2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım benimmm Allah yardım etsin herkes kendinin aynasıdırr. sen kendini oğlu düşün salla gitsinnn

zeynep kim kız?
eskişehirsen ZEYNOP hastanedeymişş erken gelecekmiş bebek face yazmış burda görünce merak ettim

Hepinize günaydın güzeller...
Geçmişe bakamıyorum şuanda... En son yazdığım mesajdan sonra bir daha evime dönemedim. 2 gecedir hastanedeyiz. Önce Eskişehirde bir acile gittik, ama ben orada doğurmak istemediğim için bursaya geldik şimdi... Sürekli sancım var, nst'deyim ve açılmam da varmış... Şuanda Bursa Acıbademe geldik ve durum, bu yavrunun erkenci olacağını gösteriyor. Geciktirmek için serumlar taktılar. Benim moralim yerinde çok şükür, sancıları da çok şiddetli hissetmiyorum fakat nst'de sancılar şiddetli görünüyor. karnım sürekli çok sert ve bazen mide bulantısı oluyor.
KEndimi Eylül annesi diye beklerken Ağustos annesi olacağımı söyledi doktor... ama temmuz annesi olacağımı düşünmemiştim :))

Dua edin canlarım bu yavru kuş 3 hafta daha beklesin en az... Hepinizi öperim. Tekrar internete girebilirsem bilgi veririm. Tüm iyi dileklerim sizlerle..

Sevgiler...

kızalr topıkte 16 kısı doğum yaptı sadece 2 si normal diğer lerı hep sezeryan yaaaa....

geçmişe bakıyordum da.
ay hakikaten yavv çok kişinin de mecburen sezeryan gibi
ama hiç mi yok normal doğuracak olan ben bi hervood nurcanı biliyordum
bi soho özlem pisicik bi de ben başka kim var normal doğum isteyen????

Hoşgeldim pisim. Yok hayatım ya, yanmadı... Kalçamdan diz kapağıma kadar bir şey oldu bacağıma yürüyemiyorum, adım atamıyorum tutunmadan. Kime desem çok afedersiniz "mal mal" suratıma bakıyor. Benim zaten canım burnumda, 9 ayda ömrümün yarısı gitti desem yeridir, bir de yalancı muamelesi görmek iyice sinirimi bozuyor. Eğer yalanım varsa 2 katı olsun başımdakiler, bana inanmayan da benim gibi olsun.
Ya daha geçen, acile gittik ya k.validem kocama bir sürü konuşmuş "bir şey çıkmayacak, boşuna geldik" diye. İltihap çıkınca dondu kaldı. Kocamda bozdu onu haliyle. Ya ağrım varsa, ağrım var; manyak mıyım ben yalan söyleyeyim? O çatalda muayene ediyorlar artık sürekli acil birşeyle gelince. Mazoşist miyim ben acıdan zevk alayım.
Bu bir örnek, kafamda bir sürü örnek var, çeşitli çeşitli.

hadi hayırlısıı inş bekler. beklemezsede sağlıklı olsunda önemli değilllll. yaramaz çıktı senin yavruu

Canım hayırlısı ne ise o olsun... Allah vaktinde kollarına almayı nasip etsin yavrunu.

haydaaa gelmeye kalkıyor desene yaramaz daha 34+2 sin canım inşallah bekler biraz
daha erken çünkü.geçmiş olsun
dualarım seninle.:Saruboceq:

Ay artık doğurayım da, bebeğimi hayırlısıyla alayım da kollarıma normal, sezercik umrumda değil.

37 hafta 2 günlüğüm canım. Benim tercihim spinal epidural kombine sezeryan. Zaten bebeğin kafası da yuvarlak 36 yaşındayım benim için problem çıkartabilir. Herkes çok memnun inşallah bizde de bir komplikasyon v.s. oluşturmaz. Bu operasyonun yapıldığı yer tecrübeleri v.s. çok önemli inşallah herşey yolunda gider.

Kedicik ya sabırrr az kaldı yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik ...

Ben de Fil ayaklı oldum ayak bileklerim şişliğinden heran etim kesilecekmiş gibi acıyor çok , parmaklarımı hissedemiyorum.... Kimse bizi bizim gibi anlayamaz , geçecek diyip geçiyorlar....

Çiğdem seninki de kıpraşmaya başladı haa :))

Allah hepimizin yardımcısı olsun , kader arkadaşlarımmmmm

kız niye yalan olsun ben çok iyi biliyorum biri daha yazıyordu buraya hamilelikte
sağ bacağım resmen iptal oldu diye.annem kardeşime hamileyken olmuş anlata
anlata bitiremiyor.kadının hiç unutamayacağı birşey ama sanırım dizkapağıydı
onun sonra ben annem buradayken netten araştırmıştm hep merak ediyordu çünkü
neden olduğunu bebek buyuduğu için bacağa giden sinirlere baskı yapıp zorluyormuş
o yüzden çok şiddetli de ağrı oluyormuş bacakta.anneme okumuştm hatta.
inanmayana da ne diyeyim yani kendisi eften püfte dertlenip gidiyor demekki.
seni de öyle zannediyor.yat valla çok kötüyüm de kimseleri dinleme naz yapacak
halimiz mi kaldı canım herşey olabilir bu halimizde.sinir oldum şimdi kaynanana ben de.

haydaaa gelmeye kalkıyor desene yaramaz daha 34+2 sin canım inşallah bekler biraz
daha erken çünkü.geçmiş olsun
dualarım seninle.:Saruboceq:

Deden sabah girmiyor muydu ameliyata ? Haber var mı ?

