2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar selam geçmişe bakıyordum ama bayaa uzamış..
uyudum dinlendim valla gecenin tam acısını çıkardım ama
çok fecii sancılarım oldu uykumun arasında da düzenli değiller
işte.şimdi de oturduğum yerde oğlum kıpırdaynca oluyor.o
böyle gerinir gibi olunca sancı giriyor karnımın altına kısa kısa ama..
Canım serpilcim aradı beni (sersuma)merak etmiş canım benim..
burada okuduklarından sonra..çok duygulanıyorum ben böyle
buradaki herkes merak ediyor soruyor...eee sizler napıorsunuz?
günaycım ninen de yani alemmiş öyle söylenir mi ki ölen de çok çok
yakınınız değil anladığım kadarıyla.tuhaf yani bu insanlar da..
fundacım sakin ol sende akşama 2 karış surat yap sakın sakın
söylenipte sinirlerini bozma surat yap anlar o zaten..
Bu arada kızkardeşim beyin anjiyosunu oldu bugün çıktı çok şükür.
herşey yolunda ama kolay birşey değilmiş canı acımış..ee kasıktan beyine kadar
gririyorlar sonuç inşallah kötü gelmez..ben buradayım yine ara ara yazarım tam
oturamıyorum bugün hep uzanmak istiyorum ve sabah beri daha demin kalktım
düşünün yani:)))

Canım kardeşine allah acil şifalar versin canım.İnşallah sonucu da güzel çıkarr..Sen de artık sağ salim doğur bebişini tabi zamanı gelince..Bir avazda kurtull canım.Sağ salim az kuzunu kucağına..

babasına veririm oda yoğun bakımda olucak ama

kızzz biz kocalarımıza kıyamayız benceee.ne kadar gıcık ve düşüncesiz olsalar bile.
geçen gün küsmüştüm ona.eve geldi.adam bu yaşta kavga etmiş.hafif bi çizik vardı.ödüm koptu.barıştım hemen opuyorumnanaktan

bende yemek yiyeyim sonrada dışarı çıkayım birazcık.bye herkesee......

Hoşgeldin canım geçmiş olsun inşallh güzel çıkar sonuçları merak etme.Bana çok oluyo yaa öle esniyo bi taraflarını dayıyo ben o saniye su içinde kalakalıyorum sonrada bir sancı ki sorma alıştım artık doursamda anlamıcam heralde.Adet olsam 2-3 günde ağırır geçerdi böle günde 4-5 ken artık 7-8 kez oluyo ama düzenli değil 1 aydır felan ama bu son 1 haftadır daha şiddetli oluyo yakındır dourmam heralde...
aynen arkadaşım tya benim kocada bacaklarım çok fena ovalarmısın yada başımı kaşı sen çok güzel kaşıyosun diyodelikafadulden
Sen çok güzel kaşıyosun mu :KK1: :roflol::roflol::roflol: alem bunlar yaa
Ben cıkıyorum kızlar
hepiniz cok öpüyoruzzzz
Kendibne iyi bak başka şeylerle uğraş yoksa kurup durursun :teytey:

çisem geçmiş olsun kardeşine annemde çok çekti beyin anjiyosu kaç defa oldu kolay değil allah yardımcısı olsun.

eşimde bu akşam geç gelicek sanırım hala gelmedi bende 2 gündür eve tıkıldım gelsin azcık kapris yapıcam gerçi elde yıkanmaması gereken en sevdiği pantolanları yıkayıp rezil ettim o görmeden halletmem lazım yani kapris bana dönebilir :))

Kimseler kalmamış galiba yine neyse bizde kaçar biraz uzanalım oğlumla sonra da evi toparlayıp süpürmemiz lazım hava serinlesin birazz

acıbademde doğum ne kadar peki?

