2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

anam bu ne soğuk yaa nasıl atlatıcaz bu kışı biz. :uhm:
markete gittim herseyim sırılsıklam oldu ins. hasta olmam...
bide akşama misafirler var dısarı cıkıcaz yemeğe falan uff nereye gidicez bu havada..
allahtan hala annem burdada melisa evde kalırr
bide pazar günü baska misafirim gelcek bugünden poğaca yapsam pazara bayatlarmı yoksa bidaha asla yapamam annemde yarın gidiyo neepicem yaaa

anam bebler yürümeye baslamıs biizmki anca yatağında kalkıp dikiliyo onun mutluluğunu yasıyoz :roflol:

Julicim haftaya hava sıcaklığı 12 derece artacakmış bu güzel haber bence poğaca bayatlar canım ama nofrostun üst bölgesine koyup pazar günü çıkartıp ısıtırsan bişey olmaz tazeliğini koruyor öyle canım.

kız dünüş sen nasıl öyle bir saflık yaptın kız birde muhasebeci olacan kaydirigubbakcemile3 şimdi okuyabildim giremedim k.k. çık patronun karşısına konuş bu senin yasal iznin ben salaklık yaptım doğum iznimi adam gibi kullanmadım bari ama emzirme iznimi kullanıyorum kullanıcamda sonuna kadar .bunlara bırakarsan hayatta hakettiğini vermez özel sektör cok acımasız canım ben bunu öğrendim ikinci bebemde ozaman öttüreceğim çalıştığım yeri bütün izinlerimi sonuna kadar kullanıcam. çıkar kanunu netten geç patronunun karşısına o seni idare edemeyeceğini söyleyen kızı muhatap bile alma canım.

Julicim haftaya hava sıcaklığı 12 derece artacakmış bu güzel haber bence poğaca bayatlar canım ama nofrostun üst bölgesine koyup pazar günü çıkartıp ısıtırsan bişey olmaz tazeliğini koruyor öyle canım.

kız dünüş sen nasıl öyle bir saflık yaptın kız birde muhasebeci olacan kaydirigubbakcemile3 şimdi okuyabildim giremedim k.k. çık patronun karşısına konuş bu senin yasal iznin ben salaklık yaptım doğum iznimi adam gibi kullanmadım bari ama emzirme iznimi kullanıyorum kullanıcamda sonuna kadar .bunlara bırakarsan hayatta hakettiğini vermez özel sektör cok acımasız canım ben bunu öğrendim ikinci bebemde ozaman öttüreceğim çalıştığım yeri bütün izinlerimi sonuna kadar kullanıcam. çıkar kanunu netten geç patronunun karşısına o seni idare edemeyeceğini söyleyen kızı muhatap bile alma canım.

canım ben diyorum ya bi konuşuldu öyle kaldı
bu ay bitcekti netten bakıyım dedi sonra kafam dank etti
birde muhasebiciym ama burda ilk hamile bendim
yani kçalışanların ya çocuğu yok yada büyümüşler çocukları
onlrda bişey demedi bnde öyle kaldı ama
konuşucağım canım
ben hiç böyle bir hata yapmamıştım
allahm sinir oluyorum hatrladıkça

arzum yoğurt makinası 45 e düşmüş 70 e almıştım ben..ne alsam ben aldıktan sonra ndirime giriyo..bahtsız bedeviyim sanırım

ha şöyle aferin yola gel..oğlum melsayı özlemiş bi yanımda olsada bende bu sefer onun saçını başını yolsam diyokaydirigubbakcemile3

yirim ben onu
bizimki artık sac yolmuyo turmalıyo :KK1:
yüzümü bir görseniz ahahaaa kedi tırmalamıs gibi iki yanağımda çizik..

ben çok memnunum o aletten canım. ege bayağı kendi kendine evin içinde tur atıyor onunla. arada kitabın sayfasını çeviriyor. tekrar yürümeye devam:KK1:
canim bizimkinin kitabi mitabi yok aa ben baska bisye mi aldim yoksa bir de cok emin bir sekidle bi arkadasim almis ondan alacagim dedim :) ne kadinim ya cok emindim seninkinden aldigima bak bizimkinin linki bu Ergo Gym Bebek İçin Yürüme Oyuncağı
ama daha burak beceremiyor kendisi tembel de biraz daha emeklemiyro bile surunuyor nerde buna tutunup yuruyecek
inanırmısnız ben daha kızımı bi bayramlık aldım
doğumdan ilk dört ay hep annem aldı ben bi kaç bişey almıştım
sonrasında
o kadr çok hediye geldiki hatta yazlık 1 defa giydirdiğim o kadr çok kıyafeti varki
boşa gitti hepsi
ama bnde en az 4tane almam lazım evde olmuyor
dışarı kıyafetide filitlli kadife şort ve pantolonlardan alcam çok hoşuma gidiyor öyle

