2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

esmercim ayaz yine kilo almış canım hiç yoktan iyidir unutma sağlıklı olsun yeter kilo okadar önemli değil.sıkma canını bak artık herşeyide yiyebilirmiş ayazcık sana çook iş düşüyor yeni yeni tarifler bulman lazım oğluşuna

yok bacım yavv sıkmıyom canımı ona.
cumartesi hiiçbirşey yememişti ona uyuz olduydum.

izin çıkıya dün acayip bi kahvaltı hazırladım ona muzlu, keçi sütlü falan :KK1:
akşama da tarhana yaptıydım acık acıymış tarhana kendinden gene de az yedi ama yedi işte.
1-1,5 ay sonra falan da keçi sütünü direk vermeye başlayacağım.
bıktım formül sütten artık aylardır görmek istemiyorum.

bana kalsa inek sütü verirdim, doktorum da çok karşı değil ama ayaz'da zaten kansızlık var. bence verme dedi doktor.
kansızlık olmasaydı verebilirdin dedi.

benimki de bakmıyor henüz.
ama biz çocuğa ismi yerine armut kafa, kuzucuk, tosbaa, kermit falan dediğimiz için muhtemelen bunlardan birini adı sanıyordur :roflol:

zaten kızım bir kaç sayfa geçmişi okudum kocişin senden daha iyi bakıomuş oğluna yakında çocuk onu anası zannederse şaşma yavrum şevkati babadan görüo sempatiksalakcinni bende çabuk sinirleniorum bişey yedirmeye çalışırken yemeyince bırakıveriorum hemen bu kocalar fzl ilgilenmediğinden eğlenceli gelio herhalde bende artık bişey yedirirken kocama veriorum o yedirior hatta bazen o hazırlıor keremin yemeğini.

zaten kızım bir kaç sayfa geçmişi okudum kocişin senden daha iyi bakıomuş oğluna yakında çocuk onu anası zannederse şaşma yavrum şevkati babadan görüo sempatiksalakcinni bende çabuk sinirleniorum bişey yedirmeye çalışırken yemeyince bırakıveriorum hemen bu kocalar fzl ilgilenmediğinden eğlenceli gelio herhalde bende artık bişey yedirirken kocama veriorum o yedirior hatta bazen o hazırlıor keremin yemeğini.

yok zannetmez bana sarılmaya başladı ona daha sarılmıyor hiç.
kucağıma alınca sarılıp kafasını boynuma gömüyor. koca da bütün gün ben bakıyorum bana yapmıyor diye kıskanıyor kaydirigubbakcemile3

yok yaa ben genel anlamda huysuz ve çabuk sinirlenen biriyim. sabırlı değilimdir.
koca uzuuunn zamandır bana tahammül edebildiğinden sabır seviyesi yükseldi.
sabırlı olduğu için de daha iyi bakıyor.

selam kızlar
pazar münasebeitlen kimse yok herhal

şimcik bağa yardım edin
sütüm gidiyor ohaoldumsmile
melisa emmediği için sağmaya calısıyorum dün koca günde 70 cc zor cıktı :sinifsinif:
yemediğim sey kalmadı

ne yapıcam ben yaaa boshayallersmile

juli bneimde sütüm çok azaldı ben gündüzleri pek emziremyoum işteyim akşam eve gitiğimde misafr yemek derken mama daha kolayıma gitti son 1 haftdır sadece gece emiyor ve çok azaldı acil şeklde artırmam gerek
melisa emmediği için gidiyordur süt emmezse yapacak bişey canım 6 ay emdiler ya yeter

gunaydınnn kızlarrr

günaydın kızlar

günaydın arkadaşlaar:KK3:

ayy canım benim hissetti demekki,
neyse kesiğin kapanıyormuş sevindim cnm:teselli:

telaşa kapılma cnm,geçici bir durumdur inş.
ibrahim saraçoğlunun kürlerini yapmaya devam et,
bir de sütünün artacağına inanarak yap,
inş. melisada emmeye başlayınca sütün artacaktıryerimseniben

günaydın....

bişey sorucam oğlum 5,5 aylık oldu ben adıyla seslendiğimde bakmıyor sizin bebeleriniz bakıyomu?