Senin bıcırık kararsız olacak bir çıkayım diyor hareketleniyor sonra vaz geçiyor :))

hıııı pisicik bu arada annem diz kapağına pamuğa ispirto döküp
kapatmış eski zaman işte ilacı yokmuş heralde.Geçirdi ama resmen
yara açıldı dizimde diyordu.sen yapma sakın hee sadece söylüyorum.

Deden sabah girmiyor muydu ameliyata ? Haber var mı ?

Senin bıcırık kararsız olacak bir çıkayım diyor hareketleniyor sonra vaz geçiyor :))

Haala ameliyatta ebrucum 5 kez oldu arıyorum sabah beri 7 de girdi
anneminde sinirleri bozuldu kadının tele cvp vermekten çıkınca onlar arayacak beni.
13.00 gibi çıkar demişler bekliyoruz bakalım...

Günaydın Kızlaarr :))

Defne Çiğdemcim ben hala normal doğumu düşünüyorum :))) inş. Allah kısmet ederde normal doğurabilirim. Deden ameliyattan çıkınca bize de haber et inş. sağlıcakla herşey yolunda gitmiştir...

Wild cat tatlım sen nasılsın? uzun zaman oldu seninle de görüşmeyeli... hamileliğimin 4 veya 5. aylarında benim de çok kötüydü bacağıom üzerine basamıyordum belim de o denli ağrıyordu... ama şu sıra biraz daha azaldı ama hiç geçmedi en iyisi dinlenmek... sen de yat biraz dinlen kimseyi de inandırmaya çalışma... ne gerek var buna?

ne güzel inmişti benim de aynı öyle ayaklarım eşim fotoğrafını çekti geçen hatıra
kalsın diye.
epidural spinal kombinasyon nasıl oluyor?epidural le spinalin farkını biliyorum az çok.
çok küçük bir yer farkıyla uyuşturma yapılıyor diye biliyorum.ikisi birden mi yapılacak
sana .sezeryanda spinal daha çok tercih ediliyor diye biliyorum...

aminn bu arada canm...

canım ya üzülme nolur.dün bende senin gibiydim gece sancılandım.eşim hiççççç tv izledi durdu.o küçücük oğlum konusamayan geldi sarıldı kucagımda uyudu agla agla içim cıktı.adamın umrunda değil.sonra bi ara dr a gidelımmi dedı.dedım yok.öyle baygın yatmısım.oda cok nazlanıyosun diyo sürekli bana hiç ilgilenmıo agrımda sızımda.emin ol herkess aynı davranıyo.kayınvalidemi düşün kadın bana nazlanıyo ben ona nazlanacakken.dua et canım az kaldı.doğumdan sonra bebişini kucagına al 1hafta geçsin kımseye ihtiyacın kalmayacak inşallah..ağlama ama ya:çok üzgünüm:

seni buarada görmek ne güzel özlemcim.geçmiş mesajlarını da okudum dünküleri.
hiç vazgeçme özlemcim valla normal doğumdan ben korkuyorum azaldıkça norm.
doğum isteyenlerin sayısı riske atmak istemiyorum diyenler var.özür dilerim arkadaşlar
kimler yazmıştı hatırlayamıyorum.normal doğum bi risk mi onu da bilemiyorum açıkçası.
ama benim tek tek tek istediğim doğumdan sonra hemen ayaklanmak bebişimi rahatla
emzirmek.sırf bunun için normal doğum istiyorum...

Ne ekerlerse onu biçerler canım .... Kendileri bilir , Eşime üzülüyorum ben... O hevesle paylaşmak istiyor sevincini bunlar başka teldeler . Abisinin işleri kötü diye ona takmışlar kafayı ... Bizde abisine yardım etmedik diye bileyleniyorlar bize. Kimse kusura bakmasın , saçma sapan işlerinin ceremesini biz çekemeyiz. Biz kendimiz yaptık herşeyimizi , eşim evlenmeden önce en küçük çocuk olduğu halde abisine annesine babasına baksın diye düzenlerini kurup dükkan alıp iş kurup evlendi benimle. Sonra da biz kendimizi toparladık ama kredi alıp dükkanı falan herşeyi icraya düşürmüş daha ne yapacaz. cinsler işte....

Yok hayatım benim derdim dizimde değil, kalçamdan yayılıyor acı. Otururken, ya da dikilirken bir şey hissetmiyorum da adım atarken sanki bıçak saplanıyor.
K.valideme zaman verdim ben: beni tanıyana kadar yapsın böyle. Ama onda da kabahat yok; ben hasta bile olsam bir işin ucundan tutarım, salmam kendimi. Ondan inanası gelmiyor sanırım. O çalıştığı için fazla vakit geçiremiyoruz beraber. O yüzden yavaş yavaş tanıyacak beni. Bir tek alt kattaki yengem inanıyor bana. Doğumundan bir süre önce ona da aynısı olmuş. Haydi hayırlısı...
Teyzemle konuştum şimdi: bebekten olmuştur diyor. Karnım iyice aşağı düştü. Karındaki fazladan 1 kilo bele 10 kilo yük bindirirmiş. Senin dedin de makul, of doğursam da bitse şu çektiklerim.

canım her zaman gelmek yazmak isterim ama pek mümkün olmuyor senin gibi işleri bitirip tekrar şu aletin başına oturamıyorum :) bir kalktım mı o kalkış :) bir de bizim pc sıcaktan olsa gerek fena ötüyor sinirlerim bozuluyor...
ben vazgeçmeyeceğim de canım inş. bebeğim de o şekilde gelmeyi kabul eder... dün akşam ilk defa uzun uzun sancılar çektim.. sabah kalktığımda da oldu... doğum yaklaşıyor mu dersiniz? ben beklemek istemiyorum 40. haftanın sonuna kadar yaaa mafoldumben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…