slm jasmin
yürüme arkadaşı almışsın hayrlı olsun
bizimkız çok tutumlu üretken maşllh
dün akşam yürütecine tutunup onla yürüyor
ben mutfaktayken eşim geldi koşarak gel dedi
gittim ki ona tutunmuş odada geziyor
biz hiç göstermedik bile
allahım ne güldüm
tutunarak kalkıyor koltuğa inş kısa zamnda yürür
sen yazınca aklıma geldi
saol canim massallah bugleme ne kadar becerikli annesi tutumluy degil becerikli denir ona bizimki nerdeee tutunup kalkacak donup surunuyro sadece ama anasi pek hevesli oglunun tembelligini goz ardi edip sanki yuruyecekmis gibi gidip aliyor boyle ivir zivirlari iste bir de ben yurutec almadim erkek bebekelre zararli diyolar ya onun yerine hakkimizi bundan yana kullandim ama zaten de yanlis bisey almisim sanirim :) neyse elbet ben de gorurum burakin kalkip tutunup yurudugu gunu sabirla bekliyorum
anam bebler yürümeye baslamıs biizmki anca yatağında kalkıp dikiliyo onun mutluluğunu yasıyoz :roflol:
hayatim kalkip dikiliyomus bak ne guzel burak daha yattigi yerden kendi kalkmiyo bile anasi kaldiracak emeklemiyro da surunuyor donuyor kime cekti bu cocuk ya anasi tembel degildir ama kesin abbasi babasi rahatina duskun ne olacak avde surekli su sekidleyiz kaldir poponu burakcim bak arkadaslarin neler yapiyomus sen daha otur oturdugun yerde diyorum o da haaa evet anen diyip cok sozumu dinliyor ya
yirim ben onu
bizimki artık sac yolmuyo turmalıyo :KK1:
yüzümü bir görseniz ahahaaa kedi tırmalamıs gibi iki yanağımda çizik..

benim de ayni canim tum gogsum boynum kollarim cicikler tirmiklar icinde o degil goren baska bisey sanacak :)

bizde playskool un ılk arabamı varya onu almıstık oda yurumeye yardımcı oyuncak gıbı oluyo ama benım sıpada henuz onu kullanmayı beceremıyo. koltukta tutunarak yuruyo ama o oyuncaklar ıcın henuz cok erken mı sonu gördum.yanı en azından bızım ıcın...

hante baktim canim simdi playskoolunki de cok guzel gozukuyor hem cift fonksiyonluymus uzerine de oturulabiliyormus gormemistim daha once

iyi geceler hanımlar.
zeynebi uyuttum, kocayı uyuttum takılıyom böyle.
az önce yazlık kışlık yaptım, yani kışlıkları çıkardım, olmayanları ayıkladım..
nasıl soğudu birden böyle havalar ya... bu hafta sonu izmite gidecektik yer bile ayırtmıştık iptal ettik haliyle.
ama ben tekrar düzeleceğini umuyorum. çok erken daha kış için yaaaaa.
geçen sene hamileyken hala yazlık kıyafetler giyiyoduk bu zamnlar

zeynep iki gecedir ki aramızda yatıyor. çok üstünü açtığı için, ben de hala tulum alamadığım için çözümü bunda buldum ama annem kızdı, öyle alıştıracaksın falan diye. benim de o kadar hoşuma gidiyor ki onunla yatmak.

bu arada geçen sırtım açık kalmış emzirirken belim tutuldu 2 gün ağrıdan mahvoldum. alttan çıtçıtlı badilerimi çıkardım şimdi çok rahat ettim. bu badilerin emzirme için olanı var mı acaba kızlar?

slm jasmin
yürüme arkadaşı almışsın hayrlı olsun
bizimkız çok tutumlu üretken maşllh
dün akşam yürütecine tutunup onla yürüyor
ben mutfaktayken eşim geldi koşarak gel dedi
gittim ki ona tutunmuş odada geziyor
biz hiç göstermedik bile
allahım ne güldüm
tutunarak kalkıyor koltuğa inş kısa zamnda yürür
sen yazınca aklıma geldi[/QUOTE]

maşallah yavruya. hemen kalkar o,pıtır pıtır yürümeye başlar. ay çok şeker...
yalnız dikkat et de tam yürüyecekken düşüp korkmasın. korkarsa yürümeyi öğrenmesi duraklayabilir.

size maşallah. bizim kız daha onu bile yapamıyo..
anca otursun, onu da sevmiyo atıyo kendisini geriye. yatıncada başlıyo ıııııııııhhhh ıhhhhhhhh güya beni kaldır. kaydirigubbakcemile3 tembel bu kız. kaydirigubbakcemile3

az önce okudum da öksüren bebişler varmış. diş çıkaran bebeklerde de öksürük olur. bi de kulaklarıyla çok oynarlarmış.

tam hasta olma havası var. allah yavrularımızı korusun, hasta bebiklere de şifalar versin inşallah..

kızlar nerelerdesiniz kimse yokmu demir uyurken hemen size bakayım dedim kimse yok öptüm hepinizi

günaydın kızlar gece 03 te yatıp sabah 11 de kalkıyoruz düzen müzen kalmadı ya . gece yatıramıyorum bi türlü. ay emekliyorlar ama gidip gidip taşa oturuyor sanki mahsus yapıyo eller buz gibi oluyor. bende çözümü annem pantolon ördürmüştü onları çıkardım örgü pantolon giydirdim sıcacık oldu giysin evde sıpa hasta olacak diye korkuyorum. sonbaharı göremeden kış geldi ya bugün kışlıkları çıkaracagım.

X