2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Dediğin gibi herkes başka bişey söylüyo. Ama en çok badem yağını duydum. Hem daha ekonomik hemde etkili diye. Şimdiden başlasakmı acaba..?

HAMİŞ LİSTESİ

yelcan1982.....................19 Mayıs............1 Mart
glcncrn...........................20 Mayıs............1 Mart
xnazanx.........................20 Mayıs............2 Mart
pembiş...........................21 Mayıs............25 Şubat
ayshınce.........................24 Mayıs...........28 Şubat
cerez..............................25 Mayıs...........1 Mart
bavse.............................26 Mayis............2 Mart
buket-26.........................26 Mayıs............2 Mart
eköseoğlu.......................26 Mayıs............2 Mart
heidi28...........................28 Mayis............4 Mart
rehavet...........................29 Mayıs............5 Mart
selence..........................29 Mayıs............5 Mart
ruhe_haben.....................29 Mayıs............5 Mart
Saruboceq......................30 Mayıs............6 Mart
ledaelara........................30 Mayıs............6 Mart
acıbiber2053...................30 Mayıs............6 Mart
ELF-RCP........................31 Mayıs...........7 Mart
gulperi............................31 Mayıs............7 Mart
ALMESTİN......................1 Haziran...........8 Mart
asiş................................2 Haziran...........9 Mart
mimikam.........................2 Haziran...........9 Mart
karabiberim......................3 Haziran..........10 Mart
izmirlimmm......................3 Haziran..........10 Mart
mystory...........................3 Haziran..........10 Mart
kozet..............................4 Haziran...........11 Mart
veyza..............................4 Haziran...........11 Mart
aycacoskun.....................4 Haziran...........11 Mart
duygun............................5 Haziiran..........12 Mart
elale................................6 Haziran..........13 Mart
babyborn..........................6 Haziran..........13 Mart
adayadayı........................6 Haziran..........13 Mart
bemt................................6 Haziran..........13 Mart
bayby nurse.....................7 Haziran..........14 Mart
beatrise...........................7 Haziran..........14 Mart
Kızıl Deniz.......................8 Haziran..........15 Mart
DRAJE............................8 Haziran..........13 Mart
sibel07............................10 Haziran.........17 Mart
burcusenk.......................10 Haziran.........17 Mart
Ardayasbu.......................11 Haziran.........18 Mart
cananca51.......................13 Haziran.........20 Mart
16 eylül...........................15 Haziran.........22 Mart
öykübebek.......................25 Haziran.........1 Nisan

aycacoskun ARAMIZA HOŞGELDİN. Dilerim sorunsuz bi hamilelik geçirip bebişini kucağına alırsın.:dance:

Bişey sorucam ilk hamileliğim ve testi evde yaptım. Doktorum da var ama gitmeden size sormak istedim. Ne gibi testler istiyorlar veya nasıl muayene ediyorlar. Yani daha önceden hazırlıklı olayım panik yaptım biraz ben

kızlar benm bulantılarım 3 gündür arttı sbah başlıyo akşama kadar da sürüyor.çıkartamıyorum ama beni çok fena rahatsız ediyor.beyaz leblebi aldım bugün o ii gelir dediler bakalım inş ii gelir.sizin yaptığınız bişeyler var mı

canım çatlaklar için lierac phitolastyl çok iyi ben ilk hamilekiğimde kullandım 28 kilo almama rağmen hiç çatlamadım biraz pahalı ama süper bu arada hemşeriyiz seninle,görüşürüz

