2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

evet yaa serpilcim aslında bugün de iyi değildim biliyor musun bu idrar yolu
enfeksiyonu mahvettii beni ayıptır söylemesi vc ye taşınıp durdum yandı resmen
altım içim öyle fena birşey ki ne yapsan kesilmiyorsadece sadece vc de de değil heran herdakika
çok kötüydü ama ben ne yaptım sabah beri deli gibi su içtim oram yandıkçakaydirigubbakcemile3enfeksiyon
en kolay o şekilde atlatılırmış ya bir de benim vucudumda su falan da kalmadı afedrsin
ishal kusma derken suyu içiyorum içiyorum vc de yok bişi gelmiyo o yine su ihtiyacımı
karşıladı vucudumun sanırım.akşamustu iyi oldu biraz biraz yaptım sonra birbaktımki
hafifliyor kaç sürahi su bitirdim 2 saattir de ciddi ciddi azaldı çok şükür nasıl şükrediorm
anlatamam kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3sen nasılsın bitti mi işleriniz?
bebek odası mutfak dolabı vs??
bu arada canım benim ne kadar mutlu oldum aramana biliyor musun bir de uyku
sersemiydim açarken bocaladım biraz ismini şengül olarak gördüm ilk anda açmadan
çaktım allahtankaydirigubbakcemile3

evt cnm enfeksiyona suyun çok iyi geldiğini duymuştum, bide sıcaklardan su kaybı var tabi amnn iç iç bol bol ihmal etme suyu sakın
bende foruma girip hasta olduğunu duyunca merak ettim , hatırlamazsın diyede korktum biraz ama neyseki öyle olmadı
cnmm tabiki arıycam, sende duysan beni aramazmısın , ayrıca sesini duyduğumada çok sevindim, inşallah bebekler doğsun sağlıkla hayırlısıyla onlarlada buluşalım

aklıma gelmişken..
- Bebeklerinizi iyice giydirdiğiniz halde elleri ayakları buz gibi ise bilin ki çok fazla giydirmişsinizdir.Vücut sıcaklığı atmak için soğutmaya çalışıyor bu yüzden vücut soğuyor... Burnundan ve alnından üşüyüp üşümediğini anlayabilirsiniz.. İlk doğduklarında çok üşürler gerçi ama büyüdükçe az giydirmeye çalışın bence...

-Bazılarınızın bebeği sarılık olacak (inşallah olmazlar da). Fototerapiye gerek duymadan atlatmanın tek çaresi bol bol sık sık emzirmek. Sık emdikçe hem sütünüz artmaya başlayacak hem de bebeğin kan şekeri yükselerek sarılığı kolayca atacak vücuttan... Sakın şekerli su vermeyin barsak florasını bozuyor.
Sütünüz hemen gelmezse endişelenmeyin bebekler tok doğuyorlar uzunca bir süre acıkmıyorlarmış.Gerçi süt olmasa bile bol bol emzirin ki sütünüz gelsin. Sezeryanda süt geç gelir inanışına ben katılmıyorum. Benim hemen gelmişti. Bu işin tek çaresi mutlu olabilmeyi başarmak. Kayınvalide, eş, dost olmadık şeylerle sizi üzebilirler buna izin vermeyin, bebeğiniz ve sütünüz için:))))

ay bunu ne kadar çok duyuyorum mutlu olmakla sütün gelmesinin doğru orantılı
olduğunu...bakalım kimseler moralimizi bozmasın.ama karışacaklar yavv biri diyecek
giydirin diğğeri hayırrr çıkarınn biri diyecek öyle yıkanmaz diğeri böyle bilmiyorum artk
bakalım...
Ben bir de korkuyorum yaa minicik ağızları yorulmayacaklarmı cuk cuk emzirirken
çabuk gelir inşallah sütümüz..steel tea emzirme çayı hakkında ne düşünüyorsunuz ben
1 tane doğum çantama koydum bakalım gelirse sütüm devamını almayacağım ama
gelmezse alacağım.bir de bebeğinizi hemen yıkadınız mı yoksa şu göbek olayı nasıl
oldu?

