2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

canim tekmeleri göbekle bir ilgisi yok üzülme herkesin göbegi bir olmuyorki ama bebesiler büyüyor bu senin göbeginle bir ilgisi yok benim bi arkadasim vardi burda 9 aylik hamileyken 5 aylik gibi duruyordu hatta hastahaneye doguma gitmis ebe niye geldin demis oda sancilarim var demis ebede hani nerde diye sormus ( karni icin) düsün yani senin ilk bebegin galiba en gec 5 aylik basarsin hissetmeye ins

ne bilim disardan bakincada belli olsun istiyorum.. ama yok..
evet ilk bebegim olucak allah kismet ederse.. vücudumda hersey ayni.. sirf gögüslerim bi devrim geciriyor bunca sene sonra
kaydirigubbakcemile2

nazancim tepikleride hissetmeye baslamissin ne güzel ya..
benim daha göbek yeni yeni belli oluyor.. ben tepikleri daha coook beklerim gibi geliyor bana
:çok üzgünüm:

canim benim ikinci hamileligim oldugu icin cabuk hissettim galiba, sende bir iki haftaya hissedersin bence:emir_bebek:

canim benim ikinci hamileligim oldugu icin cabuk hissettim galiba, sende bir iki haftaya hissedersin bence:emir_bebek:

hiic beni avutma nazan kaydirigubbakcemile3
gecen yazdin ya oglumda daha erken hissetmistim bu tembel biraz diye..
benden kacmadiiii
kaydirigubbakcemile

Canım sen hamile misin?Eğer öyleysen nasıl ve neden 5 kilo verdin?Eğer hamile değilsen neden miden bulanıyor.Benim kafam karıştı.Cetvelin de biraz farklı geldi bana.fisfisfis

canim ben yemek yiyemiyorum 5 bucuk haftalikken baslayan bulantilarim hala devam ediyor hastanede kaldigim gunlerde oldu simdi en azindan meyve yiyorum ilginctirki sut iciyorum:nazar: ama sicak yemek cok zor yiyorum. doktorum sen su ic gerisini dusunme rahat ol diyor. hastanede kalmamin sebebi vucutta su kalmamis surekli cikartmaktan bende simdi iciyorum elimden geldigince.soyle istahla oturup 1 tabak dolusu yemek yemeye hasret kaldimsenağlama bebisim iyi ama sadece 3 gun kucuk cikti normalden. takvimime bakayim en son normaldi 12 haftalik yaziyor olmasi lazim.

kızlar bende doktorun bana verdiği listeyi söyleyeyim size...ben 6 haftalıkken gittiğimde çok kilo almaktan korkuyorum kiloya müsait bir yapım var dedim.....oda şöyle bir liste önerdi..

sabah:peynir,1 yumurta,5 zeytin,1 çorba kaşığı pekmez yada bal,1 bardak süt,mevsim sebzelerinden söğüş

2 saat sonra 1 tane meyve

3 saat sonra öğlen yemeği:bol salata,z.yağlı sebze yemeği,1 bardak ayran,kararını bilmek şartıyla pilav yada makarna

3 saat sonra 1 kase yoğurt

3 saat sonra akşam yemeği:haşlanmış,yada sebzelerle hafif kavrulmuş,fırında yada ızgarada herhangi bir et çeşidi,bol salata,1 kase çorba

2 saat sonra 1 meyve

yatmadan önce 1 bardak süt...

düzenli yürüyüş.........

bunları yaptığım takdirde ayda 1 kilo alacağımı söyledi.en fazla 12 ile tamamlarsın.vücudun su toplamazsa dedi...valla kızlar (zayıflamışsın denilenler) bende 13.haftaya kadar herkes çok zayıflamışsın dedi..hani göbek yok hiç şişmemişsin dedi..ama ben ne zaman 14.haftaya adım attım almaya başladım..2 haftada 2 kilo aldım ama bunun çoğu suymuş doktorun dediğine göre.ödem olmuş işte...o yüzden tuzu azaltmaya çalışacağım.zaten çok tuzlu yemiyorum.normalde de tuz olayına dikkat ederdik eşimle..ben biraz daha dikkatli olacağım anlaşılan..

