2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

domatesli şehriye çorbası, sebze yemekleri, kayısı, şeftali püresi falan denedin mi,
bizimki bayıldı bunlara, hazır mamalardan da hero baby iyi geceler mamasını sevmişti

normalde meyve ve yoğurdu silip süpürürdü bugün geldiler ama illa süt içecem diyor.
biberona meyve suyu koydum onu bile istemedi.
çorbayla zaten arası yok hiç sevmiyor.
neyse bugün böyle geçsin yaın bakcağım artık icabına.
bugün onla mücadele edecek halim yok hiçmirmirmirmir

neyse ben çıkayım viykliyor gene :bbo:
öptümm

merhaba kızlar.
doktora kontrole gittik bugün. 6590 kg, 62,5 cm olmuşuz.
1,5 ayda 800 gr almış sadece. az almış en az 1 kg alması gerekirdi. eğer bu şekilde devam ederse 1 yaşında yakalayamaz yaşıtlarını.
aman neyse napiim.
sağlığında sorun yok çok şükür. bodur bebe olur en fazla..

ayaz artık herşeyi yiyebilirmiş.
yani tavuk, balık, keçi sütü, domates, portakal suyu vb.
yasak olanlar çilek, kivi, yumurta beyazı, nohut-kurufasulye gibi şeyler o kadar.
ama beni eşek oğlum sabahtan beri sütten başka birşey yemedi.
sütlü domates çorbası yapacam şimdi bakalım belki yer

prematüre doğduğu için mi yoksa ayaz beyin iştahlısından mı az kilo alması
sağlığı yerinde olsun da zayıf olsun

merhaba kızlar.
doktora kontrole gittik bugün. 6590 kg, 62,5 cm olmuşuz.
1,5 ayda 800 gr almış sadece. az almış en az 1 kg alması gerekirdi. eğer bu şekilde devam ederse 1 yaşında yakalayamaz yaşıtlarını.
aman neyse napiim.
sağlığında sorun yok çok şükür. bodur bebe olur en fazla..

ayaz artık herşeyi yiyebilirmiş.
yani tavuk, balık, keçi sütü, domates, portakal suyu vb.
yasak olanlar çilek, kivi, yumurta beyazı, nohut-kurufasulye gibi şeyler o kadar.
ama beni eşek oğlum sabahtan beri sütten başka birşey yemedi.
sütlü domates çorbası yapacam şimdi bakalım belki yer

maşallah ayazıma 800 gramıda yabana atma annesi iyi almış yine bu ek gıda olayı zor iş allah kolaylık versin bize

oyy alıntı yapmıştım cevap yazıyordum birden sayfa kapandı..
cadı dünkü verdiğim meyve suyuna ve yoğurda ilk vermeye çok değilmi demişin;
cnm bu hafta başından beri elma suyu az az veriyordum,dünkü elma biraz büyüktü
yarıya yakınını cam rendeden ve süzgeçten geçirdim 30 cc çıktı,3 saattirde emmiyordu meme teklif ettim emmedi
elma suyunu curk curk içti,bitti hala boş emziği emip duruyordu ağzından çektim uzanışını görsen,
canım benim ya aldı tekrar emmeye başladı,ben de şeftali rendeledim püresini yedirdim,
onu da yedi,şeftali ekşi olmasına rağmen..
ben yemek yerken o da yemek yemek istiyor tabaklara uzanmaya çalışıyor ııığ ııığ diye sesler çıkarıyor..
ben de ben yemek yerken bari ona da yoğurt yedireyim dedim,
100 gr yoğurdun dibinde az bıraktı geri kalanını yedi..
sonuç olarak gece boyunca mızırdandı anası beşik salladı..
sabah herzamankinden katı kaka yaptı..
az öncede ıkındı ıkındı en sonunda uyudu,
bugün elma suyu vermeye çalıştım ama içmedi..
6.ayın bitmesine 9 gün kaldı,
şu 9 günü de ek gıdasız tamamlamaya karar verdim,
emme beril çok seyrek emmeye başladı,sadece uykusu geldiğinde emiyor bugün 2,5 ta emmişti,
7,5 ta 1-2 dk emdi bıraktı 7,5 tan beri emzirmeye çalıştım alıyor azcık emiyor bırakıyor,
en son emdide uyudu çok şükür..

