2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

doğum için hazırlık yapıyorsun canım,bu kasılmalar agrılı olursa ve düzenli olursa gerçek doğum sancıların başlamış demektir..ama seninki şuan sadece kasılma bende haftalardır var o kasılma,önceleri oğlanın poposu sanıyordumohaoldumsmile

ben oğlumda hiç böyle agrılar cekmedım.ilk defayasıyorum.agrı nerde oluyor bide nasıl oluyor diycem gülme ama :roflol:
kemiğime vuruyo sanki kızım kaval emiğime.düzenı nası olacak bide saat mi tutuyum napim..ayyy keke doğursam bu gecede kurtulsam.kaynanamda gelmedı ,kadına gel gel dedıkce naza cektı kendını 13 agıustosu beklıo.devlet dairesıya kesın 13ünde doğacak kız onun keyfıne..biz gel demiştik olur bide:roflol:

yok tatlım niye güleyimm..benim ağrım adet sancısı gibi bi ağrı,belimde özellikle ağrı oluyor ama öyle dayanılmayacak bir ağrı değil..kasılmalar olduğunda resmen karnım patlıcak gibi oluyor..eğer sancıların 10 dakikada yada15 dakikada bir oluyorsa yani düzenli aralıklarla oluyorsa ara dedi benim doktor..
annen uzak mı canım,kayınvaliden mi bakıcak sana?gelmesini istemesen tam tersi olur şimdi işe yarıycaklar ya dediğin gibi naza çekerler..neyseki benim öyle dertlerim yok çok şükür 2,5 senedir küsüzzemuszemus kazara doğuma falan gelmez umarım.gerçi eşime söyledim bak sakın kimse gelmesin sütüm gider diye ama bakalım:kedi:

Benim de sağ taraf ve ortada taş gibi topluyor kendini , ayakların felaket bir halde acaip şiş ve hissedemiyorum .... Ayaklarımı uzatsam hoop toplanıyor kasıyor , salsam başka dert salmasam başka....

Benim kaynana da kasıyor sinir etti bugün eşimi en sonunda ister gelin ister gelmeyin kapımız açık dedi. Sanki yazlığa çağırıyoruz gelin denize girin diye ... ya torununu görmeye insan teklif bekler , poposuna yer mi arar yaz günü evimiz dubleks biryere sığılır gönüller bir olsun yeter ki değil mi ...

evet ebrucum 3 ağustos salı gününe gün verdi..sata göre benim doğum tarihim 15 ağustostu..artık bu saatten sonra hepimizinki her an gelebilir,hayırlısı olsun hakkımızda..

amin amin hayırlısı hakikatten. Sezeryan mı olacak ? anestezi türü belli mi ?

her hamilelilk farklıdır özeldir derler ya valla doğruymuş. ben oğlumda okadar rahattım ki buda öyle geçer sanmıştım. 39. haftada pedeleri yıkayıp asmıştım. temizliklerimi falan koştur koştur yapardım. çok çeviktim 9 ay. 39+4 de alındı oğluşum. sancıda çekmedim. suyumda gelmedi. nişanda gelmedi. bebek aşağı da inmedi. ama şimdi... karnım taş gibi. su içsem patlıyacak neredeyse. öyle sert. içimde birşeyler oluyor ama valla anlamıyorum ne oluyor. sancı gelirse nasıl anlarım. kasılma deyip duruyorsunuz acaba bu kasılma mı? bilmiyorum ki. kasılma yüzünden mi öyle garip hareket ediyor yoksa hareketleri yüzündenmi ben kasılma hissediyorum bilmiyorum. yani 2. hamilelikde daha tecrübeli falan olunmuyormuş. geçen sefer 23 kilo alınca tahmin edeceğiniz gibi yarım dünya olmuştum o yüzden bu sefer çok şişmem diyordum. şişsem bile vücut alışıktır falan ama oda hikaye oldu. böyle gerildiğimi hiç hatırlamıyorum. otursam kalkamıyorum. kalksam oturamıyorum. hayır yani kendimi dışarıdan görsem ''aaaa delimi ne bu. naz yapıyor herhalde'' derim. okadar çekilmez oldum yani.
neyse sabır. az kaldı.

