2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bizim dün pc yi oğlum bozdu yeni girebiliyorum neler oldu okuyamadım cunku 50sayfa gerıdeyım :)
bugun dr gittik kızım 3000gr olmus tam 36.haftadayıztahmini kaç doğar dedım pek oynamaz kilosu ultrasonla dedı.vajınal siğil muayenesi yaptıramadım zaten şimdi baksakta doğumdan sonra müdahale olur dedı.zaten o bacaklarını açıp yatırdıkları sandalye gibi şeye yat diyince bi korktum.işin kötü tarafı birde tüylerimi almıstım az 1-2cm cıktılar kadının önüne öyle yatmayada utandım.:eek:
ellerimde uyuşma vardı karpal tünel diodum ödemeden dolayıdır o istersen fizik tedaviye gönderiyim atel verırler dedı gerek yok cok rahatsız etmiyosa dedı.ellerinde uyuşma hissedeen arkadaslar içi,n yazıyorum doğumdan sonra geçiyormus.son olarakta tüpleri baglatmayı konustuk.gerı dönüşü yok imza verdığın takdırde doğum esnasında hallederız onu dedı.hla kararsızımfisfisfis

Maşallah miniğine 3000 gr. :nazar: :))

Benim uyuşma ellerimde değil ama sağ bacağımın üst kısmında. Çok şiddetli değil sadece ayakta çok kalınca başlıyor sızlamaya. Karıncalanıyor ve bildiğin uyuşuk, sertleşmiş gibi. Benim de dr doğumdan sonra geçer dedi. Dayanılmaz bir ağrı olursa ağrı kesici iğne veririz dedi. Off iğne kabusum hep :KK43:(

ben burdayım tatlım da kimseden ses çıkmıyor bende susup takipteyim D:

Ben de dolaşıyorum diğer forumları, bakıyorum ne var ne yok ama nedense kendimi buraya ait hisseder oldum gidemiyorum başka yerlere pek fazla :)) Aslında benim beklenen doğum tarihim 5 Eylül, eylül annesi olmam gerekyor ama doğumun gerçekleşeceği tarih 15 ağustos- 29 ağustos arası, plasenta previa sağolsun. Bu yüzden kendimi sizden sayıyorum.. :eek:

Maşallah miniğine 3000 gr. :nazar: :))

Benim uyuşma ellerimde değil ama sağ bacağımın üst kısmında. Çok şiddetli değil sadece ayakta çok kalınca başlıyor sızlamaya. Karıncalanıyor ve bildiğin uyuşuk, sertleşmiş gibi. Benim de dr doğumdan sonra geçer dedi. Dayanılmaz bir ağrı olursa ağrı kesici iğne veririz dedi. Off iğne kabusum hep :KK43:(

Ben de dolaşıyorum diğer forumları, bakıyorum ne var ne yok ama nedense kendimi buraya ait hisseder oldum gidemiyorum başka yerlere pek fazla :)) Aslında benim beklenen doğum tarihim 5 Eylül, eylül annesi olmam gerekyor ama doğumun gerçekleşeceği tarih 15 ağustos- 29 ağustos arası, plasenta previa sağolsun. Bu yüzden kendimi sizden sayıyorum.. :eek:

olsun canım dayanamazsan vurdurcan cok zor o ağrıları cekmek biliyorum..doğumdada vuracaklar bi sürü iğne sanki.herşey meleklerimiz için..:ecrin_bebek:

canım bızım 2.bebegımız bu biz zaten 1tane yeter dıyenlerdendık.şimdi 2.de oldu.bir kız bi erkek ,cok şükür diyoruz.kız olmasa belkı aklım kalırdı yalan yok.benim eşim biraz fazla yaramaz:kedi::roflol:
sprial ilaç hayretmez sanmam :roflol::roflol::roflol:

:)) sonradan pişman olacağın hiç bir şey yapma bence. Ama sizin gerçekten ideal aileniz biçimlenmiş. aile planlaması konusunda örnek teşkil edersiniz. Yaramaz eşler ve rahat bir kafayla yaşam için gerekeni yapabilirsin, en azından ben olsam öyle yapardım. a.s