ay bunu ne kadar çok duyuyorum mutlu olmakla sütün gelmesinin doğru orantılı
olduğunu...bakalım kimseler moralimizi bozmasın.ama karışacaklar yavv biri diyecek
giydirin diğğeri hayırrr çıkarınn biri diyecek öyle yıkanmaz diğeri böyle bilmiyorum artk
bakalım...
Ben bir de korkuyorum yaa minicik ağızları yorulmayacaklarmı cuk cuk emzirirken
çabuk gelir inşallah sütümüz..steel tea emzirme çayı hakkında ne düşünüyorsunuz ben
1 tane doğum çantama koydum bakalım gelirse sütüm devamını almayacağım ama
gelmezse alacağım.bir de bebeğinizi hemen yıkadınız mı yoksa şu göbek olayı nasıl
oldu?

bende aldım o çaydan bakalım işe yarıycakmı, inşallah gerek kalmaz ama olsun tedbir işte

evt cnm enfeksiyona suyun çok iyi geldiğini duymuştum, bide sıcaklardan su kaybı var tabi amnn iç iç bol bol ihmal etme suyu sakın
bende foruma girip hasta olduğunu duyunca merak ettim , hatırlamazsın diyede korktum biraz ama neyseki öyle olmadı
cnmm tabiki arıycam, sende duysan beni aramazmısın , ayrıca sesini duyduğumada çok sevindim, inşallah bebekler doğsun sağlıkla hayırlısıyla onlarlada buluşalım

aa aşkk olsun serpilcim nasıl hatırlamam canım benim geçen gün sadece serpil
yazmıştım telime ya hatta onu bile değiştirdim kkserpil yazdım.5 kişinin nosu var ben de
5 inide öyle kaydettim eşime dedim bunlara kızlar ben doğuma gdiyorum yazıp göndericen
dedim gülüyo aşkım benim sen yaz ben gönderirim dedi:KK1:bu arada ilan edicem gerçekten
doğuma giderken değil de doğum başlamış cümlesini duyduğum anda yapıcam.geçen
akşam dr.dedi doğum başlamış yavv kadın da pek anlamıyor aslında ben çaktım davayı
yeminle içimden hadi ordan be dedimkaydirigubbakcemile3kadına.eşimle kvalideme
söylemiş bi de onlar daha bi inandılar tamam doğru açılmam yumuşamam var ama o gece
doğurmayacağımı biliyodum benkaydirigubbakcemile3 ben daha çok diğer hastalığımdan olduğunu
anladım tabii..sempatiksalakcinniama o arada ay kimi arasam falan oldum yanii.
didem var hatice var başkan dedim en iyisi böyle yapıym yazdım kayıtladım şimdi.

üzme kendini ediğin gibi belkide hormonlardan fazla alındın, 2 senedir kavga etmiyosanız, senin hormonlar şahlanmış olabilir

evet canım kavga ettığımızı bılmem sevgılıykende etmezdık .....
halamın kızı yasadığımız sehıre tasındı 5, sınıftan cıkan kızı var anne baba calıstığı için sureklı bana bırakıyorlar bazen bende kalıyor cocuk netıcede ama bu halımle ılgılenemıyorum hersey yemıyooo ben kendıme zor yyemek yapıyorum evın ıslerını falan sınır oluyorum anne baba dusunmesı lazım doğurcam artık yaaa.. neyse sıtede havuz acıldı sabahtan berı gıtmek ıstıyoo gondermedım esımle le daha sonra gonderdım yuzme bılmıyoo boğulur falan yemek yedık onlar gıttı ben masayı topladım yanlarına ınmem 1 saatı buldu 1 satte ben takıldım oralarda havuzdan cıktılar karınları acıkmıs daha 2 saat oldu sınırlendım halıyle ...bende bıraz temızlık hastalığı var gıbı...baktım bunlar ıslak ustlerıyle eve doğru gıdıyolar her yer kırlencek esıme de kac oldu kuvetı ovarmısın dıyorum en son annem yaptı yapamıyorum acıkcası sığmıyorum içine .. bu aksamda ovalasana dedım gelırken bana ters cevap verdı emrı vakı yapmayamısım ona 2, karnını doyurmadımya kendınız yapın yıyın dedım ...ben ayakta zor duruyorum zaten saat 8 den berıde konusmuyorum onlaaa koltukta uyuya kalmıs uyandırmıcammm iştee

