2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

şimdi annemle yine tartıştık ağlamamak için zor duruyorum sadece Kuzey kahvaltısını yedimi diye sordun biraz az önce yemiş bende biraz geç değilmi dedim beni zor durumda bırakıyorsun ben istemiyormuyum yemesini ağzını açmıyor tükürüyor işte diye bana bağırdı yoruldum sıkıldım ya kimseye bişey soramayacakmıyım

annen demek ki sen sürekli hesap sorar tarzda yada olumsuz yaklaştığın için bunu da öyle anlamış.
ya da o anda kuzeyle uğraşıyordu canı burnundaydı sen sorunca sinirleri boşaldı. olur yani böyle şeyler.

bu yemek konusu hepimizi geriyor boşyere kırıcı oluyoruz hepte kendime söylüyorum aramayayım gündüz diye ama ne yapayım merakta ediyorum offff allahım ya offf

yaa ara tabiki de aramadan da durulmuyor ki.
1 kere ara günde.

boşverilmiyo işte esmerim yaa

geçen cuma oğlumu kontrole götürdüm dedim çok iştahsız ve zayıf..

peki dedi koy bakalım tartıya koydu ve 7,400 geldi tam 6 aylıkken

tabloya baktı ve 2,870 kilo doğan bebeğin neresi zayıf diye bi çekti fırçayı...

bide demezmi

biz doktorlarn bebeğin kilosunun iyi olupta hala şikayet ederlerse sorun bebekte değil annede var diyoruz dedi...

ben dumur...akannehir

bide baktı dişi patlamış oğlumun demek o geceki ağlaması ondandı çok mutlu oldum dişini görünce...kaydirigubbakcemile2

he bide kan sayımı istedi ve kansız çıktı oğlum mafoldumbenmafoldumben

valla süper demiş doktorunç
biz 8 ay bitti daha 7 kiloyu göremedik. tamam erken doğdu, buna da şükür ama biz hep 10.ayda yaşıtlarını yakalayacak diye hesaplamıştık.
kilo alımı öyle durdu ki şu anda 14.ayda yakalıyor ancak.
yani siz bu ay 100 gr daha az aldı diye endişelenirken benimkinin normaline yetişmesine 6 ay var ve sadece 400 gr kadar aldı.
ki hala en az 800 grla gitmesi gerekirken.
ne yapayım almıyor, yemiyor. yemesin istemiyorsa.
benim için daha önemli olan motor hareketleri, göz takibi, uayaranlara tepkisi.
8 aylık bebek gelişiminde olmasa da 7 aylık bebeğin yaptıklarını yapabiliyor ve benim içn yeterli.
gelişimini kilosundan değil, aylık yapması gereken hareketlerden ölçün.
benim doktorum kendi kızını; kendi kendine yürüyüp tartıya çıkana kadar kilosuna bakmamış.
çok önemli birşey olsa böyle birşey yapmazdı herhalde.

günaydın kızlar
esmer ne güzel eger yiyorsa ayaz ben bulamaç yapınca kesinlikle yemiyo tektekte verince tereyag ceviz veremiyorum.birde pekmezle peynir vermeyin diyorlar . geçen gün parka bi kız bana bebegin üç yaşına gelene kadar ceviz yada fındık verme dedi ona doktoru verdirmemiş neden dedim ceviz yada fındık bebegin cigerine kaçabiliyormuş öyşe kaç ameliyat yaptık demiş korktum şimdi vermiyom bende.

hoşgeldin bettyy

ben evriyorum valla pekmezle peynir. ayy ne kaa geniş oldum allahım ben bu evlattan sonra zemuszemus
ben cevizle fındığı rondodan çekip veriyorum. benim doktor ver dedi, çok faydalı dedi.

hoşbuldum güzel annecikler...
sivricim başladım bu gün, bitti artık izin filan, bıraktım Gözdemi ütülüye geldim...
ceyce bilmem ne istiyor bu esmer karısı benden yaaa...bıktım yaaa...
saa hesap mı verecem nan dinir...yanlış saymışım olm, cuma diil perşembeymiş, elleme feysimi...intikamım acı olur heee...

hoşgeldin ayazın k.validesi nasıl geçti tatil? bu dünürün ne istio kız senden betty kaydirigubbakcemile2

kızını istiyorum :KK1:

esmer prematureler 3 yasına kadar yalkalıyabiliyorlarmiş yasıtlarini.sen zaten masallah çok mantiklisin...bu sıcaklarda kimse bisey yiyemiyor onlarinda yemek istememesi dogal

sağol canım. ama evet çok sıcak bunalıyorlar.
bak mesela bugün sabah 06:30'da kalktı bu saate kadar sadece yarım kase kahvaltı yemiş o kadar.

slm kızlar. bir rapor istediler onu yaptım geldim. ege dün gece de aynı şekildeydi uslu mu uslu :nazar: huy değiştirdi sanırsam

ohh maşallah ne güzel.
tekrardan uyumak güzelmiş değil mi aklinialirimsmile

sivricim başladım bu gün, bitti artık izin filan, bıraktım Gözdemi ütülüye geldim...
saa hesap mı verecem nan dinir...yanlış saymışım olm, cuma diil perşembeymiş, elleme feysimi...intikamım acı olur heee...

