2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

Yarın kontrolün mu var balım
Ayyy hadi bakalım
Evet resimde gördüm Anıl'ını baya atak yapmış gizom
Yürüyüş yaptık aralla 30 dk yürüdük kırtasiyeye gittik
Keske 4 e fln ulaşsa
Ya epidurali de kafa cok takıyorum ilkinde kaydı mı nolduysa
Bağıra bağıra dogurdum sadece kesiyi dikişi hiç hissetmedim
Birde omuriliğimde o yerde agrı kaldı yıllarca

Sen sezeryan mi olucan şimdi ne son kararın
Bebek kaç kg oldu tam
Ay o ölçümlerde bi tuhaf gizom

Benimde gec dollenmeydi ama su an haftasiyla uyumlu daha soylemedi doktor sezaryen normal bilemiyorum simdilik

yok canım bzim kesin sezeryan..baş çevresi 101...karın çevresi 330...uyluk kemiği 73cm...yani boy 51, kilo 3660 daha şimdiden...miyadını beklerse ki umarım beklemez dev gibi bişey çıkıcak...

evet aşkım 11de sabah emrah dükkanı açıp gelicek gidicez işte:18:
aa deniz dün aklıma geldi yazmayı unuttum kırmızı meyve çayları böğürtlen ahududu vs açılmayı sağlıyomuş canikom denemekten zarar gelmez :)) akşam eşinlede yürürsün birazcık :/ 4e ulaşır belkide bellimi olur haftalardır açıklıkla duruyosun sonuçta 4te olur senin açıklık 5 te :))
evde bile doğurursun o potansiyeli görüyorum sendeacı ağrı eşiğin çok yüksek senin kesin yoksa dayanamazdın heralde:44:
epidural taktırmazsın hayatım zaten açılcağı şurda 6-7 cm kalmış o da suniyle çabuk ilerlemezmii?

sen suniyi yaşadın gerçi biliyosun tabiki ama biz dün anılla doktora sorduk.suni sancı karındaki bebeği sıkıntıya sokarmı kaka yapma olayı falan olurmu diye.
suni sancı sizin kendi gelicek olan sancınızdan farklı bi sancı değil sadece sizin sancınız doğurmanıza yetmeyecek kadar olduğu için takviye yapıyoruz ve kendi olması gereken sancınız düzeyinde suni sancı alıyosunuz yani psikolojik bi durum dedi.suni sancı çok kötü çok ağrılı acılı diyo herkes dedi.ama olması gereken sancı seviyeniz o dedi.ağrısız doğumu henüz bulamadık dedi :))
sen yaşadın tecrübelisin zaten ama paylaşmak istedim bunu da :)

epidural konusundada kadın doğumcular olarak önermiyoruz çünkü sancıyı hissetmiyosunuz ne zaman ıkınmanız gerektiğini biz söylüyoruz doğru zamanda ıkınmazsanız istemediğimiz yırtıklar olabiliyo doğum süreci uzuyo vs dedi.yani çok çok dayanamicak gibiyseniz epidurale başvurmalısınız dedi:26:

ben karar falan veremedim berbat haldeyim hiç sorma

geçen hafta 3 kilo 350 gramdı.ama kafa çapı 9 cm'di.dün sordum 9.2 ideal normal için dedi.kilo arttıkça kafa çapıda artıyo.bilmiyorum ya ((

Son düzenleme:
Kızlar geç haber verdiğim için özür dilerim ben pazartesi 13:35 de spinal anestezi ile kavuştum bebeğime 2800 gr 48 cm doğdu yavrum 38+5 de gayet sağlıklı evimize geldik. Allah herkese yaşatsın bu duyguyu.