Açıkcası ben de bilmiyorum, Benim eşim anne ve babasını 3 ay arayla kanser yüzünden kaybedince ve benim annemde de göğüs kanseri çıkınca yavrumuzu güvence altına almak için 2 sene önce Acıbadem Sigortadan Doğum Paketi aldık ve düzenlice pirimlerini ödedik. Bu yüzden Acıbademdeki her türlü doğum masrafım ücretsiz olacak. Muaynelerde 15tl veriyorum, tahlil olursa da en fazla 21 lira verdim şimdiye kadar. Onun dışında sezaryen de olsa normal de hatta bebek doğduktan sonra 2 aylık olana kadar her türlü sağlık masrafı bu paketin içinde.

Ancak İstanbul Kadıköy Acıbademde sezaryenle doğum yapan bir yakınımız faturada yaklaşık 6.000 tl görmüş. Ama ek masrafları falan da var sanırım içinde. Yanlış yönlendirmeyeyim. Olmazsa bu pazartesi kesin olarak öğrenirim fiyat aralıklarını.

Ama kimse bana sakinleşmem için bir öneride bulunmadı :KK43:(

Benim de kaç gündür sinirlerim bozuki, depresyonun eşiğindeyim bir de eşim de bazen anlayışsız oluyor. Çok şükür şimdi çok iyiyiz ama bazen beni hiç anlamıyor. Nasıl anlayacak bilmiyorum ama alttan almadığı amanlar oluyor. Ben de diyemiyorum, o da insan sinirleri bozulabilir diye, ben bebek taşıyorum ve anlayış görmesi gereken kişi benim diyorum. Yine de zaman geçince mantıksız davrandığımı kabul ediyorum.

Ayyy kızlarrrr Yazdıklarınızı okuyordummm.Aniden ninem geldi(beni hiç sevmez amcamın oğluyla evlenmedim diye neyse bu çok uzun bir konu).Neyse bana teşviş ve korku iöinde Günayyy çok kötü bir şey olmuş kızım diyor.Ay ne olduu diye soruyorum.Kim ölmüş bil diyor.Kızlar korkudan yerimden fırladım.Kasıklarıma da bir sancı girdi aniden..Kim sormaya korkuyorum.Kim diyorum.8 sene bundan önce eski evimizde bizimle komşu olan ihtiyar bi adam...
Nasıl olayım kızlarr..Aklımdan kimler geçmedi dizlerim tütriyo.Bunu söğledi bak ölü ne yakındır her kes için var deyip odadan çıktıı..Kızlar delirdim ben.Yardım edinnnn...Ne demek istedi ...

Off.. karşındakinin ruh hali konsunda en ufak fikri olmadan davranan o kadar çok insan var ki çevremde. Hele bir kaç komşum var... Anlatmakla bitmez yaptıkları... Kaç kere patavatsızlar yzünden ağlamaktan helak oldum. Eşim teselli etmeye çalışsa da sinirden ağladım bu sefer de...

Kimseler kalmamış galiba yine neyse bizde kaçar biraz uzanalım oğlumla sonra da evi toparlayıp süpürmemiz lazım hava serinlesin birazz

Ben geçmişi okuyordum, biraz hava serinledi diye dışarı yürüyüşe gittim 15 dakikalığına, burada sayfalar birikmiş... Hepsini okudum da geldim.

Yürüyüş için en iyisi diyorlar ya hamilelikte, benim sağ bacağımda, üst baldırımda, hafif dışa doğru bir uyuşma ve karıncalanma peydah oldu 2 haftadır. Doktorum bebeğin ve kalan ağırlığın bazı sinirlere yaptığı baskı sonucu bu tür karıncalanmalar normal dedi, ama bazen yanmaya dönüşüyor özellikle de 15 dakikadan fazla yürürsem.
Ya ne güzel 2 hafta öncesine kadar sporumu da yapıyordum, yüzmeme de gidiyordum... Hatta arkadan hamile olduğum bile belli olmuyordu... Hamileliğimin en başından beri ne midem bulandı, ne belim ağrıdı ne sırtım... ama şu son 2 haftada yaşadıklarımı bi yaşayanlar anlar yani siz... Yine de halime çok şükrediyorum ama sizce nazar mı değdi ya.. :sinifsinif:

cnm benim ne demek arıycaz tabiki, ben pek yazamasamda herkesin yazdığını okumaya , durumları takip etmeye çalışıyorum,
kardeşine çok çok geçmiş olsun, umarım iyi sonuçlar çıkar
sende yorma kendini yat dinlen

kızlar naber..giremedim bugün hiç.. görümcem geldi kalmaya oturamıyorum haliyle pc başına..doğuran felan varmı? ayy aklımda hep sizde yahu habersiz bırakmayaın beni doğuran oldumu bana özelden yazın ya geçmişide okuyamıom zman yok malumunuz:)