Cerez ve Sibel07,
Bir müsibet bin nasihatten iyidir diye bir söz vardır.
Saklamamın nedenini sormuşsunuz ya işte ondan yazdım bu atasözünü;
ben bundan 6 ay kadar önce ilk gebeliğimi yaşadım ve eşime de aileme ve arkadaşlarıma da bir heves heyecan söyledim, duyanlar duymayanlara söyledi paylaştıkça büyüdü heyecanımız ve sevincimiz. Ama maalesef bekledik bekledik, kalp atışları bir türlü görünmedi. Erken daha diye bekledik, sabır dedik ve sonunda kanamam başladı, boş gebelik ve düşürdüm tabii...
Sağlık olsun, hayırlısı buymuş dedik ama bunu annelere, babalara hele ailedeki yaşlılara, sonra duyan bütün arkadaşlara anlatmak çook zor oluyor. Özellikle yaşlıların atşatması daha zor oluyor.Saklayanları duyardım eskiden de nedenini anlayamazdım, artık saklayanlara hak veriyorum ve ben de öyle davranmayı tercih ediyorum. Belki de sevdiklerimle paylaşamadığım için günler daha zor gçiyor. Haa hiçbir şeyin garantisi yok, Allah korusun olumsuzluk her zaman olabilir ama en azından biraz daha risklerin azaldığı döneme kadar beklemek niyetindeyim.
Cerz anneannene saygılar, ama sanırım O'nun anlatmak istediği sahip olduğunu gizleyip başkaları ile paylaşmak istemeyen insanlara yönelik, maddi somut kavramlar üzerine olan bir kıssadan hisse...Bu benim özel hayatım, olması ya da olmaması başkalarını olumsuz ya da olumlu etklemez. Sadece sevincime ya da üzüntüme ortak olabilirler, yoksa başka bir paylaşımı yok bunun...
İnşallah Allah olumsuz müsibetlerden hepimizi korusun...
Herkesin gönlüne göre olsun, sır ya da değil mutlu son olsun:içelim:

Bişey sorucam ilk hamileliğim ve testi evde yaptım. Doktorum da var ama gitmeden size sormak istedim. Ne gibi testler istiyorlar veya nasıl muayene ediyorlar. Yani daha önceden hazırlıklı olayım panik yaptım biraz ben

Canım ben 5 haftalıkken gittim dr. göbek ultrasonuyla baktı pek bişey göremedi. Vajinal ultrason aleti daha hassas dedi onunla bakalım dedi ama alttan değil yine göbekten. Keseyi görebildik o zaman. Yine 6 haftalıkken gittim bebişimi gördük kesenin içinde. İçimiz rahatladı.
İdrar ve kan testleri istedi benden. Allaha şükür sonuçlar temiz çıktı. Haftaya tekrar kontrole gidicem kalp atışlarını duymayı çok istiyorum.
Seninde umarım herşey gönlünce olur.

kızlar çok şükür keseyi gördük bugün sıra kalp atışlarında çoooook mutluyum.bu arada ben de halsizlik başladı sizlerde durum nedir?

Canım benim Allah sabır ve kolaylık versin. Beyaz leblebiyi evet bende duymuştum hatta evde hazırmı tutsam ne bulantım başlarsa benimde... Mideni boş bırakma. 2 saatte bir bişeyler atıştır. Birde katı gıda iyi geliyormuş. Tuzlu krakerde özellikle sabah yataktan kalkmadan önce atıştırırsan bastırıyormuş. bende duyduklarımı paylaşıyorum canım seninle. Umarım bunlar iyi gelir. Biranönce geçirirsin inşallah.

slm kızlar....4 hafta 6 günlük hamileyim henüz mide bulantılarım yok ne zaman başlarki?iştahım bir azalıyor bir çoğalıyor...birde çok gaz problemimim oluyor...sizde mide bulantıları ne zaman başladı?ve boğazlarım çok acıyor bademciklerim şişmiş doktor hamileyim diye hiçbir şey vermedi doğal yollarla geçirmeye çalış dedi elimden geldiğince dikkat ediyorum kendime ama böyle ilaçsız nasıl geçer ?benim gibi olan varmı?

