2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Feyza 09:00'da işbaşı yaptığın sürece açamazsın tükkanı bacım. ben en geç 08:30'da burdayım çünküm.
sen daha yatakta Buğlemle eğleşmekte oluyon o sırada

Tutku ne renge boyatacan? Senin saçın kendi rengiydi değil mi, boyatmamıştın hiç
vallahi bilmiyorumki canım kararsızım..kahve tonlarında bişey yaptırırım belki balyaj falan üstüne..bakıcam artık..evet kendi saçımdı ama beyaz çok bende çok rahatsız olmaya başladım..inşallah boyattığıma pişman olmam
kızlar oğlum yataktan düştü kafasını vantilatörün ayağına vurdu allahtan yere vurmadı yer daha sert zemin...

hala şoktayım..
geçmiş olsun canım..yavrularımız allaha emanet
günaydın canım bizler iyiyiz sen nasılsın kuzey nasıl? ek gıda vermiyormusun canım sen?belki aç kalıor olabilir geceleri.

çook geçmiş olsun canım bişeyi yok dimi?.

tutku ne renk yapacaksın saçlarını.
kahve tonlarında bişey ama kararsızım canım..o anki duruma göre karar veririm artık
günaydın kızlar

cnm ne renge boyatıcaksın?
bende geçen hafta çikolata kahveye boyattım herkes beğendi ama eşim beğenmedi diye ertesi gün tekrara röfle yaptırdım ve saçlarım mahvoldu ve şimdi kısacık..
eğer benim gibi eş takıntın varsa onunda sevdiği bi rengi seç benim gibi yıpranmasın saçların

geçmiş olsun cnm yaw bu aralar hapsi çok hareketli
ya evet benim eşimde takıntılı..o doğal halimi seviyomuş kesin yakışsada beğenmedim der o yüzden takmam onu.sende bekleseydin keşke 2 3 yıkamadan sonra oturuyo renk belki beğenirdi o zaman..

kızlar bebelere kahvaltıda neler veriyosunuz

tuzsuz peynir, pekmez, bebe bisküvisi, devam sütü
iki günde bir bu karışıma yumurta sarısı ekliyorum

ama ece bu karışımdan sıkıldı
dün biz kahvaltı yaparken yumurtalı patates, domates, peynir, ekmek tırtıkladı
değişik kahvaltılık vermek istiyorum ama üşeniyorum biraz

[

sağol canım oğlun nasıl tahlil vrdinizmi?

verdik canım çok zor oldu idrarını almak poşetten döküldü zar zor alabildik sonuçtata hafif tortu var dedi doktor 15 gün sonra tekrarlayacağız eğer yine varsa ultrason çektirecekmişiz bu arada bol bol su ver dedi ilaç filan vermedi yani.

dün dışarda küçük bir işim vardı berili kreşten almadan halledip geleyim dedim,
trafiğe takılmayayım diye,zaman kaybı olmaması için berili emzirmeden gittim,
reçel kavanozunda çorba getirmiştim,yarıdan fazlaydı,tamamına yakınını yemiş beril,
ama hazmetmede zorlandı sanırım gece yine sık kalktı ve saat 2 den 3'e kadar ağlayıp mızmızlandı,
en son ayağımda sallarken ikimiz de uyuya kalmışız,
3 te koceye bıraktım,4:20 geçe ağlamasına uyandım gittim emzirmeye çalıştım emmedi,
ben de tekrar koceye bırakıp yattım,kulağıma da pamuk tıkadım yoksa uyuyamıyorum,
beril mızmızlansa dahi sesini duyuyorum yüreğim dayanmıyor...

ben haftasonları lokma lokma veriyorum artık, hafta içi babası bulamaç yediriyor.
bulamaç yedirdiğimde 3 çeşit yapıyoruz.

1.) Süt, bebe ekmeği, pekmez, beyaz peynir, zeytin, tereyağ (bazen ceviz ya da fındık)
2.) Süt, bebe ekmeği, muz, tahin-pekmez, tereyağ bazen mısır un, tereyağ (bazen ceviz ya da fındık)
3.) Ihlamur, portakal suyu, bebe ekmeği, pekmez, zeytin, beyaz peynir, tereyağ (bazen ceviz ya da fındık)

ben haftasonları lokma lokma veriyorum artık, hafta içi babası bulamaç yediriyor.

