2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım ben her saat emzırmeye calısıyorum ama uyandıramıyoruz cocugu ya... ınan sagıyla oynuyorum soluyla oynuyorum yok uyanmıyo... kucagıma laıyorum omzuma yatırıyorum yıne uyanmıyo... dun gunduz 3 kez emdı ama her emmesı yaklasık yarım saat 40 bazen 1 saat emıyo saat suruyo massallah... hıc bırakmıyo dun cok uyuyunca aksam ve gece canımı cıkardı toplam aksam 3 saat tekrar emzırdım... bıde cısemcım ınan bellı bı duzenlerı olmuyo emmenın... 40ı cıkınca bellı bı duzenı olusuyomus...

eşim acayip ilgileniyor oğluyla altını pek açmadı ama burnuyla ağzıyla
tırnağıyla göbeğiyle herşeyiyle ilgileniyor cnm benim...

valla yok yaa...çok güzel bir duygu gidip gidip kokusunu çekiyorum içime..
fotoğraflarını da eklerim yakında...yanıma yatırdım bu sabah göğsüme yakın böyle
kokusunu içime çektim missss gibi...

valla göğüslerin uçları nokta nokta yara oluyor cnm hele 1-2 saatte bir emzirirken ilk
ağzına aldığında o ilk çekişleri çok acıtyor sonraki dakikalarda geçiyor ama baya
acıyor...baktım şimdi kurudu uçları kırmızı kırmızıydı..emişi de çok güçlü.löp
diye kapıor memeyi cok cok çekiyor bırakmıyor zor ayırıyorum sonrada fazla emdiğini
şakır şakır çıkarıyor...:)))

eşime gelince ah ah tam leyla oldu ama ben de aynı..kartını kaybetti falan.
evde kalabalık dışarı git gel alışveriş koyduk orta yere kağıt ne eksikse
gelip gittikçe yazdık anca öyle toparladık.bugünde ilk defa işe gitti işte..:)))

tosun olcak bu oğluş :nazar: maşallah
emsin emsin emmese aç kalıyo diye üzülürdün canım hem emdikçe sütün artar ne güzel
benim sütümde akıyo ama kız ortada yok yaw CADIARZU
bakalım eşim napcak şimdi benden sabırsız her gece bari bu gece gel kızım amma beklettin diyip duruyo. gel gel diyosun geceleri ağladığında hatırlatırım diyorum gelsin bende içerde yatarım diyo kaydirigubbakcemile3

çisemcim son bi msj daha attım özeline..bakıver inş hallolur.

bana biraz müsade kızlar 2 gündür evde yoktum biraz işlerim var bitirp geleyim burda olursanız görüşürüz. hepinizi ve bebişlerinizi öpüyorum. opuyorumnanaktan

7 günde tam 50 adet bez tükettik normal mi bilmiyorum..
bir de altını alıyorum 5 dk içinde yapıor tekrar ne yapacağımı şaşırıyorum vallahi..
şimdi de aynı şey oldu dünden beri 4 defa oldu...

alıştık alıştık aslıcım.bütün gün emişip duruyoruz.yaa 1 tane bebiş
çok oyalıyor insanı sen nasıl yapıorsun ikisiyle anlamadım valla..
göğ.ucu yarasından bahsettim demin.doktor dedi fırsat bırakmıyor iyileşmesine
bugüne kalmazdı göğ.acısı falan dedi.gerçekten tüm gün cok cok istiyor yavru...
sütüm de 4.gün epey gelmeye başladı valla öyle böyle alıştık işte.senin kızlar
napıor?

napıor?

ohh maşallah kuzuya.... valla ben nası yapıom bilionmu belli zaman sonra kendi emmeye başlıyo bi elimde o emio bi elimde pc tek ellede buraya yetişiom 30 dk birini 30 dk birini emziriom ama benim avantajmı dezavantajmı desem mama veriyorum şimdi 3 satte bir besleniyolar mamayla arada emiyolar sırayla işler güçler duruyo işte boyuna emişioz:)
göğüs uçları ilk günlerde benimde yara oldu hatta kan geldi ama ben aynı zamanda makinaylasağdığım için çok yıprandı biraz daha seyrek sağıyorum artık. krem felanda kullanmadım ben biiki defa ingiltereden bi krem geldi bana göğüs ucu için ölesürdüm amapek ii gelmedi... ama emdikçe alışıyo ve iğleşiyo acıyo die sakın bırakmayın... ilk emerken naparsan yap bi acıyo anlık ama hemen geçiyo...
sütünü artıran şeyler yemeye dikkat et kuru incir tüket bol bol bana duaedersin...:)
bebekler için rezenesatılıyo ondan al kendin yapıp iç oda çok artırıyo...

napıor?

