2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Rehavet, Gebelikte yürüyüş ve hafif beden hareketleri karın kaslarının kuvvetlenmesini sağlar. Ayrıca gebeliğin solunum kapasitesini de arttırır. Bütün bunlar doğum sırasında gebenin daha iyi ıkınmasına yardım eder. Bu egzersizler sırasında anne adayı kendini aşırı zorlamamaya dikkat etmelidir.
Gebenin sırt kasları, bel kasları ve doğum kanalı kasları güçlü olmalıdır. Böyle olursa gebelikte ağrılar azalır, doğum yapmak da daha kolay olur. Bu amaçla gebelik sırasında sırtın gergin ve dik olmasına, kambur durmamaya dikkat edilmelidir. Bir boy aynası karşısında duruşunuzu sık sık kontrol edin ve dik durun. Otururken de sırtın dik durmasına dikkat edilmelidir. Gebelik sırasında yapılabilecek hafif beden hareketleri aşağıda tarif edilmiştir:
(Önerilen hareketlerden her gün önceleri ikişer kez yapın. Daha sonra sayısını giderek arttırarak, hergün 30′ar kez yapar hale gelebilirsiniz. Bu hareketlerin hepsini birlikte yapamazsanız, hergün yalnızca bir hareketi yaparak da vücut kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.)
1. Sırt kaslarınızı kuvvetlendirmek için kollarınızı öne doğru uzatın ve omuz hizasına kaldırın.
Dirseklerinizi bükerek hizayı bozmadan avuçlarınızı birbirine yapıştırın. Avuçlarınızı birbirinden ayırmadan kollarınızı başınızın üstünden sırtınıza doğru gerin ve içinizden 10′a kadar sayarak bu pozisyonda tutun.
2. Bel kaslarınızı kuvvetlendirmek için sırtüstü yere yatın ve dizlerinizi kırarak ayak tabanlarınızı yere basın. Ellerinizi beliniz ile yer arasına koyun. Kendinizi sıkarak belinizi yere bastırın ve 5′e kadar sayın. Bu hareket sırasında beliniz ile yer arasındaki mesafenin yok olması ya da iyice azalması gerekir.
3. Doğum kaslarınızı kuvvetlendirmek için ayaktayken kollarınızı öne uzatın ve sırtınızı dik tutarak, çömelip kalkın.
4. Ayakta dik durarak bir masaya ellerinizle dayanın. Bir gazetenin çeyrek sayfasını küçük bir top haline getirin ve yere atın. Çıplak ayağınızın parmaklarıyla bu topu kavrayın. Dizinizi kırarak topu ayağınızla aynı taraftaki elinize vermeye çalışın. Bu sırada sırtınızın dik pozisyonunu bozmayın. Daha sonra aynı hareketi diğer ayağınızla yapın.

Son düzenleme:
merhabalar güzel mart hamişleri. :CüvCüv: bende allah nasip ederse nisan annesi olucam. sizin muhabbetleriniz çok güzel. bizim sayfalarda bol bol bulantı var pek tatsısız. inşallah bir dahaki aya bizde bu sıkıntılardan kurtulucaz. hepinize hayırlı doğum diliyorum. rabbim evlatlarımızı bize bağışlasın.. :Saruboceq:

kızlar ben uykuya nasıl doyacağım hep uyuyasım var galiba oğluşum 4-5 yaşına gelene kadar uykuya hasret kalacam

kızlar ben uykuya nasıl doyacağım hep uyuyasım var galiba oğluşum 4-5 yaşına gelene kadar uykuya hasret kalacam

aynı bende öyleyim canım...akşam oldumu hemen başlıyorum uyuklamaya...akşam biraz siteye gireyim dedim 5-10 dak. sonra başladım uyuklamaya....sonra galiba çok arıycaz bu günleri.... mirmirmirmirmirmirmirmir

Son düzenleme:
ya kizlar bişey sorcam bazi günler göbeğiniz daha küçülmüş gibi geliyormu yoksa ben cokmu evham yapiyorum nazandan başka bebişinin tekmelerini hisseden varmi

aynı bende öyleyim canım...akşam oldumu hemen başlıyorum uyuklamaya...akşam biraz siteye gireyim dedim 510 dak. sonra başladım uyuklamaya....sonra galiba çok arıycaz bu günleri.... mirmirmirmirmirmirmirmir

akşam eşimle en büyük kavgamız uykum ben kanepede yatacam diyorum o giti yatağında yat diyo bebek olunca nerde uyuyacağımı şaşırırım galiba

ya kizlar bişey sorcam bazi günler göbeğiniz daha küçülmüş gibi geliyormu yoksa ben cokmu evham yapiyorum nazandan başka bebişinin tekmelerini hisseden varmi

canım bendede oluyo bazen hamile kuzenim var ondada oluyomuş bazen hamile değilim sanıyorum diyo:)
bu arad bende hissediyorum boddimin tekmelerini

Bende hissediyorum bebeğimi ama bizim ikinci olduğundan hissediyoruz ilk bebekler 18 yada 20 haftalıkken hissedilir.Gazda şişkinlik yapar gazlı günler göbek daha büyük görünebilir bu herkeste olabilir akşamlar göbek daha şiş olabiliyor sabahki göbek normal hali aslında.

aynen öyle bavsecim.. aksamlari baska sis sabahlari baska sis oluyo..
galiba aksama kadar yediklerimizi iyice bi depoluyoruz.. sabaha kadar hazmetmis oluyoruz..

arkadaşım bende öyleyim.yastık görünce hemen şekerleme yapmak istiyorum.kızımda böyle değildim daha enerjiktim.bu sefer hamilelik ye ve uyu demek gibi geldi.tabiki bu durumda 5 kilo olarak bana geldi.akşam 10 dan sonra her an uyuyabilirim.sabah 7 de kalkıyorum kızımı yedirip okula gidiyorum.eve dönüyorum birşeyler atıştırıp tv karşısına geçiyorum sonra ne zaman uyumuşum farkında bile olmuyorum.yasakkelime

benimki hala büyüyor ama sabahları daha küçük duruyor.karnın öne değilde yanlara doğru genişliyor olabilir evham yapma.bende hala birşey hissetmiyorum

BENİMDE İKİNCİ GÜYA AMA NERDE SANKİ İLK GİBİ HERŞEYİ UNUTMUŞUM VE HEYECAN YAPIYORUMkaydirigubbakcemile3

BENİMDE İKİNCİ GÜYA AMA NERDE SANKİ İLK GİBİ HERŞEYİ UNUTMUŞUM VE HEYECAN YAPIYORUMkaydirigubbakcemile3

bende genellikle sırt üstü uzandıdğımda geceleri hisediyorum çok küçük kıpırtılar şeklide günde bir iki sefer bazı gün hiç hissetmiyom.
kaç tane olursa olsun insan yinede heyecan yapıyo haklısın sen kaç sene ara verdin

benimki hala büyüyor ama sabahları daha küçük duruyor.karnın öne değilde yanlara doğru genişliyor olabilir evham yapma.bende hala birşey hissetmiyorum

ALININ BENDENDE O KADAR KIZLAR....... Bİ ŞİŞ Bİ KÜÇÜK.... :CüvCüv: BEBŞİM

canım benim göbek bu aralar çıkmaya başladı daha..ama bazen kocaman oluyor bazen küçük...ama galiba şişkinlik gazla alakası varbenneyaptımki...bu arada bebeğimi 1 kere hissettim..göbeğim kıpırrrrrrrr etti içi gıdıklandım sankikaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…