Aşırı geveze kayın babaanne derdi

sadece ilk satırları okuyabildim. ne kadar fazla takılmışsın çok yaşlı bir kadına. tamam de gülümse geç, bunu bile istemiyorsan umursamaz takıl yeter.
bu kadar sorun odaklı olmak zarar.
Okusaydınız devamında kendisinin bana mesaj atıp memenin ucu görünüyor dediğini giydiğim içtiğim gezdiğim her şeye karıştırdığını görürdünüz ben geçtim abimin eşine bile karışıyor çalışmıyor diye

Okusaydınız devamında kendisinin bana mesaj atıp memenin ucu görünüyor dediğini giydiğim içtiğim gezdiğim her şeye karıştırdığını görürdünüz ben geçtim abimin eşine bile karışıyor çalışmıyor diye
o zaman mesajına cevap verme bu durumlarda. cevapsız bırak, sınırı aşan konuşmalarına da aynı şekilde yanıt verme. yanından uzaklaş. zamanla kesmek zorunda kalacaktır. ha o kesmiyorsa sen sınırlarını korur, son noktada en olmadı 'sizi ilgilendirmez' der geçersin.

** memenin ucu görünüyorsa da bunu söylemesi iyi niyetlede olabilir. bu mesaja takılma çok derim. benim gözükse, bana söylenmesini isterdim yani habersiz olmaktansa ama diğer konularda sınırlarını koruyabilirsin

o zaman mesajına cevap verme bu durumlarda. cevapsız bırak, sınırı aşan konuşmalarına da aynı şekilde yanıt verme. yanından uzaklaş. zamanla kesmek zorunda kalacaktır. ha o kesmiyorsa sen sınırlarını korur, son noktada en olmadı 'sizi ilgilendirmez' der geçersin.
Numarasını sildim engelledim direkt. Ve yüzüme söylediğinde diyorum ben istediğimi yaparım. Kayınvalidemle de konuştum beni rahatsız ediyor dedim.o da ne desin benim yanımda ben yabancıyım görümcemin kızı 16 yaşında o kızı ağlattı kız babaannenij üstüne yürüdü sinir krizi geçirdi zor tuttu eşim. Gerçekten bazen pişman oluyorum. Çok seviyorum ama pişman oluyorum. Sanki herkesin kayın ailesi kusursuz gibi geliyor

Kadını herkes azarlıyormuş ve 100 senedir de bu davranışları değişmemiş. Konu sahibi de içini döküyor. Ne çok takmışsın denmesi biraz garip. Maşallah sürahi hanım gibi bir kayın babaanne var karşımızda🤣
Ben olsam bir süre sonra her şeye peki derdim ya da tamam. Büyük ihtimal saracak başka birilerini bulur.

Kadını herkes azarlıyormuş ve 100 senedir de bu davranışları değişmemiş. Konu sahibi de içini döküyor. Ne çok takmışsın denmesi biraz garip. Maşallah sürahi hanım gibi bir kayın babaanne var karşımızda🤣
Ben olsam bir süre sonra her şeye peki derdim ya da tamam. Büyük ihtimal saracak başka birilerini bulur.
bende de böyle bi kayın annanne var, sürekli bi soru didikleme, sürekli bi eleştiri. özellikle bebekten sonra iyice arttı. soru, nasihat, eleştiri döngüsü. ilk başlarda saygıdan bir şey demiyordum ya da dinliyordum uzun uzun. şimdilerde bana göre böylesi iyi deyip kesiyorum. cevap vermek istemediğim soruları da duymazdan geliyorum. sınırlarımızı korumak karşıdaki bilmiyorsa bize düşüyor. dediği çoğu şeye de tamam deyip geçiyorum ki en iyi yol bu zaten.

Bu yastakilerin bugı genelde metafizik oluyor... Bigun yalniz yakalayınca aç bir Dabbe filmi YouTube tan, büyülü cinli sahnelerde "ben bu papaz büyüsünü ispirtoyla yapıyorum, daha güçlü tutuyor" veya "benim cinler böyle yapmaz, saldigim yerden can çikarirlar" filan de yavaşcacik kulağına 🤣 arada bir de gözlerini geriye devirerek arapça bişeyler mırıldan 😁 Bak bakalım bibdaha destursuz selam veriyo mu?