peki yürüyüş günde kaç dakika yapılmalı...ben 30 dk sabah 30 dk akşam yapmayı düşünüyorumda

HAMİŞ LİSTESİ

nilocan...........................23 Mayıs...............27 Şubat
ayshınce........................24 Mayıs...............28 Şubat..........cinsiyet.....Kız
fundadeniz......................24 Mayıs...............28 Şubat
xnazanx.........................20 Mayıs...............28 Şubat
glcncrn...........................20 Mayıs..............1 Mart
yelcan1982.....................19 Mayıs..............1 Mart
cerez.............................25 Mayıs..............1 Mart
gökçenn.........................25 Mayıs..............1 Mart..........cinsiyet.....Erkek
bavse.............................26 Mayis..............2 Mart
buket-26.........................26 Mayıs..............2 Mart
Boddim..........................26 Mayıs..............2 Mart..........cinsiyet.....Erkek
pilar08............................26 Mayıs..............2 Mart
SİBSeR..........................27 Mart................3 Mart..........cinsiyet.....Kız
Saruboceq......................30 Mayıs..............3 Mart..........cinsiyet.....Kız
heidi28...........................28 Mayis..............4 Mart
İCl@l.............................28 Mayıs...............4 Mart..........cinsiyet.....Erkek
yağmur80.......................28 Mayıs..............4 Mart
serapilhan......................28 Mayıs...............4 Mart
rehavet...........................29 Mayıs..............5 Mart
selence..........................29 Mayıs..............5 Mart..........cinsiyet.....Kız
ruhe_haben.....................29 Mayıs..............5 Mart
annesininkuzusu.............29 Mayıs..............5 Mart
aycacoskun....................29 Mayıs..............5 Mart
melek81.........................29 Mayıs..............5 Mart
luffee..............................29 Mayıs..............5 Mart..........cinsiyet.....Erkek
sheylaa..........................29 Mayıs..............5 Mart..........cinsiyet.....Kız
ledaelara........................30 Mayıs..............6 Mart
acıbiber2053...................30 Mayıs..............6 Mart
zeyno 2..........................30 Mayıs..............6 Mart
ikiz................................30 Mayıs..............6 Mart
rebeca............................3 Haziran.............6 Mart..........cinsiyet.....Kız
ELF-RCP........................31 Mayıs..............7 Mart..........cinsiyet.....Erkek
gulperi............................31 Mayıs..............7 Mart
bidibidim.........................31 Mayıs..............7 Mart
deniz bayhan..................31 Mayıs..............7 Mart
ALMESTİN......................1 Haziran.............8 Mart
asiş................................2 Haziran.............9 Mart
mimikam.........................2 Haziran.............9 Mart
MELİHA28.......................2 Haziran.............9 Mart
karabiberim......................3 Haziran............10 Mart
izmirlimmm......................3 Haziran............10 Mart
mystory...........................3 Haziran............10 Mart..........cinsiyet.....Kız
niloşş..............................3 Haziran.............10 Mart
kozet..............................4 Haziran.............11 Mart
veyza..............................4 Haziran.............11 Mart
duygun............................5 Haziiran............12 Mart
muhterem........................5 Haziran.............12 Mart
pembiş............................21 Mayıs..............13 Mart
paylaşım.........................30 Mayıs..............13 Mart
enel17.............................2 Haziran.............13 Mart
elale................................6 Haziran.............13 Mart..........cinsiyet.....Erkek
bemt...............................6 Haziran.............13 Mart
umudum01......................6 Haziran..............13 Mart..........cinsiyet.....Erkek
little_suzy.......................6 Haziran..............13 Mart..........cinsiyet.....Erkek
CCEK.............................6 Haziran..............13 Mart
