu yapsa siz kabul eder misiniz yaptığını eşim benim için sesini çıkarmıyor ama nereye kadar idare edecek böyle bilmiyorum. off doğumum yaklaşıyor gelip doğumumda bile kalmaz yanımda ben biliyorum ilaki bi huzursuzluk çıkarıcak :KK14::KK14::KK14:

valla doğrudur burcum ne deyim :KK9:

nede olsa tecrübelisin benden ben çok kasıldım rahat olmaya çalıştım ama kasıldığımı anladım yani şimdi aklıma geldikçe bile kaşlarım çatılıyor:KK9:

bide yanında asistanı vardı ışık mışık getirince bi tuhaf oldum yaaaa:26:

Bende kasılırsam zaten uatndığımdan kasıyorum kendimi bi tek :KK9:
Bgn doğumhanede çatala oturmama doktorum yardım etti düşün erkek yani
Yanında yardımcı kimse yoktu çnkü üstümde örtü falan yoktuuu adamcağız dur ben örtüyü verim diyooo :KK9:
Sonrdan ebe falan geldi işte
Amaaaan insanoğlu neye alışmıyoki be canımm :KK14:
Dr açıklığa bakarken ben tavana falan bakıyorum etrafı inceliyorummm :KK53:
Denizin dediği gibi sancın olduğu zaman çatala koşa koşa gidiyosun acılarım biticek diyerekten
Ben oh beee doğurcam nihayet diyerek oturmuştum doğum anında çatala :KK9:
Ayyy bi avazda inş hepimiz yaaa :KK14:

Canım ebe yaşlı bi kadındı bide sen bak dedi ebeye sanırım
Yani ebe tercübeli ya o yüzden heralde tam anlam veremedim bende
Sorma Deniz benimkide saat 10 beni orda bırakıp gitti servise yetişim işe geç kalcam diye
Çok sinir oldum öpmedik birbirimizi gergin bi şekilde ayrıldık
Çok sinirlendim
İşte yerime bakcak kimse yok ne zaman doğurcağında belli değil işe gitmem lazım bnm diyo
Ne zaman doğurcaksan ona göre izin aliyim diyo
Sanki ben nolcağını biliyorum
Ben zaten gerginim sanki o taşıo çocuğu
Dedim gitmek zorundamısın karım doğuruyo de yada doğurcak yanında durcam de
Çok sinirlendirdi beni çok!!
Kız kardeşim geldi yanıma allahtan
Bi iki kere aradı açmadım sonra kıyamadım açtım gene konuştuk
Ama topluca gerildik yani bu durumdan :KK14:

Ayyyy bu kdr olur yaaa
Aynı bnm eşim işte
Bnmki son zmnlarda kafayı yedi bu iş konusunda ztn
O cocuğu 9 ay taşımak psikolojimizin bozukluğundan dengesizleşmek
Duygusallık ağrılar acılar kramplar
Kusmalar...
Hayatımızın buyuk bir kısmının kısıtlanması ve dogum ağrıları dogum anı
Canından can kopuyor kolay mı...
Kolay mı sanıyorlar acabaaa

Bende kasılırsam zaten uatndığımdan kasıyorum kendimi bi tek :KK9:
Bgn doğumhanede çatala oturmama doktorum yardım etti düşün erkek yani
Yanında yardımcı kimse yoktu çnkü üstümde örtü falan yoktuuu adamcağız dur ben örtüyü verim diyooo :KK9:
Sonrdan ebe falan geldi işte
Amaaaan insanoğlu neye alışmıyoki be canımm :KK14:
Dr açıklığa bakarken ben tavana falan bakıyorum etrafı inceliyorummm :KK53:
Denizin dediği gibi sancın olduğu zaman çatala koşa koşa gidiyosun acılarım biticek diyerekten
Ben oh beee doğurcam nihayet diyerek oturmuştum doğum anında çatala :KK9:
Ayyy bi avazda inş hepimiz yaaa :KK14:

beni o çatala çıkarcak vinçte lazım ben bacaklarımı atana kadar doğururum zaten o kadar zorlanmaya ahah:KK52:

zorlamayayım diyorum bu seferde kimsem yokmuş gibi geliyor daha çok canım sıkılıyor.annem hep böyleydi. babam idare ederdi. ondan sonra çok değişti. annem sonuçta zor anlarımda yanımda olsun istiyorum ama olmayınca canım sıkılıyor işte