günaydın kızlar

merhaba kızlar.
doktora kontrole gittik bugün. 6590 kg, 62,5 cm olmuşuz.
1,5 ayda 800 gr almış sadece. az almış en az 1 kg alması gerekirdi. eğer bu şekilde devam ederse 1 yaşında yakalayamaz yaşıtlarını.
aman neyse napiim.
sağlığında sorun yok çok şükür. bodur bebe olur en fazla..

ayaz artık herşeyi yiyebilirmiş.
yani tavuk, balık, keçi sütü, domates, portakal suyu vb.
yasak olanlar çilek, kivi, yumurta beyazı, nohut-kurufasulye gibi şeyler o kadar.
ama beni eşek oğlum sabahtan beri sütten başka birşey yemedi.
sütlü domates çorbası yapacam şimdi bakalım belki yer

maşallh ayaza:nazar::nazar:

günaydın kızlar
cumartesi günü nihayet evimize döndük
ama benim akıllı uslu kızım gitti yerine tam bir canavar geldi
ankara hiç yaramadı bu bebeye
offfffffffffff 2 sn yanından ayrılamıyorum
ya kucağımda olacak ya da dibimde
ne yapıcam ben böyle hiç bilmiyorum
uyku düzeni de sapıttı uykusu gelince hemen uyuyan bebe gitti
yerine 1 saatte zar zor uyuyan bebe geldi

günaydın kızlar

hoşgeldin evine canım
Ankara havası bu bebelere yaramıyor valla.

çok yorucu günler geçiryorum kızlar .normal yemek ev işi haricinde hafta sonu yaptıklarımı sıralıyım
cuma akşamı yeşilköye gittik gece 12de geldik
cumartesi işe geldim çıktım eve gittm yemek pasta börek derken akşam 6 oldu eşim geldi doğru büyükçekmeceye gece 1de geldik
pazar günü yorgunlukla uyandım kahvaltı yaptık çıktık boğaz turu yaptık 1,5da vapura bindik akşam 7bucukta indik buğlem 2 saat uyudu ama sonrasında hiç uyumadı pek sorunlu değildi allahtan kucaktan kucağa gezdi
8de eve geldik duş yemek-çamaşır derken 12bucukta yatağa yattım
1bucukta bir ağlama öksürme aralıksız 1 saat buğlem hanım öksürdü kalktım ıhlamur yapmaya mutfağa geldim birde ne görüyüm
karafatma bi çığlık kendimi yatak odasında yatağın üstünde buldum tüm ev halkı uyan dı tabiki benim çığlığıma çok tiksiniyorum o hayvandan yaaa fare görsem bu kadr huylanmam herhal
anlayacağınız çok yorgunum yarn eltimler biniyor kayınvalidemle ben bayram sonrasına kadr başbaşayız

oyy okurken yoruldum feyza yaa.
eltinler dönünce normal düzene girersiniz, kayınvalideni öyle hergün gezdirmek gerekmez herhalde.
pasta börek niye yapıyorsun bu kadar iş-güç arasında alsanıza dışardan birşeyler.

bu karafatmaların dün gece gezme günleri miydi nedir?
bizim evden de çıktı kolum kadar, bende acayip korkarım karafatmadan.

çok yorucu günler geçiryorum kızlar .normal yemek ev işi haricinde hafta sonu yaptıklarımı sıralıyım
cumartesi işe geldim çıktım eve gittm yemek pasta börek derken akşam 6 oldu eşim geldi doğru büyükçekmeceye gece 1de geldik
pazar günü yorgunlukla uyandım kahvaltı yaptık çıktık boğaz turu yaptık 1,5da vapura bindik akşam 7bucukta indik buğlem 2 saat uyudu ama sonrasında hiç uyumadı pek sorunlu değildi allahtan kucaktan kucağa gezdi
1bucukta bir ağlama öksürme aralıksız 1 saat buğlem hanım öksürdü kalktım ıhlamur yapmaya mutfağa geldim birde ne görüyüm
karafatma bi çığlık kendimi yatak odasında yatağın üstünde buldum tüm ev halkı uyan dı tabiki benim çığlığıma çok tiksiniyorum o hayvandan yaaa fare görsem bu kadr huylanmam herhal
anlayacağınız çok yorgunum yarn eltimler biniyor kayınvalidemle ben bayram sonrasına kadr başbaşayız