hayırlısı olsun canım.. sağlıcaklarda gelsinlerde biz bekleriz onları ne yapalım :) suni sancı falanda gerekirse Allah sabır deyip çekicez bugüne gelene kadar nelere katlandık dimi ama :)) senin en azından bir umudun var açılman olmuş ben de hiçbişey yok bazen hiç gelmeyecekmiş gibi geliyor :))

saol cnm
bugün belli oldu.zaten kilosuna göre karar verecektik bebeğin.
inş hepimiz sağ salim alırız.dualarınızı bekliyorum.

SAğlıklısı ile hayırlısı ile alırsın inş. kucağına canımm :)) Allah yardımcımız olsun hepimizin....

ben emin değilim onun beni çok yoracağından değil bu emin olmamak onu bırakıp nasıl pc nin başına geçerim diye düşünüyorum... onu daha görmeden özlüyorum gibi geliyor... :) ben ne kadar yazamasamda sürekli takip etmeye çalışıyorum annem bile soruyor doğuran var mı diye ... bugün doğum yapanları söledim oo kızım sana da sıra gelmiş artık dedi ama bakalım ses yok bizim fıstıktan :))

Allah yardımcısı olsun tez zamanda ayaklansın iyileşsin deden inş. canım Allah bugünün hürmetine tüm hastalara şifa hamilelere de sağlıklı doğumlar nasip etsin..

yaa kızlar bu nst de sancı çıkma olayını nerden anlıyorsunuz üzerinde mi yazıyor ben bir türlü okumayı öğrenemedim şu kağıdı dr a veriyorum o da iyi deyip geçiyor bir anlatın yahuu

Kandiliniz mübarek olsun .Rabbim sağlıkla bebeeklerimize kavuşmayı nasip etsin.Rabbim ümmeti muhammede hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin...Kolay doğumlar nasip etsin....Dualarımızı kabul etsin...

selam anneciker hayırlı kandiller

Sana da hayırlı kandiller canımm..umarım dedenin ameliyatı başarı ile geçer. Kızkardeşinin sonucu da tertemiz gelir inşallahh. Allahım bu güzel gecenin hatrına şifa versin sizinkilere ve tüm şifa bekleyenlere. Ve bizlere de kolaycık doğumlar nasip etsin inşallah. Bu gece sizler için de dua ettim. Neden bilmiyorum ama birbirimize çok dua ettiğimizden içimde değişik bir huzur ve rahatlık var. Korkuyorum diyorum ama sanki yine de çok korkmuyorum gibi..dualarımıza sonsuz inancım var.

Haklısın cnm..az kaldı..az daha sabır. çekilmez olduk belki ama hepsi geçici neyse ki. Allah yardımcımız olsunn.

Kandiliniz mübarek olsun .Rabbim sağlıkla bebeeklerimize kavuşmayı nasip etsin.Rabbim ümmeti muhammede hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin...Kolay doğumlar nasip etsin....Dualarımızı kabul etsin...

Aminnn tatlımm aminnnn..inşallahhhh..sana da hayırlı kandiller olsun.

lmaz:

yaa kızlar bu nst de sancı çıkma olayını nerden anlıyorsunuz üzerinde mi yazıyor ben bir türlü okumayı öğrenemedim şu kağıdı dr a veriyorum o da iyi deyip geçiyor bir anlatın yahuu[/QUOTE]

Sancı olduğunda kalp atışı düşermiş..140-150 değil de 120'den de aşağı..önce ordan anlıyoruz. Cihazda görüyoruz ya hani kalp atışlarını biz..bi de kalp atış göstergesinin yanında yeşil bir yer daha var..rakamlar çıkıyor 7 oluyor 8 oluyor filan normalde..işte o sancı olduğunda çok çok yüksek rakamlara vuruyormuş..bi de ordan anlıyoruz.

