2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın Kızlaarr :))

Defne Çiğdemcim ben hala normal doğumu düşünüyorum :))) inş. Allah kısmet ederde normal doğurabilirim. Deden ameliyattan çıkınca bize de haber et inş. sağlıcakla herşey yolunda gitmiştir...

Wild cat tatlım sen nasılsın? uzun zaman oldu seninle de görüşmeyeli... hamileliğimin 4 veya 5. aylarında benim de çok kötüydü bacağıom üzerine basamıyordum belim de o denli ağrıyordu... ama şu sıra biraz daha azaldı ama hiç geçmedi en iyisi dinlenmek... sen de yat biraz dinlen kimseyi de inandırmaya çalışma... ne gerek var buna?

Canım hoşgeldin, izin aldığından beri görünmüyordun. Kötüyüm işte. Doğurup kurtulmayı umut ediyorum. Sen nasılsın? Herşey yolunda mı? Kimseyi inandırmaya çalışmıyorum ki lokumum; sadece yoruldum yüzüme o şekilde bakılmasından. Çektiğim acılar yetmiyormuş gibi, bir de böyle insanlara üzül.

ne güzel inmişti benim de aynı öyle ayaklarım eşim fotoğrafını çekti geçen hatıra
kalsın diye.
epidural spinal kombinasyon nasıl oluyor?epidural le spinalin farkını biliyorum az çok.
çok küçük bir yer farkıyla uyuşturma yapılıyor diye biliyorum.ikisi birden mi yapılacak
sana .sezeryanda spinal daha çok tercih ediliyor diye biliyorum...

aminn bu arada canm...

Öyle dedi dr bilmiyorum ki bu hafta anestezi dr ile görüşeceğiz bakalım neler anlatacak. Dikiş nakıştan sıkılırsan da biraz uyuturuz dedi dr. Anestezi dr'unu çok övüyorlar bakalım inşallah anlattıkları kadar iyidir. Benim ve bebeğin konforu sağlığı için herşey üst seviyede olacakmış başka yerlerle karşılaştırma dedi. Eşim de diyor o kadar bayılacaz olsun yanii :))

Az kaldı heyecandan duramıyorum ama hareket de edemediğimden içimde kopuyor fırtınalar ....

Kızımın ütülerinin çoğu yapıldı şimdi odası siliniyor ben de sizin gibi biraz yumoş döktürdüm suyuna. Sonra yerleştirecek yerlerine ben bakarım sonra düzenine ...

canım her zaman gelmek yazmak isterim ama pek mümkün olmuyor senin gibi işleri bitirip tekrar şu aletin başına oturamıyorum :) bir kalktım mı o kalkış :) bir de bizim pc sıcaktan olsa gerek fena ötüyor sinirlerim bozuluyor...
ben vazgeçmeyeceğim de canım inş. bebeğim de o şekilde gelmeyi kabul eder... dün akşam ilk defa uzun uzun sancılar çektim.. sabah kalktığımda da oldu... doğum yaklaşıyor mu dersiniz? ben beklemek istemiyorum 40. haftanın sonuna kadar yaaa mafoldumben

Ne haber canım, görüşemedik uzun zamandır .... Yaklaşıyor mu tabii yaklaşıyor 38. haftandasın maşallah... İnşallah hayırlısı neyse o olsun hepimiz için.

Ben de dizüstünü sehpanın üstüne koydum ama böyle uzun oturunca bıcırık sıkışıyor basıyor tekmeyi.

Ben kaçtım gidip kahve yapayım da kafam yerine gelsin :))

canım ya üzülme nolur.dün bende senin gibiydim gece sancılandım.eşim hiççççç tv izledi durdu.o küçücük oğlum konusamayan geldi sarıldı kucagımda uyudu agla agla içim cıktı.adamın umrunda değil.sonra bi ara dr a gidelımmi dedı.dedım yok.öyle baygın yatmısım.oda cok nazlanıyosun diyo sürekli bana hiç ilgilenmıo agrımda sızımda.emin ol herkess aynı davranıyo.kayınvalidemi düşün kadın bana nazlanıyo ben ona nazlanacakken.dua et canım az kaldı.doğumdan sonra bebişini kucagına al 1hafta geçsin kımseye ihtiyacın kalmayacak inşallah..ağlama ama ya:çok üzgünüm:

Yarabbi şükür o konuda kocamdan hiç şikayetim yok, o varken -gerek nişanlıyken gerek evliliğimizle - çok hastalandım. İyi bilir beni, hastaysam hastayımdır. Şimdi arayayım doğuruyorum diye, uçarak gelir. Dün hafif sancım vardı; "sancım var sanırım" dedim. "Çok varsa gidelim" dedi. "Yok, zaten anlamıyorum sıklığını" deyince " saate bakmıyor musun" diye fırçaladı beni. Ben de "5dk bire düşünce anlamamak imkansız olur" dedim, ne diyeyim?

