2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar öyle bunalımdayım öyle kötüyümkii hergünümm sinirle geçiyorr eşim önceden böyle deyildi şimdi neden böyle neden bana karşı anlayışlı deyil içimee atmaktan patlamak üzereyimm ben hamileyim ve eşimin umrunda bile deyil sankii bu nasıll iş bölee benmiydimm bebek hasreti çeken yoksa elde edildi kıymeti kalmadımı beni hiç anlamıyor sürekli benden hizmet bekliyor sürekli eve misafir getirip bana hizmet ettiriyorr ve hiç yardım etmiyor benneyaptımki annesine gittimizde herşeyii bana yaptırıyorlar ramazana bikaç gün kala akrabaları geceninn biryarısı 11 kişi çoluk çocuk yatıya geldiler 2 gün kaldılar ve evimin altını üstüne getirdiler bu kadında hamile deyip eşim dahil hiçbiri yardım etmedi ve hala eşim misafir çağırcam deyip duruyor sürekli kalbimi kırıyor hergün tartışma çıkarıyor bana karşı çok kaba olmaya başladıı kaldıramıyorum canım bişey çekti dediğimde öyle bişey yok piskoloji diyor yorgunum dediğimde rahatsızım dediğimde sen daha şimdiden böyleysen yatma diyor senağlama bebeğimizi sevsene diyorum doğsun öyle diyor tık yok çok kötüyüm arkadaşlar sizce benmi abartıyorum sizin eşleriniz nasıll çok kafam karışıkk içimi rahatlatmama ihtiyacım varrr senağlama senağlama senağlama

hamile kalmadan önce böyle deyildi sever nazlardı her istedimi anında alır getirir bana karşı böyle kaba deyildi şimdi çekilmez oldu ne yapmam gerekiyorr bilemiyorumm çok bunalımdayımmm ...

merhaba canım sıkkın benim kız ödevini yapmak istemiyor birinci sınıf öğr çok sıkmadan yaptırın ödevlerini bitirsin dedi ama ben sıkıntıdan fenalık geçirdim bitaraftan babası bitaraftan ben kızlar normalmi acaba yapmak istememesi anaokulunada gitti üzülüyorum bu durumuna acaba tembelbi öğrencimi olucak offff of çocuk olsabider olmasa bidert

valla işiniz çok zor arkadasım ama suda var daha henuz cocuklar alışmış değiller okula benım arkadasımın cocuguda ders dınlemıyormus anaokulundaki gıbı derste sırada bıle oturtamıolarmıs canım sıkıldı benım deyıp sarkı soluomus kalkıp gezıyormus dersın ortasında pedagoga göturduler dün en iyiside bır uzmandan yardım almak bence sizde öyle deneyın kendınizide yıpratmamıs olursunuz a.s.

selam kızlar.herkese iyi pazarlar.
havalar beni öldürecek.hangi odaya gitsem orda seriyorum kendimi.klimada bazen üşütüyorum.ne olcak böyle iki gündür yanıyorum ben.o yüzden fazla giremiyorum.
hepinizi öpüyorum.

eşini kızdırıcak bişeymi yaptın senden intikam alıyor olabilir eşini karşına al kendi düşüncelerini sakinbi dille anlat tartışmadan belki sana bişeyler anlatabilir allah yardım etsin canım belki hamile olduğun için fazla duygusallığından oyle düşünüyorsundur

hamile kalmadan önce böyle deyildi sever nazlardı her istedimi anında alır getirir bana karşı böyle kaba deyildi şimdi çekilmez oldu ne yapmam gerekiyorr bilemiyorumm çok bunalımdayımmm ...

kendini üzme bukadar ya eşinle bi konuşmayı dene gerçektende ben okudukca sıkıntı bastı seni düşünemıyorum bile-tatlicadiarzu- Allah yardımcın olsun ama eşine en kısa zmanda anlatmalısın nazlanarak sızlanarak degıl ama karşına alıp sakin bi şekilde ciddi ciddi konuş başka elinden bişey gelmez diye düşünüyorum :teselli:

aynen bizim ewde kaynıyor resmen bide fazla nem var havada oturdugum yerde boncuk boncuk ter dökuyorum fisfisfis

selam kızlar nasılsınız...ben yine sadece hafta sonları giriyorum internete..ama geride kaldığımı zannetmeyin,herkesi takip ediyorum... bikaç gün önce gittim doktora,bebiş yine 5 gün kadar ilerde çıktı,ama şimdilik düzeltmiycem takvimi...cinsiyet içinde uzun uzun baktı,bebiş o kadar hareketliydi ki bacaklarının arasını bi yakalayamadı doktor,en son % 60 kız dedi,ama emin değilim dedi...biz çok sevindik ama kesinleşse tam sevincez..bu arada bana herkes kesin erkek demişti,hiç kimsenin tahmini tutmadı....kaydirigubbakcemile5