:)) sonradan pişman olacağın hiç bir şey yapma bence. Ama sizin gerçekten ideal aileniz biçimlenmiş. aile planlaması konusunda örnek teşkil edersiniz. Yaramaz eşler ve rahat bir kafayla yaşam için gerekeni yapabilirsin, en azından ben olsam öyle yapardım. a.s

ney işte kız sempatiksalakcinni
Yaramaz eşler ve rahat bir kafayla yaşam için gereken??

ney işte kız sempatiksalakcinni
Yaramaz eşler ve rahat bir kafayla yaşam için gereken??

Kafan rahat olacaksa gereken tüpleri bağlatmak ise onu yap demek istedim :)) Ama ben sanırım bir kız bir erkek çocuğum da olsa yapamazdım, büyük konuşmayayım yine de, çok hassas bir konu çünkü :/

Kafan rahat olacaksa gereken tüpleri bağlatmak ise onu yap demek istedim :)) Ama ben sanırım bir kız bir erkek çocuğum da olsa yapamazdım, büyük konuşmayayım yine de, çok hassas bir konu çünkü :/

valla zeynele aynı fikirdeyim. iğne falan yaptırırsın ne bilim.

bugün eşim geç gelecekmişş off çok sıkıldımmm. ellerim ayaklarım fenaaa. penguen gibi yürüyorum :) bir hafta daha geçsede doktora gidip bebişimin ne zaman geleceğini öğrensem. ya sağlılı olsunda hayırlı zman da gelsinnn.
geceleri sevmiyorum yaa yatınca kalkılmıyor kalkınca yatılmıyoooo bugüne şükür inş kolay geçer kalan zamannn

valla zeynele aynı fikirdeyim. iğne falan yaptırırsın ne bilim.

Açıkcası ben biraz gözükarayım sanırım, kalabalık aile hasretim var, bir miktar cesaretim de.. :dance: 4'e kadar durmayabilirdim... sonra neden biri beni durdurmadı diye ağlasam da şu kafayla kendimde o potansiyeli görüyorum, çocukları seviyorum, hiç de sıkılmazdık sanırım, ama yaşım biraz sıkıntı olabilir 4'e gelene kadar :/ Zira şuanda 29 yaşındayım 2. için planım 35'e girmeden yapmak. hayırlısıysa elbette

bugün eşim geç gelecekmişş off çok sıkıldımmm. ellerim ayaklarım fenaaa. penguen gibi yürüyorum :) bir hafta daha geçsede doktora gidip bebişimin ne zaman geleceğini öğrensem. ya sağlılı olsunda hayırlı zman da gelsinnn.
geceleri sevmiyorum yaa yatınca kalkılmıyor kalkınca yatılmıyoooo bugüne şükür inş kolay geçer kalan zamannn

Aynen, ben de kendimi penguene benzetiyorum, yatmak zor, yatınca kalkmak zor, hele ki pelvik ağrıları bazen dayanılacak gibi olmuyor. Çok şükür ki gün içinde aktifken çok sızlayıp da beni ortalıkta rezil etmiyor. bilmiyorumkismile

Aynen, ben de kendimi penguene benzetiyorum, yatmak zor, yatınca kalkmak zor, hele ki pelvik ağrıları bazen dayanılacak gibi olmuyor. Çok şükür ki gün içinde aktifken çok sızlayıp da beni ortalıkta rezil etmiyor. bilmiyorumkismile

bende gün içinde daha rahatım ellerimi hissetmiyorum ama idare edebiliyorum ama sabah olmuyor oluncada kalkamıyorum ellerim yok gibi ayaklarıma basılmıyoo. az kaldı inş sabır.

