2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

maşallahhh:nazar:

biz 8 ay bitti daha 7 kiloyu göremedik. tamam erken doğdu, buna da şükür ama biz hep 10.ayda yaşıtlarını yakalayacak diye hesaplamıştık.
kilo alımı öyle durdu ki şu anda 14.ayda yakalıyor ancak.
yani siz bu ay 100 gr daha az aldı diye endişelenirken benimkinin normaline yetişmesine 6 ay var ve sadece 400 gr kadar aldı.
ki hala en az 800 grla gitmesi gerekirken.
ne yapayım almıyor, yemiyor. yemesin istemiyorsa.
benim için daha önemli olan motor hareketleri, göz takibi, uayaranlara tepkisi.
8 aylık bebek gelişiminde olmasa da 7 aylık bebeğin yaptıklarını yapabiliyor ve benim içn yeterli.
gelişimini kilosundan değil, aylık yapması gereken hareketlerden ölçün.
benim doktorum kendi kızını; kendi kendine yürüyüp tartıya çıkana kadar kilosuna bakmamış.çok önemli birşey olsa böyle birşey yapmazdı herhalde.[/B]

akannehirakannehirakannehir

çok akıllıca doktorunun yaptığı, boş bir kilo olacak da ne olacak be canım...gelişimi iyi olsun yeter...küçük doğmuş, az ki,lo almış dert mi...Ayazım için az mı dua ettim ben, esmere söylemedim ama az mı kestim umudumu, şükürler olsun, gördüm cin gibi bal gibi...sağlığı yerinde, zeka desen cin gibi...kilosu boyu da normal, e daha ne yani...Allahım sağlıklarını versin, gerisi boş...

kızlar dün domatesli muhacir böreği yaptım çok güzel olmuştu kayınvalidem ayıla bayıla yedi çok güzel olmuş diee.çok basit size değişk bi öneri

çok akıllıca doktorunun yaptığı, boş bir kilo olacak da ne olacak be canım...gelişimi iyi olsun yeter...küçük doğmuş, az ki,lo almış dert mi...Ayazım için az mı dua ettim ben, esmere söylemedim ama az mı kestim umudumu, şükürler olsun, gördüm cin gibi bal gibi...sağlığı yerinde, zeka desen cin gibi...kilosu boyu da normal, e daha ne yani...Allahım sağlıklarını versin, gerisi boş...

Kartal'a yattığımız gece Lale'yi aramıştım ağlayarak saat 01:30 falandı herhalde. sen daha gebeydin aramadıydım seni korkma diye.
Demiştim bu iş bitti Lale, buraya kadarmış gidiyor Ayaz. Bende kesmiştim yani umudumu.
O kadar kesmişim ki hatta sütüm bile gitmişti o gece.
Ayy aklıma geldi gene yavv

Hee cin aldı şimdi ayaz'da bizi çarpıyor aklı sıra.
Park yatağının kenarlarına tutunup kendini yukarı çekiyor. Az kaldı dizinin üstüne kalkar.
Bu hafta alt kata postalamalı onu.

sen ne arsız bişey çıktın yavv akannehir
arkamı dönmeye geliyor parmak havada geliyorsun vallaha :roflol:

bende artık bizim çorbalardan veriyorum.
dün bizim pilavımızdan yedi hatta.
yoğrtla karıştırdım bildiğin yağlı tuzlu pilavı yedi4-5 çay kaşığı.

işte kızım birbirinize daha şimdiden sabrınızı deniom ben kaydirigubbakcemile bakem diom hanginiz daha cadalozsunuz.yoksam ortalığ karıştırmak fln hiiiç istemem ben sempatiksalakcinni
bak benim dünürüm ne derse ben ok.diom kız evi sonuçta alıncaya kadar -tatlicadiarzu-

hee bende yediğimiz herşeyden veriom vermezsem adam kıyameti kopartıyor ver diye. akşam söylemesi ayıp değilse lahmacun yiyoduk paşada masada çorbasını içiodu ama noldu çorbayı bıraktık lahmacuna saldırdık sonra üstüne birde sütlü nuriye yedik sonra da bütün gece su içtik durduk ben gece yatınca oğluşuma hiiç bişey vermiyorum su dışında akşam 9 da doyururum sabah 7ye kadar başka bişey yok.

