2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

aa niye mama sütün yetmiyor mu didemcim.humananın emzirme çayını içiyor musun?
doktorunuz mu dedi mama verin diye.
ya bide şeyi sorucam nasıl giydiriyorsunuz ince mi yoksa üstüste mi?üşüyor mu?

canım sütüm yeni yeni artmaya başladı malt içiyorum biraz özütü imiş o çok süt yaparmış ayrıca hoşaflar içiyorum milupanın still teasini içiyorum doktor dedi bunları ama yine de 1 ölçek 30luk mama yiyor günde herhalde tam yetmiyor sütüm ya da alıştı onu da istiyor kuzu ama kilosu iyi 3180 doğdu 2910 hastaneden çıktı geçen perşembe 3100e geri çıkmıştı sağlık ocağında ölçtüler. ama mamayı kaşıkla veriyorum

yok be didemcim cuma dr.daydık son gelişmeleri haber vereyim.cuma günü alttan
baktı açılmam aynıymış.usg de de bebek doğ.kanalına girmemiş görünüyor daha.
ama şeymaında inmemişti 1 günde doğuruverdi o yüzden umutla bekliyorum bakalım.
kafasının oturması gereken yeri gösterdi daha oturmamış ve 3500 gr dedi bu cuma
çağırdı bi de açılman bu kadar olursa sunni sancı versem de pek işe yaramaz dedi
ama ben sez.lafı yaptm kesinlikle karşı istemiyor doktorum bir de kendisi kendi isteğiyle
sezeryan olmuş sordum zar zor söyledi.bebiş 3500 gr oldu daha da alıyor eşim de sez.
ol dedi bana hatta kaç oldu söylüyor cumaya kadar gelmezse sanırım fikrim değişecek..

didemcim gördün mü mesajımı neyapayım kız fikrini söylesene sen de???

bişey sorcam şimdi bu sezeryanda spinal var başka ne türü var ben artık o tarafa kayıyorumda nasıl yapsam bilemedim tamamen uyumak istemiyorum

Günaydın kızlarrr, geçmişi okudum geldim. Fahriye'cim doğurdum ben dün gece kaydirigubbakcemile3 ,kızım aynı bana benziyo, şimdi hastanedeyiz . Derrrrmişimmmmmm :pPPP.kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 sempatiksalakcinni sempatiksalakcinni Çisem bi senin birde Pelin'in bebişi çok inatçı çıktı. kaydirigubbakcemile3 Ben kahvaltımı yapıp geliceemmm.Kaybolmayın bi yere. Öptük hepinizi. opuyorumnanaktan

Biz geldik...
Öncelikle bütün kontrole gidenler biranönce gelinde güzel haberlerinizi verin :))
herkese günaydın güzel anneler. yine kabus dolu bir geceden sonra acıktım da aklktım yataktan. bugün doktor kontrolümüz var bakalım ne diyecek kendi doktorumuz. eğer ki normal bile derse sezeryana gireceğim kesin kararımı verdim. ağrılarım .ekilecek gibi değil bütün gece ağrıdan ağladım. sol bacağımı kaldıramıyorum yerinden nasıl bir baskı varsa üzerinde anlamadım. felçli gibi oldum resmen. yatakta sağdan sola dönemez oldum çok stresoldum iki gündür eşim beni bu stresten uzak tutmak için saolsun elinden geleni yapıyor ama acılarım geçmiyor işte. dün gece en sonunda karar verdik bu daha 40.haftaya kadar hatta fazla bekletirse sen çok yıpranacaksın ona da yazık sen üzüldükçe o da üzülüyor sezeryan istiyorum de doktora dedi. bende düşündüm ve ok verdim. yoksa depresyona gireceğim allah korusun yaaaa...

