2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar kaanım iyi çok şükür
tamamen yürümeye gayret ediyor
2 adım atıp oturuyor

maşallah canım kaana...:nazar:topiğin yürüyen ilk bebeği kaan o zaman...ne zamandı doğum tarihi?

çok kötü bir akşam geçirdim,eşim işe gitmişti,berili banyoda banyo yaptırırken düştü :gitme:
ağzı ve burnu kanadı,çok kan aktı,çok ağladı,burnu ve üst dudağı şişti:gitme:
ağlamaktan sesi kısıldı yavrumun,
sabah şişlikler inmişti,babasına söylemedim,söylesem birsürü dırdır eder..
sabah niye sesi kısık bunun diyor bana,kombiyi açtık,bir de ufoyu yakacakmışım yatarken,
ufoyu yaktın mı diyor,banyoda ve banyodan sonra üstünü giydirip uyutuna kadar yaktım zaten,
ev hamam gibi oluyor sonra,en ufak hastalık belirtisi olsa öksürse hemen ben suçlu oluyorummafoldumben

ah canım benim ya..çok geçmiş olsun.çok hareketlendi bu bebikler...hep diken üzerinde olmak lazım valla .ne zaman ne yapcakları belli değil hiç.

oferta,cantanelerimsağolun kızlar,çok kötü bir akşamdı,umarım Rabbim bize ve kimseye yaşatmaz,

cantanelerim niye gecikti ki acaba 2. diş,
beril geç çıkardı ilk dişini,ikinci dişi 10 gün sonra çıkardı,diş çıkarma süresince çok huysuzdu,
iki gündür iyi ama bu gece de düştüğü için midir bilmem sık uyandı,bir kaç kez kucağımda uyuyakalmışım..

çok kötü bir akşam geçirdim,eşim işe gitmişti,berili banyoda banyo yaptırırken düştü :gitme:
sabah niye sesi kısık bunun diyor bana,kombiyi açtık,bir de ufoyu yakacakmışım yatarken,
ufoyu yaktın mı diyor,banyoda ve banyodan sonra üstünü giydirip uyutuna kadar yaktım zaten,
ev hamam gibi oluyor sonra,en ufak hastalık belirtisi olsa öksürse hemen ben suçlu oluyorummafoldumben

çok geçmiş olsun şeymacım ya çok üzüldüm...
allahtan kafasını falan çarpıp birşey olmamış...
allah beterinden korusun...
eşler öyle her sabah benim eşim arıyor ondan sonra çıkıyorumya evden ne yaptın uyudumu ağladımı 50 tane soru soruyor....sanki o bakıyor sürekli...sempatiksalakcinni

banyo yaptırırken küvetine otortuyorum,yerinde durmuyor hiç kenarlardan tutunup ayağa kalkmaya çalışıyor,
aşağı sarkıyor,düzeltiyorum düşersin kızım diyorum yine aynısını yapıyor,iki dk yerinde durmuyor,en sonunda ağzının burnunun üstüne düştü,
canım benim yaa,çok üzüldüm,Rabbim çocuklarımızı korusun..

hepsi öyle canım sadece beril değil kaanda banyoda 2 dk durmuyo illa suyla oynayacak...
kızkardeşimle yıkıyptum ben tek başına zor...üzülme canım bunların hepsini unutacağız yada hatırlayıp güleceğiz...opuyorumnanaktan

mehlika çok geçmiş olsun canım allah korusun yine ucuz atlatmışsınız.ama çok hareketliler bende ne zaman kafayı gözü yaracak diye bekliyorum resmen hiç yerinde durmuyorlar ne yapacağız bilmiyorum yani

sen nasılsın oferta
kuzey nasıl kilo alımı felan...
kaan hala zayıf şimdide yürüme çalışmalarında kendileri ee nasıl kilo alsın o bedebn?
zaten dişler mahfetti 8. yolda....

üzülme hayatım diş bu biraz geç biraz erken çıkabilir çıkmaması daha iyi ...
keşke bizimde gecikse..
neyse hayırlısı...
kaan 20 ocak doğumlu canım...
erken yürüyecek..
ama sevinsemmi üzülsemmi bilemedim

beril geç çıkardı ilk dişini,ikinci dişi 10 gün sonra çıkardı,diş çıkarma süresince çok huysuzdu,
iki gündür iyi ama bu gece de düştüğü için midir bilmem sık uyandı,bir kaç kez kucağımda uyuyakalmışım..

düştüğünden olabilir canım

günaydın arkadaşlar...

