2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

canım benim de bulantılarım başlamadı henüz.doktor 4 5 ağustos gibi gel kalp atışlarını da dinleyelim dedi.ayyyy ne zor beklemek zaman geçmiyor.[/QU
evet beklemek çok zor...bazen elimi karnımın üstüne koyuyorum sanki bir an bir kıpırtı duyacakmışım gibi geliyor tuhaf bir duygu a.s

evet inşallah fazla mide bulantısı çekmem çok kötü bişey..ilk hamileliğimde çok yoğun yaşamıştım mide bulantılarını...bende öyleyim halsizliğim birazda boğazlarımın acımasından geliyor sanırım bal süt karışımı içiyorum,pekmez,günde 2 bardakta adaçayı aklıma gelen şeylerle geçiştirmeye çalışıyorum işte ..sanada çok geçmiş olsun canım umarım en yakın zamanda düzeliriz

canım adaçayı içiyorum demişsin bence içme.ibrahim saraçoğlu hamilelerin adaçayı içmemesi gerektiğini söylemişti tv de.düşüğe sebep oluyormuş.

Arkadaşlar benim bacak kıllarım çok çabuk uzamaya başladı. Hatta ayak başparmağımın üzerindeki tüyler uzamış ya ilk defa. Sizlerde de farkeden varmı...?

buketçim senin ilk çocuğunmu olacak?duyduğum kadarıyla mide bulantısı pek yaşamayanların oğlu olurmuş birde bacak kılları daha fazla uzayanların..allahtan hayırlııs tabii önemli olan sağlıklı olması kız erkek farketmez

evet inşallah fazla mide bulantısı çekmem çok kötü bişey..ilk hamileliğimde çok yoğun yaşamıştım mide bulantılarını...bende öyleyim halsizliğim birazda boğazlarımın acımasından geliyor sanırım bal süt karışımı içiyorum,pekmez,günde 2 bardakta adaçayı aklıma gelen şeylerle geçiştirmeye çalışıyorum işte ..sanada çok geçmiş olsun canım umarım en yakın zamanda düzeliriz

Canım sakın adaçayı içme. Düşüğe sebep oluyor. Hemen bırak üzme bizi. Onun yerine ıhlamur iç tatlım. Aman ha.

canım adaçayı içiyorum demişsin bence içme.ibrahim saraçoğlu hamilelerin adaçayı içmemesi gerektiğini söylemişti tv de.düşüğe sebep oluyormuş.

ya öylemiymiş..dün sadece 2 bardak içmiştim başkada içmedim bugün içmedim hiç..söylediğin iyi oldu çok sağol pek araştırmamıştım çünkü..

Canım sakın adaçayı içme. Düşüğe sebep oluyor. Hemen bırak üzme bizi. Onun yerine ıhlamur iç tatlım. Aman ha.

dün içmeye başlamıştım bugün hiç içmedim iyiki varsınız kızlar hiç duymamıştım düşüğe neden olduğunu tövbe içmiyorum bir dahakafamçokkarıştı

buketçim senin ilk çocuğunmu olacak?duyduğum kadarıyla mide bulantısı pek yaşamayanların oğlu olurmuş birde bacak kılları daha fazla uzayanların..allahtan hayırlııs tabii önemli olan sağlıklı olması kız erkek farketmez

Evet canım ilk sayılır. Geçen sene 5,5 haftalıkken düşük yaşadım. Kimyasal gebelikmiş.Onu saymazsak ilk bebişim.Bende cinsiyet tahminlerine baktım internetten öyle yorumluyo ama farketmez benim için. Yinede doğrumu acaba diyede merak ediyorum.

canım hamilelikte adaçayı içilmez diye biliyorum istersen onu bir araştır sadece yeşil çay ve ıhlamur içmiştim ben....aman iyice bir araştır bebeğe zararı olmasın inşallah en yakın zamanda iyileşiriz

Canım benim Allah sabır ve kolaylık versin. Beyaz leblebiyi evet bende duymuştum hatta evde hazırmı tutsam ne bulantım başlarsa benimde... Mideni boş bırakma. 2 saatte bir bişeyler atıştır. Birde katı gıda iyi geliyormuş. Tuzlu krakerde özellikle sabah yataktan kalkmadan önce atıştırırsan bastırıyormuş. bende duyduklarımı paylaşıyorum canım seninle. Umarım bunlar iyi gelir. Biranönce geçirirsin inşallah.

canım beyaz leblebi gerçekten ii geldi tavsiye ederim..bi de su içemiyorum çok fazla mide bulantımdan zorluyorum ama yine de 2 lt yi bulmuyor..ne yapacağim bilmiyorum.sütü de içemiyorum ama yoğurt yemeye çalışıyorumm

Arkadaşlar benim bacak kıllarım çok çabuk uzamaya başladı. Hatta ayak başparmağımın üzerindeki tüyler uzamış ya ilk defa. Sizlerde de farkeden varmı...?
evet canım hamilelikte hormonların etkisiyle tüyler daha çabuk uzar herşeyimizi etkiliyor bu gebelik insanın bünyesini tamamen değiştiriyor valla....