senin erkekmi bebeğin . güneş mi adıı

zeynep istersen facede grubumuz var face varsa katıl. hallisnaya bilgilerini at eklesin seni

bende çıkayım yavaştannnn. eşim gelmek üzeredir sanırım. iyi geceler. mışıll mışıll uykularr

bende gün içinde daha rahatım ellerimi hissetmiyorum ama idare edebiliyorum ama sabah olmuyor oluncada kalkamıyorum ellerim yok gibi ayaklarıma basılmıyoo. az kaldı inş sabır.

senin erkekmi bebeğin . güneş mi adıı

:) Sabah yere basmak kabus, kalkıp tuvalete yürümek de... Ve benim 2-3 haftadır saat 5 dedin mi gözlerim açılıyor. Kalkıyorum zor bela, lavaboya gidip biraz dolanıp tekrar uzanıyorum... tam uyumak üzereyken de simitçi çocuklar dolanmaya başlıyor ve benim uykuma o gün için güle güle diyorum. Gündüz hiç uyuyamıyorum :/

Ve evet benim yavrucum erkek, adı da Güneş :) Eşim hala kız adı o diye söylense de o da sevdi ismi. Ama hala eşim tereddüt ediyor, 2. isim düşünüyoruz. Ben Ufuk ya da Umut olabilir diye düşünüyorum. Fakat GÜNEŞ kesin :)) Adına bile tepki veriyor artık canım benim :))

:) Sabah yere basmak kabus, kalkıp tuvalete yürümek de... Ve benim 2-3 haftadır saat 5 dedin mi gözlerim açılıyor. Kalkıyorum zor bela, lavaboya gidip biraz dolanıp tekrar uzanıyorum... tam uyumak üzereyken de simitçi çocuklar dolanmaya başlıyor ve benim uykuma o gün için güle güle diyorum. Gündüz hiç uyuyamıyorum :/

Ve evet benim yavrucum erkek, adı da Güneş :) Eşim hala kız adı o diye söylense de o da sevdi ismi. Ama hala eşim tereddüt ediyor, 2. isim düşünüyoruz. Ben Ufuk ya da Umut olabilir diye düşünüyorum. Fakat GÜNEŞ kesin :)) Adına bile tepki veriyor artık canım benim :))

valla kafamı karıstırdınız kızzzzz:roflol:
oğluşunun adı çok güzel.güneş kız diye duydum bende ama bosver sen ona nasıl hitap etmek istiyosan nasıl mutluysan onu koy,sallama kımseyı..
benım babamdada deniz adına karsı bır tutum vardı.deniz koyarsan reddederım senı dedı :))oğlumun adı çağan deniz.valla hiçte bişey etmedı oğlumada ölüyolarkaydirigubbakcemile3
valla hoşuna gidiyosa annenın istediğini koysun bırakında 9ay neler cekıyoruz..şimdi kızıma ipek koycaz.kayınvalidem 8-10 olmustur kesinmi die.o güzel bu güzel edio.yok dedım karar verdık bız.ama hala soruyo :roflol:

valla kafamı karıstırdınız kızzzzz:roflol:
oğluşunun adı çok güzel.güneş kız diye duydum bende ama bosver sen ona nasıl hitap etmek istiyosan nasıl mutluysan onu koy,sallama kımseyı..
benım babamdada deniz adına karsı bır tutum vardı.deniz koyarsan reddederım senı dedı :))oğlumun adı çağan deniz.valla hiçte bişey etmedı oğlumada ölüyolarkaydirigubbakcemile3
valla hoşuna gidiyosa annenın istediğini koysun bırakında 9ay neler cekıyoruz..şimdi kızıma ipek koycaz.kayınvalidem 8-10 olmustur kesinmi die.o güzel bu güzel edio.yok dedım karar verdık bız.ama hala soruyo :roflol:

İstisnasız tanıdığımız herkese tek tek sordu "Güneş kız ismi mi?" diye... Yahu! Güneş eril bir isim aslında, kız ismi olması hata :p gerçi ben kızım da olsa oğlum da olsa Güneş koyarım diyordum. Evren adını çok seviyordum, ama o eşimin adı olunca elimde Güneş kaldı :))

Bu arada facebooktaki grubunuza Hallisna mı davet gönderiyor sadece?

