Kısmetim mi kapalı, sorun ne olabilir.O kadar yoruldum ki, depresyona girmek üzereyim. Gizemli bir konu.

O noktada haklı olabilirsiniz . Fakat devamlı mesleğimi yazmalarına kızıyorum.Birisi bana açıkça dese ki, iletişim probleminiz var, terapiye gidin.Belki şema bozukluğunuz vardır, Tamam. Ama yapılan yorumlar '' sizin gibibalerin biri, sizin gibi okumuş biri olarak başlayıpdevam eden küçümseyici yorumlar.
bunun nedenini bir de şöyle düşünün o zaman, bu ülkede insanlar gerçekten saçma sapan şeyleri çözmek için hocalara(!) gidip duruyor ve gerçeklikten kopuyor.

siz belki farkında değilsiniz ama ülkenin şanslı azınlığındansınız. bu ülkede çoğu genç çok istese de güzel sanatlar okuyamıyor. siz bunu yaparak zaten sahip olduğunuz aile yapısının ortalama üstünde bir kültüre sahip olduğunu belli ediyorsunuz. maddiyat falan demiyorum, dikkat edin.
sizi bu nedenle bir başka konu sahibinden daha sert eleştiriyorlar. şunu unutmayın, siz hoca dediğinizde söylediğiniz her kişinin aklına mahallelerde bulunan kaçak göçek cinci hocalar geliyor.
elestirildiginiz için sevinin. sizi o akla gelen cinci hocanın odasına yakıştırmıyor insanlar.

ha biraz sivri dilliyiz o ayrı :d

Ben bu tarz manevi şeylere inanıyorum. Büyü de var nazar da var. Ben de üniversite mezunuyum bu arada. Bu tarz büyü olayları genelde ya köylerde ya da küçük yerlerde, kasabalarda vs daha çok oluyor ama.
Benim de düzgün ilişkim olmuyor. Ama sebebi büyü değil mesela, tamamen psikolojik. Ekonomik gelirim olsa bir dakika bile durmayıp psikolojik destek alacağım.
Büyü diye bir şey olsa o insanlar köylerde yaşar mıydı sizce?
Hepsi istediği konumlarda, istediği konforda yaşıyor olurlardı.

Küçümseyici değil aksine yüceltici yorumlar onlar. Eğitimli birinin ilk düşüncesinin bu olmasına herkes şaşırır.
Mesela iletişim probleminiz var diyenlere detaylı yorum yazmıyorsunuz pek. Oradan ilerlemiyorsunuz ama burç, astroloji gibi insanın daha kolayına giden yorumlar ilginizi çekmiş.
Mesela demişim ki daha önce ayrılanlar ne diyip ayrıldı? Buna bir şey yazmadınız tam. Aslında bu kısımları kurcalasanız sorun çözülecek ama mistik şeyler insana kontrol hissi verdiği için daha rahatlatıcı geliyor.
Çünkü bir sürü mesaj gelmiş özelden. Astroloji ile alakalı. Onlara yardımcı olmak istedim. Sorularına cevap verdim. İletişim problemim var diyenlere ilgisiz yaklaştığımı düşünmüyorum. Ki umarım iletişim problemim vardır.İnanın her şeyden çok bunu tespit etmek beni rahatlatır.En azından sorunun ne oldugunu bulmuş olurum.
O dediğinizi '' ne diyip ayrıldılar sizden'' kısımlı yorumu ya görmedim, ya dikkat etmedim.Tüm gün online degilim. 10 Dk. için girip çıkıyorum elimden geldigince yazıyorum. O astroloji ile alakalı kısımlarda başkalarına yardımcı olmak için yazdım.Biraz fazla art niyetli degil misiniz sizcede?
Eğer dediğiniz gibi iletişim hakkında ki yorumları görmezden geldiysem, diğer alanlara yöneldiysem yorumlarda.. bu sizi neden bu kadar alakadar ediyor ? Neden bu kadar yorum atacak kadar rahatsız oldunuz ?
Mistik konular kontrol hissi degil aksine anksiyete tetikleyici.
Bu soruyu sorarken içten içe umarım birisi sorunu bende bulur , diye temenni etmiştim.
Bu yüzden kimse freudculuk oynamasın dedim.Tespit yapmak tanı koymak, analiz etmek uzun işler.
İyi günler , lütfen yazmayın.Yazarsanızda ben yazmıcam:) Birbirimizi belli ki anlayamıyoruz karşılıklı olarak. İyi günler :)

bunun nedenini bir de şöyle düşünün o zaman, bu ülkede insanlar gerçekten saçma sapan şeyleri çözmek için hocalara(!) gidip duruyor ve gerçeklikten kopuyor.