Evet canım ilk sayılır. Geçen sene 5,5 haftalıkken düşük yaşadım. Kimyasal gebelikmiş.Onu saymazsak ilk bebişim.Bende cinsiyet tahminlerine baktım internetten öyle yorumluyo ama farketmez benim için. Yinede doğrumu acaba diyede merak ediyorum.

geçmiş olsun canım allah bizim için en doğru zamanı biliyor..herşeyin bir hayrı vardır..ilk hamileliğimde çok yoğun mide bulantılarım olmuştu kızım oldu bir de canım sürekli tatlı bişeyler çekiyordu..sen nelere aşeriyosun?

canm ben de adaçayının ii gelmediğini duymuştum (hamilelikte) bir de maydanoz suyunun ii gelmediğini.istersen iice bir araştır canm

canım beyaz leblebi gerçekten ii geldi tavsiye ederim..bi de su içemiyorum çok fazla mide bulantımdan zorluyorum ama yine de 2 lt yi bulmuyor..ne yapacağim bilmiyorum.sütü de içemiyorum ama yoğurt yemeye çalışıyorumm

duygun şu dönemde katı gıdalar almalısın suyuda 1 yudumda değilde 4-5 yudumda iç sulu gıdalar bulantıyı arttırır çok rahatsızsan sana doktorun b vitamini başlayabilir bulantı üzerinde iyi etkisi var dahada kötü olursan postadoxin diye bir ilaç var çok zor bulunuyor ama bulantıyı kesiyor çok zor valla anlıyorum seni benimde ilk hamileliğim böyleydi bunda yok hayret ettim 2.ye hamile kalmaya korkuyordum bulantım olacak diye....

Suyu bende zorla içiyorum. Zaten boğazım kuruyor içmezsem. Sütüde sevmem. Ama yağsız süt aldım soğuk içiyorum,koklamamaya çalışıyorum çünkü yağsızı bile ağır geliyo bana. Bana kalsa yoğurt yiyorum bol bol,süt içmesemde olur diyorum ama ne bileyim herkes iç diyo bebişim için içerim. Her akşam içmeye karar verdim şifa niyetine yarasın bebişime. Aslında gün içinde ceviz ve fındık fıstık yiyin diyor dr.lar. Hatta özellikle ceviz bebeğin beyin gelişimi için hele ki bu ilk 3 aylık dönemde çok gerekliymiş. Unutmazsam yiyorum. Ya evde herşey var iştahım yok.:sm_confused:

geçmiş olsun canım allah bizim için en doğru zamanı biliyor..herşeyin bir hayrı vardır..ilk hamileliğimde çok yoğun mide bulantılarım olmuştu kızım oldu bir de canım sürekli tatlı bişeyler çekiyordu..sen nelere aşeriyosun?

sağol canım.Evet zaten herzaman ve her durumda söylediğim bir sözdür bu : her işte bir hayır vardır.....
Henüz aşermemde yok ama benimmmm.:uhm:

Suyu bende zorla içiyorum. Zaten boğazım kuruyor içmezsem. Sütüde sevmem. Ama yağsız süt aldım soğuk içiyorum,koklamamaya çalışıyorum çünkü yağsızı bile ağır geliyo bana. Bana kalsa yoğurt yiyorum bol bol,süt içmesemde olur diyorum ama ne bileyim herkes iç diyo bebişim için içerim. Her akşam içmeye karar verdim şifa niyetine yarasın bebişime. Aslında gün içinde ceviz ve fındık fıstık yiyin diyor dr.lar. Hatta özellikle ceviz bebeğin beyin gelişimi için hele ki bu ilk 3 aylık dönemde çok gerekliymiş. Unutmazsam yiyorum. Ya evde herşey var iştahım yok.:sm_confused:

badem,ceviz,fındık evet çok yararlıymış bende azar azar yemeye başladım gün içinde..siyah çay ve kahveyi ne kadar içiyosunuz veya bıraktınızmı kızlar?

sağol canım.Evet zaten herzaman ve her durumda söylediğim bir sözdür bu : her işte bir hayır vardır.....
Henüz aşermemde yok ama benimmmm.:uhm:

aşermek için erkendir belki bilmiyorum ama ben daha çok tuzlu şeyler yemek istiyorum sanki bendede henüz pek yok..

arkadaşlar sıcaktan tansiyonu çıkan var mı hiç gelemiyorum ya benim normalde tansiyonum hep 9-6 idi şimdi 12-6 falan oluyor

X