ay ben yoruldum okurken maşallah sana
ben hiç dayanamazdım bu tempo ya

juli bneimde sütüm çok azaldı ben gündüzleri pek emziremyoum işteyim akşam eve gitiğimde misafr yemek derken mama daha kolayıma gitti son 1 haftdır sadece gece emiyor ve çok azaldı acil şeklde artırmam gerek
melisa emmediği için gidiyordur süt emmezse yapacak bişey canım 6 ay emdiler ya yeter

günaydın kızlar

maşallh ayaza:nazar::nazar:
günaydın cnm..
günaydın kızlar
cnm zamanla eski düzenine döner inş.
bayağı yorucu bir hafta geçirmişsin,
neyseki eltinler gidiyormuş,ev sakinleşir biraz..
kız minnacık hayvandan korkulur mu:KK1:
karafatma da senden korkmuştur eminimohaoldumsmile

günaydın canım.p.tesi sabahı okurken yoruldum ben yaa. kızım eltin evde yapsaydı yemek memek tam misafirlik yapmış onlarda.hadi gözün aydın gidiolar ya rahatlarsın biraz

Julim
Bingo simdi okudum bogaz enfeksiyonu olduysa cok zor yer kac yasinda olursa olsun :KK43:((( Sen bi sekilde kandirip emdirmeye calisican artik kendini yorma bu ara bol bol uzat ayagini dinlen sütün gelir bak bol su ic sicak diye belki daha cok icmen gerek.Ama bogazda sorun simdiden varsa mutlaka iyi bi kbb doktoru bul derim bide 4 yasta filan geniz etini aldir yoksa ilkokulda cok ugrasirsin bu bogaz derdi ve istahsizliyla.Büyük oglanin geniz etini gecen haziranda aldirdim bu sene allaha sükür hic hastalanmadi.
yarın kontrolumüz var artık gecti boğazları ama memeyi istemiyor cünki meme boş

telaşa kapılma cnm,geçici bir durumdur inş.
ibrahim saraçoğlunun kürlerini yapmaya devam et,
bir de sütünün artacağına inanarak yap,
inş. melisada emmeye başlayınca sütün artacaktıryerimseniben
umudumu kaybettim artık :sinifsinif:dün 60 cc zorla cıkardım
]
tabi 6 emdiler cok sükür allahıma ama
nnasıl alısıcam
nasıl bir bağımlılıktır bu bilemedimm:gitme:
acıkınca yanağımı emiyo meme isteğini belirtiyo
memeyi boş görünce ağlıyo
işte o ağlıyo ben ağlıyom :sinifsinif:

Son düzenleme:
beril bu gece çok gazlıydı..
9'a doğru yatırdım saat 11 olmadan ağlayarak uyandı..
emzirdim az emdi uyumadı,ayağımda salladım ayğımdayken biraz uyudu
sonra yine ağlamaya başladı bayağı uğraştım uyutmak için,
ıkınıp duruyordu..
neyse yanıma yüzüstü yatırdım sırtını pışpışladım uyudu,
aradan 1 saat kadar geçti yine ağlayarak uyandı,yüzüstü çevirdim ağlamaya devam etti,
yine emzirdim uyudu yatırdım yanıma,
saat başı kalktı en son saat 4'e doğru uyudu,babasıyla yer değişikliği yaptık,
en son kalkışında pırtlattı,geğirdi rahatladı sanırım 2-2,5 saat kadar uyudu..
sanki gece çok uyumuş gibi 6'da uyanmış,çığlıklarıyla yan odada yatan anasını gene uyutmadı tabi..
işyerine geldim emzirdim memedeyken mışıl mışıl uyuyordu,
sağolsun diğer çocuklar odaya doluşup bağrıştılar,söz de dinlemiyorlar,
en son bir bağırdım 2-3 tanesi tırıs tırıs gitti ama beril uyandı malesef..
ben de mecbur berili öylece bırakıp yerime geldim:gitme:

oyy okurken yoruldum feyza yaa.
eltinler dönünce normal düzene girersiniz, kayınvalideni öyle hergün gezdirmek gerekmez herhalde.
pasta börek niye yapıyorsun bu kadar iş-güç arasında alsanıza dışardan birşeyler.

bu karafatmaların dün gece gezme günleri miydi nedir?
bizim evden de çıktı kolum kadar, bende acayip korkarım karafatmadan.