esmer ayaz bu ay hastalık geçirdiği için fazla kilo almamıştır,
ama ayını göz önünde bulundurursak 800 gr 1,5 ay için iyi,
maşlaallah ayaza:nazar:

posi geçmiş olsun cnm,çok derin mi kesildi,iyi misin şimdi?

ecrin iyi tatiller,arada gir ,habersiz bırakma bizi,

ayy çok yorgun ve uykusuzum,bugün geniş çaplı temizlık yaptım,
kapı,pencere..
mutfağı toparlayım yatayım,haydin iyi geceler..

günaydin

tesekkür ederim mehlikacim derin kesildi ama aksama kadar bastirdim simdi kapanmak üzere, benim elim kesilir kesilmez yusuf da agladi :emir_bebek: hissetti yavrucak

selam kızlar
pazar münasebeitlen kimse yok herhal

şimcik bağa yardım edin
sütüm gidiyor ohaoldumsmile
melisa emmediği için sağmaya calısıyorum dün koca günde 70 cc zor cıktı :sinifsinif:
yemediğim sey kalmadı

ne yapıcam ben yaaa boshayallersmile

selam kızlar
pazar münasebeitlen kimse yok herhalen

şimcik bağa yardım edin
melisa emmediği için sağmaya calısıyorum dün koca günde 70 cc zor cıktı :sinifsinif:
yemediğim sey kalmadı

aynenn:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Herkesler yatmis uyumuslar
Esmerim
Masallah Ayaz a 800 gr iyi ya havalar sicak bide bu ay gezdiniz geldiniz etkilemistir.Keyfi yerindeyse takma kafana 200gr imi bak biz bu ayi 50gr bile almadan tamamlamak üzereyiz üstelik adam benim yedigim kadar yiyor nerdeyse yemese dicem yemiyor ama ne versem yiyor emiyor ama tartiya cikinca tik yok buda ayri cins.Gerci esimde öyledir tahtakurusu cinsi bunlar bütün evi yerler genede minnacik dururlar.

Julim
Bingo simdi okudum bogaz enfeksiyonu olduysa cok zor yer kac yasinda olursa olsun :KK43:((( Sen bi sekilde kandirip emdirmeye calisican artik kendini yorma bu ara bol bol uzat ayagini dinlen sütün gelir bak bol su ic sicak diye belki daha cok icmen gerek.Ama bogazda sorun simdiden varsa mutlaka iyi bi kbb doktoru bul derim bide 4 yasta filan geniz etini aldir yoksa ilkokulda cok ugrasirsin bu bogaz derdi ve istahsizliyla.Büyük oglanin geniz etini gecen haziranda aldirdim bu sene allaha sükür hic hastalanmadi.

günaydınn..

2 haftadır ayaz'a baba bakıyor evde olduğu için. hafta sonu anladım ki adam benden iyi bakıyor sempatiksalakcinni
ben yemeklerini yediremeyince sinirleniyorum o elimden alıyor hepsini yediriyor, güzel güzel eğlendiriyor falan.
tek maaşla geçinebiliyor olsak ben çalışırdım sen bebe bakardın dedim hatta kaydirigubbakcemile3

domatesli şehriye çorbası, sebze yemekleri, kayısı, şeftali püresi falan denedin mi,
bizimki bayıldı bunlara, hazır mamalardan da hero baby iyi geceler mamasını sevmişti

valla bi gün yiyor bi gün yemiyor anlamadım ki.
cumartesi sadece sütle beslendi dün herşeyini yedi.
tarhana çorbasına bayıldı hatta. ama eminimki 2 gün sonra ona da burun kıvırır

prematüre doğduğu için mi yoksa ayaz beyin iştahlısından mı az kilo alması
sağlığı yerinde olsun da zayıf olsun

canım nerdeyse 8 aylık oldu kilo alımı ondan yavaşladı.
1-2 ay daha her ay 1 kiloyla gitse iyi olacaktı ama neyse. bu çizgiyle 13. ayda falan yakalar ayının kilosunu diye bekliyoruz.