Canım hoşgeldin, izin aldığından beri görünmüyordun. Kötüyüm işte. Doğurup kurtulmayı umut ediyorum. Sen nasılsın? Herşey yolunda mı? Kimseyi inandırmaya çalışmıyorum ki lokumum; sadece yoruldum yüzüme o şekilde bakılmasından. Çektiğim acılar yetmiyormuş gibi, bir de böyle insanlara üzül.

evet canım ancak alışıp işleri tamamlayıp boş vakit bulabildim... pc nin başında oturmakta yoruyor insanı... bir de inan boş boş yatıp kalkmayı zaman öldürmeyi özlemişim... ölece yatıp boş boş tv izlemeyi falan :)))

ben de iyiyim canm ne olsun.. ne kontrolümüz vardı dr artık bekleyelim en ufak şeyde gel dedi... dedim ya gelmezse olsun onu ozaman düşünürüz şimdi durmak istediği kadar dursun dedi... bakalım ben de heyecanla onu bekliyorum.... sancı gelince seviniyorum bir garip oldum ne bileyim :KK70::KK70:

Hepinize günaydın güzeller...
Geçmişe bakamıyorum şuanda... En son yazdığım mesajdan sonra bir daha evime dönemedim. 2 gecedir hastanedeyiz. Önce Eskişehirde bir acile gittik, ama ben orada doğurmak istemediğim için bursaya geldik şimdi... Sürekli sancım var, nst'deyim ve açılmam da varmış... Şuanda Bursa Acıbademe geldik ve durum, bu yavrunun erkenci olacağını gösteriyor. Geciktirmek için serumlar taktılar. Benim moralim yerinde çok şükür, sancıları da çok şiddetli hissetmiyorum fakat nst'de sancılar şiddetli görünüyor. karnım sürekli çok sert ve bazen mide bulantısı oluyor.
KEndimi Eylül annesi diye beklerken Ağustos annesi olacağımı söyledi doktor... ama temmuz annesi olacağımı düşünmemiştim :))

Dua edin canlarım bu yavru kuş 3 hafta daha beklesin en az... Hepinizi öperim. Tekrar internete girebilirsem bilgi veririm. Tüm iyi dileklerim sizlerle..

Sevgiler...

canım benimm çook geçmiş olsun.moralinin yerinde olmasına çok sevindim tatlım.güneş bebek hızlı çıktı.hayorlısı olsun tatlım.inşallah azıcık daha bekleyebilir küçük meleğin.

bende ağustos annesi olacağım derken eylül annesi olucam heralde hiç doğuracak gibi değilimm aaaaff Allahım affff.
DUALARIM SENİNLE TATLIMM..

Ne haber canım, görüşemedik uzun zamandır .... Yaklaşıyor mu tabii yaklaşıyor 38. haftandasın maşallah... İnşallah hayırlısı neyse o olsun hepimiz için.

Ben de dizüstünü sehpanın üstüne koydum ama böyle uzun oturunca bıcırık sıkışıyor basıyor tekmeyi.

Ben kaçtım gidip kahve yapayım da kafam yerine gelsin :))

öncelikle afiyet olsun Ebrucum :)) evettt yaklaştı geldi hatta ama bizim fıstığın gelmeye niyeti yok galiba çok korkuyorum :))) amiin hepimiz için inş. Allah hepimizi kurtarsın bazen diyorum ki yeter Allahım bitsin artık bazen de nankör olma özlem bugünlerin mutluluğu başka neyde var diyorum öle geçinip gidiyoruz kızımla ama artık sıkıldım... mutluluğundan çok problemleri çıkmaya başladı hamileliğin...

bu arada bana da bir laptop lazım zırt pırt şu masanın başına geçemiyorum :))

geçmişe bakıyordum da.
ay hakikaten yavv çok kişinin de mecburen sezeryan gibi
ama hiç mi yok normal doğuracak olan ben bi hervood nurcanı biliyordum
bi soho özlem pisicik bi de ben başka kim var normal doğum isteyen????