Canım durumun zor gerçekten ama senin düşünmen gereken bir oğlun var artık o yüzden kendini üzmemelisin
Yapılıcak herşeyi denemişsin evinin huzurunu korumaya çalış varsın gelmesin lohusalığında sen kendini üzersen sütün azalır
Zor gerçekten ama başka be yapabilir ki insan ağaca balta vurmuşlar sapı benden demiş bazen en yakını üzüyo insanı:KK43:(

gerçek doğum sancısı nerde olur?bel kasık karın ay anlamıyorum kasılmam var sabahtan beri bide karnıma sancı girip çıkıyo.alt tarafada şiş batırıyolar sanki

yaaa kızlarrrrrrrr bitlenmişimm. yeni gelmiş daha saçıma...
off 2. sınıf ya benimkiler sürekli bana sokuluyolar. öpüyolar..
kenar mahalle bide..

şimdi netten şunu buldumm

İRKENİN PANZEHİRİ ÜZÜM SİRKELİ SU
Bit tedavisinde, sirkelerin tedavi edilmesi çok önemlidir. Sirkelerin ortadan kaldırılması için; sulandırılmış sirke ve formik asit solüsyonları içeren karışımla saçlar taranır. Bunun için; bir kilo suya, bir litre üzüm sirkesi katılır. Çocuğun saçları her akşam bu sirkeli suyla taranır. Bu işlemi yaparken bit tarağı kullanılmalıdır. Daha sonra saçlara zarar verme özelliği olmayan bir şampuanla yıkanır ve iyice durulanır. İşlem, sirkeler bitene kadar tekrarlanmalı.

SİRKELİ HAVLU SAÇTA BEKLETİLİR
Sirkelerin ölmesine yardımcı olan bir diğer yöntem de; su ve sirkeden oluşan bir karışımın, bir havluyla ıslatılıp saçlı deride 15 dakika bekletilmesidir. Havlu çıkartılınca, saçlar yumuşak bir şampuanla yıkanmalıdır.

aman esra enn ok korktuğum şeydi..druna sor bakalım bit ilacının zararı olur mu..allah yardım etsin arkadaşım..öğretmen olmanın böyle gıcık bir yanı var işte maalesef..

Herkese merhaba ben de oğluma kavuştum. Salı günü 37+4de epidural sezeryanle doğum yaptım.İleri derecede plasenta kireçlenmesi olduğu için sezeryan tarihimizi 1 hafta öne almak zorunda kaldık. Allaha şükür oğlum iyi. Umarım sizler de sağlıkla bebeklerinize kavuşursunuz.

tebrikler hayırlı olsun..allah analı babalı büyütsün...

kızlar Allaha şükürler olsunki dün akşam eve getirdik oğlumuzu 11 gun kuvezde kalmışş oldu. darısı diğerlerinin başına çok zor yogunbakım odası kapısında beklemek Allah herkesin yardımcısı olsnn. kolay dogum diliyorum hepinize saglıkla kucağınıza almak nasipp olsun inşşş...

hadi gözünüz aydın hayırlı olsun...bol bol sütün olsunda bebişin tombiş olsun:))

Ya kızlar hani bir arkadaş vardı bebeği anne karnında beyim kanaması geçirmişti haber alan varmı aklımda kaldı arkadaşl
onu bende çok merak ediyoum ya..ses çıkmadı di mi..

