2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar o yazıyı yazan bendim ve ben UYDURMADIM...hiç mide bulantım olmadığı için internette araştırırken bir sitede okudum...o gece uyku uyuyamadım bende panik olmuştum..sanki bu hurafe dediğiniz şeyi yazan benmişim gibi üstüme gelmenizin bir anlamı yok....o gece bende panik olup burdaki arkadaşlarla paylaşmak istemiştim...o sitenin aynısını bulamadım ama benzerini kopyalıyorum...SAĞLIKLI GEBELİĞİN İŞARETİ Mİ?
Merkezi sinir sistemindeki bulantı merkezinin hassasiyeti artar ve daha önceki yaşamda etkili olmayan pek çok uyaran ile bulantı ve kusma tetiklenir hale gelir. Bunlar arasında kokular, besin maddelerinin tatları, ağız boğaza değen fırça gibi yabancı cisim uyaranları en sık rastlananlardır. Halk arasında bulantı ve kusmanın sağlıklı gebelik işareti olduğuna dair yaygın bir inanış vardır. Bu tam anlamı ile doğru olmamakla birlikte fetusun yaşamadığı gebeliklerde betahcg seviyelerinin düşmesine bağlı bulantılarda hızlı bir azalma yaşandığı da bir gerçektir. Ancak bulantının ne zaman geçeceği her gebeliğe özel olduğundan bulantıların bitmesini kesinlikle fetusun yaşamadığı yönünde yorumlamak da doğru olamaz.

kızlar ben de korktum şimdi benim de hiç bulantım yok başım dönüyo ve kasıkım ağrıyodu o da azaldı 4 +1 normal mi?

o dediğim siteyide buldum....hamilebilgi.com...........gebelikte aşerme başlıklı ve sayfanın altlarına doğru yazıyor......umarım bunları benim uydurmadığımı ispatlamış oldum .....

kızlar ben de korktum şimdi benim de hiç bulantım yok başım dönüyo ve kasıkım ağrıyodu o da azaldı 4 +1 normal mi?

arkadaşım korkma bendede bulantı yok...herkeste olabilecek diye bir kuralda yok...dün doktorumada sordum....gayet normal dedi...birde şu var bebek eğer erkekse mide bulantısı az olurmuş belki bundandır canım telaş yapma...

subora bebnim de ağzımda sanki sıgara içmişim gibi acı bir tat var.ya inşallah hepimiz keseyi ve kalp atışlarını görürüz ben 18 ağustosta gitcem dr hamile olduğunu öğrenince 20 gün sonrasında gel dedi sizce iyi bir tarih mi? kalp atışları da kesin duyulur mu? 1.gebeliğim ölü gebelikti bunu nasipse doğurmayı çok istiyorum ama midem bulanmıyor

elifcim sen canını sıkma... bütün sitelerde aşağı yukarı aynı şeyler yazıyoo... ama notta düştüklerini gördüm..kişiden kişiye fark eder diye..bir sayfadada şöyle diyodu fetusun sağlığı için yararlı olduğu düşünülmekte ama bu kanıtlanmamıştır... diye... kanıtlanmamış bir şeye böyledir diyemeyiz..
ayrıca banada hemşirem çok erken başladı bulantıların demiişti..belki seninkide geç başlayacak..böyle şeylerle kafanı meşgul edip canını sıkma bence bulantın yokken bebeğini iyi beslemeye çalış sonra zor oluyooo..

kızlar ACIL cevap lutfen cok korkuyorum;
biraz once tuvalete gittim,hani adetin son gunu boyle bi pıhti seklinde kan gelir ya,coook az pıhti seklinde kan vardi,doktorum adet kanamasi gibi yogun olmadigi surece sorun yok demisti bana.
benim yasadigimi yasayan varmi?cevaplarinizi bekliyorum

betülcüm valla bence çok erken gitmene gerek yok .hatta bazı arkadaşların kafaları karışmıştı.. bende bu hafta gittim kese oluştu dedi idrar kan tahliline baktı o kadar. bebek daha görülmüyomuş. 8 hafta bence ideal...folik asit kullan tabii..

elifffffffcim panikleme ..yoğun değilse eğer ... ama pıhtı şeklinde kana yaşanabiliyormuş..bebeğin rahim duvarına yerleşmesiyle kaygı vermeyici kanamalar görülebilirmiş..

oylemi diyosun,insallah canım yaa,insallah icerde yerlestigi icin olmustur bu.
doktorumda oyle soyledi,yarindan sonrada kontrolum var zaten.
allah hepimizin bebislerini korusun.

hamişş arkadaşlar merhaba ..hepiniz hayırlı olsun Allah sağlıkla bebişlerinizi kucağınıza almayı nasip etsin..ben cevap bulamadığım sorunun yanıtı belki siz verirsiniz diye forumuzu ziyaret ettim..
sormak istediğim acaba gebelik beklediğiniz ay adetinize yakın dönemde akıntınız oldu mu..yumurtlama gününüz geçtiği halde..cevap verirseniz çok sevinirim..teşekkürler

brisling aramıza h.geldin aramıza... arkadaşlarımda duymuştum hamilelikten sonraki ilk ay adet olman gereken zaman da kırmızı bir akıntı geliyomuş bu daha sonra kesiliyomuş..adet olmuyosun ama bir akıntı geliyoo .....bende olmadı ama...ama böyle olan arkadaşlarım var..

adete yakın dönemde hamile olsada olmasada herkesin akıntısı olabiliyor.....bazılarında oluyor bazılarında olmuyor canım...benim adet günümden birkaç gün sonra bembeyaz bir akıntım olmuştu...şimdide beyaz-sarı gibi bişey var....bu kişiden kişiye göre değişiyor sanırım...

