2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

posi nasıl yediriyorsun yedirirken benımkı kapıyo agzını açmıyo bıdaha bib şaklabanlık yapıyorum genede olmuyo. 6. aydan sonra yarım yumurta serbest. bende ekmek içi pekmez yumurta sarısı peynir karıştırıp veriyorum ama yemiyo tabiki:KK43:(

ohh mis gibi olmuştur şimdi melisacık.ayy sorma bende akşama bileciğe gidiyorum evle hiç ilgilenemeyeceğim.haftaiçide yapamıyorum zaten sanada kolay gelsin yatılı misafir ağırlamak zordur gerçekten heleki bebeylen
saol canım
cok samimi arkadasım esi ve annesiyle gelcek.sıkıntı yokta düğün biraz bozdu

juli derdim var topiğinde dolanıyordum düğün takılarıyla ilgili topikte ta 19.11.2008de yorum yazmışsın .
kaynana topindede posi ve esmer yorum yapmış dün hep ordaymış esmer
eskiden hep orda takılırdım gebe kalınca bıraktım.stresten uzak durmak için ..sempatiksalakcinni.

6 aydan sonra diye biliyorum ve yumurtayı 9 ay olduktan sonra
ben burda sormustum kizar veriyoruz dedi ben de oy üzden basladim, bi de benimki meme emmiyor sadece mama yiyor o yüzden verebilirim heralde.
evet annem bakıyor 3 ay baktı şimdi kayınvalidem bakacak 3ay sırayla işte

tabiki yokluğun anlaşılyor posicim
bayanssulusmile tesekkür ederim, kocam bile gazete basindan ayrilip aksam yattigimi farketmiyor kaydirigubbakcemile3
posi nasıl yediriyorsun yedirirken benımkı kapıyo agzını açmıyo bıdaha bib şaklabanlık yapıyorum genede olmuyo. 6. aydan sonra yarım yumurta serbest. bende ekmek içi pekmez yumurta sarısı peynir karıştırıp veriyorum ama yemiyo tabiki:KK43:(
özel bisey yapmiyorum meme emmiyor benimki basindan beir herseyi yiyor daha damak zevki olusmadi heralde sevmese de agzini eksitiyor ama yine de 2. kasiga agzini aciyor. ama zamanla bazilarini secicek gibi geliyor bana

Posi bende nette okumuştum bazısı veriyo bağzısı vermiyo

benim karşı komşumun kızı 4 aylık ooo neler veriyolar
inanmazsınız çikolata , dondurma , rezeneli suyu bi içişi var akannehir

meraba kızlar nasılsınız biz hala çorba içmiyoruz dün doktoru aradım sordum inat yapmış o dedi bebeklerle inatlaşmak iyi bişey diyil dedi eğer yeni bi yiycek denersenizde istemezse zorlamayın kızlar benim yaşadığımı yaşamayın tatlı bişey ver dedi kaşığa alışsın en azından görünce bile öğürüyo çünkü sonra çorba deniycez bakalım nolcak

meraba kızlar nasılsınız biz hala çorba içmiyoruz dün doktoru aradım sordum inat yapmış o dedi bebeklerle inatlaşmak iyi bişey diyil dedi eğer yeni bi yiycek denersenizde istemezse zorlamayın kızlar benim yaşadığımı yaşamayın tatlı bişey ver dedi kaşığa alışsın en azından görünce bile öğürüyo çünkü sonra çorba deniycez bakalım nolcak

ben de corba yapamadim daha, cok sivi oluyor icindeki sebzelerin pütür püür yerleri kaliyor hep onlardan dolayi yiyemiyor.

Bende artık kahvaltılara başladım
ama yumurta vermiyorum, yumurtayı 7. ayda vericem
şimdilik sadece mamasına pekmez ve peynir koyuyorum

bizimkide kahvaltıyı sevmiyor bugün yarım kase zorlan yedi.
gene avcuma iade ediyordu nerdeyse

ben de corba yapamadim daha, cok sivi oluyor icindeki sebzelerin pütür püür yerleri kaliyor hep onlardan dolayi yiyemiyor.

biz çorbayı çok güzel içiyoduk taki teyzem öyküye şeftali tattırana kadar ekşi gelmiş kusucak gibi olmuş şimdi çorbayıda içmiyo kaşık bile görmek istemiyo o kadar ben çorbayı tel süzgeçten geçirip bi iki çay kaşığı püresinden alıyodum birazda suyundan koyuyodum mama gibi oluyodu öyle dene istersen cnm

napiniz kızlar ben bugün çok yoğunum kaynatama çörek yaptım oraya gitcez hava çok bunlu çağan çok azman sizden naberr

Çorbayı yaparken az su koy
Eğer sebzeler pişmediyse, suyu azaldıysa
içine sıcak su eklersin yine
Sonra da blendır varsa ondan geçir yada tel süzgeçten
Ben hergün çorba yediriyorum Eren'e

napiniz kızlar ben bugün çok yoğunum kaynatama çörek yaptım oraya gitcez hava çok bunlu çağan çok azman sizden naberr

İyilik sağlık
Çağan çok azman demek
Sen yaptın onu azman, şimdi dertlenme

ben markete gidiyorum
Eren'in ihtiyaçları heç bitmiyo

bu arada Kadriye Abla ben senin "cantanelerim" olduğunu bilmiyodum
yeni bi üye sanıyodum seni
geçenlerde öğrendim

eşin ameliyat olmuş sanırım, çok geçmiş olsun şimdi iyi mi?
Asya napıyo?