saol canım açıklaman için :)))bugün ben girdiğimde 17-20 arası değişti o rakam bende de azda olsa sancı varmış sanırım bu durumda :))) hepinizin kandili mübarek olsun.. Allah bu gece edilen bütün iyi duaları kabul etsin :)

Amin inşallahhh. EVet az biraz sancın varmış o zaman. Ama doğum sırasında o 140 filan oluyormuş..derecesini ordan anlayabilirsin. Hayırlı gecelerr.

Günaydın kızlar, kimsecikler de yok benim çok kötü dişim ağrıyor, dr gidicem ama çok korkuyorum, bi de yalnız offfffff Allah kimseye vermesin diş ağrısı hele 20lik diş ağrısı hiç vermesin...

günaydınnnn...

dün kendimi çok kötü hissettim yaaa oğluş sağ kaburgamın altına yerleşti sanki çok canım yandı birde üstüne gaz sancısı. bütün gece ateş topu yutmuş gibiyydim. şimdide deli gibi bağırsaklarım ötüyorrr. perş. dr gidicem bakalımmm inş güzel haberler alırımm. son günler gerçekten zormuşş . Allah bebişlerimize sağlık versinde biz katlanırız onlar gelince bunları unutucaz inş.

bakalım bugün kimler doğuracakkk... artık çok heyecanlıııı

geçmiş olsun canımm. zordur vala. Allah yardımcın olsun

günaydın güzel anneler
bugünde çok sıcak oofff
doğum yapan arkadaşlarımızı tekrar tebrik ediyorum darısı bizlerin başına patır kütür açıldı valla ağustos anneleri çok heycanlı zaman daralıyor valla benimde 2 ağustosta tarihim ama sanki beklemiycek gibi kaç gündür kasılmalarım var bir gariplik hissediyorum da hadi hayırlısı

çisemcim inşallah dedenin ameliyatı çok başarılı geçer tatlım ve inşallah kardeşin için çok güzel haberler alırsınız dün gece okudum ama yazamadım dua ettim sağlığına kavuşsun tüm hastalar diye deden ve kardeşin içinde ayrıca hepimize hayırlı doğumlar nasip olsun diye dualar ettim inşallah kabul olur

ebrucum kayınvalideler cins cins kimi aşırı ilgisiz kimi aşırı ilgili acaba biz nasıl olucaz çok merak ediyorum ne halleri varsa görsünler sen meleğine kavuşucaksın gerisi boş valla sende sanırım bugün tamamlıycaksın bebişinin eksiklerini hadi kolay gelsin şekercim

kermitcim o yirmilik dişten zamanında çok çektim allah sana kolaylık versin ne diyim çok fena bişey çok

geçen hafta kahverengi lekelenmem olmuştu bende çok korkmuştum geliyor bebişim diye erken hazır olmayan şeyler vardı alelacele onları yaptım yoğundum kaç zamandır bitti çok şükür herşey hazır ve de nazır bekliyorum artık ooh diyebildim sonunda eksiğimiz kalmadı çok şükür bir kaç gündür de akıntım değişmeye başladı ağrılarımın da cinsi değişmeye başladı ama düzensiz olduğu için rahatım perşembe günü inşallah anestezi uzmanı ile görüşcem hemde nst ye giricem sezeryandan önce gerekiyormuş girmek prosedür öyleymiş sanırım bakalım perşembe son kontrollerden sonra pazartesiyi iple çekicem hadi hakkımzıda hayırlısı

Herkese günaydınlar...
gelen bebişlerimize hoşgeldinler, anne ve babalarına geçmiş olsunlar...
bekleyenlere de sabırlar...
Allah bebişlerimizi en uygun zamanlarında hayırlısıyla kucaklarımıza almayı nasip etsin...
selam ve sevgiler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…