2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

badem,ceviz,fındık evet çok yararlıymış bende azar azar yemeye başladım gün içinde..siyah çay ve kahveyi ne kadar içiyosunuz veya bıraktınızmı kızlar?

Valla işin aslı ben sigara içiyordum. Test yapıpda çift çizgiyi gördüğüm an bıraktım. Zaten bahane arıyodum bırakmak için iyi bir bahane oldu. Kahve de sabah akşam içiyordum birer fincan.Onuda bıraktım. Sabahları bir bardak çay içiyorum o kadar.
Kola çay kahve kafeinli olduğu için günde iki bardaktan fazla tüketmemekte yarar varmış.

badem,ceviz,fındık evet çok yararlıymış bende azar azar yemeye başladım gün içinde..siyah çay ve kahveyi ne kadar içiyosunuz veya bıraktınızmı kızlar?
sadece sabahları çay içiyorum başkada içmemeye çalışıyorum birde peynir olarak lor peyniri tercih edin onda diğerlerinden daha fazla kalsiyum var ayrıca yeşil mercimekte beyin gelişimi için çok iyi haftada 1 porsiyon tüketmeye çalışın

Aklımdan yeşil mercimek geçmişti bugün ama kalmamış evde. Bende kırmızı yaptım napiiim.

benimde öyle oluyor canım hemen ölçüyorum bu yüzden doktora gideceğim
arkadaşlar hamileliğin ilk trimestrinde baş dönmesi ve hipotansiyon normaldir hatta türk filmlerinde bile kadının başı döner bayılır dr gelir hamilesiniz der tuzlu ayran için bol bol....dolaşımın artmasına bağlı gelişiyor

sigarayı bırakman çok güzel olmuş ...bende az önce internetten araştırdım kızlar evet ada çayı iyi değilmiş bitki çayları ve siyah çay günde 2 bardaktan fazla içilmemeliymiş 2 bardaktan fazlası zararlıymış...

Buket teşekkür ederim, artık listedeyim bende:lepi:
İnşallah bu liste firesiz devam eder...
Bu arada bugün keseyi gördüm bende, ama henüz kalp atışları yok...
İnşallah sağlıklı sıhhatli olsunlar Allah'ım...
Bu arada ben de sigarayı bugün keseyi görünce bıraktım arkadaşlara.s
Bundan daha iyi bir nedenim olmayacak sigarayı bırakmak için, kötü bir neden olabilir-hastalık gibi-
ama daha güzel bir neden asla, eşim ve ben artık sigarayı çıkardık hayatımızdan
gerçi henüz çok yeni bir karar ama bu kararı vermiş olmak benim için çok önemli çünkü yaklaşık 10 yıldır içiyorum ve daha önce hiç denemedim bırakmayı::1no2:

Bu arada ada çayının içilmememsi gerektiğini ben de bilmiyordum, bu sitede ne çok şey öğreniyorum yaaa

MART HAMİŞ LİSTESİ inşallah firesiz olur diyorum ve tüm bebişleri ve güzel annelerini Allah'ım Korusun diye diliyorum...

evet türk filmlerinde öyleydi önce başı döner bayılırlardı demekki bir doğruluk payı varmış:roflol::roflol:

evet iyi değilmiş duyguncum ..sadece dün içtim bişey olurmuki korktum bak şimdi bişey olmaz dimi kızlar?

yok canım 1 kereden bişey olacağını sanmıyorum bundan sonra da almazsın zaten.geçen haberlerde okumuştum ben de adaçayı ve maydanoz suyu düşüğe neden oluyor diye.ama 1 seferden bi şey olabileceğini zannetmiyorum endişelenmene gerk yok

kahve alışkanlığım yoktu canm zaten çayı da bıraktım saılır sadece sabahları çooookk açık içiyorum.ve daha çok bedem yiyorum nedense ceviz yağlı geliyo ağıır geliyor midemee

listemiz inşallah hiç bozulmaz ..9.ayın sonuna kadar burada kalırız inşallah..sen kaç haftalık hamişsin uglywıfe?allaha şükür keseyi gördük inşallah en kısa zamanda kalp atışlarınıda duyarız..

iyiki bugün içmeden önce bu siteye girmişim...evet sadece dün içtiğim için içim biraz rahat ama birazcık endişelendim işte..

kızlar size birşey sormak istiyorum sizin ultrason resminiizn üzerinde bebeğin kaç haftalık olduğu yazıyormu?ben baktım ama pek çözemedim

arkadaslar bir sey sorucam geblik hesaplamasi yapilirken son adetinizin baslangiç tarihinimi yoksa bitis tarihini mi giriyorsunuz? :sm_confused:

Zaman bi çabu geçse nassıl beliyceez 9 ay
ben çok mu sabırsızım arkadaşlar yaa:çok üzgünüm:

Son düzenleme:

Amin 16 Eylül, Amin

Henüz 5 hafta 3 gün...
Daha minicik, küçümen bi bebiş..
Bi de kalbi atsa tıp tıpp diee naparım bilmiyorum

kızlar size birşey sormak istiyorum sizin ultrason resminiizn üzerinde bebeğin kaç haftalık olduğu yazıyormu?ben baktım ama pek çözemedim

Genelde yazar aslında
Ölçü aldıkları rakamlar var ultrason kağıdının üzerinde
mesela kese ölçüsü GS:15mm 5w3d gibi
5 hata 3 günlük demek...

ya arkadaslar ben daha doktora gitmedim randevuyu 24 temmuza verdi.sabirsizlaniyorum gitsem bende keseyi gorsem kalp atislarini dinlesem.gecmiyor gunler offf offfffffff

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…