İstisnasız tanıdığımız herkese tek tek sordu "Güneş kız ismi mi?" diye... Yahu! Güneş eril bir isim aslında, kız ismi olması hata :p gerçi ben kızım da olsa oğlum da olsa Güneş koyarım diyordum. Evren adını çok seviyordum, ama o eşimin adı olunca elimde Güneş kaldı :))

Bu arada facebooktaki grubunuza Hallisna mı davet gönderiyor sadece?

sanırım evet.banad o yollamıstı isteği..senı eklıyım zeyno facede..dur mesaj atıyım sana adreımı ekle sen benı.

Sevgili ağustos anneleri,
Nolur aşağıdaki web adresindeki "Harvey Karp" semineri ile ilgili bölümü okuyun..Ben okumakta 1 yıl kadar geç kalmışım. Bazen doğru bazen yanlış şeylerle büyüttük oğlumuzu.. Aslında size kendi deneyimlerimi yazdığım uzun bir yazı vardı ama bilgisayarın aniden kapanmasıyla yok oldu.. Tekrar yazmak için enerjim kalmadı:))

Ama bu yazı benim yazacaklarıma çok benziyordu...Benim yazacaklarım özetle;
1.Emziğe alıştırın, gerek duymazsanız vermezsiniz..Ama önce anne memesini tutmayı iyice öğrensinler daha sonra emzik...
2.Bebeğinizi UYURKEN hafif kundaklayın. Bebekleriniz kendilerini çok atacaklar, daha kendilerini ana rahminde hissettikleri için ve kendi kolları ayakları onları ürküttüğü için.. Biz bilmeden kaç ay oğlumuzun kendini uykudan atışını seyrettik. Yaşayarak öğreniliyor bazı şeyler ama geç kalmış olunuyor...

http://www.pi.web.tr/?p=5576#more-5576

Sevgiyle
İmza:2009 ağustos annesi

Son düzenleme:
Sevgili ağustos anneleri,
Nolur aşağıdaki web adresindeki bilgileri okuyun..Ben okumakta 1 yıl kadar geç kalmışım. Bazen doğru bazen yanlış şeylerle büyüttük oğlumuzu.. Aslında size kendi deneyimlerimi yazdığım uzun bir yazı vardı ama bilgisayarın aniden kapanmasıyla yok oldu.. Tekrar yazmak için enerjim kalmadı:))

hoş geldin çok teşekkürler bilgiler için her şey tecrübeyle öğreniliyo.bu kundak işi kafamı çok karıştıyo.hafif kundak derken nasıl?mesela kolları kundağın içindemi olmalı o zamanda kıyamıyorum bide sıcakalr falan.onlar muhakkak bi şekilde baktırıyorlar kendilerine..:emir_bebek:

hoş geldin çok teşekkürler bilgiler için her şey tecrübeyle öğreniliyo.bu kundak işi kafamı çok karıştıyo.hafif kundak derken nasıl?mesela kolları kundağın içindemi olmalı o zamanda kıyamıyorum bide sıcakalr falan.onlar muhakkak bi şekilde baktırıyorlar kendilerine..:emir_bebek:

Eskiler sıkı sıkı kaskatı kundak yaparlardı ya öyle değil. Hafif bir battaniye ya da tülbent gibi birşey olabilir. Kollarını çok ani hareket yapamayacak şekilde sarabilirsin mesela.. Kolları çok ürkütüyor onları.. ama uyurken tabi. Uyanıkken yapmayın tabi. Hareket etsin bebeler...

Biz hafif kundak bilmiyoduk yapmadık ama hele ilk gece sabaha kadar uykusunda attı durdu kendini yavrucak. Hemşireye sormuştum olur öyle demişti. Annem de uyarmadı beni. Çok sonraları öğrendim hafif kundak yarım kundak olayını..3-4 ay böyle sürdü bizde..Uykusu da bu yüzden çok bölünürdü...

X