benimde annem çarşamba sabahtan burda olacak allah nasip ederse. kimler doğurdu 2 gündür takip edemedim. çisem doğudu mu? pelin doğurdu mu?
Yok kuzum halen karnımda :))
kızlar nasılsınız kızım uyudu ancak geldim mevlutumuzu da yaptık c.tesi çok yoruldum ama değdi çok güzel oldu:))sizler nasılsımız
Ohhh zemuszemus herşey halledilmiş ne güzel kurtulmuşsun biz daha bebişi bile alamadık kucaımıza :))

hahaha ayy yerim ben kızını senin yaa yastık rahat geliyor demekki yavruya.
didem maşallah tombik görünüyor kız maşallah valla yanaklar falan çoook tatlı..
benimki de cuma günü çenesini oynatıyordu habire bişiler çiğniyordu cnm benim
yaa eşim de diyo bizimki karnından çıkıcak yürümeye başlayacak 20 ağustosa
kadar bekleyelim dedi ya dr.ondankaydirigubbakcemile3
Ben askere giderken çıkarmayı planlıyorum kaydirigubbakcemile3

bişey sorcam şimdi bu sezeryanda spinal var başka ne türü var ben artık o tarafa kayıyorumda nasıl yapsam bilemedim tamamen uyumak istemiyorum

epidural-spinal diye bişi var ikisini birden yazıyodu ebru buraya.
zaten spinalle epiduralin bizim açımızdan pek bi
farkı yok iğnenin yapıldığı yer az bişi farkediormuşş okadar daha başka anes.yöntemi yok
bildiğim kadarıyla bi de genel anes.var işte uyuyorsun onda da...ama sezeryanda spinal
tercih ediliyor bildiğim kadarıyla...

Günaydın kızlarrr, geçmişi okudum geldim. Fahriye'cim doğurdum ben dün gece kaydirigubbakcemile3 ,kızım aynı bana benziyo, şimdi hastanedeyiz . Derrrrmişimmmmmm :pPPP.kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 sempatiksalakcinni sempatiksalakcinni Çisem bi senin birde Pelin'in bebişi çok inatçı çıktı. kaydirigubbakcemile3 Ben kahvaltımı yapıp geliceemmm.Kaybolmayın bi yere. Öptük hepinizi. opuyorumnanaktan
Nuh diyo peygamber demiyo velet yaa çıkmıcamda çıkmıcam kaydirigubbakcemile3

ya kızlar ben ebruyu çok merak ediyorum yaa...bebişin fotosu haala yokk.
ne yapsak kii.hallisnada var mıdır teli?

farkı yok iğnenin yapıldığı yer az bişi farkediormuşş okadar daha başka anes.yöntemi yok
bildiğim kadarıyla bi de genel anes.var işte uyuyorsun onda da...ama sezeryanda spinal
Epiduralde tercih eden çok sanırım spinal o kadar yaygın degil.Birde spinalde hemen uyuşuyor epiduralde yarım saatte felan (normal doumdaki epiduralden daha fazla doz veriliyor).Ama spinalde başağrısı oluyor.Arkadaşımın annesi hemşire spinal hakkında surat bükmüştü sorunlar olabiliyor die.Bence korkutucu çünkü epidural omirilik zarına spinal de omuriliğe yapılıyor...

teşekkür ederim ben bi arştırayım bunları aman filmlerde ne güzel pat diye doğuruveriyolar

benim,damlanın ve pelinin epidural olacak kısmetse cnm..epiduralsiz normal doğum
düşünemiyorum allah yazmasın.sez.olayım daha iyi..
Ayy bende epidurali aradan çıkarınca korkmaya başlıyorum ama bazen diyorum epidural mepidural boşver ne olursa olsun yeter ki gelsin artık yaa die tabi sonra kendime gelince yook epidural olmadan olmaz diyorum :KK1:

benim,damlanın ve pelinin epidural olacak kısmetse cnm..epiduralsiz normal doğum
düşünemiyorum allah yazmasın.sez.olayım daha iyi..

ayyy korkutmayın beniiii eyvahedigeldismile bende epidural düşünüyorum çarşamba günü doktorumla konuşucam bu konuyu epidural olduğunda özele giriyor değil mi ücretlendirilmesi??

Yaa kızlar benden garip garip sesler geliyor çıtırdamamı su şırıltısı mı.Artık bu saatten sonra su şırıltısı olamaz heralde tıkışık tıkışık içerde zaten sürekli elim şeyimde ama bişicik yok.

Merhaba güzel anneler,
Nasılsınız? Doğum yapan arkadaşlar hayırlı olsun, sağlıkla büyütün.
Doğum yapmayan anneciklerimize de kolay doğumlar diliyorum.
Biz oğlumla çok iyiyiz. Sizlere bir bakalım dedik.:))

X