Allah analı babalıbüyütsün canım çooookk geçmiş olsun :)

bu arada ÖZLEM de doğum yapmış onuda tebrik ediyoruzzzzz inş bi sıkıntısı yoktur...

valla canımcım ben 40. haftamı doldurmadım ama hamileliğimin başından berii sütyen kullanmıyorum bi insan içine çıkacağım zaman kullanıyorum ama hala sütüm gelmiş gibi hissetmiyorum benimkiler memiş değil galiba
incelme dediğiniz rahim ağzının seyrelmesi açılması bebeğin biraz daha aşağı inmesi demek oluyo sanıyorum ben bunu dün biraz araştırmıştım SİLİNME olarak geçiyor litratürde

bu arada denizzzzz seni rüyamda gördüm doğuma gidiyodun ama dünkü konuştuklarımızdan dolayıda girmiş olabilirsin rüyama bilinçaltı sayesinde çok netti çünkü

saat 1e çeyrek vardı uyandım dün biraz ağlayınca gözler hemen açılmadı ezanı bile duymamışım çok kızdım kendime

yeni doğan beebkler hoşgelmişler annelerinin de gözü aydın, geçmiş olsun...

allaam açılma, sancı vs, ne kadar çok şey var başımıza gelecek...
benim bile sabrım kalmadı, 35 deyim ama bi doğursam diyorum, sırf nasıl olacak, normal mi, sezeryan mı, çok acır mı merakımdan

Nedennnnnn agladınnn kuzum yaa

Peki doguruyomuydum sag salim ayyy yiyicem kafayı :))

ayy ben geçen ayak baş parmağımı biraz dipten almışım çok berbat acıyo ama hızlı uzamadığı için kırkım çıkana kadar bile idare edebilir aman dikkat et kolay gelsin

ayyyy keserken çok zorlandım ya iki tane kesip uzatıp bacağımı dinlendim resmen tam kestim büyük eltim geldi

Benim de karnım bu hafta iyice aşağıya düştü ... Mide yanmalarım bitti çok şükür karnım düşünce midem rahatladı sanırım :)

bende bu hafta tanıştım mide yanması ile ömrümde ilk defa yaşıyorum neden oluyor anlamadım yaaa:44:

Kizlaaaaaaarrrr bende banyoyu cifledim.. cok seviyorum banyo temizlemeyi
Piril pırıl oldu geberdim amaaaa

kız eltimle birlikte görümcemin ikiz çocuklarıda geldi wc girdiler eller yıkanmadı yine onlar gittikten sonra çamaşır suyu ile giriştim bende ama mahvoldum uzun zamandır yerleri eğilerek silmiyodum göbüşten eğilinmiyor ki!!!

Nedennnnnn agladınnn kuzum yaa

Peki doguruyomuydum sag salim ayyy yiyicem kafayı :))

işte hayat şartları yavrum ağlatıyor ister istemez... dün eşim kart çıkartmış bitane daha gördüm moralim bozuldu... doğuma bin liraya ihtiyaç var nerden bulucaz dedi... bende sahipsiz değiliz ya analarımız babalarımız var biraz sen koyarsın birazda ben biriktirdim onu koyarım geri kalanıda bulur buluştururduk niye böyle bi işe griştin dedim... gerek yok dedi... öteki kart son limitte demekki...

aman tek sıkıntımız geçim derdi olsun Allahın izniyle bu günlerde geçer napalım... dünya hayatı burası elbette cefa çekilmeden sefa sürülmüyor

evet canım doğuruyodun Allahın izniyle sağsalim... ama bilinçaltıma işlemişte olabilir... zaten bi tek seni gördüm....

gizeeemmm dünkü bulanmadan sonra bi ağrı sızı varmı anam

Gizem bnm Dr da dün baya konuştu bnmle
Sancı sancıdır ikiside aynı dedi.
Ben ilkini fitil olarak almıştım damardan verileni bilmiyorum
Hep kötü seyler duydum
Diğerinde de acı agrı çektim ama dayanılmıcak gibi değildi
Ama 3 cm ya cok gebermem herhal sancıdan