Doudou...........................7 Haziran..............14 Mart
nilaylay...........................7 Haziran..............14 Mart
Kızıl Deniz.......................8 Haziran.............15 Mart..........cinsiyet.....Erkek
LAVİNİA..........................8 Haziran.............15 Mart..........cinsiyet.....Kız
sehnaz52........................8 Mart..................15 Mart
akser..............................9 Haziran.............16 Mart
burcusenk.......................10 Haziran...........17 Mart..........cinsiyet.....Kız
kapkara..........................10 Haziran...........17 Mart..........cinsiyet.....Kız
adayadayı.......................10 Haziran...........17 Mart
kuzuum..........................10 Haziran...........17 Mart
surrender48.....................10 Haziran...........17 Mart..........cinsiyet.....Kız
sevilay.bayar...................10 Haziran...........17 Mart..........cinsiyet.....Kız
sarılale1981....................10 Haziran............17 Mart..........cinsiyet.....Kız
Ardayasbu......................11 Haziran...........18 Mart
uglywife..........................12 haziran...........19 Mart
sudemnur........................12 Haziran..........19 Mart
edali368..........................12 Haziran..........19 Mart
cananca51......................13 Haziran...........20 Mart
tebessüm22....................13 Haziran...........20 Mart
ayseeee__......................13 Haziran...........20 Mart
bebekecem17..................13 Haziran..........20 Mart
cyberyasar......................13 Haziran..........20 Mart
16 eylül...........................15 Haziran..........22 Mart..........cinsiyet.....Erkek
huriye aydın.....................15 Haziran..........22 Mart
babyfacee.......................16 Haziran...........23 Mart
uğur ve eylül....................16 Haziran...........23 Mart
çiğtanesi.........................16 Haziran...........23 Mart
nehiray...........................16 Haziran..........23 Mart
osslem...........................16 Haziran..........23 Mart
existhunder.....................12 Haziran..........24 Mart
subora............................17 Haziran...........24 Mart
burser.............................17 Haziran...........24 Mart
e-u.................................18 Haziran...........25 Mart
*annem*kızıyor................18 Haziran...........25 Mart
yadaji.............................19 Haziran...........26 Mart
asude84.........................19 Haziran...........26 Mart
elif_bs............................20 Haziran...........27 Mart
DOGA6..........................20 Haziran...........27 Mart..........cinsiyet.....Kız
EYDİEN.........................20 Haziran...........27 Mart
osslem...........................20 Haziran...........27 Mart
çiçesu............................21 Haziran...........28 Mart
@ycel............................21 Haziran...........28 Mart
öykübebek......................25 Haziran...........28 Mart..........cinsiyet.....Kız
eskpınar.........................25 Haziran...........28 Mart
afb.................................22 Haziran...........29 Mart
limbi33...........................22 Haziran...........29 Mart
MTS..............................23 Haziran...........30 Mart
iklimsu...........................23 Haziran...........30 Mart
Lazanya.........................23 Haziran...........30 Mart..........cinsiyet.....Erkek
barzey...........................23 Haziran...........30 Mart
che_guevera_.................23 Haziran...........30 Mart
ege-deniz.......................24 Haziran...........31 Mart
albanian.........................25 Haziran...........1 Nisan
zakkum6644...................14 Mayıs.............1 Nisan
galatea79.......................26 Haziran...........2 Nisan
HAYATist.......................28 Haziran...........4 Nisan
betül19...........................29 Haziran...........5 Nisan
esranur-akyol.........................?.......................?.........cinsiyet..........Erkek

