2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

hoşgeldin canım... evet sanırım sonumuz sezeryan olacak yarın bir olsunda bakalım dr ne diyecek cumartesi olur inş. yatışım... cuma kayınpederin doğum günüymüş hepsi briden o gün doğur diyor bana inş. o gün gelmez kızım :)))

hoşbuldum inş.
ay bu kaynanalar kaynatalar ne meraklı torunlarının kendi doğumgünlerinde doğmalarına kaydirigubbakcemile3

hakkında hayırlısı olsun canım. sonuçta sen normal normal diye bekledin. kısmet buymuş. sağlıkla al kucağına inş.

ultrasonda anlayabildiklerine çok sevindim... ben de artık 2 günde bir gidiyorum kontrole bu bile extra yorucu... yarın son kontrol günüm cumartesi inş. Allahın izni ile ben de yavruma kavuşucam her ne şekilde olursa olsun...

özllemcim anlaşlıyor usg dedamlanın bebişinin suyunda parça parça bişiler
görmüş dr.hatta damla ben bile gördüm yazmıştı..zaten anlaşılmayacak gibi
bir şey değilmiş ki...
inşallah yapmazlar ya bi de benim dr dediki suyu iyiyse yapsa bile hemen zehirlenmez
demişti..allah korusun..çok korkuyorum genede ben oğluma diyorum tut oğlum
azıcık daha kakanı annen alıcak seni oradan diyorumkaydirigubbakcemile3

yaşlı komşum var bize uğradığında bebeği giydip üstünü örtüyo sıkıca sıcak değilmi diyorum üşür diyo gider gitmez açıyorum üstünü

off kızlar girmiş şimdi ameliyata sizde dua edin sağ salim kurtulsun inşallah 1 haftadır ağlamaktan içim çıktı

hoşbuldum inş.
ay bu kaynanalar kaynatalar ne meraklı torunlarının kendi doğumgünlerinde doğmalarına kaydirigubbakcemile3

hakkında hayırlısı olsun canım. sonuçta sen normal normal diye bekledin. kısmet buymuş. sağlıkla al kucağına inş.

sorma yaa... diyorum normal bekliyorum nasıl ayarlayayım yaa olsun cumartesi yatışın olmasın cuma olsun çok mutlu olur adam diyorlar bana.. içimden diyorum benim mutluluğumu kim düşünecek benim yerime o eziyeti çekecekseniz buyrun çekin istediğinşiz tarihtede doğurun...

Merhaba kızlar, geçmişi okuyayım dedim ama o kadar çok ki baş edemedim :) dün bugün çok fazla belim ağrıyor hadi inşallah sancılar da başlar dşorum ama yok:))

vallahi nekadar canın kanında olsa insan karışılsın istemiyor tartışmazsınız umarım belli bir saaten sonra tahammülün bitiyo başlıyosun sende söylenmeye

valla ben de kimse gelsin istemiyorum zaten gelecekler de binbir nazla gelmiolar mı iice deli oluorum... bir an önce o curcunalı günleir atlatmak nasip olsun... en kısa zamanda çekirdek ailemle başbaşa kalmak istiyorum, tabii önce doğurmam lazım:))

Bu arada ortalığı toparladım az bişi ütü yaptım.bulaşıklarımı yıkadım.
banyo-wc mi yıkadım geldim ama daha işim var.evi süpürücem silicem
ve toz alıcam...hatta apartman merdivenlerinide silmem lazım...
viledayla tabiii hiç hoşuma gitmezdi elle silmek en güzeli ama çare yokkk.
napalım bu kadar oluyor..doğumda kim gelecekse yaparlar artık bana..
bir de camlarım leş gibi silmek istiyorum yavaştan ama bakalım yapabilirsem.
haa bir de balkonum yıkanacak hortumu açıp butun duvarları yıkamayı düşünüyorm
ama sadece düşünüyorum bakalım onu da yapabilirsem eşime de diyemem sen yap
diye zira haala topallıyor cnm benim...

türkiyede var böyle karışma bebek olunca herkez uzman kesiliyo kız kardeşim evin içinde gezdirme kapılardan geçerken bismillah de diyo her gelen bir şey söylüyo en iyisi eşin ve bebeğinle yalnız olmak

özllemcim anlaşlıyor usg dedamlanın bebişinin suyunda parça parça bişiler
görmüş dr.hatta damla ben bile gördüm yazmıştı..zaten anlaşılmayacak gibi
bir şey değilmiş ki...
inşallah yapmazlar ya bi de benim dr dediki suyu iyiyse yapsa bile hemen zehirlenmez
demişti..allah korusun..çok korkuyorum genede ben oğluma diyorum tut oğlum
azıcık daha kakanı annen alıcak seni oradan diyorumkaydirigubbakcemile3

ee bu kadar şeyin yanında bir de onu getirmesinler başımıza değil mi ama şekerim :)) tutsunlar az kaldı 2 gün daha bekleyecekler içeride okadarcık :))

burcuuu baban mııı allah yardımcısı olsun en yakın zamanda şifasına kavuşsun
inşallah yüreğimden diliyorum..valla tam da doğum zamanı olmuyor mu böyle
hastalıklar bizim de hepsi üstüste geldi...

