2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

aman ya ne gıcık bi durum kaynana dırdırı sızlanması
bide siz böle dipdibe
sende nazlan onu görünce onlara inince boşver
görsün bakalım nazlanmak nasıl olur

kız pelin ayıp olur insanlara teli açmamak bişi uydursaydın daha iyi
pazar günü hemde birine sözümüz var eşimle gidicez deseydin...
Kız zaten geçenlerde olmuştu öle hemde 3 kere hep gelcez demişlerdi gerçekten bi kere biyere gidicektik 2 seferde bize birileri geldi sonra geldiler bize laf felan soktu zaten.Yalanda söleyemem hele hele gelmeyin hiç diyemiyorum.Bide biliolar bizimki pazar günüde çalışıyo en youn olduu günlerden hiç bi şekilde kıvıramazdım yani :)

Mevlütte bende şeker dağıtmıcam onun yerine lavanta lı süs yaptım mıknatıslı.dün akşam onlarla uğraştım ama çok güzel oldu..hatıra kalsın diye öle dağıtırım..lavanta daha hoş..ilk doğum için gelenlerede çikolata veririz ağız tatlılığı adına..şu hani üzerinde bebek bibloları olanlar var ya öle bişey istiyorum çikolatalarıda..Cnm bardak süslemesi içinde böle lastkli kendinden fırfırlı süslü lastikli şeritler var metre olarak satılıyo..ben öle bişey alcam.çok hoş duruyo hem gelenlere verildikten sonra lastikli ya hemen çıkarılıp yıkanabiliyo rahatça bardak..cnm sürahinin pek bi önemi yok.zaten mutfakta koncak bardaklara şerbet ve soğuk olcak.yani buzdolabında herhangi bi sürahi veya şişenin içinde ölece durcak zaten..ben gümüş tepsim var kristal bardaklarla daha güzel oluyo..o tepsimide süslücem..o da öle hazır durcak..bardaklarda aynı şekilde..olmazsa gideyim birazdan ben süs malzemelerini alayom..tepsiyi nasıl süslücem ona karar veremedim yalnız.

şeymaaam hoşgeldin bitanem.
kıs sen benden 1 güncük geridesin senin dr.çatı muayenesi yaptı mı?

hoşgeldin canım nasılsın

ıyıyım canım ıyı olmaya calısıyorum dogrusu... ıyıce agırlastık artık... ınan kızda hıc durmuyo masallah... karnımın bı yerı sıvrı gezıyorum bı ayagı cıkıyo bı tototsu:):):) agılarım var karnım kasıklarım belım... artık dogurmak ıstıyorum.......

bide siz böle dipdibe
Kimse çidem kadar sabırlı olamaz heralde kız onda 2 kaynana var en iyisi aşaıya inmemek kaydirigubbakcemile3.Ben de geçen götürdüm kaynanamı sağlıkocaına gitcei yok bizim yien hasta ldu öpüp duruyo dedik bak anne sende hasta olursun olmaş bişi olmaz dio sonra hasta oldu taylot içip durur zaten hep geçireceini sanıyo psikolojik diyorum,gel dr a gidelim diyorum dr ne yapcakki dio bende saldım sonra kedni dedi gidelim die.Sonra reçeteyi okudum anladım hemen hangi ilaçları yazdıını kıs kıs gülüyorum sonra dedim iğne yazmış biz köpeklere kullanıyoduk grip olduklarında novasef die bi kahkaha atasım geldi ne kötüüm yaa ne iğne mi dedi 6 iğne,atibiyotk felan ohh dedim dr naaapcaki diyodu kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
bide siz böle dipdibe

nerdeee ben söylüyorum o benden 5 beter anlatıyor.hergün
dr.da cuma benimle gelicek kontrole bikerede benim hastanede
çıkıcakmış dr.a.sonra da bilmem nerdeki dr.a gidicekmiş.

Son düzenleme:
Ay bide dün eşim motorsikletten çarpılmış sırtı ağrıyodu demez mi taylot içirttim ona iyi gelir die biraz ağız burun kıvırdı ama iyi gelir hey allam kadın kabız olsa taylot içiyo yaa sırt ağrısıyla ne alakası var.Zavallı kocacıım ben olsaydım içirtirmiydim boşuboşuna ilaç içip içip durulur mu yaa.Zavallı kuzumla da ilgilenemiyorum artık

şeymaaam hoşgeldin bitanem.
kıs sen benden 1 güncük geridesin senin dr.çatı muayenesi yaptı mı?

yok tatlım yapmadı... doktor dogumdan once muayene etme taraftarı degıl nstye gırıyom bıde usg bu cuma tekrar kontrol var bakalım nolcak... bıde ben korkarım ole catı muayenesı canım ya.... HEp duam su Allahım hastaneye gıttıgımde 8 cm acılmam olsun dırek doguma alsınlar benı dogurup cıkıyım... ne lavma nede sonda taksınlar ıns......