Çok yorgunum hal kalmadı kafamçokkarıştıartık bizimde gezdirmedğimz yer kalmdı elimzden geldiği kadr yani memnun etmke istedik
eminönü-mısır çarşııs-cevahir-bebek-emirgan korusu-büyükçekmece -ambarlı sahil -bütün camiler eyüp sultan felan ,ikea-real-cafferfour her yer ya aklına gelebilcek görmedik gezmedik demesinler diye son 2 haftdır unuttuğum bir çok yer var saymadığım

her gitiğimz yerde yedik 6 kişiydik zaten hep dışardaydık ama ana öğünler hep dışarı ara öğünde pasta var bi yiğeni varki doymak bilmyor kaynanamın şekeri var çok acıkıyor yemeke yiyoruz 1 saat geçmiyor yüreğim bayıldı diyor bizde araba bulundurduk yediler içtiler inş memnun kalmışlardır 1sn evde durmadık:eek:

ben karafatmadan çok korkarım bayılacak gb oluyorum hep
kaynanam gezmeyi sevre ama bu kadr yoğun gezmeyiz
hem dinlenirım diyorum ama iş yerindeki arkadaş izne çıkıyor o kadr yoğun olacağım ki perşembe-cuma 6da çıkıcam sabha gelip üfff bu yorgunluğun üstüne 1 hafta full çalış onun işleride bana kalacak

cnm umudunu yitirme hemen,
moral çok önemli,moralini yüksek tut,
sütünü 3-4 saat sağma, biriksin,melisa o şekilde emer belki..
bir de geceleride mi emmiyor melisa:uhm:

ay ben yoruldum okurken maşallah sana
ben hiç dayanamazdım bu tempo ya

benim zayıfım ama bünyem güçlü dayanıklıyım ama bi düşütmü kimse toplayamaz beni :roflol:

günaydın cnm..

cnm zamanla eski düzenine döner inş.

bayağı yorucu bir hafta geçirmişsin,
neyseki eltinler gidiyormuş,ev sakinleşir biraz..
kız minnacık hayvandan korkulur mu:KK1:
karafatma da senden korkmuştur eminimohaoldumsmile
yaa mehlika çok korkarım evin her yeri tablet ışığı açaraçmaz yere bakarım ben buğlemi beşiğinden alırken hem gece lambası açık olduğu halde abajuru açıp kalkarım gece yataktan
oda durdu öyle sonra pııırrr kaçtı ama ben o sırda yatağın üstünde çığık atıyordum kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

günaydın canım.p.tesi sabahı okurken yoruldum ben yaa. kızım eltin evde yapsaydı yemek memek tam misafirlik yapmış onlarda.hadi gözün aydın gidiolar ya rahatlarsın biraz

ne rahtlamsı ceyce şimdide iş yerindeki arkadaş izne çıkıyor full çalışacağımbilmiyorumkismile

tabi 6 emdiler cok sükür allahıma ama
nnasıl alısıcam
nasıl bir bağımlılıktır bu bilemedimm:gitme:
acıkınca yanağımı emiyo meme isteğini belirtiyo
memeyi boş görünce ağlıyo
işte o ağlıyo ben ağlıyom :sinifsinif:

ayy canım hissedebilyorum buğlemde yanına yatar yatmaz aranıyor hep gece alışkın yanıma gelirgelmez istyor seni çok iyi anlıyorum birde psikolojik sana diyimi sütüm çok dee bitti deme üsteleme kendi haline bırak sadece gece emzir gündüz zorlama birksin geceya bol emzir .en azından uyku sersemi ağlamaz o kadr

X