ahh mehlika çok üzüldüm yawrum yaaa kıyamammm çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun ama olacak tabi ufak tefek böyle kazalar :KK43:(( hakikaten banyoda durdurmak imkansız herşeyi tutmak almak istiyorlar eşine söylememekle iyi etmişsin zaten yeterince üzülmüşsün bir laf edip birde o üzerdi....

ben geçen hafta evde urasa yesin diye bişeyler hazırladım hem tepsiyi hem urası aynı anda taşıyamam diye bıraktım mutfakta odaya gidip gelen kadar çığlık koştum geldim çekmeceyi açmış elini sokup kapatmış parmaklar sıkışık ağlıyor hemen çıkardım çok şükür bişey olmamıştı

Sivri cim Kuzeyde iyi bu ara yemek yemeside eskiye göre süper diyebilirim.Ben çok yoğun çalışıyorum geçen hafta eve hep 9,5 10 gibi gittim çocuğun suratını zor gördüm yani.kuzeyde artık tutunup ayağa kalkmaya başladı ellerini henüz bırakmıyor ama tutunarak geziniyor ortalarda çok sevimli ama Kaan topiğin ilk yürüyen bıdığı olacak galiba.

banyo yaptırırken küvetine otortuyorum,yerinde durmuyor hiç kenarlardan tutunup ayağa kalkmaya çalışıyor,
aşağı sarkıyor,düzeltiyorum düşersin kızım diyorum yine aynısını yapıyor,iki dk yerinde durmuyor,en sonunda ağzının burnunun üstüne düştü,
ayy canım benim..cok gecmiş olsun..kıyamma yaaa cok üzüldüm....
allah bir daha yasatmasın canım..
eşine söylememen iyi olmus aslında..yanlıs ama..gercekten cok dırdırcı oluyorlar...bi laf söleyip bin işitmektense sölememek en iyisi

canım dünden beri kendime dert ettğim konuyu yazmışsın..utku malum bana yapışık aynı anlattığın arkadaşının oğlu gibi beden başkasında durmuyor babasında bile..
dün alışverişe gittik ağladı huysuzlandı arabasında durmadı babası kucağına alıyo çığlık çığlığa ağlıyo..utku yapıyo bnu melek gibi oğlum..ben alyorum kucağıma pis pis sırıtıyo babasına..şaştım kaldım nasıl iş..
bugün anneannesiyle teyzeleri geldi onlar gelmişken sıpa hiç iş yaptırmıyo iş yapim dedim ne mümkün..evi süpürene kadar feryat figan..sürekli yakamda..
bugü gerçekten bezdirdi beni yani..
bağlı olması iy hoşta bu ara hakkikaten çok sıkıldım..akşam babası geldi mutfakları toplim dedim yok durmuyo durmuyo ağlıyo arkamdan..çok sıkıldım ne yap et oyala dedim eşime ee sen annesin sıkıldım ne demek..her yere yetişmek zorundasın..zaten lmoniydi aramız iyice çıldırttı beni..
çok doluyum gerçekten çok sıkıldım bunaldım..
hazır sen konuyu açmışken içimi dökim dedim
senağlamasenağlamasenağlama
bende böyle olmaısnı istiyorum tutku
aynenboshayallersmile

boshayallersmileboshayallersmile

herkese günaydın...
melisa dünden beri kusmaya basladı..midesi bulanıyo hep öğürüyor...
yinemi hastalık geliyor yaaa

canim bizimkinin kitabi mitabi yok aa ben baska bisye mi aldim yoksa bir de cok emin bir sekidle bi arkadasim almis ondan alacagim dedim :) ne kadinim ya cok emindim seninkinden aldigima bak bizimkinin linki bu Ergo Gym Bebek İçin Yürüme Oyuncağı
ama daha burak beceremiyor kendisi tembel de biraz daha emeklemiyro bile surunuyor nerde buna tutunup yuruyecek
canım benimki de bu o kadar memnum ki ege sayesinde ayağa kalktı diyebilirim
minikbaby | Fisher Price 2 in 1 Neşeli Yürüteç

oyy yavruya kıyamam çok geçmiş olsun. allah korumuş

sivribiber,rapunzel,juli,delf sağolun kızlar..
rapunzelsize de geçmiş olsun cnm,bişey olmadı parmaklarına dimi?
peki grip noldu,iyileştiniz mi?
juli geçmiş olsun cnm,inş. hasta olmuyordur melisacık,ilerlemeden düzelir inş..

ayy mehlikacım canım çook geçmiş olsun ya yok bişeyi dimi kocana söylememekle iyi etmissin.