siz belki farkında değilsiniz ama ülkenin şanslı azınlığındansınız. bu ülkede çoğu genç çok istese de güzel sanatlar okuyamıyor. siz bunu yaparak zaten sahip olduğunuz aile yapısının ortalama üstünde bir kültüre sahip olduğunu belli ediyorsunuz. maddiyat falan demiyorum, dikkat edin.
sizi bu nedenle bir başka konu sahibinden daha sert eleştiriyorlar. şunu unutmayın, siz hoca dediğinizde söylediğiniz her kişinin aklına mahallelerde bulunan kaçak göçek cinci hocalar geliyor.
elestirildiginiz için sevinin. sizi o akla gelen cinci hocanın odasına yakıştırmıyor insanlar.

ha biraz sivri dilliyiz o ayrı :d
hahahahah yok o tarz hocalara bahsettiginiz gider miyim hiç :KK70: hiç onu kastettiginiz anlayamadım.
Zaten soru kısmında da hoca bulucam gidicem dememiştim. Yorumlar domino taşı gibi.
Oradan oraya savruluyor. Sorun bendedir umarım ondan ilişkilerim yarım kalmıştır temennisi ile açtım soruyu.
Ama şans faktorunude unutmadan tabi.Yorumlar ile oradan oraya geldi konu.

Mart geçti mi? Kadersel partnerinizle tanıştınız mı?
Biri girdi hayatıma ama oda gitti muhabbeti kesti :) Burada yapılan yorumların bazıları her ne kadar üslup olarak sert gelsede, iletişim sorunum oldugunu kabul ediyorum. Soğuk ve ketum biriyim. Karşımdaki erkeklerde bundan dolayı gidiyor büyük ihtimalle. En azından bir çoğu.

Biri girdi hayatıma ama oda gitti muhabbeti kesti :) Burada yapılan yorumların bazıları her ne kadar üslup olarak sert gelsede, iletişim sorunum oldugunu kabul ediyorum. Soğuk ve ketum biriyim. Karşımdaki erkeklerde bundan dolayı gidiyor büyük ihtimalle. En azından bir çoğu.
Eee demek ki karşı taraftan o enerjiyi alamıyorsun.ben uygun biri denk gelseydi olacağını düşünüyorum açıkçası.

Eee demek ki karşı taraftan o enerjiyi alamıyorsun.ben uygun biri denk gelseydi olacağını düşünüyorum açıkçası.
Belkide.Ama yapı olarakta ketum biriyimdir.Mesela bir üç kardeşiz.Ablamı canımdan çok severim.Bana gelir işte sevgi sözcükler vs söyler ben diyemem :) o yüzden sorunun bende de oldugunu düşünüyorum ama ayın zamanda yanlış kişilerde denk gelmiştir belki

Üniversite mezuniyetinden sonra çoğunlukla yakın arkadaşlıklarda bile kopmalar oluyor hele ki evlenmişlerse oo hooo. Bunu şahsi algılamayın.

Erkekler ve konu komşular konusunda pek fikrim yok. Samimiyetine güvendiğiniz birilerine yüzeysel sorabilirsiniz, görüşmeyeli uzun zaman oldu vs diye. İçim daralıyor gibi değişik cevaplar gelirse kıllanabilirsiniz.

Aslında erkekler konusu da şu da olabilir. Belki beklentileri farklıdır ve sizle olmayacağını düşünüp yollarını ayırıyorlardır. Etrafınızdakiler belli profildeyse ve size çok da denk değilse doğru kişi denk gelmiyordur veya kendinizi farklı lanse ediyorsunuzdur belki de farkında olmadan.

Belkide.Ama yapı olarakta ketum biriyimdir.Mesela bir üç kardeşiz.Ablamı canımdan çok severim.Bana gelir işte sevgi sözcükler vs söyler ben diyemem :) o yüzden sorunun bende de oldugunu düşünüyorum ama ayın zamanda yanlış kişilerde denk gelmiştir belki
Screenshot_20240915_185156_Samsung Internet.jpg

Siz bu yorumu yazmadan önce de yazmışım bu duygu ifade konusunu. Beni art niyetli ilan etseniz de umrumda değil.
Ayrıca psikanalize ilginiz varsa nevrotik kişiliklerle alakalı kısımları okuyabilirsiniz.
Dipnot: freudculuk oynamıyorum ve sıfır art niyet.