16 eylu sarimsi bi akinti bende de olmustu ya,bende sasirmistim.hımmm demek sende de var.
hepsini sorucam yarindan sonra bunlarin doktora.insanin kafasina takiliyor.CADIARZU

kesinlikle için rahat olsun böyle birşey tıp literatürlerinde yok stres yapma arkadaşım sana garanti verebilirim

Arkadaşlar bu gebelik bulantı-kusmalarını çok abarttık gibi geliyor. Aslında kimse kimseyi suçlamıyor fakat bu olumsuz durumdan kendimizce gebelik lehine olumlu bir yan çıkarınca eyvah ben de niye yok demeye başladık...
Ben kendi fikrimi daha önce de yazmıştım, bulantılara neden olan hormon başta Bhcgdir, bu nedenle ikiz gebeliklerde bu sorun daha sıklıkla görülebilir. Bulantının olması da Bhcgnin varlığını desteklediği için dolaylı yoldan gebeliğin olumlu ilerlediğine dair bir göstergedir. Ama Bhcg en fazla 80. günde yüksektir, sonra kan değeri giderek azalır bu nedenle ilk 12 hafta fazla olan bu bulantı kusmaların ileriki haftalarda azalması beklenir ama her zaman böyle olmaz. Bazı gebelerin guatr problemi, bazılarının mide problemi, bazılarının da psikolojik problemleri olabilir büyük bir çoğunlukta ise hiç bir neden saptanamaz...
Bu bulantı kusmaların kişiyi yataklara düşürecek kadar yoğun, hatta kilo kaybıma neden olabilecek düzeyde olması ise hiperemezis gravidarum yani gebeliğin aşırı kusmaları diye adlandırılır ve tedaviye gerek vardır.
"Bu tip kusmaların özelliği normal gebelik bulantı ve kusmalarından daha aşırı düzeyde olmalarıdır. Toplam vücut ağırlığının en az % 5 kadarının (60 kg ağırlığında bir anne adayının en az 3 kg kaybetmesi gibi) azalması ve idrara keton cisimleri dediğimiz maddelerin çıkması ile karakterizedir. Bu durum sonucunda vücutta sıvı eksikliği, su ve tuz dengesinde bozulma, idrara vücut için çok gerekli olan proteinlerin geçmesi, kalp atım ve nabız sayısında değişimler, karaciğer ve böbreklerde yapı ve işlev bozuklukları, gözün retina katmanında değişiklikler ve sarılık görülebilmektedir.

Genellikle hamileliğin 5.ayından itibaren azalmakla birlikte normal kusmalardan farklı olarak, daha ileri dönemlere de uzayabilmekte ve hastanede belli bir süre yataklı tedaviye gerek duyulabilmektedir. 1000 anne adayından 1-10 kadarında gözlenebilmektedir. "

Şimdi lütfen durumu abartmayın, kendinizi çok dinlemeyin, kusmalarınız olsun diye dua etmeyin, sağlıklı gebeliğim, sağlıklı bebeğim olsun diye dua edin...
Gebeliğiniz sorunsuzsa çook şanslısınız...
Tadını çıkarın:hooray:

Çok oldu dediğin dönemde ve kan testi yaptırdım hamileyim.Normalmiş,hormonlardanmış dedi doktor.

o dediğim siteyide buldum....hamilebilgi.com...........gebelikte aşerme başlıklı ve sayfanın altlarına doğru yazıyor......umarım bunları benim uydurmadığımı ispatlamış oldum .....
16 eylül şunu söylemek istiyorum bende hurafe lafına katılmıyorum anlatmak istediğin yanlış algılanmış sanırım ben bu konuların çok içinde biriyim ve eğitim hastanesinde çalışıyorum o yüzden gebelik konusunda bazen bir sürü seminerlere katılıyorum bulantıyla ilgili katıldığım en son seminerde beta hcg seviyesi çok yüksek olan annelerde bulantı olur buda gebeliği daha sağlam idame ettirir dolayısıyla düşük riski ortadan kalkar implatasyon yani yerleşme daha iyi olur dendi hatta kız çocuk sahibi olacakların daha çok bulantı yaşayacakları söylenmişti ama erkekte olmayacak diye birşey yok erkekten biraz daha fazla oluyor bunlar ispatlı bilimsel çalışmalar asla hurafe değil kafanızıda bence böyleşeylerle karıştırmayın bulantı kişiye göre değişir olmayanında çocuğu düşecek diye birşey yok yaşamakta ayrıca çok kötü rahat olun arkadaşlar 16 eylül de bizle paylaşmak istemiş...

bencede bu bulantı olayları çok büyümüş benmi çok rahatım acaba?diyorum gebeliğinizin tadını çıkarın boşverin yaaa...siz benim yerimde olsaydınız hergün bir sürü küretaj erken gebelik kaybı görüyorum herşeyi kendime yorsaydım sizlerde yormayın boşverin çok güzel zamanlar bunlar kendinize iyi bakın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…