keremde akşam sıralarken civciv oyuncağının üstüne kafa üstü düştü oyuncağın ayağı kırıldı kafasına battı kafası şiş çoook ağladı çook allahtan yarısı oyuncağın içine girmiş yoksa kafa delinecekmiş. birde bu olay olurken koca yanımdaydı keremde bana gelmeye çalışırken düştü off kızılca kıyametler koptu evde o ağladı ben ağladım. kıyamam yavrum gözyaşlarımı siliyor unuttu kendi ağlamasını bana sarılıyor öpmeye çalışıyor kafası hala şiş.olacak böyle kazalarda şu kocaların dırdırı olmasa

julicim geçmiş olsun melisaya midesinimi üşüttü acaba ıhlamur fln versen havalar birden soğudu bebişler tam düzeldi derken yine hastalanmaya başladı valla yıkamaya korkuyorum keremi

Sivri cim Kuzeyde iyi bu ara yemek yemeside eskiye göre süper diyebilirim.Ben çok yoğun çalışıyorum geçen hafta eve hep 9,5 10 gibi gittim çocuğun suratını zor gördüm yani.kuzeyde artık tutunup ayağa kalkmaya başladı ellerini henüz bırakmıyor ama tutunarak geziniyor ortalarda çok sevimli ama Kaan topiğin ilk yürüyen bıdığı olacak galiba.

yaw bizimki çok zaman oldu sıralamaya başlayalı ama hiç yürümeye niyet yokk çok korkuyor düşmekten sanırım ....

herkese günaydın...

günaydın canım inşallah geçici bişeydir hastalık falan gelmesinnnn amann

gunaydın herkese

günaydın canım

sivribiber,rapunzel,juli,delf sağolun kızlar..
rapunzelsize de geçmiş olsun cnm,bişey olmadı parmaklarına dimi?
peki grip noldu,iyileştiniz mi?
juli geçmiş olsun cnm,inş. hasta olmuyordur melisacık,ilerlemeden düzelir inş..
çok şükür bişey yoktu parmaklarda baya ağladı...
daha iyiyiz burnumuzda hafif tıkanıklık kaldı o yüzden ememiyordu bile çok kötü bişey şu tıkanıklık temizletmiyorda damla damlatmak ızdırappp neyse iyiceyiz şimdi sağol canım

ayy mehlikacım canım çook geçmiş olsun ya yok bişeyi dimi kocana söylememekle iyi etmissin.

keremde akşam sıralarken civciv oyuncağının üstüne kafa üstü düştü oyuncağın ayağı kırıldı kafasına battı kafası şiş çoook ağladı çook allahtan yarısı oyuncağın içine girmiş yoksa kafa delinecekmiş. birde bu olay olurken koca yanımdaydı keremde bana gelmeye çalışırken düştü off kızılca kıyametler koptu evde o ağladı ben ağladım. kıyamam yavrum gözyaşlarımı siliyor unuttu kendi ağlamasını bana sarılıyor öpmeye çalışıyor kafası hala şiş.olacak böyle kazalarda şu kocaların dırdırı olmasa

ahh canım yaaa sizede çok geçmiş olsun en zor zamanlar başlıyor artık Allahım beterinden korusun....

çok zordur senin için canım ya hem ev hem iş hemde kuzey allah yardımcın olsun...

evet sanırım kaan ilk yürüyen bıdık olacak...

her an kendi kendine tamamen yürüyecek diye bekliyoruz , belirtiler öyle...

günaydın arkadaşlarım nasılsınız?[QUOTE=*mehlikasu*;15604147]çok kötü bir akşam geçirdim,eşim işe gitmişti,berili banyoda banyo yaptırırken düştü :gitme:
ev hamam gibi oluyor sonra,en ufak hastalık belirtisi olsa öksürse hemen ben suçlu oluyorummafoldumben[/QUOTE]

canım çok geçmiş olsun
iyiki bişey olmamış tontiki nasıl tek banyo yaptryosun iyi cesaret maşllh kiloluda :nazar::nazar:
yinede hemen uyutmasydın gece

günaydınnnnnnnn ben geldim kaç gündür giremedim ne var ne yok bir özetleyin bana bari....