slm kızlar nasılsınız annem kızıyor canım bukadar kafana takma bebişinide üzme bizler hamile kalınca daha fazla ilgi bekliyoruz ama eşlerimiz hayat önce nasılsa şimdide öyle olsun istiyorlar belkide eşinin bir sıkıntısı vardır bir konuşsan iyi olur ama kendini üzme

bu dönemde onların da psikolojisinin değişmesi normal ama sana kaba davranması kabul edilemez tabii. bence alttan alma çünkü alttan aldıkça daha fazla üzerine gelecek ve talepkar olacaktır. bebeği bile kıskanıyor olabilir. ama bu dönemde senin psikolojini bozmaya hakkı yok. sen ne yaparsan yap katlanmak zorunda.hormonları değişen sensin. bence hiç alttan almadan, hamilelikte yapılanların unutulmadığını, seni üzerek bebeğe de zarar verdiğini anlat. kayınvalidenlere gelince. yapmasan nolur işleri . dövecek değiller herhalde. git bi odaya uzan rahatsızım ben de oldun bitsin. söylenenlere de aldırma. herşeye yetişmeye çalışma. şu an düşünmen gereken onlar değil bebeğin.insanlar yüz verdikçe astarını ister unutma. en önemli şey sen ve bebeğinsiniz. ve kimsenin sizi üzmeye hakkı yok. umarım en kısa zamanda normale döner hayatın. bebişine ve sana nazar değmesin.

annem kızıyor bencede canım bu durumu biraz görmezden gel..
eve gelen misafirle hastayım diyerek ilgilenme.
odana git sancım var karnım ağrıyor filan dersin.
yataktan 2 gün kalkma aklı başına gelsin kocanın..
hamile kadına hizmet ettiriyor,ne kadar günah.mübarek ayda.
hiç üzülme..
bebişin önemli.

arkadaşlar ikili testi normal çıktığı için doktoru 3 lü yapmayan var mı? çok kararsızım. doktorumuzun ultrasound u yeni olduğu için nöral tüp defektlerini görebiliyormuş. kan testine gerek yok. zaten ikili test daha doğru sonuç veriyor dedi. zaten bu saatten sonra allah korusun bişey olsa da insan kıyamaz yavrusuna. var mı bizim gibi olan?

bende yapma istemedim ama doktorum yapalım dedi bana.
onun isteğiyle yapıyorum ben.
bu testler aslında tarama testi yani tamamen riskli yada risksiz olarak bellenmiyor tets yaptıranı..
ben yarın gidip yaptırıcam bakalım..
merak etmiyorum ama.

Merhabalar ben de mart annesiyim.Siteye daha önce üye oldum fakat ilk başlarda mesaj yazamadım.Henüz bir cetvelim bile yok:)Sağlıklı güzel paylaşımlarda bulunmak dileği ile:)

Merhabalar ben de mart annesiyim.Siteye daha önce üye oldum fakat ilk başlarda mesaj yazamadım.Henüz bir cetvelim bile yok:)Sağlıklı güzel paylaşımlarda bulunmak dileği ile:)

merhaba canim h.geldin aramiza, guzel bir hamislik gecir, saglicakla kucagina al bebisini inslh, cetvelin icin yardim istersen yardim ederima.s.

Teşekkür ederim.İyi dileklerin için de çok teşekkür ederim.Hep beraber İnşallah.Cetvel için de yardım istiyorum doğrusu.Uğraştım ama nerden ekleyeceğimi anlayamadım

ben ikili testimi memlekette bi doktorda yaptırmıştım, sonucunu telefonla öğrendim herhangi bir risk yok dedi doktorum, buraya gelince geçen hafta bi doktora kontrole gittim ikili test sonucumu sordu ben de iyi dedim o zaman üçlüyü yapmaya gerek yok biz ultrasonda omurilik kemiğine falan bakarız dedi sorun olmaz dedi ama ben de kararsızım yaptırsam mı acaba sizce arkadaşlar

arkadaşım fazla üstüne gidip inatlaşmayın ödev konusunda biraz kendi haline bırakın benim de okulda bu yıl birinci sınıf okutan arkadaşlarım var kuraldan falan anlamıyorlar kalkıp geziyolar ayakta, izin falan istemeden çıkıp tuvalete gidiyolar diyor zamanla öğrenicekler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…