2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar,
okumaya çalışıyorum yazdıklarınızı, normal isteyip de sezaryen olanları görünce üzülüyorum aslında, çünkü o kadar cesaret herkeste bulunmaz ama hayırlısı olsun. ben de sezaryen istiyordum hep bi de normal olurmuş gülerim halime valla, hani hep istemediğin oluyo ya eyvahedigeldismile :)ne yalan söleyim kendime bahaneler buluyorum aman kilosu fazla çıksın, aman ters dursun , aman günü geçsin bilmem ne...ama işte hakkımızda hayırlı olan olsun biz bilemeyiz tabi... ne güzel bi sürü annemiz bebeğine kavuştu ALlah geri kalanlarımıza da nasip etsin inş.

anneleriniz yanınızda mı kızlar..benim annem daha gelmedi,haftasonu gelecek...zaten başka kimsede gelemiyecek,memleketten..annem olsa,o yeter bana..

şekerim sen nasılsın görüşemedik uzun zamandır... ben inanamadım senin doğum haberine ki hala daha inanamıyorum maşallah ne güzel aldın yavrunu kucağına...

ultrasonda anlayabildiklerine çok sevindim... ben de artık 2 günde bir gidiyorum kontrole bu bile extra yorucu... yarın son kontrol günüm cumartesi inş. Allahın izni ile ben de yavruma kavuşucam her ne şekilde olursa olsun...

anneleriniz yanınızda mı kızlar..benim annem daha gelmedi,haftasonu gelecek...zaten başka kimsede gelemiyecek,memleketten..annem olsa,o yeter bana..

benim annem alt katımda oturuyor canım... :) ama kaynanam da gelecek işin extrası inş. yalnızca kendi gelir... başkalarını çekecek halim kalmadı daha şimdiden... cumartesi doğurursam o gece orada kalırım heralde pazar taburcu ederler e pazartesi herkesin işi gücü var gelmezler diye düşünüyorum bir tek kaynanamı çekebilir yani aslında tek bir kaynana çekebilirim 2. veya 3. lere tahammülüm yok...

Haklısınız kızlar... Üzülmicem artık... O sağlıklı olsunda nasıl gelirse gelsin... bişey sorcam kızlar.. şimdi bebek kakasını yapsa dr bunu anlayabilir mi?

Anlar canım, nst de ve ultrasonda çıkar. Suyun azalmaya başlar oradan anlarlar bildiğim kadarıyla.

benimde annem gelecek sanırım hafta sonu ama kaynanamla annem ateşle barut gibi bi sorun çıkarsa diye ödüm patlıyo..neyseki annem olacağı için kaynanam akşam olunca evine gitmek zorunda kalacak buda iyi bişey benim için

Bazı doktorlar bekleme sürecindeyken belirli aralıklarla yaptıkları muayenede rahimağzının olgunlaşmasını değerlendirirler ve herhangi bir muayenede rahimağzının olgunlaştığı saptandığında suni sancı uygulanır. Suni sancının başarısı tümüyle rahimağzının olgunlaşmasıyla ilgilidir. Rahimağzı normalde sert, kapalı, uzun ve "arkaya dönük" bir durumdayken gebelik haftasının ilerlemesiyle birlikte yumuşamaya başlayan, incelen, açılan ve "öne doğru yer değiştiren" bir yapı haline gelir. Değişiklikler ne kadar belirginse rahimağzı o kadar olgun ve suni sancıya cevap vermeye, yani doğum eylemini başlatmaya o kadar hazır demektir. Rahimağzı olgunlaşması anne adayından anne adayına çok değişkenlik gösterir. Bazı anne adaylarında olgunlaşma 38. haftada bile belirgin hale gelmişken, bazılarında daha ileri gebelik haftalarına kadar hiç olgunlaşma olmayabilir.

Sanırım dr buna göre bana %60-70 şans verdi... Çiseemm sen de yarın mutlaka bu yüzdelik şansını sor çok az derse hiç boşuna suni sancı çekme tatlım

kızlar gece uyumadım sabah uyuyım dedim bebek ağlıyo altını değiştirdim yine ağlıyo meğerse yine yapmış altına 3 kez üst üste kalkıp alt değiştirmekten uykum kaçtısempatiksalakcinni

birde karnı açken basbas bağrıyo diyorumki çirkefmi o0lucan halan gibidelikafadulden

mrb babam ameliyata giriyor saatini söylemiyorlar bana belki şu anda ameliyattadır offf ne kadar zor böyle olmak hem uzak hemde gidememek kızımda nazlı nazlı hareket ediyor bugün bide ona taktım kafayı bütün gece uyuyamadım 100 bin kere wcye gittim gidipte boş dönmesem ne canım şey bide hiç uyuyamadım yattığım anda daraldım resmen duşa girdim belki sıcaktan uyuyamamışımdır diye ama ondan değilmiş anlamadım ne olduğunu ağrım falanda yoktu keyifsizim bugün

kızlar toplamayın milleti başınıza sinirlerinizi bozmayın kendiniz bakarsınız ya sadece hastanede 1 gün birine ihtiyaç var sonra kendiniz yaparsınız zaten

benim annem çok sessiz sakindir kaynanam konuşur o dinler.. kaynanam da çok şey bildiğini sanar ama bilmez... bakalım nasıl başa çıkıcam... ooofff oofff

selam ben geldim. maşallah amma kaynatmışsınız geceden beri oku oku bitmedi geçmiş.
ne var ne yok? nazlı bebekler bu gidişle herkesi sezeryana mecbur edecek

kızlar toplamayın milleti başınıza sinirlerinizi bozmayın kendiniz bakarsınız ya sadece hastanede 1 gün birine ihtiyaç var sonra kendiniz yaparsınız zaten

aaa canım olur mu hiç öle şey onlara göre sen çok cahilsin hiçbişey bilmezsin onlar öle mi kaç tane doğurmuş büyütmüşler ama bir sora kaç sene önce oofff varya sırf bunları düşünmektende doğuramıyorum ben kesin... amannn

benim annem çok sessiz sakindir kaynanam konuşur o dinler.. kaynanam da çok şey bildiğini sanar ama bilmez... bakalım nasıl başa çıkıcam... ooofff oofff

ben kızkardeşimle bile bir iki kez atıştım yeğenim var bağrıyo bebeğin başında kızkardeşim diyo gürültüye alışsın

selam ben geldim. maşallah amma kaynatmışsınız geceden beri oku oku bitmedi geçmiş.
ne var ne yok? nazlı bebekler bu gidişle herkesi sezeryana mecbur edecek

hoşgeldin canım... evet sanırım sonumuz sezeryan olacak yarın bir olsunda bakalım dr ne diyecek cumartesi olur inş. yatışım... cuma kayınpederin doğum günüymüş hepsi briden o gün doğur diyor bana inş. o gün gelmez kızım :)))

vallahi nekadar canın kanında olsa insan karışılsın istemiyor tartışmazsınız umarım belli bir saaten sonra tahammülün bitiyo başlıyosun sende söylenmeye

ben kızkardeşimle bile bir iki kez atıştım yeğenim var bağrıyo bebeğin başında kızkardeşim diyo gürültüye alışsın

gürültü çocuğun başında bağırılması değildir ki :S ne insanlar var.. stabil bir ses olması lazım tv radyo gibi... ona alışsın tabii ki ama çocuk bağırışı kimseye yaramaz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…