Kadriye Abla ben daha önce elmayı ve şeftaliyi cam rendede rendeleyip vermiştim Eren'e
tabi bunları aynı günlerde değil, ayrı günlerde verdim
acayip gaz yaptı Eren'e
bana pişrip de ver dediler
öyle yaptım bende
zaten 2 çay kaşığı falan verebiliyorum
aynı şekilde yoğurdu da en fazla 2 çay kaşığı
çok gaz yapıyo çünkü yoğurt ve elma-şeftali vs
çocuğa bişey yedirceğim zaman korkar oldum

sagol canım şimdi iyi eşim...asyam da iyi büyümeye çalışıyo işte.sevcan ben hem çorbayı hem de meyve püresini blendırdan geçirip veriyorum bazen üşenmezsem eğer meyveleri meyve sıkacağında sıkıp suyunu veriyorum..(meyve sıkacağını yıkamaya üşeniyorum )blendır daha pratik...demek oğluşuna gaz yapıyor meyve ve yoğurt..aslında yoğurt barsaklara iyi gelir ama neden öyle oldu acaba?sütaşın yoğurdunu denedin mi hiç?bize o iyi geldi..benimki de yoğurt yedikten sonra kusuyordu ama sütaşınkinden sonra hiç kusmadı maşallah...
daha önce delf yazmıştı burda
ben de not almıştım
ordan yazıyorum
Yasak sebzeler; bakla,soğan,sarımsak,patlıcan,bamya,lahana,pırasa,kuru fasulye,nohut
Yasak meyveler; dut, çilek, erik, üzüm, incir, kumlu armut
ben domates soğan ve bamya koymuştum çorbalarına..bişey olmadı...tabi azcık azcık koyuyorum belki ondan...

İyilik sağlık
Çağan çok azman demek
Sen yaptın onu azman, şimdi dertlenme

ben markete gidiyorum
Eren'in ihtiyaçları heç bitmiyo

üühühühühhüüü kız ben naptım bee o doğdu doğalı azman şimdi duşa soktuk gene hep isilek oluyoo terinden danacık şimdide kaynatamın yanına gidiyik ordanda gezxerük acık kendinize iyi bakın

bizde sebze çorbasını çok seviyoruz hatta şimdi gene koydum ocaga pişiyo patates havuç fasulye kabak sonrada pirinç ekleyecem birazcık.. yogurtuda sade seviyo pekmezle filan verirsem sevmiyo hiç.
kahvaltıyı zaten yazmıştım hiç sevmiyo nasıl alıştıracaksam kahvaltıya.. bunlar büyüdükçe sorunlarıda büyüyecek gibi şimdiden ya yemezse diye taktım kafama. ablam zorla yedirirdi çocuklarına ay öyle olmasın allahım ne veririsem yesin inşallah.

daha önce delf yazmıştı burda
ben de not almıştım
ordan yazıyorum
Yasak sebzeler; bakla,soğan,sarımsak,patlıcan,bamya,lahana,pırasa,kuru fasulye,nohut
Yasak meyveler; dut, çilek, erik, üzüm, incir, kumlu armut
teşekkürler, domates serbest yani, çorbalarda çok seviyor tuna...

merhaba kızlar.
doktora kontrole gittik bugün. 6590 kg, 62,5 cm olmuşuz.
1,5 ayda 800 gr almış sadece. az almış en az 1 kg alması gerekirdi. eğer bu şekilde devam ederse 1 yaşında yakalayamaz yaşıtlarını.
aman neyse napiim.
sağlığında sorun yok çok şükür. bodur bebe olur en fazla..

ayaz artık herşeyi yiyebilirmiş.
yani tavuk, balık, keçi sütü, domates, portakal suyu vb.
yasak olanlar çilek, kivi, yumurta beyazı, nohut-kurufasulye gibi şeyler o kadar.
ama beni eşek oğlum sabahtan beri sütten başka birşey yemedi.
sütlü domates çorbası yapacam şimdi bakalım belki yer

Bende artık kahvaltılara başladım
ama yumurta vermiyorum, yumurtayı 7. ayda vericem
şimdilik sadece mamasına pekmez ve peynir koyuyorum
peynirdeki kalsiyum, pekmezdeki demirin kullanılmasını engeller, kalsiyumlu bir şeyi
kendimiz bile yesek demir içeren şeayler yememeliyiz, örneğin iskenderdeki döner ile
yoğurt gibi, doktor türklerin bu beslenme kültürü yüzünden kansız olduğunu söyledi, hem de tek doktor değil, dyumurtanın yanında süt, etlerin yanında ayran içiyoruz, kola için de demiyorum ama bulursunuz artık bir çaresini, yeterki çocuklarımız sağlıklı olsun, bu arada yeri gelmişken , ben matematik
öğretmeniyim, beynin sayısal kısmını demir çalıştırır, öğrencilere ve velilere
bunu sürekli hatırlatıyoruz, beslenme şekline dikkat edin diye, dikkatli olun,
aman diyim...

merhaba kızlar.
doktora kontrole gittik bugün. 6590 kg, 62,5 cm olmuşuz.
1,5 ayda 800 gr almış sadece. az almış en az 1 kg alması gerekirdi. eğer bu şekilde devam ederse 1 yaşında yakalayamaz yaşıtlarını.
aman neyse napiim.
sağlığında sorun yok çok şükür. bodur bebe olur en fazla..

ayaz artık herşeyi yiyebilirmiş.
yani tavuk, balık, keçi sütü, domates, portakal suyu vb.
yasak olanlar çilek, kivi, yumurta beyazı, nohut-kurufasulye gibi şeyler o kadar.
ama beni eşek oğlum sabahtan beri sütten başka birşey yemedi.
sütlü domates çorbası yapacam şimdi bakalım belki yer
domatesli şehriye çorbası, sebze yemekleri, kayısı, şeftali püresi falan denedin mi,
bizimki bayıldı bunlara, hazır mamalardan da hero baby iyi geceler mamasını sevmişti

X