2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bide 8,5 aylık hamile varmış ölenlerin arasında. Allah sabır versin ailesine. Doğuma 13 gün kalmış. Ama kısmet olmadı. ALLAHIM NE VERİRSE HAYIRLISINI VERSİN YARABBİM. ALLAH KORUSUN CÜMLEMİZİ.

evet canim bende izledim dun haberleri gozyaslarimi tutamadim.çok aci.Allah rahmet eylesin hepsine hamile bayanin kocasinin gozu onunde olmus olay hem esini hem bebegini kaybetti adam.Allah sabir versin bu olaydan sonra insan nasil yasar bilmiyorum.masum insanlara bunlari yapanlar cezalarini kat be kat çekerler insallah. bu mubarek gunde yuce rabbim dua ediyoruz sen onlari hak ettigi sekilde cezalandir.

kizlar birde bugun yazmistim bacaklarim cok agriyo diye diz kapagimin arkasi cok agriyordu bugun bir bakayim dedim felaket varis olmus yaa, hamileliklerin %15 inde varis oluyor, bendede olmus ondan agriyomus megersem ayagim:) ya bu kadar erkenmi cikar bu varisler cok agri yapiyor ayakta kalinca, bu hamilelik donemim cok cetin gececege benziyor Allah hepimizin yardimcisi olsun

kizlar birde bugun yazmistim bacaklarim cok agriyo diye diz kapagimin arkasi cok agriyordu bugun bir bakayim dedim felaket varis olmus yaa, hamileliklerin %15 inde varis oluyor, bendede olmus ondan agriyomus megersem ayagim:) ya bu kadar erkenmi cikar bu varisler cok agri yapiyor ayakta kalinca, bu hamilelik donemim cok cetin gececege benziyor Allah hepimizin yardimcisi olsun

canim sende daha once de varis varmiydi? her aksam ayaklarini yukari dikip en az yarim saat uzan kan akisi kolaylasir agrilarin azalir belki.

ogluma hamileligimde olmustu biraz ama azdi, bu seferkinde bayagi cok , bantlari felan varmis galiba bunun doktora gidip sormak lazim saol cnm ilgin icin

canim bandini bilmiyorum ama çoraplari var doktora gittiginde reçetene yazabilir.arkadasim kullaniyor agriyi azalttigini soylemisti.

arkadaslar hic bulantim yok hic bi sorunum yok desem yeridir bi arkadas bulanti yoksa gebelikte sorun vardir dusuk olabilir yada engelli olabilir yazmis cok canim sikildi o arkadasin nickini hatirlamiyorum ama okuyosa hangi sitede okumus o bilgiyi yazarsa cok sevinirim. zaten kendimi hic hamile gibi hissetmiyorum acaba bi sorunmu var diye icim icimi yiyordu simdi hepten panik oldum bu konuda bilgisi olanlar lutfeeennn paylassin benimle. midemin bulanmasini istiyoruummm.

arkadaslar hic bulantim yok hic bi sorunum yok desem yeridir bi arkadas bulanti yoksa gebelikte sorun vardir dusuk olabilir yada engelli olabilir yazmis cok canim sikildi o arkadasin nickini hatirlamiyorum ama okuyosa hangi sitede okumus o bilgiyi yazarsa cok sevinirim. zaten kendimi hic hamile gibi hissetmiyorum acaba bi sorunmu var diye icim icimi yiyordu simdi hepten panik oldum bu konuda bilgisi olanlar lutfeeennn paylassin benimle. midemin bulanmasini istiyoruummm.

arkadasim benimde midem bulanmiyor.o mesaji bende okudum .açikcasi benimde içime kurt dustu.ama herseyi bu kadar kafamiza takmamaliyiz ben dogruluk payi oldugunu da pek dusunmuyorum.