Bende şeker değil lavanta koyucam malzemelr hazırda ablamı bekliyodum beraber yaparız dedi ama kimsenin gelicei yok bugün yarın yapıcam hemen onları.Hastaneye felan gelenlerede keselern içine çikolata koyucam üstlerinde kağıt zımbalıcam hoşgeldin furkan die.O fırfırlardan aldım dün bez pasta yapıyorum onu süslemek için ablam eminönünden alıcaktı ama olmadı burdada ne bulduysam süs olarak aldım bakalım çok kıro bişi olmaz inşallah bitince...

evet canım artık hepimiz zaman geçsinde bi an önce doğuralım istiyoruz
Allah yardımcımız olsun en hayırlı zamanda gelir inşallah meleklerimiz

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
herşeyi en çok kendilerinin bildiklerini sanıyolar ve de hep yanılıyo zavallılar:))

aman yaa takma en iyisi ne derse he de geç
çünkü zor durumun yani anlayışsız kayınavalide mızmız kayınvalide dünyasını zindan eder insana

ayyy sormaa yeminle demin kendikendime içimden şarkı söylüyorum sabıırr
sabırr yaaa sabırrr diye anca öyle sabrediyorum.2 kaynana dedinde bikaçgün
önce de k.validemle eşimin halası birlikte dr.a çıktılar.babanne de diyor ki
k.valideme ablan(yani eşimin halası) hasta olsa da onun bakacak yemek yapacak insanı
var ama sen hasta olma senin arkandan yemek yapacak insanın yokk diyor k.valideme.
benim yanımda birde başımdan aşşa kaynar sular döküldü nasıl öfkelendim anltamam
1.si ben mecburmuyum ev ahalisine yemek yapmaya.2.si karnım burnumda benden
hizmet bekliyosun utanmadan..düne kadar yemeklerin biçoğu üstümdeydi.şimdi şimdi
mutfağa pek girmiyorum yine de herakşam oturduğum yerden yardım ediyorum.yani
aktif olarak yemek işi bende değil ama banane onlar evde 4 kişi biz eşimle 2 kişi
ben herkese yemek yapmak zorundamıyım hayırrr..bulaşık işini bıraktım artık 20 gündür
faan yıkamıyorum e göbeğimden tezgaha yanaşamıyorum zaten.yemekten sonra
tabakları kaldırıyorum bezi silkeliyorum masayı topluyorum okadar oturuyorum sonra
k.validem hallediyor tezgahın üstünü.şimdi babanne de bizi izliyor oturduğu yerden kalk
git içeri işte ama yokk görecek bakalım kim ne iş yapıor.sonra da laf sokuyor işte ben artık
bişi yapmıyorum diye senin arkandan yemek yapacak insan yok hasta olma diyor k.valideme gıcık kadınkötükedihüso

normal büğyüklüktedir seninkide. hiç boşa para verme derim. zaten yaz olacak şerbetide buz gibi hazırladınmı su gibi içilir.1 bardak şerbette kimseye fazla gelmez derim.

bende süslemiştim kuzenim için istersen resim koyabilirim.gerçi çok oldu bi ekledim sayfaya gördünmü bilmem

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3amma takıntı demi yaaa...
dr.lar deseki bir ilaç gösterseler bu ilaç sihir gibi birşey her ağrıya
her derde iyi geliyor deseler ve içirseler bizimkiler çivigibi olurlar valla.
psikolojik işte kızım psikolojik...

Iyyy tüylerim diken diken oldu şimdi.Aynı benim dedem gibi oturur ne iş yapıyorum die bakardı ben laf sölerdim kendi dedem zaten anlaşamazdık ama eşinin tarafı olunca söleyemiosun suratta yapsan o yaşlı derler.
Eşimede söleyip duruyorum bak doumdan sonra kendimi toparladıktan sonra ayırıcaz yemei felan die evimin bi düzeni olsun istiorum artık tama şimdi çok iyi in ye çık ben bide pek bişide yapmıyorum biraz yüzsüslük gibi olcak napiim ama bebekle de in çık in çık yapamam zaten gelip bendede yapmasını istemiyorum.
Temizlik yapmıştım sonra geldi hamur işi yaptı kızarttı bütün dolapları yağlı unlu ellerle tutmuş dolabı açıyo kapatmıyo her taraf yağ sıçratmış çıldırmıştım.İnşallah ayırabiliriz en kısa zamanda.Aşaıda tek kayınpederim gezmekten aylarca eve gelmio ben yapayım gelsin yesin....Çocuumada bakmasın ben kendi düzenimce bakmak istiyorum ama ilk zaman çok yardımı dokunacak yinede Allah razı olsun ondan ama off ya çok şey oldum yaa bana yaranılmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…