kızlar dün domatesli muhacir böreği yaptım çok güzel olmuştu kayınvalidem ayıla bayıla yedi çok güzel olmuş diee.çok basit size değişk bi öneri

dünürüm ver tarifini bakalım canım benim bizde muhacırız ama nasıl börekkine o ? yoksam dünürüm sizdemi muhacırsınız ?

işte kızım birbirinize daha şimdiden sabrınızı deniom ben kaydirigubbakcemile bakem diom hanginiz daha cadalozsunuz.yoksam ortalığ karıştırmak fln hiiiç istemem ben sempatiksalakcinni
bak benim dünürüm ne derse ben ok.diom kız evi sonuçta alıncaya kadar -tatlicadiarzu-

hee bende yediğimiz herşeyden veriom vermezsem adam kıyameti kopartıyor ver diye. akşam söylemesi ayıp değilse lahmacun yiyoduk paşada masada çorbasını içiodu ama noldu çorbayı bıraktık lahmacuna saldırdık sonra üstüne birde sütlü nuriye yedik sonra da bütün gece su içtik durduk ben gece yatınca oğluşuma hiiç bişey vermiyorum su dışında akşam 9 da doyururum sabah 7ye kadar başka bişey yok.

ohh menüye bak, bi de acılı adana verseydiniz.
olm nazi kampında mısınız siz.
akşam 9-sabah 7 sadece su.

ama duruyorsa bravo valla. ben suyla kandıra kandıra 8 saat uyutabiliyorum. 2 saat daha durmuyor.

Ulan dinir ne diyem olm sana ağlattın bak durduk yere işyerinde beni. Bi git yaa offff

kız biz de buralarda seni hep andık dualar ettik senin için zor günler geçirdin ama bak ayaz kocaman sıpa oldu yaşanması gerekiomuş yaşadın mevlam birdaha acı bişeyini göstermesin.hep böyle mutlu sağlıklı huzurlu olun yakalar yavaş ta olsa hızlıda olsa ayaz yaşıtlarını yakalar kilo değil önemli olan sende söylüosun çevreye karşı izlenimleri hareketleri.

öğretmenim laftan anlamıyolar da bakalım zamanla bulcaz bi yolunu

semer ben yoktum senin doğum yaptığın zamanlarda ama üzülme şimdi bak ne güzel sağlıkla sıhhatle kucağımızdalar

kız biz de buralarda seni hep andık dualar ettik senin için zor günler geçirdin ama bak ayaz kocaman sıpa oldu yaşanması gerekiomuş yaşadın mevlam birdaha acı bişeyini göstermesin.hep böyle mutlu sağlıklı huzurlu olun yakalar yavaş ta olsa hızlıda olsa ayaz yaşıtlarını yakalar kilo değil önemli olan sende söylüosun çevreye karşı izlenimleri hareketleri.

Allah razı olsun herkesten. mini boyutlarda bebem var işte iyi böyle.
ağırlaştıkça taşıması zor oluyo zaten kaydirigubbakcemile3

öğretmenim laftan anlamıyolar da bakalım zamanla bulcaz bi yolunu

semer ben yoktum senin doğum yaptığın zamanlarda ama üzülme şimdi bak ne güzel sağlıkla sıhhatle kucağımızdalar

yok canımm üzülmüyorum geliyorlar işte arada bana sonra gidiyorlar

:n
hoşbuldum güzel annecikler...
sivricim başladım bu gün, bitti artık izin filan, bıraktım Gözdemi ütülüye geldim...
ceyce bilmem ne istiyor bu esmer karısı benden yaaa...bıktım yaaa...
saa hesap mı verecem nan dinir...yanlış saymışım olm, cuma diil perşembeymiş, elleme feysimi...intikamım acı olur heee...

kız ütülümü bakıyo bebeye çalışmıyomu sizler varya az fena değilsiniz bebeleri baksın diye herifleri işlerin ettiniz....

ee saat kaçta çıkıyon süt iznini nasıl kullanıyon ben 6 ayı dolana kadar öğleye kadar çalıştım bugünden itibaren 2de çıkcam 2:30da evdeyim...

sivri gayet iyi kilosu tatlım, gözdem de 7800 67.5 cm...300 gr kilosu fazla 4 cm boyu uzun normalden gayet iyi dedi...yaa ben mi anormalim hiç kiloyu problem etmiyorum...

benimkide 20 ocak doğumlu çok tombiş değil normal kilolu bi beek bizimkiler....

olurum...dün ütülüye hazırladığım kahvaltıoyı anlattım adamın gözleri :bbo: oldu...ben de koyuyorum ceviz, pekmez...tarhana çorbası yedirdim, yoğurt çorbası yedirdim, kusana kadar yesin napim...akşam balık yedirecektim nerdeyse de kızartılmış diye vazgeçtim...çok genişim çokkk....

kız siz genemi hala balık yiyonuz tam hamsi ailesi....naniknanik

balık için erken değilmi 8. aydan itibaren diye biliyom...