Size biri memenin ucu görünüyor dese sakin olabilir misiniz
Ay sen gözlük numaranı mı büyüttün babaanne nerden gördün meme ucunu?
Bir de şöyle bir senaryo: Alır mışın gözünden gözlükleri kendi gözüne takıp fotoya bakarmış gibi yapıp ooov ooo ooo süpermiş bu gözlükler, bunlarla bakınca akçiğerimin üst lobu bile görünüyor :)

Son düzenleme:
Merhabalar benim derdim de bu. Kendimi tanıtayım resmi nikahımız oldu 1 ay sonra düğünümüz var. Kayınvalidemin kayınvalidesi ara ara onlara geliyor ama yılın çoğunluğu onlarda kalıyor. Biz ne zaman bir araya gelsek aşırı derecede konuştuğu için her şeye muhalefet olduğu için başım ağrıyor. Asla susmuyor. sürekli bir şeyler anlatıyor. Aynı şeyi defalarca duymaktan sıkıldım artık.

nikah oldu. Tebrik etmek için geldi orda babam varken yanımda ve düğüne olduğunu da bildiği halde çocuk yap oğlumun kucağı boş kalmasın. İkiniz de güzelsiniz sizden çok güzel bebekler olur demeye başladı. O kadar sinirlendim ki. Her şeyi soruyor didik didik ediyor her şeye yorum yapıyor. Kayınvalidem Kayınpederim ve görümcemi seviyorum onlarla derdim yok. İyi de anlaşıyoruz. onlar hiçbir şeye müdahale etmediler. Biz bu süreçte ev aldık aileler destek oldu iki tarafın ailesi de. Onlar ev ev gezmedi. Babaanne tutturdu geleceğim diye.

sürekli birlikte değiliz ama birlikte olunca başım 1 hafta ağrıyor. Düğünlerine gideriz. oynamama laf etti. Ben de ona düğünlerde oynanır oturulmaz ki sana kalkıp göbek at demiyorsam sen bana neden bunu diyorsun dedim. Arkamdan sivri dilli olduğumu konuşur olmuş. Kayınvalidemin işi zormuş. Kayınvalidemin doğum gününde giydiğim kıyafete laf etti. Evli olduğumu böyle giyinmemem gerektiğini söyledi. ne giyeceğime ben karar veririm uygun görüp giydiysem kime ne dedim. Sevgilime niye laf demiyorsun karına dedi. sevgilim de neyine laf edeyim çok güzel olmuş dedi. Kalkıp gidecektim ama ortam gerilsin istemedim. Araba aldım Buna da laf etti sevgilimin arabası olduğu için. 1 evde 2 arabaya gerek yokmuş. Araban varken ne gerek vardı her şeyin lüksüne gitmeye dedi. ağzımı açmadan kayınvalidem sen her şeye laf söyleme anne kim ne yaparsa yapsın ayrıca onlar genç öderler asıl nu zamanda almaları lazım dedi. Kazanıyorum alıyorum sizden borç istemedim ya dedim. böyle böyle devam eder yani. Sürekli ailemin ne kadar kazandığını soruyor. Abimin eşi ücretsiz izinde ne zaman çalışmaya dönecek diyor. Annemi Instagramda eklemiş. Annem ne zaman bir düğüne gitse ordan fotoğraf atsa onu aklında tutuyor. Geline takılan altınların lafını ediyor. annemden sildim onu. bana da sürekli istek atıyor kabul etmiyorum. sevgilim hikaye paylaşsa tatile gitsek hemen yorum yapıyor. Gezmeyin biz hiç gezdik mi diyor. Kayınvalidemi örnek gösteriyor o daha hiç gitmedi oralara diyor. gitsin herkesin kendi tercihi dedim. Böyle böyle uzar gider. Hiç mi ben kayınvalidemlere gitmeyeyim ya. Onun yüzünden neden diğerleri ile aram açılsın. Gerçekten artık ruhumu sömürdü yaşlı kadın diyorum ama olmuyor. En son konuşurken dinlememeye başladım. Dürtüp anlatıyor.
Bu babaanne Aykut elmas mı aw