Ben de normal istiyorum ama yavaş yavaş sezeryan olacağım gibi geliyor. Kuzenm vardı 40 haftayı doldurdu tık yok sancı yok. Suni sancı veriyolar açılma yok. Sezeryana aldılar. Daireden arkadaşıma aynısı oldu. Ne oldu şimdiki annelere anlamadım. Anneme kalsa pıt diye doğruluyor ne var onda diyor. Ama bebişlerin gelesi yok...:KK43:(( Artık bakalım. Nasıl olacak doğumlarımız.

evet canım ancak alışıp işleri tamamlayıp boş vakit bulabildim... pc nin başında oturmakta yoruyor insanı... bir de inan boş boş yatıp kalkmayı zaman öldürmeyi özlemişim... ölece yatıp boş boş tv izlemeyi falan :)))

ben de iyiyim canm ne olsun.. ne kontrolümüz vardı dr artık bekleyelim en ufak şeyde gel dedi... dedim ya gelmezse olsun onu ozaman düşünürüz şimdi durmak istediği kadar dursun dedi... bakalım ben de heyecanla onu bekliyorum.... sancı gelince seviniyorum bir garip oldum ne bileyim :KK70::KK70:

Hayırlısı canım, hazır olduğunda gelecektir elbet. Ben de hemen her akşam sancılanıyorum ama geçiyor bir süre sonra. Çok yakın doğumum galiba o yüzden. Sadece yanılmaktan, 42 haftaya kalmaktan korkuyorum.

selam kızlar geçmişe üstten bi göz attım günayın ve didemin bebişlerini okudum Allah analı babalı büyütsün inş. hayırlısıyla yarın bu saatlerde bende oğlumu alıcam kucağıma Allah'ın izniyle çok heyecanlı ve karmaşık duygular içerisindeyim spinal sezeryan olucaz biraz korku var o yüzden umarım sorunsuz atlatırız... göbeğime çok alışmışım içinde kıpır kıpır gezen oğluminş. yarın kollarımda olucak opuyorumnanaktan

selam kızlar geçmişe üstten bi göz attım günayın ve didemin bebişlerini okudum Allah analı babalı büyütsün inş. hayırlısıyla yarın bu saatlerde bende oğlumu alıcam kucağıma Allah'ın izniyle çok heyecanlı ve karmaşık duygular içerisindeyim spinal sezeryan olucaz biraz korku var o yüzden umarım sorunsuz atlatırız... göbeğime çok alışmışım içinde kıpır kıpır gezen oğluminş. yarın kollarımda olucak opuyorumnanaktan

yaa çok güzeeelll ben de istiyoruummm... sezryanın en güzel yanı geleceği tarihi bilmek :)))

Allah kurtarsın canım sağlıkla hayırlısıyla :) emin ol kucağında olması daha güzeldir artık hissetmeyecek göreceksin oğluşunun hareketlerini :)))

seni buarada görmek ne güzel özlemcim.geçmiş mesajlarını da okudum dünküleri.
hiç vazgeçme özlemcim valla normal doğumdan ben korkuyorum azaldıkça norm.
doğum isteyenlerin sayısı riske atmak istemiyorum diyenler var.özür dilerim arkadaşlar
kimler yazmıştı hatırlayamıyorum.normal doğum bi risk mi onu da bilemiyorum açıkçası.
ama benim tek tek tek istediğim doğumdan sonra hemen ayaklanmak bebişimi rahatla
emzirmek.sırf bunun için normal doğum istiyorum...

ben demiştim canım evet normal doğum istiyorum normalde normal doğum riskli değil en güzeli sadece benim ve benim durumumda olanlar için riskli olabilir.benim 24. haftamdan beri amniyon sıvım az hep sınırda gitti doktor 32.haftana gelemezsin demişti sezeryan diyordu sürekli.ama ne kadar hamd etsem azdır bu haftalara ulaştım hatta 36. haftada suyum normale döndü bi mucize olarak.yine doktor bana rislki hamile grubunda olduğumu suyun iyice azalırsa riske atmayız sezeryan diyor bende buna dayanarak dedim.yoksa normal doğum için çoook dua ediyorumm ve mevlam isteyen herkese sağlıklı normal doğum nasib etsinn...