maşallah ayazıma 800 gramıda yabana atma annesi iyi almış yine bu ek gıda olayı zor iş allah kolaylık versin bize

valla zor bacım yaa

esmer ayaz bu ay hastalık geçirdiği için fazla kilo almamıştır,
ama ayını göz önünde bulundurursak 800 gr 1,5 ay için iyi,
maşlaallah ayaza:nazar:

evet canım ayına göre normal, hastalık da etkiledi tabi.

Herkesler yatmis uyumuslar
Esmerim
Masallah Ayaz a 800 gr iyi ya havalar sicak bide bu ay gezdiniz geldiniz etkilemistir.Keyfi yerindeyse takma kafana 200gr imi bak biz bu ayi 50gr bile almadan tamamlamak üzereyiz üstelik adam benim yedigim kadar yiyor nerdeyse yemese dicem yemiyor ama ne versem yiyor emiyor ama tartiya cikinca tik yok buda ayri cins.Gerci esimde öyledir tahtakurusu cinsi bunlar bütün evi yerler genede minnacik dururlar.

yok yok takmıyorum zaten.
sadece az kilo alınca gelişim çizgisinin normali yakalamsı gecikecek o kadar.

günaydın....

bişey sorucam oğlum 5,5 aylık oldu ben adıyla seslendiğimde bakmıyor sizin bebeleriniz bakıyomu?

günaydın arkadaşlaar:KK3:
günaydin

tesekkür ederim mehlikacim derin kesildi ama aksama kadar bastirdim simdi kapanmak üzere, benim elim kesilir kesilmez yusuf da agladi :emir_bebek: hissetti yavrucak
ayy canım benim hissetti demekki,
neyse kesiğin kapanıyormuş sevindim cnm:teselli:
selam kızlar
pazar münasebeitlen kimse yok herhal

şimcik bağa yardım edin
yemediğim sey kalmadı

telaşa kapılma cnm,geçici bir durumdur inş.
ibrahim saraçoğlunun kürlerini yapmaya devam et,
bir de sütünün artacağına inanarak yap,
inş. melisada emmeye başlayınca sütün artacaktıryerimseniben

esmercim ayaz yine kilo almış canım hiç yoktan iyidir unutma sağlıklı olsun yeter kilo okadar önemli değil.sıkma canını bak artık herşeyide yiyebilirmiş ayazcık sana çook iş düşüyor yeni yeni tarifler bulman lazım oğluşuna

günaydın....

bişey sorucam oğlum 5,5 aylık oldu ben adıyla seslendiğimde bakmıyor sizin bebeleriniz bakıyomu?

benimki de bakmıyor henüz.
ama biz çocuğa ismi yerine armut kafa, kuzucuk, tosbaa, kermit falan dediğimiz için muhtemelen bunlardan birini adı sanıyordur :roflol:

günaydın....

günaydın canım senin bebiş daha 5,5 aylıkmış benimkisi 6,5 aylık seslenince bakıyor tabi canı isterse yavaş yavaş senide algılamaya başlar.

ege bayağıdır bakıyor canım. ebdişelenme en kısa zamanda bakacaktır

yo hayır endişelenmedim canım...

zaten nette 6. ayını doldurunca artık seslere bakar diyor ege kaandan büyük onun etksi vardır canım....

1 gün bile fark ediyor çünkü...

X