Kayınvalidemi ben çocukluktan beri tanıyorum amcamın eşinin arkadaşıydı ve komşumuz. O da söylüyor yani azarlıyor ben defalarca şahit oldum. Benden önce o söylüyor anne sus diyor. Hep severdim çocukluktan beri. Eşime söyledim böyle böyle diye. Aman duyma etme diyor. Bak ablama kuzenimin eşine anneme diyor. Ama ben yapamıyorum işte. Zorla öğrenmek zorundayım
Aman boşver ozaman, ciddiye bile alma, konuşsun dursun, he he de gülümse

Merhabalar benim derdim de bu. Kendimi tanıtayım resmi nikahımız oldu 1 ay sonra düğünümüz var. Kayınvalidemin kayınvalidesi ara ara onlara geliyor ama yılın çoğunluğu onlarda kalıyor. Biz ne zaman bir araya gelsek aşırı derecede konuştuğu için her şeye muhalefet olduğu için başım ağrıyor. Asla susmuyor. sürekli bir şeyler anlatıyor. Aynı şeyi defalarca duymaktan sıkıldım artık.

nikah oldu. Tebrik etmek için geldi orda babam varken yanımda ve düğüne olduğunu da bildiği halde çocuk yap oğlumun kucağı boş kalmasın. İkiniz de güzelsiniz sizden çok güzel bebekler olur demeye başladı. O kadar sinirlendim ki. Her şeyi soruyor didik didik ediyor her şeye yorum yapıyor. Kayınvalidem Kayınpederim ve görümcemi seviyorum onlarla derdim yok. İyi de anlaşıyoruz. onlar hiçbir şeye müdahale etmediler. Biz bu süreçte ev aldık aileler destek oldu iki tarafın ailesi de. Onlar ev ev gezmedi. Babaanne tutturdu geleceğim diye.

sürekli birlikte değiliz ama birlikte olunca başım 1 hafta ağrıyor. Düğünlerine gideriz. oynamama laf etti. Ben de ona düğünlerde oynanır oturulmaz ki sana kalkıp göbek at demiyorsam sen bana neden bunu diyorsun dedim. Arkamdan sivri dilli olduğumu konuşur olmuş. Kayınvalidemin işi zormuş. Kayınvalidemin doğum gününde giydiğim kıyafete laf etti. Evli olduğumu böyle giyinmemem gerektiğini söyledi. ne giyeceğime ben karar veririm uygun görüp giydiysem kime ne dedim. Sevgilime niye laf demiyorsun karına dedi. sevgilim de neyine laf edeyim çok güzel olmuş dedi. Kalkıp gidecektim ama ortam gerilsin istemedim. Araba aldım Buna da laf etti sevgilimin arabası olduğu için. 1 evde 2 arabaya gerek yokmuş. Araban varken ne gerek vardı her şeyin lüksüne gitmeye dedi. ağzımı açmadan kayınvalidem sen her şeye laf söyleme anne kim ne yaparsa yapsın ayrıca onlar genç öderler asıl nu zamanda almaları lazım dedi. Kazanıyorum alıyorum sizden borç istemedim ya dedim. böyle böyle devam eder yani. Sürekli ailemin ne kadar kazandığını soruyor. Abimin eşi ücretsiz izinde ne zaman çalışmaya dönecek diyor. Annemi Instagramda eklemiş. Annem ne zaman bir düğüne gitse ordan fotoğraf atsa onu aklında tutuyor. Geline takılan altınların lafını ediyor. annemden sildim onu. bana da sürekli istek atıyor kabul etmiyorum. sevgilim hikaye paylaşsa tatile gitsek hemen yorum yapıyor. Gezmeyin biz hiç gezdik mi diyor. Kayınvalidemi örnek gösteriyor o daha hiç gitmedi oralara diyor. gitsin herkesin kendi tercihi dedim. Böyle böyle uzar gider. Hiç mi ben kayınvalidemlere gitmeyeyim ya. Onun yüzünden neden diğerleri ile aram açılsın. Gerçekten artık ruhumu sömürdü yaşlı kadın diyorum ama olmuyor. En son konuşurken dinlememeye başladım. Dürtüp anlatıyor.
Abartiyorsun ve evet sivri dilli son,kaynananın hattına sus nolmus he de gec çokmu zor.