evet canım kavga ettığımızı bılmem sevgılıykende etmezdık .....
halamın kızı yasadığımız sehıre tasındı 5, sınıftan cıkan kızı var anne baba calıstığı için sureklı bana bırakıyorlar bazen bende kalıyor cocuk netıcede ama bu halımle ılgılenemıyorum hersey yemıyooo ben kendıme zor yyemek yapıyorum evın ıslerını falan sınır oluyorum anne baba dusunmesı lazım doğurcam artık yaaa.. neyse sıtede havuz acıldı sabahtan berı gıtmek ıstıyoo gondermedım esımle le daha sonra gonderdım yuzme bılmıyoo boğulur falan yemek yedık onlar gıttı ben masayı topladım yanlarına ınmem 1 saatı buldu 1 satte ben takıldım oralarda havuzdan cıktılar karınları acıkmıs daha 2 saat oldu sınırlendım halıyle ...bende bıraz temızlık hastalığı var gıbı...baktım bunlar ıslak ustlerıyle eve doğru gıdıyolar her yer kırlencek esıme de kac oldu kuvetı ovarmısın dıyorum en son annem yaptı yapamıyorum acıkcası sığmıyorum içine .. bu aksamda ovalasana dedım gelırken bana ters cevap verdı emrı vakı yapmayamısım ona 2, karnını doyurmadımya kendınız yapın yıyın dedım ...ben ayakta zor duruyorum zaten saat 8 den berıde konusmuyorum onlaaa koltukta uyuya kalmıs uyandırmıcammm iştee

üfff canım herkeste bi düşüncesilik yani bu aralar..bikere halanın kızına söyle canım
yani son zamanlarda bari kız gelmesin sana hakikaten evde 1 kişinin bile olması herşeye
engel olabiliyor mesela ben hayatta temizlik yapamam evde biri varsa olmasın ya yardım
etsin ya kendim yapayım bu arada 10 11 yaşında kız yaptır ona da bişiler madem kalıyor
sende toz falan alsın yemek masası falan toplasın..ama günah yani bu halinle ağrım var
sancım var de yat valla düşünme boşver.valla küvet olayına ben aylardır girmiyorum bikere
kapalı alan kimyasal döküp ovamassın e eğilmek lazım zor iş ama buradaki çok kişiden
duydum ben herkesin kocişi hallediyor küvet olayını yapsın o da yanii..

ahhh cısemcı zaten kandılerı anne babsı yanı gıttı 15 gun kaldılar ne yata bılıyon ne oturaqbılıyon anlayıssızlar ıste annesı yapmıyooo kızıda ona benzemısss öfff bıde sımdı karsımdakı apartmana tasınıyorlar yandım yanııı...esıme gelınce camasır suyu falan kullandığımı gorurse yapıyoo bazen zaten sadece kuvetı dedım evet eğılemıyorum dıye dığerlerını ben yapıyorum zaten balı son aylarda yardım et dıyorum ama kıme.....

benımde catladı:KK43:(((((((

esıme bıkere tırnaklarımı kesemısın dedım dusun onu bıle kesemıyorum ben sımdı parmagınıda falan kesersem dedı....

banyoda ayaklarımı ovamıyorum onada yardım etmıyorrr

orasınıda al dedığımde beceremem falan dıyooo gercı bende ona yaptıramam gıbı ama artık bu ay bende yapamam esıme kaldım artık

geçmişe bakıyodum da.benim birkaç aydır kocişim hallediyor orayı.
düşün hamile kalana kadar bile kolay kolay göstermezdimkaydirigubbakcemile3tamam
herşey oluyor ama görmek yoook açık açık asla şimdi seve seve hallediyor hem de 2
3 günde 1 malum temiz olması lazım çat diye acile gidiveriyorum bi de...rahat oluyor...

geçmişe bakıyodum da.benim birkaç aydır kocişim hallediyor orayı.
düşün hamile kalana kadar bile kolay kolay göstermezdimkaydirigubbakcemile3tamam
herşey oluyor ama görmek yoook açık açık asla şimdi seve seve hallediyor hem de 2
3 günde 1 malum temiz olması lazım çat diye acile gidiveriyorum bi de...rahat oluyor...

yaaa bunları bıle yapmıyookı evde sureklı temızlık yapıcak bazen arada yardım edıyor gecen pazar oo yaptı herseyı saolsun ama 1 gunde heryer yıne aynı

X