1.) Süt, bebe ekmeği, pekmez, beyaz peynir, zeytin, tereyağ (bazen ceviz ya da fındık)
2.) Süt, bebe ekmeği, muz, tahin-pekmez, tereyağ bazen mısır un, tereyağ (bazen ceviz ya da fındık)
3.) Ihlamur, portakal suyu, bebe ekmeği, pekmez, zeytin, beyaz peynir, tereyağ (bazen ceviz ya da fındık)

aa unutmuşum 1 ve 3 numaraya yumurta sarısı da koyuyorum.
hafta sonları yumurta sarısı, peynir, zeytin ve azıcık sütle omlet yaptım bir de.
gerçi yemedi haspam 4 lokmadan sonrasını :dilcikar:

günaydıın arkadaşlar..
bugün 40 dk durakta bekledim,
otobüsler durmadan geçtiler,boş otobüs gelmedi bugün,
en son çift vasıta yaparak 9' a 10 kala gelebildim işe,
beril de beklerken çok sıkıldı,otobüste mızmızlandı,emmek istedi, uykusu geldi,
gelene kadar öldüm bittim,kan ter içinde kaldım..
berili kreşe getirip biraz emzirdim yerime geldiğimde 9'u 20 geçiyordu,
çok geç kaldım bugün yaaa:çok üzgünüm:
bugün güne çok kötü başladım,devamı iyi olur inş:gitme:
ecrin hoşgeldin cnm..
sivribiber geçmiş olsun cnm,Rabbim tekrar yaşatmasın..

sağol canım amin...:gitme:

1 yumurta sarısının8/1
kibrit kutusu kutusu kadar tuzu alınmış peynir
1 tatlı kaşığı doğal üzüm pekmezi veya kızılcık reçeli (annem yaptı kan yapsın diye)
1 dilim ekmek içi veya 2 bebe bisküvüsü
1 kaşıktan yapılmış bebelec kahvaltı maması

sizler ne veriyosunuz

çook geçmiş olsun canım
ben ece'yi hiç yatakta ya da koltukta bırakmıyorum
hareketlendiler ya korkuyorum
yere yatırıyorum
hatta bezini de artık yerde değiştiriyorum
çünkü benim zilli kızım bezini bağlatmamak için dönüp kaçmaya çalışıyor

bende bırakmıyodum canım eşim ben oğlum yatakta oynaşırken uyuyakalmışız o arada uykusunda küüüütt

eşime kızdım onun tarafında yatıyodu oğlum o arada eşim rüya görmüşte oğlumun düşmesiyle uyanmış eşime çok bağırdım ama sonrada üzüldüm çünkü oda istemezdi böle olmasını

ooo esmer ben bunları yedrsem buğleme 15 kilo olur herhalde :roflol:ben daha hiç kahvaltı bile yaptrmadım çocuk 7 aylık oldu .devam sütü çorba yoğurt-meyve başka biiş yok bende

günaydın canım
en iyis değişklk her zamn iyidir güzel günlerde kullan saçını.düğündede güzel eğlenrsin inşallh

heee senin için erken geleceğim açıcam bu dükkanı yada evde tükkanı açıp işe geleceğim en iyi çözüm akannehir

sağol canım

esmer bebe ekmeği ne?
bi de mısır ununu nasıl veriyorsun pişiriyor musun?

canım bebe ekmeği cicibebenin bebeklerin için olan etimeği.
etimekin aynısı, bi farkı yok.

1 tatlı kaşığı mısır ununu da 1 çay kaşığı tereyağ ile kavurup öyle eklyitum kahvaltısına.
hatta mısır unuyla yapınca ıhlamur-portakal suyu yerine bazen kayısıyı haşlayıp o kayısı suyuyla ıslatıyorum kahvaltıyı.

günaydıın arkadaşlar..
bugün 40 dk durakta bekledim,
otobüsler durmadan geçtiler,boş otobüs gelmedi bugün,
en son çift vasıta yaparak 9' a 10 kala gelebildim işe,
beril de beklerken çok sıkıldı,otobüste mızmızlandı,emmek istedi, uykusu geldi,
gelene kadar öldüm bittim,kan ter içinde kaldım..
berili kreşe getirip biraz emzirdim yerime geldiğimde 9'u 20 geçiyordu,
çok geç kaldım bugün yaaa:çok üzgünüm:
bugün güne çok kötü başladım,devamı iyi olur inş:gitme:
ecrin hoşgeldin cnm..
sivribiber geçmiş olsun cnm,Rabbim tekrar yaşatmasın..
ayy canım yaa otobüsle gelmek zor olur tabi yorulursun birde bu sıcakta bayağıda geç kalmışsın işe ne yapcaksın durumu izah edersin biri sorduğunda
öyle böyle derken büyüyüecek bu çocuklar

hee bak o zaman benden önce açarsın.
bir de picamalı fotonu eklersin alta :KK1:

koyarım kız pijamamı giyilir bu sıcakta sanki :roflol: sana inat evde açıp geleceğim sırf şu tükkanı açamak için nete otrcam sabahın köründesempatiksalakcinni

canım bebe ekmeği cicibebenin bebeklerin için olan etimeği.
etimekin aynısı, bi farkı yok.

