2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ilahi esmer güldürdün beni opuyorumnanaktan
ben kilo işine takmıyorum ama etrafımdakiler taktırıyo ya
bi de biz yeni 3 geliniz 3 ümüzünde bebeği küçük aralarında 5 6 ay var kayınvalideler yarışa giriyo cahiller işte nolcak sinir oluyorum aklıma geldi yine alsanaalsanasmile

bu yemek konusu hepimizi geriyor boşyere kırıcı oluyoruz hepte kendime söylüyorum aramayayım gündüz diye ama ne yapayım merakta ediyorum offff allahım ya offf

kız daha iyi ya işte değişik kadınla evliymiş gibi olsaydı birazda :roflol:

anam benimki bu gidişle 1 yaşında bile yakalayamayacak yaşıtlarını.
yediği sadece bu kahvaltı, bunun da hepsini bitirmiyor zaten. genelde yarım ya da 3/4 kase yiyor.
yaa elbet semirecekler boşverin şu kilo işini.

boşverilmiyo işte esmerim yaa

geçen cuma oğlumu kontrole götürdüm dedim çok iştahsız ve zayıf..

peki dedi koy bakalım tartıya koydu ve 7,400 geldi tam 6 aylıkken

tabloya baktı ve 2,870 kilo doğan bebeğin neresi zayıf diye bi çekti fırçayı...

bide demezmi

biz doktorlarn bebeğin kilosunun iyi olupta hala şikayet ederlerse sorun bebekte değil annede var diyoruz dedi...

ben dumur...akannehir

bide baktı dişi patlamış oğlumun demek o geceki ağlaması ondandı çok mutlu oldum dişini görünce...kaydirigubbakcemile2

he bide kan sayımı istedi ve kansız çıktı oğlum mafoldumbenmafoldumben

boşverilmiyo işte esmerim yaa

geçen cuma oğlumu kontrole götürdüm dedim çok iştahsız ve zayıf..

peki dedi koy bakalım tartıya koydu ve 7,400 geldi tam 6 aylıkken

tabloya baktı ve 2,870 kilo doğan bebeğin neresi zayıf diye bi çekti fırçayı...

bide demezmi

biz doktorlarn bebeğin kilosunun iyi olupta hala şikayet ederlerse sorun bebekte değil annede var diyoruz dedi...

ben dumur...akannehir

bide baktı dişi patlamış oğlumun demek o geceki ağlaması ondandı çok mutlu oldum dişini görünce...kaydirigubbakcemile2

he bide kan sayımı istedi ve kansız çıktı oğlum mafoldumbenmafoldumben

sizinde ilk inciniz çıktı demekki hayırlı olsun bol ısırıklar atsın inşallah.canım kansızlığı için ne önerdi peki

şimdi annemle yine tartıştık ağlamamak için zor duruyorum sadece Kuzey kahvaltısını yedimi diye sordun biraz az önce yemiş bende biraz geç değilmi dedim beni zor durumda bırakıyorsun ben istemiyormuyum yemesini ağzını açmıyor tükürüyor işte diye bana bağırdı yoruldum sıkıldım ya kimseye bişey soramayacakmıyım

cnm yaw bi kere mimlendin ya şimdi ağzınla kuş tutsan olmuyo işte
annenle bu knuları konuş kızdığın için değilde merak ettiğin için sorduğunu açıkla
aslında ondan ne kadar memnun olduğunu onu çok sevdiğini ama seni de anlaması gerektiğini bebeğini çok özlediğini falan söyle ama tatlı dille
bir de eve giderken annene küçük bi hediye al pahalı bişey olmasına gerek yok gönlünü almış olursun
çünkü bebek bakmak bazen sinirleri yıpratabiliyo, kızıma ben kendim bakıyorum sürekli yanındayım çok çok çok seviyorum ama bazen daralıyorum ki ben daha 27 yaşındayım yani enerjim annenden daha fazla sonuçta bundan 6 ay önce istediği gibi yaşayan bi kadındı şuan ise senin için yaşayan bi kadın...
yani sen pimpirikli olunca annen daha da sıkılıyo ve aranızda sürtüşmeler kaçınılmaz oluyo

günaydın kızlar
esmer ne güzel eger yiyorsa ayaz ben bulamaç yapınca kesinlikle yemiyo tektekte verince tereyag ceviz veremiyorum.birde pekmezle peynir vermeyin diyorlar . geçen gün parka bi kız bana bebegin üç yaşına gelene kadar ceviz yada fındık verme dedi ona doktoru verdirmemiş neden dedim ceviz yada fındık bebegin cigerine kaçabiliyormuş öyşe kaç ameliyat yaptık demiş korktum şimdi vermiyom bende.

hoşgeldin bettyy

şimdi annemle yine tartıştık ağlamamak için zor duruyorum sadece Kuzey kahvaltısını yedimi diye sordun biraz az önce yemiş bende biraz geç değilmi dedim beni zor durumda bırakıyorsun ben istemiyormuyum yemesini ağzını açmıyor tükürüyor işte diye bana bağırdı yoruldum sıkıldım ya kimseye bişey soramayacakmıyım

canım boşver ya takma...
onlar düşünürler merak etme üzülme...