[

:nazar::nazar:

Kartal'a yattığımız gece Lale'yi aramıştım ağlayarak saat 01:30 falandı herhalde. sen daha gebeydin aramadıydım seni korkma diye.
Demiştim bu iş bitti Lale, buraya kadarmış gidiyor Ayaz. Bende kesmiştim yani umudumu.
O kadar kesmişim ki hatta sütüm bile gitmişti o gece.
Ayy aklıma geldi gene yavv

Hee cin aldı şimdi ayaz'da bizi çarpıyor aklı sıra.
Park yatağının kenarlarına tutunup kendini yukarı çekiyor. Az kaldı dizinin üstüne kalkar.
Bu hafta alt kata postalamalı onu.

ohh menüye bak, bi de acılı adana verseydiniz.
olm nazi kampında mısınız siz.
akşam 9-sabah 7 sadece su.

ama duruyorsa bravo valla. ben suyla kandıra kandıra 8 saat uyutabiliyorum. 2 saat daha durmuyor.

ben geçen çiğ köftenin sosundan verdim ağzına hoşuna bile gitti anası babası gibi sevecek acıyı

delf maaşallah bebişine alkisalkisalkis

maşallah ege ye :nazar:

sağolun kızlar
hoşbuldum güzel annecikler...
sivricim başladım bu gün, bitti artık izin filan, bıraktım Gözdemi ütülüye geldim...
ceyce bilmem ne istiyor bu esmer karısı benden yaaa...bıktım yaaa...
saa hesap mı verecem nan dinir...yanlış saymışım olm, cuma diil perşembeymiş, elleme feysimi...intikamım acı olur heee...

hoşgeldin canım. hayırlı işlerrr

ohh maşallah ne güzel.
tekrardan uyumak güzelmiş değil mi aklinialirimsmile[/B]

iyi geldi valla canım

sağol canım

kızlar ütülü koca mı demek

bende tam onu soracaktımsempatiksalakcinni

dünürüm ver tarifini bakalım canım benim bizde muhacırız ama nasıl börekkine o ? yoksam dünürüm sizdemi muhacırsınız ?

dünürcüğüm
Benim baba taraıfı selanik göçmeni anne tarafım kafkas çerkez karışık bi durum var yanii:roflol: ama ben çerkezliği kabul ediyorum muhacirliği değil:dilcikar:
hamur açmadım tabiki hazır yufka aldım 6 adet yaprak yani
kıymayı azıcık kavurdum
soğanları güzelce kare kare doğradım üzerien tavaya
onlar az pempelşti sonra yeşil biberi koydum onlarda öldü
sonra domtesi çektim rondoda onu eklerdim baharat koydum soğumaya bıraktım
normal fırın kare tepsiye 3 adet altta gelecek şeklde aralrını az yağlayark yerlştrdim yufkaları
sonra hazırdığım malzemeleri çok yağını ve suyunu koymadan bir bütün şeklde serpiştrdim üzerinede 3 yufka aralarına az yağ serpiştrek yufkalrı yerlştrdim fırınıa sürdüm
içindeki malzeme yağlı olduğu için aralsına az yağ koymak lazım yoksa börek yağlı ve ağır olur

kızlar tissif ederim 2 sayfa önce denize gitsemmi acaba diye sormuştum sizden tık yok tiiisif ederim esmer ağlama lan bu sıcakta çekilmez
kız feyza sen muacirmisin kız afferin saaa börek yapmışın tebrik kondurdum sanada

kızlar tissif ederim 2 sayfa önce denize gitsemmi acaba diye sormuştum sizden tık yok tiiisif ederim esmer ağlama lan bu sıcakta çekilmez
kız feyza sen muacirmisin kız afferin saaa börek yapmışın tebrik kondurdum sanada

nereye gideceksin canım bebeğini rahat ettirebileceğin bi ortamsa git tebi durduğun hata

X