Hoşgeldin, topikimizin bir bebeği daha oluyor demek kaydirigubbakcemile2 çok sevindim canım, darısı başımıza. Allah bahtını da tahtını da güzel yazsın.

yaa çok güzeeelll ben de istiyoruummm... sezryanın en güzel yanı geleceği tarihi bilmek :)))

Allah kurtarsın canım sağlıkla hayırlısıyla :) emin ol kucağında olması daha güzeldir artık hissetmeyecek göreceksin oğluşunun hareketlerini :)))

Hoşgeldin, topikimizin bir bebeği daha oluyor demek kaydirigubbakcemile2 çok sevindim canım, darısı başımıza. Allah bahtını da tahtını da güzel yazsın.

Teşekkür ederim canlarım darısı sizlerin başına inş. sağlıkla sıhhatle hepimiz kavuşalım yavrularımıza inş. :CüvCüv:

Kızlaaarr burası çok sıcak nem olup uçucam yakındaaa ne yapsam kar etmiyor ben hayatımda hiçbu kadar terlemedim yaa kilodan mı hamilelikten mi hoş kilonun hamilelikten geldiğini düşünürsek bütün şeylerin altından hamilelik çıkıyor :)))

Kızlar bu arada sancı diyoruz ya benim çektiğim sancılar böle kısa süreli olmuyor bayağı uzuyor süresi öle dk tutulacak gibi bişey değl... bu düzensiz olması demek mi?

yarında senin güzel haberlerini beklicez inş. :1hug:

Yok hayatım benim derdim dizimde değil, kalçamdan yayılıyor acı. Otururken, ya da dikilirken bir şey hissetmiyorum da adım atarken sanki bıçak saplanıyor.
K.valideme zaman verdim ben: beni tanıyana kadar yapsın böyle. Ama onda da kabahat yok; ben hasta bile olsam bir işin ucundan tutarım, salmam kendimi. Ondan inanası gelmiyor sanırım. O çalıştığı için fazla vakit geçiremiyoruz beraber. O yüzden yavaş yavaş tanıyacak beni. Bir tek alt kattaki yengem inanıyor bana. Doğumundan bir süre önce ona da aynısı olmuş. Haydi hayırlısı...
Teyzemle konuştum şimdi: bebekten olmuştur diyor. Karnım iyice aşağı düştü. Karındaki fazladan 1 kilo bele 10 kilo yük bindirirmiş. Senin dedin de makul, of doğursam da bitse şu çektiklerim.

olabilir canım.annemin dizine vurmuş senin de kalçana vurmuş olabilir.
bunun tıpta bir açıklaması var yani inanmayanlara da ne diyeyim bilmem..

Kızlaaarr burası çok sıcak nem olup uçucam yakındaaa ne yapsam kar etmiyor ben hayatımda hiçbu kadar terlemedim yaa kilodan mı hamilelikten mi hoş kilonun hamilelikten geldiğini düşünürsek bütün şeylerin altından hamilelik çıkıyor :)))

Kızlar bu arada sancı diyoruz ya benim çektiğim sancılar böle kısa süreli olmuyor bayağı uzuyor süresi öle dk tutulacak gibi bişey değl... bu düzensiz olması demek mi?

Vakitlerle ilgili düzenli ya da düzensiz olması. 15dk 1; 10dk 1 filansa aralıkları düzenli olur. Doktorum bana "sancın 5dk 1'e düşünce gel" demişti.

yarında senin güzel haberlerini beklicez inş. :1hug:

inş. çok duygulanıyorum sürekli ağlamak geliyor içimden korkuyorum biraz bi aksilik olursa diye ondan heralde ama inş. hayırlısınla size güzel haberlerimizi ileticem :CüvCüv:

aynen tatlım bende hiiç bu kadar terlediğimi bilmiyorum özellikle yaka kısmım.sanırım hem kilo hem hamilelikk ikiside oluncaa yanıyoruzzzz.
sancılarım benimde aynen öyle geçen saat tuttum tam 20 dk sürdü bi sancı ve hatta 20 dk sonra tekrar etti.normal bi sancının bu kadar uzun sürmemesi lazım sanırım.

X