Abartiyorsun ve evet sivri dilli son,kaynananın hattına sus nolmus he de gec çokmu zor.
He oldu bana saygısızlık yapsın ben he diyim geçeyim benim bir karakterim yok mu bana saygısızlık yapan biri sonuçta. Çok zor evet. Benim sınırlarıma müdahale oluyorsa cevabını alır. Dua etsin öyle kalıyor yani

He oldu bana saygısızlık yapsın ben he diyim geçeyim benim bir karakterim yok mu bana saygısızlık yapan biri sonuçta. Çok zor evet. Benim sınırlarıma müdahale oluyorsa cevabını alır. Dua etsin öyle kalıyor yani
Öyle kalıyor derken , ne demek istiyorsun kadinimi döveceksin ??
Onun sana saygısı yoksa senin kendine olsun ! Çokta gözden düşme bence

Öyle kalıyor derken , ne demek istiyorsun kadinimi döveceksin ??
Onun sana saygısı yoksa senin kendine olsun ! Çokta gözden düşme bence
Daha ağır şeyler söyleyebilirim mesela. Kendime saygım olduğu için devam ettirmiyorum muhabbeti. İstemiyorum onunla muhattap olmak evime gelmesin istiyorum çocuğum olduğunda çevresinde olmasın istiyorum. Haddini bilsin artık belli ki diğerleri amann diye diye tepelerine çıkarmış

Şaşıracak ne var hiç şahit olmadınız mı yeni nesil yaşlılar böyle.
Ay yok valla eşimin anneannesi de siİnkinin benzeri ama sosyal medyası yok şükür benimki de aileme 8 saatlik uzaklıktayım bayram da aileme gittim diye bi sürü laf saydı salgın var diyo e salgın kendi kızlarına oğullarına yok

Ay yok valla eşimin anneannesi de siİnkinin benzeri ama sosyal medyası yok şükür benimki de aileme 8 saatlik uzaklıktayım bayram da aileme gittim diye bi sürü laf saydı salgın var diyo e salgın kendi kızlarına oğullarına yok
Sana ne deseydiniz valla ben böyle sessiz kalamam kalamıyorum ya. Ne kadar zor bu evlilik olayı ele karışmak. Her şeyi kendilerinde hak görüyorlar bizim sanki aklımız yok Koca kadın ne yapacağını bilmez

bir araya gelmeyin münkün mertebe. 80 küsür yaşında kadın can çıkar huy çıkmaz. dediklerini duymamaya devam. uzakta otur dürtemesin :KK70: başka yapacak bir şey yok

Of of of bende de bunun kayın anane versiyonu var çok zor gerçekten. Bayram yaklaşsın ağlıyorum ilk gecesi onda yemek yenir... sigara içiyorum içme bırak şöyle zararlı böyle zararlı susuyorum. Omzu açık kazak giymisim omuzlarıma vurup boyle istemem diyo. 15 tane torunu var evinden koltuk taşıtacak benim esimi çağırıyor. Birgün eşimi arıyor annen neden açmıyor???? Biz evliyiz?? Ayrı evlerdeyiz annesi niye açmıyor biz ne bilelim kanser sebebi kadın. Sevmediğimi herkese söyledim onun yapısı öyle boşver bişey deme şaka yapiyo diyolar. Şaka iki taraf gülünce şaka olur ben sinir krizi geçiriyosam o şaka değildir. Bence cevap vererek iyi yapıyorsunuz tabiki ama emin olun onların istedikleri de sinir olmanız. Mutlu oluyorlar siz sinir oldukça daha çok yapıyorlar nasıl kurtuluruz bilmiyorum ama sanırım toprak çağırsın diye dua etmekten başka çaremiz yok

X