2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

:1rolleyes:ARAMIZA YENİ KATILAN ARKADAŞLAR SON ADET TARİHİNİZİ VERİRSENİZ, TAHMİNİ DOĞUM TARİHLERİNİZLE SİZİ HAMİŞ LİSTEMİZE DAHİL EDEBİLİRİM.:kahve:

merhaba canım son adet tarihim 6 hazirandı.ama doğumu hesaplayamadım,nasıl hesaplıyorsun?

arkadaşlar kaç kiloyla hamile kaldınız. ben 67 yaa çok fena. en fazla 11 kilo almam gerekiyo. nasıl yapcam bilmiyorum. şimdilik iştahım eskisi gibi. umarım artmaz....:sm_confused:

cananca benimde satım 10 haziran haftaya perşembeye randevu aldım kalp atışını duyarmıyız diye size vçok geç vermişler randevuyu.neyse duylımda atışları geç olsun güç olmasın

slm bende 60 la kaldım bu aralar 1 kilo vermişim iştahsızlık ve hafif bulantılar var.ondan galiba ilk üç ay kilo alınmıyormuş.

kızlar bende tatile çıkıyom 1 hafta yokum gelince yazılarınızı takip edicem yeni hamişler aramıza hoş geldi by

cananca benimde satım 10 haziran haftaya perşembeye randevu aldım kalp atışını duyarmıyız diye size vçok geç vermişler randevuyu.neyse duylımda atışları geç olsun güç olmasın

canım anladığım kadarıyla vajinal bakmayacak doktor o yüzden biraz geç verdi randevuyu.dediğin gibi tek kalpleri atsın da...

olabilir ben bir gideyim haftaya inşallah güzel haberler veririm sizlere.allah tamamına erdirsin

Genelde yazar aslında
Ölçü aldıkları rakamlar var ultrason kağıdının üzerinde
mesela kese ölçüsü GS:15mm 5w3d gibi
5 hata 3 günlük demek...

aklım karıştı şimdi...bilen biri varsa lütfen bişey söylesin..5w3d kaçıncı haftada olduğunu söylüyosa o zaman bendede 6wOd yazıyor yani 6 haftalıkmı oluyor..ama ben son adet tarihine göre 4 hafta 5 günlük hamileyim..aklım karıştı hemde çoookkkCADIARZU

canım [/B] w ingilizce "week" yani haftanın d ise "day" yani günün kısaltması seninki şimdi 6 hafta 0 günlük. belki de üzerine görme diyorlar ya öyle birşey oldun.

canım [/B] w ingilizce "week" yani haftanın d ise "day" yani günün kısaltması seninki şimdi 6 hafta 0 günlük. belki de üzerine görme diyorlar ya öyle birşey oldun.

bende öyle düşünmeye başladım üzerinemi gördüm acaba?ama normal adet gördüm ben öyle az falan değildi ama 3 gün önceden görmüştüm..ya hiç dikkat etmememiştim ultrason kağıdına..

Merhaba kızlar bende sat 7 haziran İnşallah 14 Mart beklenen doğum tarihi ben ilk muayeneme 5 Ağustosta gideceğim, önceki gebeliğimi ilk mauyeneden sonra kaybettiğim için geç gitme kararı aldım hayırlısı İnşallah

aklım karıştı şimdi...bilen biri varsa lütfen bişey söylesin..5w3d kaçıncı haftada olduğunu söylüyosa o zaman bendede 6wOd yazıyor yani 6 haftalıkmı oluyor..ama ben son adet tarihine göre 4 hafta 5 günlük hamileyim..aklım karıştı hemde çoookkkCADIARZU
sen şuanda 4hafta 6günlük hamilesin ama ultrason kesenin büyüklüğüne göre hesaplamıştır canım

evet iyi değilmiş duyguncum ..sadece dün içtim bişey olurmuki korktum bak şimdi bişey olmaz dimi kızlar?