Ben geçmişi okuyordum, biraz hava serinledi diye dışarı yürüyüşe gittim 15 dakikalığına, burada sayfalar birikmiş... Hepsini okudum da geldim.

Yürüyüş için en iyisi diyorlar ya hamilelikte, benim sağ bacağımda, üst baldırımda, hafif dışa doğru bir uyuşma ve karıncalanma peydah oldu 2 haftadır. Doktorum bebeğin ve kalan ağırlığın bazı sinirlere yaptığı baskı sonucu bu tür karıncalanmalar normal dedi, ama bazen yanmaya dönüşüyor özellikle de 15 dakikadan fazla yürürsem.
Ya ne güzel 2 hafta öncesine kadar sporumu da yapıyordum, yüzmeme de gidiyordum... Hatta arkadan hamile olduğum bile belli olmuyordu... Hamileliğimin en başından beri ne midem bulandı, ne belim ağrıdı ne sırtım... ama şu son 2 haftada yaşadıklarımı bi yaşayanlar anlar yani siz... Yine de halime çok şükrediyorum ama sizce nazar mı değdi ya.. :sinifsinif:
Ben 38. haftamdayım artık senin haftanda felan biraz söyleniyordum ama şimdi kıymetini anlayamamışım artık nefes alamıyorum.Eşim dalga geçiyor akşam senin kankini odana götüreyim die vantilatör için,doğsada kurtulsam durumuna geldim bi arkadaş böle düşünceksin dediinde inanmamıştım.

Ama kimse bana sakinleşmem için bir öneride bulunmadı :KK43:(

ben solım ozaman:)))

bız bırlıkte tatıl yaptık ama buradada her aksam iş cıkısı havuza gırıyor ben gıdemıyorum tabı benı bu halde havuza sokmaz zaten ben gırmemm....balkondan bakmakla yetınıyorum :KK43:((( ama onlarında hakkı fundacım kocana guvenıyosan neden dusunuyosunda kendını sınırlendırıyorsun bak bebişlerimiz olunca hayatımız bır anda değişcek bosver gıtsın gırsın ne olcakkı hamılelık psıkolojısı ıste ::))) bıde dıyorumkı esım gıderken sakın kızlara bakım deme :)))

canlarım selam hepinizi öpüyorum bayadır giremedim sıkıntılı günler geçirdim ama hepsi geride kaldı bebeğim solunum sorunu yaşadı demiştim düzelmişti ama sonra yine bozuldu doktorda ben küveze alıcam dedi 2 gün kaldı biz hastanden çıktık onu orda bıraktık sütümü sağıp eşim sürekli götürdü pazartesi sabah aradılar geliin bebeğinizi alın dünyalar bizim oldu hemen gittik oğlumu alp geldik iki gündür hiç gözümü kırpmadan onu dinliyorum çokkkkacayip bir duygu kendim onun sıkıntısından çok çabuk iyileştim sezeryanla ilgili hiç bir sıkıntı yaşamadım allahıma şükürleer olsun
bugün kontrolümüz vardı hem kendim için hem bebeğim için herşey yolunda sağlığı sıhhati yerinde bol bol emzirmek başka yapılcak hiç birşey yok allaha şükürler olsun emiyor sütümde emdikçe çoğalıyor zaten günün yarısından fazlası onu emzirmekle geçiyor o kadar tatlı ki memeyi bir kapışı var dünyalara bedel
doğum yapan arkadaşlarımıda allahım analı babalı büyütsün yapacak arkadaşlarımada sağlıklı hayırlı sıkıntısız doğumlar nasip etsin inşallah

X