Gerçekten merak ettigim için soruyorum.İnsanları neden salt modern salt cahil şeklinde kategorize ediyorsunuz ?
Eğitimli biri olmuş olmam, inancımı değiştirir mi ? Ya da bu tarz şeylere inanmak için cahil olmak mı gerekir ? Buna takılanlar olmuş ama tabulaştırıyorsunuz ... Dünyada açıklanamayan, bilim tarafından kanıt olmadıgı için , kanıtlanamayan ve bu sebeple bilime dahil olmayan bir sürü ilim var.
Hocaya gitmekten kastım sırlar dünyasında ki gibi olanlar degil.
Ekşi sözlükte , bu konu ile alakalı bir kaç başlık var.En inananında en inanmayanına kadar açıklanamayan bir dizi olay gizem yaşayan insan var.
Vatikandan tutun, amerika da kaybolanların bulunması için medyumlara baş vuruna kadar bu konu uzar gider.
Kısmet açmak demek, negatif enerji vs gibi alt konuları olan bir sürü sebepten ötürü kişinin şans alanı daralır.Halk içinde kısmet denir, bazıları baht der, bazıları şans, bazıları çakra.
Lütfen aynı yorumu yapıp durmayın artık.Kötü niyetiniz yok biliyorum fakat, siz benim yaşadıklarımı yaşayın, ondan sonra beni güzel sanatları bitirmiş bir balerin olarak bu konular hakkında düşünmekten eleştirin .
Kınamayın ki başınıza gelmesin, iyi niyet ile yazıyorum,İyi günler.
İnanmaktan kastınız İslamiyet sanırım hocadan bahsettiğinizi varsayıyorum.İslamiyet de hurafe ve bidat kavramlarını araştırmanızı tavsiye ederim. Zira hoca ya gidip kısmet açtırmak cehalettir bence üzgünüm. Felak nas ayetel kürsi okursunuz dua edersiniz ve yanlış yaptığınız durumlarda farkındalığınızı yükseltmek için terapi alırsınız olay budur. Diğerleri umut tacirliği yapmak ve insanları gerçek problemden uzak tutmak için yapılan tuzaklardır

Üniversite mezuniyetinden sonra çoğunlukla yakın arkadaşlıklarda bile kopmalar oluyor hele ki evlenmişlerse oo hooo. Bunu şahsi algılamayın.

Erkekler ve konu komşular konusunda pek fikrim yok. Samimiyetine güvendiğiniz birilerine yüzeysel sorabilirsiniz, görüşmeyeli uzun zaman oldu vs diye. İçim daralıyor gibi değişik cevaplar gelirse kıllanabilirsiniz.

Aslında erkekler konusu da şu da olabilir. Belki beklentileri farklıdır ve sizle olmayacağını düşünüp yollarını ayırıyorlardır. Etrafınızdakiler belli profildeyse ve size çok da denk değilse doğru kişi denk gelmiyordur veya kendinizi farklı lanse ediyorsunuzdur belki de farkında olmadan.
Her ihtimali düşünüyorum bende. Arkadaşlık konusunda aslında çokta önemsemiyorum çünkü üniversite arkadaşlıkları belli bir noktadan sonra dağılıyor. Evlenip cocuk olunca doğal olarak görüşülmüyor.Bunları anlıyorum. Keşke görüştüğüm erkeklerden biri , direkt bir şeyleri söyleseydi, şunu şunu yaptın kızdım alındım vs gibi. Onlar açıklama yapmayınca bende huzursuz oldum

Her ihtimali düşünüyorum bende. Arkadaşlık konusunda aslında çokta önemsemiyorum çünkü üniversite arkadaşlıkları belli bir noktadan sonra dağılıyor. Evlenip cocuk olunca doğal olarak görüşülmüyor.Bunları anlıyorum. Keşke görüştüm erkeklerden biri , direkt bir şeyleri söyleseydi, şunu şunu yaptın kızdım alındım vs gibi. Onlar açıklama yapmayınca bende huzursuz oldum
sorabilirsiniz? merhaba x bu yazdığımı lütfen yanlış anlama, sorduğum sorudan farklı bir beklentim yok. seninle iletişimimizin benim açımdan yeterince keyifli olduğunu düşünüyordum ancak bu maalesef bitti. her ne kadar aramızda pek de adı konmuş bir şey yaşanmasa da neden bittiğini bana rica etsem söyleyebilir misin?
Bu kadar. bunu aile dostunun oğluna değil de bir başkasına gönderebilirsin. içine nasılsın falan da ekle tek paragrafta gönder gitsin.