HAMİŞ LİSTESİ

yelcan1982.....................19 Mayıs............1 Mart
glcncrn...........................20 Mayıs............1 Mart
xnazanx.........................20 Mayıs............2 Mart
pembiş...........................21 Mayıs............25 Şubat
ayshınce.........................24 Mayıs...........28 Şubat
cerez..............................25 Mayıs...........1 Mart
bavse.............................26 Mayis............2 Mart
buket-26.........................26 Mayıs............2 Mart
eköseoğlu.......................26 Mayıs............2 Mart
heidi28...........................28 Mayis............4 Mart
rehavet...........................29 Mayıs............5 Mart
selence..........................29 Mayıs............5 Mart
ruhe_haben.....................29 Mayıs............5 Mart
Saruboceq......................30 Mayıs............6 Mart
ledaelara........................30 Mayıs............6 Mart
acıbiber2053...................30 Mayıs............6 Mart
ELF-RCP........................31 Mayıs...........7 Mart
gulperi............................31 Mayıs............7 Mart
ALMESTİN......................1 Haziran...........8 Mart
asiş................................2 Haziran...........9 Mart
mimikam.........................2 Haziran...........9 Mart
karabiberim......................3 Haziran..........10 Mart
izmirlimmm......................3 Haziran..........10 Mart
mystory...........................3 Haziran..........10 Mart
kozet..............................4 Haziran...........11 Mart
veyza..............................4 Haziran...........11 Mart
aycacoskun.....................4 Haziran...........11 Mart
duygun............................5 Haziiran..........12 Mart
elale................................6 Haziran..........13 Mart
babyborn..........................6 Haziran..........13 Mart
adayadayı........................6 Haziran..........13 Mart
bemt................................6 Haziran..........13 Mart
bayby nurse.....................7 Haziran..........14 Mart
beatrise...........................7 Haziran..........14 Mart
Kızıl Deniz.......................8 Haziran..........15 Mart
DRAJE............................8 Haziran..........13 Mart
sibel07............................10 Haziran.........17 Mart
burcusenk.......................10 Haziran.........17 Mart
uglywife...........................10 haziran.........17 Mart
Ardayasbu.......................11 Haziran.........18 Mart
cananca51.......................13 Haziran.........20 Mart
16 eylül...........................15 Haziran.........22 Mart
öykübebek.......................25 Haziran.........1 Nisan

uglywife ARAMIZA HOŞGELDİN. Dilerim sorunsuz bi hamilelik geçirip bebişini kucağına alırsın.:dance:

kızlar çok şükür keseyi gördük bugün sıra kalp atışlarında çoooook mutluyum.bu arada ben de halsizlik başladı sizlerde durum nedir?

Çok sevindim canım. Hayırlısıyla kalp atışlarını da duyarsın inşallah. Halsizlik tabiki normal canım. Bütün bünyende çok yoğun bir çalışma var. Bebişinin oluşum süreci. O kadar olsun tatlım. Bol bol dinlen.

cananca seninle hemen hemen aynıymış günlerimiz..bende halsizlik var canım hiçbişey yapmak istemiyor ama bulantı yok..hatta çokı iştahım açık bazen..bazende hiçbişey yemeden saatlerce yatasım geliyor öyle..doktor kalp atışlarını duymak için ne zaman sonraya gün verdi?ben bu ayın sonunda gideceğim..

inşallah başlamaz insanın hayatını kabusa çeviriyor bende aynı senin gibi hasta oldum her yanım dökülüyor öff bu hastalıklar zaten hep böyle zamanları bekler bol vitaminli gıda al geçmiş olsun canım

Mide bulantıları kişiden kişiye değişir canım. Mesela benim daha başlamadı. 7 hafta 5 günlük oldum.İştahım hiç yok zorla yiyorum.Gaz da çok normal. Bol bol dinlen canım. İnşallah biranönce iyileşirsin.

Arkadaşlar benim bacak kıllarım çok çabuk uzamaya başladı. Hatta ayak başparmağımın üzerindeki tüyler uzamış ya ilk defa. Sizlerde de farkeden varmı...?

hayırlı olsun inşallah en yakın zamanda kalp atımınıda görürsün halsizlik herhalde hepimizin ortak sıkıntısı bendede var aynı şey hele birde işe gidince iyice artıyor akşam hiç kalkmadan yatıyorum normal ama vücut adapte olmaya çalışıyor şimdilerde....

evet inşallah fazla mide bulantısı çekmem çok kötü bişey..ilk hamileliğimde çok yoğun yaşamıştım mide bulantılarını...bende öyleyim halsizliğim birazda boğazlarımın acımasından geliyor sanırım bal süt karışımı içiyorum,pekmez,günde 2 bardakta adaçayı aklıma gelen şeylerle geçiştirmeye çalışıyorum işte ..sanada çok geçmiş olsun canım umarım en yakın zamanda düzeliriz

canım benim de bulantılarım başlamadı henüz.doktor 4 5 ağustos gibi gel kalp atışlarını da dinleyelim dedi.ayyyy ne zor beklemek zaman geçmiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…