2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
yaaa kızlarrrrrrrr bitlenmişimm. yeni gelmiş daha saçıma...
off 2. sınıf ya benimkiler sürekli bana sokuluyolar. öpüyolar..
kenar mahalle bide..

şimdi netten şunu buldumm.......

bit şampuanları oluyor eczanelerde onları hamilelerin kullanması yasak mı acaba? ben bit şampuanı öneriyorum ötekiler zahmetli oluyo... aslında senin haftada bir her ihtimale karşı bi kere yıkanman lazım kız:KK9: annem bizi küçükken arkadaşlardan bulaşır diye hep yıkardı haftada bir...:KK1:

Herkese merhaba ben de oğluma kavuştum. Salı günü 37+4de epidural sezeryanle doğum yaptım.İleri derecede plasenta kireçlenmesi olduğu için sezeryan tarihimizi 1 hafta öne almak zorunda kaldık. Allaha şükür oğlum iyi. Umarım sizler de sağlıkla bebeklerinize kavuşursunuz.
geçmiş olsun canım Allah hayırlı evlat olmasını nasip etsin... Analı babalı büyütsün inş. :KK70:
Cnm bnm bizde aynı durumdayız
Yardım edecek kimsemizde yok
Eşim kartların borcu için 15 bin kredi çekmiş
Artık kart hiç kullanmıyoruz. Ana bankaya borç ödüyoruz
Ev kira aralınn Okulu'da özel okul
Şuan hastane için hiç paramız yok
Mecburen kredi kartı ilr ödicez
Allah yardımcımız oldun napalım

amin cümlesine inş denizim...
valla eşinin maaşı ne kadar bilmem ama 15 bin borcun altına girmek bana çok zor geliyor ödemesi
bizim kartın limiti 2 bin eşimin maaşı 1200. ev kira faturalar kartın asgarisi derken eksilere doğru gidiyor maliii durum :)
valla Allah bereket versin napalım gezmem tozmam yemem içmem giyinip kuşanmam sürekli alışveriş yapmam daha napıyım? nasıl idare edeceğimi şaşırdım valla :KK1:

:nazar::nazar:ayy allahımmm doğuran doğurana...biz de kavuşalım artık yavrularımıza sağlıklaaaa:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Herkese merhaba ben de oğluma kavuştum. Salı günü 37+4de epidural sezeryanle doğum yaptım.İleri derecede plasenta kireçlenmesi olduğu için sezeryan tarihimizi 1 hafta öne almak zorunda kaldık. Allaha şükür oğlum iyi. Umarım sizler de sağlıkla bebeklerinize kavuşursunuz.

canım gözün aydın tebrik ederimm :))

Kızlar geç haber verdiğim için özür dilerim ben pazartesi 13:35 de spinal anestezi ile kavuştum bebeğime 2800 gr 48 cm doğdu yavrum 38+5 de gayet sağlıklı evimize geldik. Allah herkese yaşatsın bu duyguyu.

Gozunuzaydin allah anali babali buyutmek nasip etsin

1-pembegri :nazar:
2-ocakn:nazar:
3-damla17:nazar:
4-angelif:nazar:
5-moiraia:nazar:
6-guelbeyaz:nazar:
7-cnnm:nazar:
8-browny:nazar:
9-mdaa:nazar:
10-ecemsu1:nazar:
11-kayraneren81:nazar:
12-eylül2807:nazar:
13-mhsezer:nazar:
14-umut_iklimi:nazar:
15-uzay100:nazar:
16-ercelf:nazar:
17-hevuk:nazar:
18-lusnica:nazar:
19-agresifmelek:nazar:
20-hayat_ask:nazar:
21-miges:nazar:
22-diilekkkkk:nazar:
23-38ÖZLEM38:nazar:
24-ayshes:nazar:

kızlar benim adet sancısı gibi ağrılarım var ama hafif ve çook düzensiz, gelip gelip geçiyor özellikle geceleri. bel ağrılarım zaten vardı girip çıkan. şimdi birde karnım acıyor/ağrıyor :44: yani göbek deliğimin etrafı acıyor gibi, ama hiç bi düzen yok bunlarda.