Altı üstü bir soru açtım :KK70: yeni üyeyim bunu sormak için geldim. 7/24 burada takılanlar bu konuya girip girip yorum yapıp cahil misin diyor asajshjs işin tuhafı soruda hocaya gidicem bana hoca adı verin, hocanın adresini atın, kısmet actırcam ohhooo neler neler yapıcam demişim gibi takılmaları :KK70: vallahi değişikler.Gülüyorum artık :d sanki burada pi sayısını tartışıyorlardı da böldüm , iki güne kalmaz kapatıp gidicem amma kastılar asdfdsf

O zaman astrolojiye güvenmeyi bırak. Ben de soğuk ve ketum biriyim. Müjde: evliyim. Kimse için olmadığın biri gibi davranmaya kalkışma derim.

evden çalışıyorum İngilizce dersi veriyorum.Bale okudum konservatuvarda ayağımı incittigim için dansa devam edemiyorum
Çok güzel ama dans dersleri de verebilirsiniz, bir stüdyo ya da okulda. Evden çalışmaktan daha güzel bir ortam olur size birileriyle tanışmak için.

O zaman astrolojiye güvenmeyi bırak. Ben de soğuk ve ketum biriyim. Müjde: evliyim. Kimse için olmadığın biri gibi davranmaya kalkışma derim.
Oldugumdan farklı biri gibi davranmıyorum :) Astroloji ile ilgileniyorum ama her şeyi ona bağlamam tabiki. Sadece ucu açık sorulardan bıkmıştım

Çok güzel ama dans dersleri de verebilirsiniz, bir stüdyo ya da okulda. Evden çalışmaktan daha güzel bir ortam olur size birileriyle tanışmak için.
Online ya da yüz yüze farketmez, ayağımı pointe alamadığım için ders vermem çok zor. En azından öğrencilere haksızlık olur, önce benim nasıl yaptıgımı görmeleri gerek

27 yaşındayım. 2018 senesine kadar hareketli bir hayatım oldu.Konservatuvarda okudum. Çevresi geniş sevilen biriydim.Sonra mezun oldum vs oraları geçiyorum.
Her şey ters gitmeye başladı 2018 ' de. Başlarda önemsemedim. Arkadaşlarım ile koptuk çoğu başka şehire / ülkeye taşındı.Bir kısmı evlendi derken iletişimde değiliz. Bale okudum, ayağımdan sakatlandıgım için mesleğimi icra edemiyorum. Ailem ile yaşıyorum.Aileminde çevresinde pek kimse kalmadı eskiden evimize gelen çok olurdu.Onlarda gitti uzaklaştık kavgasız sebepsiz.
Neredeyse hiç arkadaşım yok. Evlilik çağıma geldim bende istiyorum biri olsun ama yok.
Spora gidiyorum ( hafif olcak şekilde ) seramik kursu , resim kursu vs gibi bir sürü kursa gittim asla eve kapanan biri degilim. Kursta tanışıyorum ama arkadaşlıklar kurs sınırları içerisinde kalıyor. Dışarıya gitmiyor. ve Kurs bitince yine yalnız kalıyorum.

Özel hayatım ise yok. Asla çirkin biri degilim, alımlı biriyimdir. 2 Sene önce bir erkek ile flört dönemim oldu üstelik 8 senelik tanışıklığımız vardı her şey harika giderken en ufak sorun bile yokken birden çekti gitti.Hayırlısı degilmiş dedim.
7 ay önce biri ile tanıştım üstelik ailecek tanıdığımız birinin oğlu , onunlada 2-3 ay sürdü birden muhabbeti kesti.Düşünün çocuğun benimle muhabbeti yok , babası ile babam emlakçı ve ortaklar her gün beraberler.

Kimle tanışsam ( erkek ) muhabbeti kesiyor. Geçen haftalarda doğum günümde kutlayan olmadı.
Pes etmedim, yoga yaptım, pozitif düşündüm.Olumlama vs yaptım hep ama hiç bir zaman kapanan kapıların yerine başkası açılmadı.
Artık ne gideceğim kurs kaldı ne bir şey. Çalış işe gir demeyin, evden çalışıyorum zaten İngilizce dersleri veriyorum .

Biri bir şey mi yaptı , eskiden bana takıntılı olan bir erkek oldu o mu bir şey yaptı anlamıyorum .Normalde böyle şeyler düşünen biride degildim.Bu hale geldim. Bir insanın hiç mi işi rast gitmez ? Neden böyle anlayamıyorum .

İşin ilginç kısmı şu, hep Mart ayında bir başlangıç oluyor '' benim kontrolüm dışında '' bir giriyor hayatıma. Haziranda veya Temmuzda bitiyor. Bu 5. aynı durum.