canım benim önce tebrik ederim.senin oğluşunda aynı benim kızım gibi sürekli göğsümde.bende aynen 45 dk falan emzirdiğim oluyordu ama hafif hafif gazlanmaya yediğni çıkarmaya başlayınca anladımki karnı tok ama emmek istiyo doktora sordum dedim tok oludğu halde emmek istiyo diye o zman emzik tavsiye etti şimdi emzik kullanıyorum.çok rahatladım valla.bu sefer göğüslerimde süt birikmiyodu.şimdi biraz daha düzene girdi 2 2buçuk saatte yarım saat kadar emiyoruz.sonra emziğini veriyorum uyuyo.:ecrin_bebek:

merhabalar , ben de biraz önce emzirip temizleyip uyuttum kuzucuğu. Bütün gün salonda beşikte uyuyor , akşam yukarı yatak odasına çıktığımızda gözler açılıyor. Dün akşam 1 saat uğraştım ikimiz de ter içinde kaldık yok uyumadı artık bayılacaktım. Kucakladım aşağıya salona indim beşiğine yatırdım uyudu. Artık sanırım salonda yatmaya başlıyacam yatak odasında uyumuyor sıcaktan mı beşiğe mi alıştı anlayamadım. Eşim de rahat uyuyabildi kaç gündür o da bu savaşta uykusuz kaldı sıfır uykuyla işe gitti . Annem bizde o da yardım ediyor bebeği yıkıyor yemek yapıyor , ben daha hiç yıkamadım ama diğer bütün bakımlarını ben yapıyorum.

Dün dr'u aradım topuk sonuçları çıkmış normalmiş bu arada hastanede biri acıbadem diğeri de devlet için 2 kan birden aldılar topuktan. Sonra da sağlık ocağından geldiler biz de istiyoruz dediler ama aldırmayacam. 3. kan olacak birşey yok zaten sonuçlarda. Troid için de kan almışlardı doğumdan sonraki 2. gün o biraz sınıra yakın 14 çıkmış bir daha tekrarlayalım dedi dr'u. cumartesi gideceğiz tekrar kan vermeye . Göbek bu sabah düşmüş mandalı sırtında buldum uyandığında. Pıtısında akıntı var sakın ellemeyin temizlemeyin dediler onu da söylemiş olayım.

Bebeklerine kavuşan arkadaşlarına gözünaydın , hayırlı olsun diyorum. Kavuşmaya bekleyen arkadaşlarıma da sabır ve güzel rahat doğumlar diliyorum.

Hepinizi öptüm

herkeseee selammmmmm
beniim kuzu şimdi daha iyi çok şükürr ptesi tekrar kontrolu var hemde sağlık ocağına gidicezzz. hala sütüm tam gelmedii ama fena sayılmazz maalesef ek mama vermek zorunda kalıyorum yavrum ilk günler aç kaldıııı çok ağlarsa veriyorum mamayı genelde emzirmeye çalışıyorum. göğüs uçlarım çok acıyoo ama kzuum emsinde başka birşey istemem kalkanda aldım ama kullanamadım daha nasıl kullanıcammm?
birdee sağ memede uç yok onan uç kullanıyorum çıkınca bırakıyorumm bütün gün biberon uç kaynat durrr. suda veriyorummm doktor ver dedi sususz kalmışş
herkes iyidir inş. özlrdim hepiniziii inş nasipse bir ay sonra eski halimize dönerizzzzz

hadi hayırlısı canımcım
inşallah sağlıkla hayırlısıyla kavuşursun meleğine

inşallah hayırlısıyla hepimiz kavuşuruz meleklerimize canımopuyorumnanaktan
benim sezeryanımda çarşamba olucak
hepimizin hakkında hayırlısı canımopuyorumnanaktan
hem korkulu hem heycanlıyım bende hep ağlamaklıyım nerdeyse
seninde güzel haberlerini bekliyoruz canım

ohh gözün aydın canım
ne güzel kavuşuyosunuz tek tek yavrularınıza
Allah ım sağlıkla hayırlısıyla analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallahopuyorumnanaktan

bebişini kucağına almayan ben varım canımm inşallah bende kavuşacağım yavruma az kaldı ama sen öle anlatmışsın ki sezeryandan korkmaya başladım iyicebilmiyorumkismile
bakalım hayırlısı hakkımızda

evet canımcım senin bi yerin açıkta kalmış tam kabus görmüşsün Allah korusun canım böle ilk zamanlar oluyomuş kabus vs.
Allah ım sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah ayırması birbirinizden

ay ben sier dogurdu mu dıye merak etmıstım sormak ıcın gırmıstım ama dogumlarınızı okuyup okuyup heveslenmeye başladım :) haberı olan var mı?[/QUOTE

sier doğum yaptı canım geçen hafta cuma günü maşallah tosun gibi oğluşu oldu ikiside sağlıklılar çok şükür

çok teşekkür ederim cvp için.. çok istiodu normal doğurmayı işalla normal doğurmuştur.. darısı başına :)

kızlar selam nasılsınız dün geceuuykusuz kalanlardanım ya tam emıyoruz altına yapıyo tam emme bitiyo altına yapıyo...iyimi kotumu bılemedım yarım saat falanda emmıyo bende goguslerı acıyanlardanım ve karnım çok ağrıyo sabah ağladım ağrıdan ....eşimi eczaneye yolladım şu anne sütünü artırıcı cayı denıycem kıme sorsam süper dıyo kullanna varmı

bende göğsü acıyanlardanımmmm.........inş geçer bu da alışır artık..
süt arttırmak için; hergün mutlaka ılık duş alın..
sarı üzüm yiyin.. hazır mevsimindeyiz..
aslının dediği gibi incir...
tahin helvası..
bol bol su..
hepsini bir arada yemeyin tabi:)
ama inanın çok işe yarıyor..