bunlar normal midir? doğum mu yaklaşmışdır ?yoksa doktora mı gitmem gerekir ??

maşallah yine bir sürü doğumlar olmuş.. teker teker gidiyoruz yaa, ayy sıra bana da gelecek.. hala inanmakta zorluk çekiyorum anne olacam ben :KK16:

bugün nst'ye girdim ilk defa, bebişimin kalp atışları normalmiş, kilosu 2800gr, haftasıyla uyumlu dedi doktor.
Yüz felcimi anlattım MR çekilmende hiçbir sakınca yok dedi, radyasyon yok zaten MR'da dedi. yeri geliyor anne karnındaki bebeğe bile yapılabiliyor dedi.

Bugün de araştırma hastanesinde gittiğim nörolog aradı, ne yaptınız sizi merak ettim düzelme falan var mı dedi.. burda sıra çok geç gelir ama özelde MR çektirin çünkü beyinle ilgili büyük ihtimalle dedi.

napacağımı bilmiyorum.

bu akşamda ayrı bir özel hastaneden kadın doğumdan randevum var, bakalım ilk defa gidecez bu hastaneye, doğum için konuşacaz kafamıza yatarsa doğumu orda olacam.. evimize çok uzak işte o korkutuyor beni, sancım gelse acil bişey olsa trafikte doğururum. annemde o kadar uzak bir hastanede olmasın diyor :KK14::KK14: off kafam çok karışık napacağımı bilmiyorum.

hıı bide daha iki gün önce benim karnım hala sivri duruyor demiştim, dün eşimde bende farkettik aşağı düşmüş :)) bugün doktora söyledim, ilk gebeliklerde biraz erken düşer aşağı dedi. daha zamanın var doğuma dedi.

birde facedeki semmer tasarımdan bebek şekeri siparişlerimizi verdik eşimle... bir türlü karar veremedik iki model arasında, bizde ikisinden de sipariş verdik hem onun hem benim istediğim oldu, birde büyük beşik şeklindeki sepetten sipariş verdik.

Doğurmadım kızlarrr :KK3:
Ama bu sürünceme bitmediği için üzüldümmü yoksa sevindimmi bilemiyorum
Bu belirsizlik beni öldürüyo ama artık :KK14:
Açılma da değişiklik yok normal şuanda dedi pazartesi tekrar bakıcak 4 cm bize yeter o zmn başlatırız doğumu dedi
Ben beklerim doğumu kendi sancımı suni şartmı dedim
Karnın çok fazla sert ve gergin sancılarında var bebekte hazır seni bu halde daha fazla tutmak istemiyorum dedi
Evde saatlerce boşu boşuna sancı çekmeni istemiyorum dedi
Bi kere doğuurdun zaten 4 cm açıklık bize yeter doğurursun hemen dedi
Ama 4 cm den az olursa açıklığın zaten alamayız doğuma sancı fln vermem busefer açılman olmaz sezeryqna almak zorunda kalırız gerek yok o yüzden dedi
Bakalım işte yaa pazartesi bidaha gitcem bidaha bakılcak duruma
Bu seferde kilosu 3100 çıktı :44:
3500 de doğabilir yanılma payları çok dedi bişi anlamadım
Ama sürekli sancım var açılma olmuyosa neyin sancısı bu delircem artıkkk :26:
Geçmişi okuyayım bi :KK6:

maşallah yine bir sürü doğumlar olmuş.. teker teker gidiyoruz yaa, ayy sıra bana da gelecek.. hala inanmakta zorluk çekiyorum anne olacam ben :KK16:

bugün nst'ye girdim ilk defa, bebişimin kalp atışları normalmiş, kilosu 2800gr, haftasıyla uyumlu dedi doktor.
Yüz felcimi anlattım MR çekilmende hiçbir sakınca yok dedi, radyasyon yok zaten MR'da dedi. yeri geliyor anne karnındaki bebeğe bile yapılabiliyor dedi.