Hadi bakalım cinsiyetlerde belli olmaya başladı kaydirigubbakcemile5
:nazar: 12 erkek :nazar: 15 kız :nazar: Yokmu arttıran?

.....esranur-akyol.....sevilay.bayar.....sarılale1981.....MELİHA28.....sizleride ekledim listemize. Hayırlı olsun bebişleriniz. Dilerim sorunsuz bi hamilelik geçirirsiniz.

Listede adı olmayan arkadaşlar son adet tarihlerinizi verirseniz sizleride ekleyebilirim.

Son düzenleme:
Şuna bakın 17 Mart bebişlerinin nerdeyse hepsi kız olucak yawf.
Bu arada kızlar erkekleri solladı.
15 kız-----12 erkek

enel ve gökçencim sormuşsunuz canım. Ben cuma günü kontrole gidicem. Belki öğrenebilirim o zaman.

Boddim doğumgünün kutlu olsun tatlım.

Lazanyacım seninde yıldönümün kutlu olsun canım. Bebişin yuvanıza huzur mutluluk getirsin inşallh.

Niloşum kızına nice mutlu yıllar,uzun ömürler olsun inşallah canım.

Nazancım ya bende istiyorum o tekmelerden bananeeeee. Ne mutlu sana canım.

canim aksam yatarken sivi tüketmemeye calis bende cok kalkiyordum ama azaldi simdi en fazla bir kere kalkiyorum bazen hic kalkmadigimda oluyor

walla canim öyle cok sivi falan da tüketmiyorum ama neyse bakalim elbette gecicidir..saol tavsiyen icin...

ayirca seni aramizda görmek güzel..yani aktif anlamda ..bir daha kaybolma yani a.s.

Tebessüm22 canım biri de bana sürekli özel bişeyler hazırlasa ben de onun hep yemek yapmasını isterim.Kim istemez ki?Eşin yemeklerini seviyor demek ne güzel.Benimki de sever de yorum yapmadan yemez.Şu şöyle olsaymış böyle olsaymış der hep.Zaten yorgun argın hazırlamışım bir de yorum yapmıyor mu?

öyle walla herkesin hosuna gider ama bizim ki pek bi sever :roflol: yani ona güzel hazirlanmis bir sofrada herseyi kabul ettirebilirsin kaydirigubbakcemile3sositososito
ama ben de mutfagi cok seviyorum..isten gücten firsat buldukca yaparim da..babam da hep der "yaptigin seylerin icine sevgi kattigin icin daha bir güzel oluyor"..ve buna hakikaten inaniyorum severek yapilan yemek hakikaten cok lezzetli oluyor..ama sevmeyerek yapacagim zaman da saygi duyulsun degil mi yerimsenibenlülülülülülü

içime erkek gibi doğuyor ama gönlümden kız geçiyor. Allah hayırlı, sağlıklı evlat versin.
BENDE AYNEN SENİN GİBİYDİM AĞZIMDAN HEP OĞLUM ÇIKIYODU AMA KIZ İSTİYORDUM AMA OĞLUM OLACAK
hiic beni avutma nazan kaydirigubbakcemile3
gecen yazdin ya oglumda daha erken hissetmistim bu tembel biraz diye..
benden kacmadiiii
kaydirigubbakcemile
CANIM BENDE ERKEN HİSSETTİM AMA BENİMDE OĞLUM OLACAK ACABA DİYORUM ERKEK ÇOCUKLAR DAHAMI ÖNCE HİSSETİRİYORLAR KENDİLERİNİ
1 Martların hepside erkek olacak :lepi:

2 MARTDA ERKEEEEKK:lepi:

ARKADAŞLAR HEPİNİZE TEKARDAN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İNŞALLAH HEPİMİZ BEBİŞLERİMİZLE EŞİMİZLE VE TÜM SEVDİKLERİMİZLE MUTLU HAYAT SÜRERİZ

boddim doğum günün kutlu olsun a.s.lazanyacım bebişin eşinle berarber inş daha mutlu daha güzel senere jnm en kötü günününüz bugun kü gibi olur umarım :sm_cool: eee özel bişiler yaparsınız artık dimi arkadaşım :jeyyar: nazanyacım tepikler başlamışşşşşşş o ne güzel:emir_bebek: :emir_bebek: :emir_bebek: :emir_bebek:inş bebişlerimizle oynarız :ecrin_bebek: ne güzel bir duygudur bu.:CüvCüv:

X