Selam kızlar.Kızımın göbek bağı düştü az önce. opuyorumnanaktan Dün geceden beri fazla emmiyodu kızım, meğer burnu tıkalıymış, burnuşunda sümük vardı. O burun aparatıyla aldım.Kızım tekrar emmeye başladı.:nazar: Meme ucunu ağzında tutup bekliyodu yavrum. Mışıl mışıl uyuyo şimdi. 2 saatte bir falan emziriyorum bende. Geceleri uykusuz kalıyorum ama kızım için herşeyi yaparım.opuyorumnanaktan Sürekli kakasını yapıyo, doktora sorduk normal dedi. :) Kontrolde 2750 gr. çıktı kilosu. Doktor neredeyse hiç kilo kaybetmemiş, çok iyi dedi. :nazar: Sarılık yok denecek kadar az, hiç bişey kullanmana gerek yok dedi.Alllah'a şükürler olsun sarılık olmadı kuzum.Ek besine de gerek yokmuş. Bizden haberler bu kadar. opuyorumnanaktan 0-3 ay kıyafetleri kocaman oluyo kızıma. Bi kaç tane yenidoğan kıyafeti vardı, anca onlar oluyo. :)

Kızlar selam..göğüslerim çok şükür artık acımıyor..her gün mutlaka sağıyorum ve bunun sütü artıtdığını söylediler gerçekten işe yarıyor. Sağdığım sütü gece biberon ile veriyorum en azından ben daha çabuk uykuya geçiyor. Sizlerinde söylediği gibi tam yiyor uyuyor beşiğine koyacağım cortttt kakasını yapıyor hadii altını açarken bu sefer uyanıyor..aman ne çok kaka yapmak o öyle :)) kızımın göbeğinde biraz sorun çıktı ilk hafta hemen düştü göbeği ama devamlı dışarıya iltihap gibi bir sıvı çıkıp duruyordu meğer içerde parça kalmış. Doktorumuz sülfür asit sürüp oradaki parçayı kuruttu. şimdi daha iyi. Bugün ilk aşımızı olduk hepatit B..çok ağladı kuzucum hemen meme verdim sonrasında sustu :))

Ben sütüm artsın diye devamlı su içiyorum ve Humana still tea kullanıyorum ayrıca rezene çayı içiyorum. ve gerçekten göğüslerim devamlı taş gibi dolu oluyor. Tavsiye ederim hepinize. Bugün kuzucum tartıldı 2930 gr olmuş:))

Her 2 saatte bir emmek istiyor dediğimde arada 30 cc rezene verebilirsin dedi. Hem onu rahatlatır dedi.

Şimdilik bu kadar..hepinizi ve kuzularını öpüyorum..

merhaba kızlar.
oğlumla başım dertte.uyumuyor çocuk yaaa.emiyo emiyo uyumuyo.artık uykusuzluktan bayılıcam.gözler faltaşı gibi bütün gün öleeeee.valla uyusada bende azcık kestirsem diye bakıyorum.ilk 2 hafta ne güzel emip uyuyodu.ohh be dedim ne varmış çocuk büyütmeye.meğer sonradan gerçek yüzünü gösterdi oğluşum.napalım onlar için değer uykusuzlukta yorgunlukta elbet geçecek demi.çok gazlı bide oğlum.babuline bitkisel şurup kullanıyorum ii geldi.
annelik hem güzel hem zor.ama ii ki anne oldum.oğluşummmmmmmmmm benimmm.

selamlar kıslar nasılsınız
benim artık son günlerim geceler çok zor geçiyor karnım çok acıyor midemde bulanıyor her gece artık nerdeyse uykusuzum:KK43: günler azaldıkçada korkularım artıyor fena oluyorum ama bi taraftan da kavuşmamıza az kaldı diye seviniyorum karmakarışığım bilirsiniz işte
yarın son hazırlıklarımı yapıcam havlu kağıt sıvı sabun terlik vs kaldı onlarıda tamamlayıp çantama koyunca tamamdır:))
benden bu kadar şimdilik
sizler nasılsınız gördüğüm kadarıyla ilk günler çok güzel geçiyor göğüs acıları vs oluyordur tabi ama hepinizin ne kadar mutlu olduğunu görüyorum
darısı biz yavrularına kavuşamayan annelerin başına:))
hepinizi çok öpüyorum Allah a emanet olun

X