canım korkma 2 bardaktan bişey olmaz...bitkisel şeylerin etkisi o kadar çabuk çıkmaz ortaya...öyle olsa tüm istenmeyen gebelikler adaçayı ile sonlandırılırdı yerimseniben. ama dikkatli olmak da fayda var tabiiki. bundan sonra dikkat edersin...en önemlisi olumlu düşünmek..olumsuz düşünerek olmasından korktuğumuz şeyi çağırıyoruz çoğu zaman.sonra da işte korktuğum başıma geldi diyoruz...özellikle bu dönemde aklına kötü hiç birşey getirme...hiç merak etme her şey ççoookkk güzel olucak.......:nazar: a.s.

kızlar kaç haftalıkken karnından bakıyorlar?

benim 5 haftalıktı geçen perşembe gittiğimde beta hcg 3890 lardaydı karından keseyi gördü.bu perşembde karından kalp atışına bakıcak eğer görebilirse.yani söyleyeceğim beta hcg 2000 leri geçtiyse karından ultrasonla bakılabiliyor.a.s.

HAMİŞ LİSTESİ

yelcan1982.....................19 Mayıs............1 Mart
glcncrn...........................20 Mayıs............1 Mart
xnazanx.........................20 Mayıs............2 Mart
pembiş...........................21 Mayıs............25 Şubat
ayshınce.........................24 Mayıs...........28 Şubat
cerez..............................25 Mayıs...........1 Mart
bavse.............................26 Mayis............2 Mart
buket-26.........................26 Mayıs............2 Mart
eköseoğlu.......................26 Mayıs............2 Mart
heidi28...........................28 Mayis............4 Mart
rehavet...........................29 Mayıs............5 Mart
selence..........................29 Mayıs............5 Mart
ruhe_haben.....................29 Mayıs............5 Mart
Saruboceq......................30 Mayıs............6 Mart
ledaelara........................30 Mayıs............6 Mart
acıbiber2053...................30 Mayıs............6 Mart
ELF-RCP........................31 Mayıs...........7 Mart
gulperi............................31 Mayıs............7 Mart
ALMESTİN......................1 Haziran...........8 Mart
asiş................................2 Haziran...........9 Mart
mimikam.........................2 Haziran...........9 Mart
karabiberim......................3 Haziran..........10 Mart
izmirlimmm......................3 Haziran..........10 Mart
mystory...........................3 Haziran..........10 Mart
kozet..............................4 Haziran...........11 Mart
veyza..............................4 Haziran...........11 Mart
aycacoskun.....................4 Haziran...........11 Mart
duygun............................5 Haziiran..........12 Mart
elale................................6 Haziran..........13 Mart
babyborn..........................6 Haziran..........13 Mart
adayadayı........................6 Haziran..........13 Mart
bemt................................6 Haziran..........13 Mart
SİRET..............................6 Haziran..........13 Mart
bayby nurse.....................7 Haziran..........14 Mart
beatrise...........................7 Haziran..........14 Mart
Doudou............................7 Haziran..........14 Mart
Kızıl Deniz.......................8 Haziran..........15 Mart
DRAJE............................8 Haziran..........13 Mart
sibel07............................10 Haziran.........17 Mart
burcusenk.......................10 Haziran.........17 Mart
uglywife...........................10 haziran.........17 Mart
Ardayasbu.......................11 Haziran.........18 Mart
cananca51.......................13 Haziran.........20 Mart
16 eylül...........................15 Haziran.........22 Mart
öykübebek.......................25 Haziran.........1 Nisan

SİRET....Doudou.... ARAMIZA HOŞGELDİNİZ. Dilerim sorunsuz bi hamilelik geçirip bebişinizi kucağınıza alırsınız.:dance:

ne guzel bulantim yok diye seviniyordum 2 sabahtir cikariyorum yataktan kalkar kalkmaz yaa:bbo: mutfaga gidip bir parca ekmek almaya yetisemiyorum yani, yari yolda banyoda buluyorum kendimi, yatagimin basina kreker koysam fayda edermiki , sabah bulantisi olanlar ne yapiyosunuz? birde carpinti , kalbim pir pir hamislik yavas yavas zorlamaya basliyor galiba:1no2:

Arkadaşlar benim sat 4 haziran, dr. ağustosun 6 sını verdi kalp atışı için daha erke gitsem yani bu hafta içinde belli olmaz mı, yolculuğa çıkacağım da benim için önemli

X