Bugün de araştırma hastanesinde gittiğim nörolog aradı, ne yaptınız sizi merak ettim düzelme falan var mı dedi.. burda sıra çok geç gelir ama özelde MR çektirin çünkü beyinle ilgili büyük ihtimalle dedi.

napacağımı bilmiyorum.

bu akşamda ayrı bir özel hastaneden kadın doğumdan randevum var, bakalım ilk defa gidecez bu hastaneye, doğum için konuşacaz kafamıza yatarsa doğumu orda olacam.. evimize çok uzak işte o korkutuyor beni, sancım gelse acil bişey olsa trafikte doğururum. annemde o kadar uzak bir hastanede olmasın diyor :KK14::KK14: off kafam çok karışık napacağımı bilmiyorum.

Allah hayırlısı ile bi çıkış yolu gösterecektir inş canım sıkma canıını...

benim hastanemde çok uzak ben bayan kadroya güvendiğim için başka hastanem yok nisaya gidicem illaki...40 dk fln sürüyo metrobüsle düşün trafiğe takılsam ne olur... ama öyle zırt diye hemen doğum olmaz bence hele ilk doğumlar? ne bilim bilmiyorum Mevla neyi nasip ederse öyle olacak illaki kalbimizi ferah tutmakta fayda var bence

bu arada burcudan hbr alan varmı doktoru ne didi aceba? doğuma mı girdi yoksa?:44:

napacağımı bilmiyorum.

geçmiş olsun canım, istanbulda mısın bilmiyorum ama ümraniye eğitim ve araştırma da 10 gün içinde veriyorlar MR tarihi, ama önce de bi muayene tarihi alman lazım :KK43: belki acilden gidersen bi kolaylık yaparlar. sonuçda 3 gün içinde çıkıyor.

kızlar benim adet sancısı gibi ağrılarım var ama hafif ve çook düzensiz, gelip gelip geçiyor özellikle geceleri. bel ağrılarım zaten vardı girip çıkan. şimdi birde karnım acıyor/ağrıyor :44: yani göbek deliğimin etrafı acıyor gibi, ama hiç bi düzen yok bunlarda.

bunlar normal midir? doğum mu yaklaşmışdır ?yoksa doktora mı gitmem gerekir ??
Kac haftaliksin
Ben34+6 yim ve gecen cumartesiden carsambaya kadar ddigin seyleri aynen yasadim
Magnesiuum ictim onun etkisi heralde karnim rahatladi
Doktorda kasilman var demisti
Bebegimin hareketleri canimi cok yakiyordu hatta o dereceydi
Adet sancisi gibi agrim zaten uzun zamandir var ama o da artti artik
Hayirlisiyla bi kucagimiza alsak

Kızlar bizim doğuma 5 gün kaldı ben yine genel anezteziyi seçeceğim rahattım inş buda öyle geçer bebeğin ne kilosuna nede doğum şekliniz siz vr bebeğiniz önemli olan hayırlısıyla sağsağlim evlatlarımızı alalım yeter allahım. Sağlık sıhhat versin cemredeni ve hanese12 inanın maddiyat boş iş benim ablam ve eniştem 1900 ev geçindiriyorlar ama rabbim mutluluklarını bozmasın çok mutlu bir aile ben böyle aileleri kıskanmıyorum hep şunu derim adam gibi adamlarda mutlu kadınlarda var nçok şükür benim maddiyatta sorunum yok ama eşimle aslında aşılacak ama zorda kalan bir kınu yüzüne atışıyoruz ama büyütmüyorum ayrıca durumu iyi olan adamlar merhametsiz olur tabbim borçlarınızı ödemeyi mugluluğunuzu daim etsin kardeşlerim. Herşeyin başı mutluluk evlat eve bereket getirir . Bukadar yeter:) canım mısr patlağıekti yaw hava pusulu soğuk trakyaya kar yağmış bizde karda doğurcaz