günaydın canım nasılsın
selam kızlar..
kimseler yok buralarda herkes soğuk demeden kıs demeden gesiyormu bakem :KK1:

son misafirleride yolcu ettim..bi oh dedim....
Bugün gelen arkadasın melisadan 3 gün büyük oğlu var...baskasına asla gitmiyor...hep annesine kolları acıp ağlıyor..yada melisayı kucağına alsın ağlıyor..
özendim..evet evet..özendim..kıskandım.melisa hiç böyle yapmuyor beni bi hafta görmese anam nerde diyip bile ağlamaz...ama benim hatam doğduğundan beri hep kalabalığa baskalarına alıstırdım götürdüm kaldım keşke yapmasaymısım

juli üzülme canım
benimide yapışkan gb yapışıyorda ne oluyor
hiçbir iş yapamıyorum
ve çalıştığım halde bu kadr düşkünse
evde otrsaydım ne olurdu bilmyorum
iyi yanları olduğu gb kötü yanları var taşımaktan kucağına almaktan bitkin düşüyorum
gece ağzım bi karış uyuyorum
iş yapmak ne kelime
dinlenmek ne kelime
orda babası otryor ona gitmyor illa benle oyna die bana gelyor bi müddet sonra emin ol artık çıldırma noktasına geliyosun onun için üüzlme
bence

canım dünden beri kendime dert ettğim konuyu yazmışsın..utku malum bana yapışık aynı anlattığın arkadaşının oğlu gibi beden başkasında durmuyor babasında bile..
dün alışverişe gittik ağladı huysuzlandı arabasında durmadı babası kucağına alıyo çığlık çığlığa ağlıyo..utku yapıyo bnu melek gibi oğlum..ben alyorum kucağıma pis pis sırıtıyo babasına..şaştım kaldım nasıl iş..
bugün anneannesiyle teyzeleri geldi onlar gelmişken sıpa hiç iş yaptırmıyo iş yapim dedim ne mümkün..evi süpürene kadar feryat figan..sürekli yakamda..
bağlı olması iy hoşta bu ara hakkikaten çok sıkıldım..akşam babası geldi mutfakları toplim dedim yok durmuyo durmuyo ağlıyo arkamdan..çok sıkıldım ne yap et oyala dedim eşime ee sen annesin sıkıldım ne demek..her yere yetişmek zorundasın..zaten lmoniydi aramız iyice çıldırttı beni..

aynı şeyleri ben yaşıyorum tutku,
artık sinrlerim bozuluyor
babası orda rahat tv izlyor git ona diyorum yok bana yapışıyor
bi müddet sonra yoruluyorum
babası oynatmaya çalışyor bana bakıp ağlıyor yalandan tabi
gözünden yaş gelmyor
sadece vızırtı ağlayak dediğini yaptryor bnde yakında çıldırmazsam iyidir
eşimle sürekli kavga ediyorum bü yüzden
birazda kendine bağımlı yap diye bu kız yüznden papaz oluyoruz
allahtan çabuk geçiyor hırsım sonra düşünyorum
şimdi buğlemi o mu diyor git annene yapış diye
düşünyorum
ama onlarda çok ilgilensin onlara yapışsınar
her sorumluluk bizde :eek:lmaz:

herkese günaydın...
Gecmis olsunc naim cok dikkat et, kis geldi artik e bebeler de yerlerde sürünüyorlar soguk almalari daha kolay artik.

aaaa akannehir gecmis olsun canim, neler olmus öyle. aman ölüp ölüp dirilmissindir. ins. bi daha böyle kötü kazalar yasamazsiniz.
gecmis olsun canim. haklisin esinin tavrini sen daha iyi bilirsin gaha da gerginlik cikacaksa hic söyleme daha iyi. gecmis olsun canim. ins. böyle kazalar olmaz bi daha.

benimki de küvetinden kalkmaya calisiyor. tek basima zor yikiyorum. ben de daha dikkat ediyim o zaman.

bizimki 9 aylik hala disten eser yok. kizlar disi cikmayan tek bebe benimki mi?
selam kızlar..
kimseler yok buralarda herkes soğuk demeden kıs demeden gesiyormu bakem :KK1:

son misafirleride yolcu ettim..bi oh dedim....
Bugün gelen arkadasın melisadan 3 gün büyük oğlu var...baskasına asla gitmiyor...hep annesine kolları acıp ağlıyor..yada melisayı kucağına alsın ağlıyor..
özendim..evet evet..özendim..kıskandım.melisa hiç böyle yapmuyor beni bi hafta görmese anam nerde diyip bile ağlamaz...ama benim hatam doğduğundan beri hep kalabalığa baskalarına alıstırdım götürdüm kaldım keşke yapmasaymısım
kaydirigubbakcemile3 julicim benimki de ayni. annemlere gittigimde anam nerde bile demedi. ben kucagima almak istedigimde gelmedi cünkü ananesi onu hep disarde gezdirince hep ona gitti.
ama julicim seninkinin tersine benimki benden baska kimseyi görmedi bir evin icinde hep birlikteydik yalniz basimiza yine de yabancilara gidiyor. ben 3. aydan sonra emzoitremedim belki ondandir.

canim sen emzirdigin icin sana o kadar bagli belkide. Allah yardimcin olsun.

X