arkadasım benım ılk hamıleliğimde hiç mide bulantım olmadı sadece sıgaraya kokusunu duyunca mide bulantım oluyordu normalde bulantı sıkıntım yoktu bu hamılelığimde asırı mıde bulantılarım var doktoruma soyledım her hamıleliğin aynı olmaz normal bunlar gecer bır muddet sonra dedi ama sunuda ekledı mide bulantısının olması hamılelıkte bı bakıma ıyıdır gebeliğin devam ettıgının gostergesidir demıstı yanı suda var bunye meselesi kanaman felan yoksa sırf mide bulantısı ıcın kendını telaseye verme Allah hepımıze saglıklı sıhhatli ewlatlar nasip etsın :1hug:

kızlar bence cok sacma,bulanti yoksa isler ters gidiyor anlamina gelmez bence :1closedeyes:
annem bana hamileyken hic sıkıntı yasamamis,sadece cok uyumus,cok sukur hicbir seyim yok.
bence hurafe yani kim yazdiysa kırılmasin.ben hic bi doktorun agzindan boyle bisey duymadim laelaelaelaelae allah korusun yaa,boyle seyler dusunmeyin.:nazar:

ben daha henuz bebegimide gormedigim icin bukadar panik oldum nezaman gorecegimde belli degil. beatrise simdi bakicam o siteye tesekkurler arkadasim. sadece mide bulantisi yok diye degil HIC hamilelik belirtisi yok.

aynı şey bendede var mide yanması ve gaz sancılarından ne yapacağımı şaşırdım. midem yanınca ve sabahları mide bulantım kesilsin diye bişeyler atıştırma ihtiyacı duyuyorum.bu gidişle 100 kg olurum ben:)

Bu dediğinden bende de var...
Kilo almak işten değil, o kadar çok atıştırıyorum ki....
Sabah bulantım kesilsin, aman midem yanmasın fakat çok şükür bu kadarla
geçiştirebiliyorum yani kusmalar için serum, sürekli kusma falan yok...
İnşallah bu dertleri olan arkadaşlarım da en yakın zamanda rahatlarlar, çünkü gerçekten zor çook zor...:1ninca:

günaydın arkadaşlar. bugün yine bebişimle randevum var, inşallah bi problem yoktur ve kalp atışlarını görürüz bu kez. hepinize güzel günler...

saol beatrise icim rahatladi biraz girdim o siteye zaten bulantilar 6.haftada baslarmis bakalim ne olcak simdi ise gidiyorum guzel bir gun gecirin mart anneleri:))

kızlar bulantıyla bebegin saglıgının hiç alakası yok.benım ilk hamileligimde hiç bulantım olmadı cok sukur sapa saglam bir oglum var.simdiki hamileligimde migde yanması bulantı hepsi mevcut.keske ilk hamileligim gibi olsaydı.dua edin migdeniz bulanmasın cok cok kotu.

günaydın arkadaşlar.... cumadan beri yazamıyorum sanırım sayfalar ilerlemiş hepsini okuyamadım....:1no2:
BULANTIMI DEDİNİZ::tomato:bir haftadır çok fenayım ama buna alışmaya başladı az az yerseniz.. arada tuzlu cubuk filan alıştırırsanız... daha az bulanıyor mideniz en azından lavoboya daha az koşturuyosunuz...
benim bulantıdan başka bir sorunum daha var bişey yerken özellikle meyve filan azımda acı bir tat oluşmaya başladı sizdede varmı böyle birşey???????????
Aaaa bu arada bende pazartesi doktora gittim bebeğmin kesesi oluşmuş:emir_bebek:kısmetse 2 hafta sonrada kalp atışlarına bakmaya gitcezz..
Hepinize huzurlu bir gün geçirmeniz dileğiyle

ben daha henuz bebegimide gormedigim icin bukadar panik oldum nezaman gorecegimde belli degil. beatrise simdi bakicam o siteye tesekkurler arkadasim. sadece mide bulantisi yok diye degil HIC hamilelik belirtisi yok.

canım arkadaşlara bende katılıyorum bunlar hurafe bende internette kağan kocatepenin sitesine giriyorum sürekli oda kimisinde hiçbir belirti olmayabilir diyo hem sen daha yenisin hayatım bende 6-ve 7. haftalarda başladı bulantı şimdi bulansın istiyorsun ama bulanıncada keşke bulanmasaydı diyeceksin kimseyi takma kafana elinin altında internet var dr. sitelerinde gezin haftalık gidişatını oralardan takip et ben her her haftamı www.gebelik.org dosyasından takip ediyorum sanada tavsiye ederim

X