Bnm Dr umda dio ki hepimiz burda olalım dayanamazsan
Epi yapar uzmanımız dio
Hersey den nasıl istersen öyle olcak dio

gizeeemmm dünkü bulanmadan sonra bi ağrı sızı varmı anam

hiçbi cacık yok:26:
benim sonum belli adımın gizem olduğu kadar eminim

denizim sen bilirsin ama eninde sonunda çıkıcak o çocuk ordan daha fazla zorlanmanı hiçbirimiz istemeyiz kilosu artıyo günden güne e zaten açılman da var.hiç açılma olmadan suni verilse işe yaramıyomuş mesela.ama 3 cm zaten var.
bekleme bence doğur kurtul.
bana deseler gel yarın suni verip deneyelim ayaklarım popoma vura vura koşarım kabul ederim
cahil cesareti

sen gitmwedin mi bugunnnnnnnnnnn

belki doğurmuştur bu kız dedim

ayy öğlenden sonra evde olmak çok güzellllllllll

olar inş olar üzülme hayırlısı olsun inş hep öyle dua et gizemimmmmmm

evet bu konuda gizeme katılıyorum zaten 2. doğumlar 6-8 saat arası sürüyomuş sen 1. evreyi geçmiş sayılırsın şurda 4 cm e ne kaldı? 38. haftadan sonra günde 14 gr mmı ne alıyomuş bebekler öyle bi yazı okudum ama sizin bebişler istisna yavrum

plates topun varsa üstüne biraz otur o egzersizleri yap belki kolaylaşırsın sancında gelir?

yaaa kızlarrrrrrrr bitlenmişimm. yeni gelmiş daha saçıma...
off 2. sınıf ya benimkiler sürekli bana sokuluyolar. öpüyolar..
kenar mahalle bide..

şimdi netten şunu buldumm

İRKENİN PANZEHİRİ ÜZÜM SİRKELİ SU
Bit tedavisinde, sirkelerin tedavi edilmesi çok önemlidir. Sirkelerin ortadan kaldırılması için; sulandırılmış sirke ve formik asit solüsyonları içeren karışımla saçlar taranır. Bunun için; bir kilo suya, bir litre üzüm sirkesi katılır. Çocuğun saçları her akşam bu sirkeli suyla taranır. Bu işlemi yaparken bit tarağı kullanılmalıdır. Daha sonra saçlara zarar verme özelliği olmayan bir şampuanla yıkanır ve iyice durulanır. İşlem, sirkeler bitene kadar tekrarlanmalı.

SİRKELİ HAVLU SAÇTA BEKLETİLİR
Sirkelerin ölmesine yardımcı olan bir diğer yöntem de; su ve sirkeden oluşan bir karışımın, bir havluyla ıslatılıp saçlı deride 15 dakika bekletilmesidir. Havlu çıkartılınca, saçlar yumuşak bir şampuanla yıkanmalıdır.

Cnm bnm bizde aynı durumdayız
Yardım edecek kimsemizde yok
Eşim kartların borcu için 15 bin kredi çekmiş
Artık kart hiç kullanmıyoruz. Ana bankaya borç ödüyoruz
Ev kira aralınn Okulu'da özel okul
Şuan hastane için hiç paramız yok
Mecburen kredi kartı ilr ödicez
Allah yardımcımız oldun napalım

Herkese merhaba ben de oğluma kavuştum. Salı günü 37+4de epidural sezeryanle doğum yaptım.İleri derecede plasenta kireçlenmesi olduğu için sezeryan tarihimizi 1 hafta öne almak zorunda kaldık. Allaha şükür oğlum iyi. Umarım sizler de sağlıkla bebeklerinize kavuşursunuz.

hayırlıı olsunn canımmm
ne kadar doğdu boyu kilosuu

Teşekkür ederim, 48 cm 3500 gr doğdu oğlum. 2 günde 280 gr verdi yavrum. Doktor doğum kilosunun yüzde onuna kadar kilo vermesi normal dedi.

maaaşallahh haftasına göre kilosu falan iyiymişşş canım...

benimki 3+5 de daha 2650 idi..
38+5 de sezareyan olcam en fazla 3200 olurr
sağlıklı olsunlardaa artıkkk tesellim o

Tebrikederim canım dogum hikayeni de yaz bize :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…