1 tatlı kaşığı mısır ununu da 1 çay kaşığı tereyağ ile kavurup öyle eklyitum kahvaltısına.
hatta mısır unuyla yapınca ıhlamur-portakal suyu yerine bazen kayısıyı haşlayıp o kayısı suyuyla ıslatıyorum kahvaltıyı.

portakal suyu gaz yapmıyormu esmer

kızlar sabhın köründe markete gittm kayınvalidem sabh söyledi 2 tane bez kaldığını saat 8 bucuk düşün artık eşim traş oluyordu beraber çıkcaktık allahtan hemen gittim aldım o traş olurken primanın 4+ aldım bakalım nasıl olacak daha yeni geçtik 4 kullanıyorsdum eşim sağolsun kampayalı almıştı 130lumu neydi carrefourdan 2 koli yeni bitti dar geliyodu zaten
açıp bakamadan geldim şimdi merak ediyorum

mısır unu kan yapıyormuş diye duydum ben ve kalorisi çok yüksekmiş...

kızlar sabhın köründe markete gittm kayınvalidem sabh söyledi 2 tane bez kaldığını saat 8 bucuk düşün artık eşim traş oluyordu beraber çıkcaktık allahtan hemen gittim aldım o traş olurken primanın 4+ aldım bakalım nasıl olacak daha yeni geçtik 4 kullanıyorsdum eşim sağolsun kampayalı almıştı 130lumu neydi carrefourdan 2 koli yeni bitti dar geliyodu zaten
açıp bakamadan geldim şimdi merak ediyorum

bizde artık 4e geçtik 3 dar gelmeye başladı

ooo esmer ben bunları yedrsem buğleme 15 kilo olur herhalde :roflol:ben daha hiç kahvaltı bile yaptrmadım çocuk 7 aylık oldu .devam sütü çorba yoğurt-meyve başka biiş yok bende

benimkinin en düzgün yediği öğün kahvaltı.
çünkü açlıktan midesi kazınmış olarak kalkıyor, ne bulsa yiyecek durumda oluyor.
diğer öğünler hiç yok 1 haftadır.

portakal suyu gaz yapmıyormu esmer

yook yapmadı. zaten az koyuyorum 20-30 cc ancak yani. o kadar bile yoktur. ıhlamurla birlikte koyuyorum.

mısır unu kan yapıyormuş diye duydum ben ve kalorisi çok yüksekmiş...

valla neye iyi geldiğini bilmiyorum.
nette bulmuştum kahvaltıya koyulur diye, doktora sormuştum koyabilirsind edi, bende veriyorum.

tutku
ay yıkamamı mı bekledi sanki neymiş efendim başkası gibi olmuşum suratıma bakamıyomuş
arkadaşı kuaför hemen onu aradı yrn serap gelcek saçıyla bi ilgilen dedi
ben görmeden de aramış cocuga tembihlemiş sarı yap diye snrdan öğrendim

kız esmer bu karışımları yiyomu yavrucuk
benim kızım yese keşke çok zayıf ayına göre

ay yıkamamı mı bekledi sanki neymiş efendim başkası gibi olmuşum suratıma bakamıyomuş
arkadaşı kuaför hemen onu aradı yrn serap gelcek saçıyla bi ilgilen dedi
ben görmeden de aramış cocuga tembihlemiş sarı yap diye snrdan öğrendim

kız esmer bu karışımları yiyomu yavrucuk
benim kızım yese keşke çok zayıf ayına göre

kız daha iyi ya işte değişik kadınla evliymiş gibi olsaydı birazda :roflol:

anam benimki bu gidişle 1 yaşında bile yakalayamayacak yaşıtlarını.
yediği sadece bu kahvaltı, bunun da hepsini bitirmiyor zaten. genelde yarım ya da 3/4 kase yiyor.
yaa elbet semirecekler boşverin şu kilo işini.

şimdi annemle yine tartıştık ağlamamak için zor duruyorum sadece Kuzey kahvaltısını yedimi diye sordun biraz az önce yemiş bende biraz geç değilmi dedim beni zor durumda bırakıyorsun ben istemiyormuyum yemesini ağzını açmıyor tükürüyor işte diye bana bağırdı yoruldum sıkıldım ya kimseye bişey soramayacakmıyım

X