sorma yaa... diyorum normal bekliyorum nasıl ayarlayayım yaa olsun cumartesi yatışın olmasın cuma olsun çok mutlu olur adam diyorlar bana.. içimden diyorum benim mutluluğumu kim düşünecek benim yerime o eziyeti çekecekseniz buyrun çekin istediğinşiz tarihtede doğurun...

yaw millet ne bencil he! çok mutlu olurmuş. sor bi ben mutlu olur muyum acaba? ben beklemişim aylarca yavrumu madem istediğim tarihe göre tutabiliyorum kendi doğum günüme ayarlarım demi ama :) 11 ay sonra doğururum falan. kaydirigubbakcemile3

hiç işim gücüm yok kaynatamın doğum gününe denk gelsin diye o kadar acı çekicem.

Merhaba kızlar, geçmişi okuyayım dedim ama o kadar çok ki baş edemedim :) dün bugün çok fazla belim ağrıyor hadi inşallah sancılar da başlar dşorum ama yok:))

valla ben de kimse gelsin istemiyorum zaten gelecekler de binbir nazla gelmiolar mı iice deli oluorum... bir an önce o curcunalı günleir atlatmak nasip olsun... en kısa zamanda çekirdek ailemle başbaşa kalmak istiyorum, tabii önce doğurmam lazım:))

canım 12 gün kızkardeşim kaldı 15 gün misafir her gün geldi 5 gündür kafamı dinliyorum oh kurtuldum gelen gidenden çok yoruldum milleti ağırlamaktan

60 yıldır hasta olmayan babam tam zamanında ameliyat oluyor buda benim şansım sanırım yada onun bilmiyorum yanında olmadım olamıyorum çok üzülüyorum allahım yardımcısı olsun inşallah

Bu arada ortalığı toparladım az bişi ütü yaptım.bulaşıklarımı yıkadım.
banyo-wc mi yıkadım geldim ama daha işim var.evi süpürücem silicem
ve toz alıcam...hatta apartman merdivenlerinide silmem lazım...
viledayla tabiii hiç hoşuma gitmezdi elle silmek en güzeli ama çare yokkk.
napalım bu kadar oluyor..doğumda kim gelecekse yaparlar artık bana..
bir de camlarım leş gibi silmek istiyorum yavaştan ama bakalım yapabilirsem.
haa bir de balkonum yıkanacak hortumu açıp butun duvarları yıkamayı düşünüyorm
ama sadece düşünüyorum bakalım onu da yapabilirsem eşime de diyemem sen yap
diye zira haala topallıyor cnm benim...

ay masallah canim sana

hamile halin boyleyse,normalde atom karinca gibisindir herhalde

41 kere masallah :nazar::nazar::nazar:

Bazı doktorlar bekleme sürecindeyken belirli aralıklarla yaptıkları muayenede rahimağzının olgunlaşmasını değerlendirirler ve herhangi bir muayenede rahimağzının olgunlaştığı saptandığında suni sancı uygulanır. Suni sancının başarısı tümüyle rahimağzının olgunlaşmasıyla ilgilidir. Rahimağzı normalde sert, kapalı, uzun ve "arkaya dönük" bir durumdayken gebelik haftasının ilerlemesiyle birlikte yumuşamaya başlayan, incelen, açılan ve "öne doğru yer değiştiren" bir yapı haline gelir. Değişiklikler ne kadar belirginse rahimağzı o kadar olgun ve suni sancıya cevap vermeye, yani doğum eylemini başlatmaya o kadar hazır demektir. Rahimağzı olgunlaşması anne adayından anne adayına çok değişkenlik gösterir. Bazı anne adaylarında olgunlaşma 38. haftada bile belirgin hale gelmişken, bazılarında daha ileri gebelik haftalarına kadar hiç olgunlaşma olmayabilir.

Sanırım dr buna göre bana %60-70 şans verdi... Çiseemm sen de yarın mutlaka bu yüzdelik şansını sor çok az derse hiç boşuna suni sancı çekme tatlım :KK43::KK43:

evett haklısın özlemcim geçen cuma günü bana 2cm açılman var ama sancı versem de
bu şekilde işe yaramaz demişti sanırım sırf bu rahim ağzının şekli yumuşaması vs ile
ilgili açılmayla pek alakası yok sanırım soracağım yarın mutlaka benim doktorum çok
da karşı sezeryana yaa.bilmiyorumkismileyarın mutlaka sorucam boşuna epidural de
olsa sancıyı çekmek istemiyorumzemuszemus

off kızlar girmiş şimdi ameliyata sizde dua edin sağ salim kurtulsun inşallah 1 haftadır ağlamaktan içim çıktı

Allah acil şifalar versin, sen de kendini üzme, bunu demesi kolay ama bebeğini düşün sen stres yaptıkça o da etkileniyor... Allah yardımcısı olsun babanın, güzel haberlerini alıcaz...

X