2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Posi
Bizim doktor 7. ayda veriyor eti.Mehmet 7 aylikken yaptigim corbalara tavuk suyu ile baslayip sonraki ay et eklemistim buna daha erken basladim hic düsünmüyorum su an.

Ecrin
Kaka derdimiz var ya burdaki kavanoz mamalari cok kivamli mesela ispanak ben onu o kivamda püre olarak mümkün degil beceremem pirinc unu filan ekliyolarmis icine ama bagirsaklari güzel calistiriyor.Kakasi düzene girene kadar dedim yoksa bide benim yaptigim kabiz yaparsa al basina isi.Anne sütü alirken 11 gün kaka yapmayip rekor kirdik ya o korkuyla hazir aliyorum ama burda helal diye düsünmicen canim.Bide helal diye düsünüyorsan almanla alisveris yapican cünki ne kadar dolandiricilik olayi ciktiysa icinde büyük cogunlugu türk ve müslüman.Alman domuz satiyorsa acikca söyler ister al ister alma ama türk aa bu helal diye domuzu bi güzel satar hemde cami önünde.Ben burda asla döner yemedim dönercide cünki kac kisiyi biliyorum kiymaya domuz karistirip döner koyup satiyorlar para kazanmak icin :KK43:(( Türkiye de gene iyiydi at eti esek eti kazilarlar.

Iyigeceler Poseidon ayakta sallamamayi denesen daha uzun uyur büyük oglanda 45 dak uyur kalkardi ayakta sallarken

Womarch
Almanlarda tam tersi uyku daha faydali ac yatsin aman uykusundan kaldirma uyusun daha faydali diyorlar.Nazari degicek valla neyse bizde eskisi gibi kötü degil artik ama yinede insan sabaha karsi 3-6 arasini deliksiz uyumak istiyor .Benim büyük oglanda öyleydi 9 saat filan uyurdu acmis demekki bi ara kilo almasi cok azalmisti.

selam kızlar oooo harika herkes yatırmış miniklerini bilgisayar başına geçmiş anlaşılan
bu ek gıda işi artık iyice kafamı karıştırmaya başladı, Allahtan daha 3 haftam var...biz demir damlasına başladık bu arada siz veriyo musunuz? 8 damla açkarnına vermem lazım ama çok zor yutuyo benimki. yarısı tişörtüne yarısı yere. bişeye karıştırıp mı versem yazık çocuğa ben bile içemem iğrenç bi kokusu var

deppo merhaba..bende dr sordum mamayla vermek uygun mu diye asla dedi aç karnına olcakmış..ben bitkisel olandan aldım o okadar fena degil sanırım 5ml şırıngayla veriyorum içiyor bi tepkisi yok.

deppo
Ben vermiyorum ama elmasuyuna katip verebilirsin gibi geliyor bana.

Bu arada kizlar biz suyu bardakla iciyoruz bu gün nasil hosuma gitti.Büyük oglana bardak ögretene kadar canim cikmisti bu tam zitti abisinin herseyde ama.

iyi geceler poseidon
Womarch
Almanlarda tam tersi uyku daha faydali ac yatsin aman uykusundan kaldirma uyusun daha faydali diyorlar.Nazari degicek valla neyse bizde eskisi gibi kötü degil artik ama yinede insan sabaha karsi 3-6 arasini deliksiz uyumak istiyor .Benim büyük oglanda öyleydi 9 saat filan uyurdu acmis demekki bi ara kilo almasi cok azalmisti.
bence de uykuyu bölmemeli,tamamiyle katılıyorum almanlara :))))))
ilk defa uyurken emzirdim birkaç gece ,gözünü açmadan emdi uyudu yine,zararı olmaz sanırım..bazı geceler de kendi uyanıyor..alarmı veriyor..ya bu arada uykuya sadece emince dalmaya başladı,önceden başını okşayınca uyuyordu,ayakta sallamaya mı başlayayım?? sizler ne yapıyorsunuz kızlar..

hoşgeldin deppo..
geçen ay demir verdi dr,zaten çok kusuyor oğlan,onu alınca yere paralel kusmaya başladı resmen..vermedim,ara verip 4-5 defa başladım ama hep aynı,bu ay kontrolde veremedim dedim sadece detayına bile girmeden ,mühim değil,o zaten destek dedi dr.

Ayakta hic alistirma sersem yapiyor cocugu bi ise yaramiyor sonra kurtulmasi zor büyük oglanda alistirdim kurtulana kadar da canim cikti.Bunda yatagina koyuyorum kendi uyuyor.Benimkide gece emme aliskanligini birakmiyor artik geceleri gece mamasi veriyorum ac olmadi halde hep emdigi saatte agliyor kucagima aliyorum ama uyuyor gene yatagina koyuyorum.2 gecedir gecede 1 kez emdi.Erken basladim ek gidaya ama iyi yapmisim beklesem cocuk ac gezecekmis.

deppo merhaba..bende dr sordum mamayla vermek uygun mu diye asla dedi aç karnına olcakmış..ben bitkisel olandan aldım o okadar fena degil sanırım 5ml şırıngayla veriyorum içiyor bi tepkisi yok.

selam ecriinn santafer benimki, bunu nispeten içiyor bebekler dedi verirken dr ama bu iyisiyse kötüsünü düşünemiyorum. doktorumuzda avni bey bu arada :))

deppo
Ben vermiyorum ama elmasuyuna katip verebilirsin gibi geliyor bana.

Bu arada kizlar biz suyu bardakla iciyoruz bu gün nasil hosuma gitti.Büyük oglana bardak ögretene kadar canim cikmisti bu tam zitti abisinin herseyde ama.

bol suyla veriyorum ama 1 saat emmemesi gerektiği halde bir türlü dolduramıyoruz o 1 saati. alışmışım ağlar ağlamaz susturucuyu takmayakaydirigubbakcemile3

iyi geceler poseidon

bence de uykuyu bölmemeli,tamamiyle katılıyorum almanlara :))))))
ilk defa uyurken emzirdim birkaç gece ,gözünü açmadan emdi uyudu yine,zararı olmaz sanırım..bazı geceler de kendi uyanıyor..alarmı veriyor..ya bu arada uykuya sadece emince dalmaya başladı,önceden başını okşayınca uyuyordu,ayakta sallamaya mı başlayayım?? sizler ne yapıyorsunuz kızlar..

aynen uyku çok önemli çok aç olsa uyanır diye düşünüyorum ayrıca benimkide gözünü açmadan emiyor geceleri çoğu zaman. benimkide emmeden uykuya dalamıyor, sallamayı sevmedi en baştan beri

X