ilahi esmer güldürdün beni opuyorumnanaktan
ben kilo işine takmıyorum ama etrafımdakiler taktırıyo ya
bi de biz yeni 3 geliniz 3 ümüzünde bebeği küçük aralarında 5 6 ay var kayınvalideler yarışa giriyo cahiller işte nolcak sinir oluyorum aklıma geldi yine alsanaalsanasmile

o kıyaslamalar varyaaaaaakötükedihüso

bu yemek konusu hepimizi geriyor boşyere kırıcı oluyoruz hepte kendime söylüyorum aramayayım gündüz diye ama ne yapayım merakta ediyorum offff allahım ya offf

aramadanda olmuyoki merak ediyo insan

bide benim eşim kardeşimi kendi aramıyo beni arayıp aradınmı ne yapıyomuş diyo uyuz kocem benim=))

ben geldiiiimmmmmmmmmmmmmm....heeyyyoooooooooooooooooo.............

hoşgeldddddddddddddddiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn canıııııııııııııııııııııııııııııııııııııııımmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

nerelerdesin sen işe başladınmı?

sizinde ilk inciniz çıktı demekki hayırlı olsun bol ısırıklar atsın inşallah.canım kansızlığı için ne önerdi peki

ferrum damla verdi canım..

sivribiber hayırlı olsun cnm ilk dişiniz

sağol canım

cnm yaw bi kere mimlendin ya şimdi ağzınla kuş tutsan olmuyo işte
annenle bu knuları konuş kızdığın için değilde merak ettiğin için sorduğunu açıkla
aslında ondan ne kadar memnun olduğunu onu çok sevdiğini ama seni de anlaması gerektiğini bebeğini çok özlediğini falan söyle ama tatlı dille
bir de eve giderken annene küçük bi hediye al pahalı bişey olmasına gerek yok gönlünü almış olursun
çünkü bebek bakmak bazen sinirleri yıpratabiliyo, kızıma ben kendim bakıyorum sürekli yanındayım çok çok çok seviyorum ama bazen daralıyorum ki ben daha 27 yaşındayım yani enerjim annenden daha fazla sonuçta bundan 6 ay önce istediği gibi yaşayan bi kadındı şuan ise senin için yaşayan bi kadın...
yani sen pimpirikli olunca annen daha da sıkılıyo ve aranızda sürtüşmeler kaçınılmaz oluyo

canım çok haklısın adım çıktı gerçekten en çokta neye üzülüyorum biliyormusun biz annemle çok iyi anlaşırdık Kuzeyden sonra böyle oldu şimdi her dediğime alınıyor onu suçluyorum sanıyor

nannn allaannn betty si ne işin var senin bugünden.
hem niye haberim yok senin bugün işe gideceğinden, hani cuma gidiyodun.
şimdi face boş mu kaldı duvarın neyin ohhh gidem de tepişem acık :roflol:

hoşgeldin ayazın k.validesi nasıl geçti tatil? bu dünürün ne istio kız senden betty kaydirigubbakcemile2

sivri biber geçmiş olsun oncelikle....tekrari olmaz insallah.ben de artık hep yere birakiyorum ama bir anlık sey.Allah korusun yavrularimizi.

betty,hosgeldin:))

rengarenk
senin esin biraz zor sanirim bu konuda...kıyaslanması bebeklerin ise çok daha zor.buna guzellikle bir şekilde ifade et bence cocuklar oyle buyumesin ilerde onlar icin daha zor olur,once boyu posu sonra okul basarilari....

tetuku sacini degistirecmişsin doga reng i yakısıyordu ama insan degişiklik istiyor...

oferta bence de annenle konus bu merakinin anneni sorgulamak oldugunu dusunmesin.annenden cok memnun oldugunu gozun arkada olmadigini bilsin.gercekten kendi çocuguan insan bazen bakamiyor...

esmer prematureler 3 yasına kadar yalkalıyabiliyorlarmiş yasıtlarini.sen zaten masallah çok mantiklisin...bu sıcaklarda kimse bisey yiyemiyor onlarinda yemek istememesi dogal

Son düzenleme:
canım çok haklısın adım çıktı gerçekten en çokta neye üzülüyorum biliyormusun biz annemle çok iyi anlaşırdık Kuzeyden sonra böyle oldu şimdi her dediğime alınıyor onu suçluyorum sanıyor

seni çok iyi anlıyorum cnm çünkü benim annem de ablamın oğluna bakıyo ve emin ol aynı şeyleri yaşıyolar ama benim ablam biraz haksız çünkü annem onların yemeği dahil olmak üzere herşeyi yapıyo ama ablam hep daha fazlasını eski bakıcının yaptıklarını yapmasını istiyo ama annem yapamaz zaten hasta çünkü
annenin istediği biraz daha tatlı dil güleryüz çünkü büyüklerimizde bi yaştan snr çocuk gibi oluyo
bence eve giderken küçük bi çiçek al ve bu konuyu çok uzatmadan güzelce konuş ve kendini iyi bi şekilde ifade et çünkü bu şekilde devam edersen eşin bile senin hakkında farklı düşünmeye başlar sonunda üzülen yine sen olursun herşeyden önce kendini yıpratma

slm kızlar. bir rapor istediler onu yaptım geldim. ege dün gece de aynı şekildeydi uslu mu uslu :nazar: huy değiştirdi sanırsam

X