Doğurmadım kızlarrr :KK3:
Ama bu sürünceme bitmediği için üzüldümmü yoksa sevindimmi bilemiyorum
Bu belirsizlik beni öldürüyo ama artık :KK14:
Açılma da değişiklik yok normal şuanda dedi pazartesi tekrar bakıcak 4 cm bize yeter o zmn başlatırız doğumu dedi
Ben beklerim doğumu kendi sancımı suni şartmı dedim
Karnın çok fazla sert ve gergin sancılarında var bebekte hazır seni bu halde daha fazla tutmak istemiyorum dedi
Evde saatlerce boşu boşuna sancı çekmeni istemiyorum dedi
Bi kere doğuurdun zaten 4 cm açıklık bize yeter doğurursun hemen dedi
Ama 4 cm den az olursa açıklığın zaten alamayız doğuma sancı fln vermem busefer açılman olmaz sezeryqna almak zorunda kalırız gerek yok o yüzden dedi
Bakalım işte yaa pazartesi bidaha gitcem bidaha bakılcak duruma
Bu seferde kilosu 3100 çıktı :44:
3500 de doğabilir yanılma payları çok dedi bişi anlamadım
Ama sürekli sancım var açılma olmuyosa neyin sancısı bu delircem artıkkk :26:
Geçmişi okuyayım bi :KK6:

Hiç açılman yok muydu burcu??
Bnm3 cm ve duvarlar incelemiş dedi
Açılmanda zorluk çekmezsin dio ben en cok o dogum anından tırsıyorum açıkcası
Ikınma evresinden
Ne zmn gidicen sen bi daha

Allah hayırlısı ile bi çıkış yolu gösterecektir inş canım sıkma canıını...

benim hastanemde çok uzak ben bayan kadroya güvendiğim için başka hastanem yok nisaya gidicem illaki...40 dk fln sürüyo metrobüsle düşün trafiğe takılsam ne olur... ama öyle zırt diye hemen doğum olmaz bence hele ilk doğumlar? ne bilim bilmiyorum Mevla neyi nasip ederse öyle olacak illaki kalbimizi ferah tutmakta fayda var bence

bu arada burcudan hbr alan varmı doktoru ne didi aceba? doğuma mı girdi yoksa?:44:

aaamin inşallah hayırlısı neyse o olsun.. belirsizlik insanı çok yoruyor.

ne doğum yapacağım doktor belli, ne hastanem belli, ne yüz felcimin neden olduğu belli ne tedavisi belli...
oğlum ne zaman doğacak nasıl doğacak birde bunlar var tabi, çoğumuzun ortak belirsizlikleri..

Kizlar doktorum artik bebek hareketleri buyuk olmaz dedi
Ama duzenli takip et dedi
Kaybettigim melegimde hareketler azalmisti
O yuzdensize sorayim
Hareketler azaliyor mu
Kuculuyor mu ne oluyor
34+6 gunlugum suan

gunumuz yakin oldugu icin yazmak istedim benim bebegim cok cok hareketli olmadi hic daha dogrusu burda yazilanlarla kiyasladigimda bunu soyluyorum. ama son 3 haftadir cok daha sarsiliyor karnim hareketlerinde ve hemen hemen her an hareket var hatta uyumuyor mu bile dedim onceden boyle diildi. ama bence doktorlarinda dedigi gibi yemeklerden sonra yatip 10 harket saymak en sagliklisi cunku her gebelikte isler degisiyor.
umarim bu yavrunu saglikla kucagina alirsin endise etme haftasi gayet iyi ve aklina takilirsa da hareket durumu hemen git hastaneye bence senin buna hakkin var doktorun da anlayacaktir:)

Ya kızlar hani bir arkadaş vardı bebeği anne karnında beyim kanaması geçirmişti haber alan varmı aklımda kaldı arkadaşl

$563727_432813506813532_754152283_n.jpg $1459826_551323648295850_971774558_n.jpg $1238159_515394835222065_1698195682_n.jpg

şekerlerimiz nasıl kızlar? eşim biberonları beğendi bende puseti beğendim ikisindende yaptırıyoruz. pusette lavanta olacak, biberonlarda şeker olacak.. birde şeker sepetimiz bu şekilde olacak.

Hayırlı uğurlu olsun sağlıkla mutlulukla büyüsün inşallah...

Eki Görüntüle 876350 Eki Görüntüle 876351 Eki Görüntüle 876352

şekerlerimiz nasıl kızlar? eşim biberonları beğendi bende puseti beğendim ikisindende yaptırıyoruz. pusette lavanta olacak, biberonlarda şeker olacak.. birde şeker sepetimiz bu şekilde olacak.

Güle güle yiyin:) hepsi çok güzelll..

X