Minik bir düzenleme:

Çok fazla kişi ilgilenmiş bu konu ile.Vaktini ayırıp iyi kötü yorum yapan herkese teşekkür ederim.
Fakat bazılarınız, '' konservatuvar mezunu bir balerin , nasıl olurda bu saçmalıklara inanır .. '' tarzı bir çıkış yapmış sarkastik bir biçimde.
Burada yazılanlarda, herhangi bir dini ima yok.Yaşadıgım ve anlamlandıramadıgım bir durumu hem iç dökme hem fikir alma amacı ile yazdım.
Bazıları yorumlarda '' çekim yasası, manifest, enerji, nazar, vs gibi alt konulardan '' bahsedince kendi fikrimi vs yorumlara yazdım.
Bazıları '' senin gibi eğitimli biri nasıl bunlara inanır ... '' Demeye başlamış.

İnsanları neden salt modern salt cahil şeklinde kategorize ediyorsunuz ?
Eğitimli biri olmuş olmam, inancımı değiştirir mi ? Ya da bu tarz şeylere (negatif enerji vs ) inanmak için cahil olmak mı gerekir ? Buna takılanlar olmuş ama tabulaştırıyorsunuz ... Dünyada açıklanamayan, bilim tarafından kanıt olmadıgı için , kanıtlanamayan ve bu sebeple bilime dahil olmayan bir sürü ilim var.
Hocaya gitmekten kastım ( ki bu benim amacım degil yorumlarda birine , ailemden biri bu fikri yöneltti dedim ) sırlar dünyasında ki gibi olanlar degil.
Ekşi sözlükte , bu konu ile alakalı bir kaç başlık var.En inananında en inanmayanına kadar açıklanamayan bir dizi olay gizem yaşayan insan var.
Vatikandan tutun, amerika da kaybolanların bulunması için medyumlara baş vuruna kadar bu konu uzar gider.
Kısmet açmak demek, negatif enerji vs gibi alt konuları olan bir sürü sebepten ötürü kişinin şans alanı daralır.Halk içinde kısmet denir, bazıları baht der, bazıları şans, bazıları çakra.

Terapiye gitmemi öneren '' atanamamış freudlar '' sizede şunları söylemek isterim.Yorum yapıp fikir belirtmek ile haddini aşmak arasında fark var.
Bir çok ülke gezmiş, kendini geliştirmiş biri olarak dar görüşlü degilim.Terapiye gitmem gerekirse giderim zaten. Hayatta bir çok olasılığa inanan, esnek bir insanım.
Bir kaç yorumu görüp konuyu başka yere çekmenizden, sıkıldım. Sizde benim yaşadıklarımı yaşasaydınız, Denize düşen yılana sarılır misali, oradan oraya savrulur çözüm arardınız.
Lütfen aynı yorumu yapıp durmayın artık.Kötü niyetiniz yok biliyorum fakat, siz benim yaşadıklarımı yaşayın, ondan sonra beni güzel sanatları bitirmiş bir balerin olarak bu konular hakkında düşünmekten eleştirin .
Kınamayın ki başınıza gelmesin, iyi niyet ile yazıyorum,İyi günler.

Alıntı Yorumla
Şikayet Et Düzenle
Herşeyi bu kadar kafanıza takıyorsanız ,insanlara sürekli kendinizi ispat etmeye çabalıyorsanız ,bu hayat sizin için ve tabi çevreniz için epey zorlayıcı demektir zaten halihazırda.
Burada farklı dinlerden,farklı inançlara sahip,farklı kültürlerden gelen bir çok farklı kadın var,haliyle farklı farklı yorumlar yapılıyor/yapılacak. Onu dediniz ama ben öyle değilim,bunu dediniz ama yanlış anladınız diyerek ne elde etmeyi amacladınız bilmiyorum ama forumun amacı bu zaten,işinize gelen,aklınıza yatan cevapları alıp geri kalanları kulakardı edebilirsiniz/etmelisiniz zira kimse sizin istediğiniz cevapları vermek zorunda değil,istesekte veremeyiz zaten mümkün değil.
Konunuza yorumum,
Çevreniz ile ilişkilerinizde de bu kadar yorucu iseniz sorunu çooook uzaklarda,enerjide,doğa üstü durumlarda,astroloji de ne bileyim nazarda,ah almakta falan aramayın boşuna zira sorunun kendisi bizzat sizmişsiniz gibi duruyor buradan bakınca.
Selametle.

X