özlemişim olm senle pembe sayfada tepişik etmeyi.
ama gene de face'de kendim özgürce takılmak iyi olcuk.
alfabeyi yazmaya başlıyorum duvarına şimdi :lepi:

sivri gayet iyi kilosu tatlım, gözdem de 7800 67.5 cm...300 gr kilosu fazla 4 cm boyu uzun normalden gayet iyi dedi...yaa ben mi anormalim hiç kiloyu problem etmiyorum...

özlemişim olm senle pembe sayfada tepişik etmeyi.
ama gene de face'de kendim özgürce takılmak iyi olcuk.
alfabeyi yazmaya başlıyorum duvarına şimdi :lepi:

kess dinir..bırak feysimi elleşme...
saa kız mız yok...vazcaydım ben...hhııııhhhh.....

bi anormal de ben varım işte, bulduk birbirmizi
ama ben kaa geniş olamazsın sen zemuszemus

olurum...dün ütülüye hazırladığım kahvaltıoyı anlattım adamın gözleri :bbo: oldu...ben de koyuyorum ceviz, pekmez...tarhana çorbası yedirdim, yoğurt çorbası yedirdim, kusana kadar yesin napim...akşam balık yedirecektim nerdeyse de kızartılmış diye vazgeçtim...çok genişim çokkk....

betty hoşgeldin

hoşbuldum cnm...

rengarenk ortadan soylersin
ben de çekiniyorum boyle çocuklarin hep kıyaslanması,onlari hiç iyi etkilemeyecek diye.insan ister istemez kıyaslıyor ama yapmamak lazim de,çok dikkat etmeliyiz falan desen

sen az cook dünürünü tanırsın yüzsüz bu esmer birde arsız arsız kızını dio sen yokken arkandan atııp tutuo dünür şöyle dünür böyle gittik ankarayada kızıyla oğlum beraber yattıda alcezz kızı artık namusumuz olduda fln (heeeyyy bozuom işte aranızı )sempatiksalakcinni kaydirigubbakcemile2

slm kızlar. bir rapor istediler onu yaptım geldim. ege dün gece de aynı şekildeydi uslu mu uslu :nazar: huy değiştirdi sanırsam

maşallahhh:nazar:

biz 8 ay bitti daha 7 kiloyu göremedik. tamam erken doğdu, buna da şükür ama biz hep 10.ayda yaşıtlarını yakalayacak diye hesaplamıştık.
kilo alımı öyle durdu ki şu anda 14.ayda yakalıyor ancak.
yani siz bu ay 100 gr daha az aldı diye endişelenirken benimkinin normaline yetişmesine 6 ay var ve sadece 400 gr kadar aldı.
ki hala en az 800 grla gitmesi gerekirken.
ne yapayım almıyor, yemiyor. yemesin istemiyorsa.
benim için daha önemli olan motor hareketleri, göz takibi, uayaranlara tepkisi.
8 aylık bebek gelişiminde olmasa da 7 aylık bebeğin yaptıklarını yapabiliyor ve benim içn yeterli.
gelişimini kilosundan değil, aylık yapması gereken hareketlerden ölçün.
benim doktorum kendi kızını; kendi kendine yürüyüp tartıya çıkana kadar kilosuna bakmamış.çok önemli birşey olsa böyle birşey yapmazdı herhalde.[/B]

akannehirakannehirakannehir

sced,
benim doktorum kendimiz için yaptigimiz çorbalardan verebilecegimizi soyluyor ayrica oyle sebze haslatip çorba yaptirmiyor

gerçi ben vermedim daha ama

günaydın anaların en güzelleri nasılsınız bende doğumdan beri saçlarımı boyatıcam bende ya karamel yada kalın balyaj attırcam ama saçlarım çok dökülüyo diye kuaförüm bekleyek diyo bende onu dinliyom
yeğnim ve oğlum deniz yada havuz istiyolar çağan araara öksürüyo napsam kaararveremedim akıl verin bana yeğnim haftasonu gidicek bana egzmeye geldi

sen az cook dünürünü tanırsın yüzsüz bu esmer birde arsız arsız kızını dio sen yokken arkandan atııp tutuo dünür şöyle dünür böyle gittik ankarayada kızıyla oğlum beraber yattıda alcezz kızı artık namusumuz olduda fln (heeeyyy bozuom işte aranızı )sempatiksalakcinni kaydirigubbakcemile2

sen ne arsız bişey çıktın yavv akannehir
arkamı dönmeye geliyor parmak havada geliyorsun vallaha :roflol:

sced,
benim doktorum kendimiz için yaptigimiz çorbalardan verebilecegimizi soyluyor ayrica oyle sebze haslatip çorba yaptirmiyor

bende artık bizim çorbalardan veriyorum.
dün bizim pilavımızdan yedi hatta.
yoğrtla karıştırdım bildiğin yağlı tuzlu pilavı yedi4-5 çay kaşığı.

X