Eki Görüntüle 876350 Eki Görüntüle 876351 Eki Görüntüle 876352

şekerlerimiz nasıl kızlar? eşim biberonları beğendi bende puseti beğendim ikisindende yaptırıyoruz. pusette lavanta olacak, biberonlarda şeker olacak.. birde şeker sepetimiz bu şekilde olacak.

çok güzeller cnm...güle güle kullanın..

Canım 1.5. 2 cm var oda yeterli değil biliyosun 4 cm istiyo dr
Aynen sen zorluk çekmezsin gibime geliyo kuzum
Ama şu kendi sancımı beklemeden suni sancı olayı beni çok geriyo delircem yaa
Açılma ilerlemezse sezeyana alınırım korkusu var
Tam tamam diyorum
Sonra yine vazgeçiyorum
Dr da açılman olursa seni bu ağrılarla daha fazla bekletmicem diyo
Karmakarışığım ben yaa :KK31:
Pazartesi 8 de doğumhanede ol dedi bidaha bakcak işte
Bugünde dopumhanede baktı odasında değil
Hem doktorum baktı hemde ebe baktı açılmaya
Psikolojim çok bozukkk :KK36:

burcu..deniz..kızlarr inşallah kendiliğinden gelir sancılarınız açılmanız olur..alalh bir avazda kurtarsın hepimizi....stres yapmayın:KK49::KK49:

gizo kız senden ne kilolular çıkıyodur o çatal..ben 30. haftadan beri 4 kez girdim mauy. hatta yarında giricem..hiç korkma azcık acıyo çok az:KK52::KK52:

Ayyyy bu kdr olur yaaa
Aynı bnm eşim işte
Bnmki son zmnlarda kafayı yedi bu iş konusunda ztn
O cocuğu 9 ay taşımak psikolojimizin bozukluğundan dengesizleşmek
Duygusallık ağrılar acılar kramplar
Kusmalar...
Hayatımızın buyuk bir kısmının kısıtlanması ve dogum ağrıları dogum anı
Canından can kopuyor kolay mı...
Kolay mı sanıyorlar acabaaa

Bende oyle diyorumda sen bi kere ben dokuz kere doguruyorum boyle diyo
Cok kolay sqniyo erkekler herseyii
Ben sabah nolcak ne bit cek sunimi bilmemnemi onu dusunuyorum benimki iste yerine bakcak kimse yokmus ta bilmemneymistee onu dusunuyo
Bizim stresimiz kendimize yetiyo ztn bide onlarin izin is stresi yaa

beni o çatala çıkarcak vinçte lazım ben bacaklarımı atana kadar doğururum zaten o kadar zorlanmaya ahah:KK52:

Bende atamadim bgn ayaklarimi istee ahahaha :KK70: dr yardim etti saolsunnn
Duz uzan sen diyo boyle atamazsin zaten diyo
Bi bacagimi kaldiramiyorum daha nasi firtlatcaz bebeleri biz :KK70:

gerçek doğum sancısı nerde olur?bel kasık karın ay anlamıyorum kasılmam var sabahtan beri bide karnıma sancı girip çıkıyo.alt tarafada şiş batırıyolar sanki

gizo benımde kasıklarımda ağrı oluyo..kasıktan ziyade belde olucak dedi drum..birde bir arkadaşım dedi ki çok şiddetli oluyor sen hastaneye gitsem mi acaba diye düşünmüyosun hemen gidelim diyosun demişti..ha birde gelince ığlayıp çıkınca oh be diycekmişsin:KK52:..bakalım bizimki nasıl olcakkk:KK1::KK1:

Canım durumun zor gerçekten ama senin düşünmen gereken bir oğlun var artık o yüzden kendini üzmemelisin
Yapılıcak herşeyi denemişsin evinin huzurunu korumaya çalış varsın gelmesin lohusalığında sen kendini üzersen sütün azalır
Zor gerçekten ama başka be yapabilir ki insan ağaca balta vurmuşlar sapı benden demiş bazen en yakını üzüyo insanı:KK43:(

inşallah canım inşallah üzmem :KK43:((((

X